Stajnie w Lublinie

.
A ja zaliczyłam ostatnio moją pierwszą jazdę w Pikerze.
Wrażenia bardzo pozytywne 🙂 państwo Niewiadomscy na prawdę bardzo mili ludzie, ośrodek całkiem przyjemny, hala duża.
Jazda ciekawa i nawet pod koniec coś poskakałam a cieszyłam się jak dziecko bo miałam sporą przerwę jeśli chodzi o jakiekolwiek skoki .
Konia dostałam  fajnego, nie jak to się zdarza zwykle na pierwszej jaździe największego tuptusia stajennego   😉
Reasumując bardzo bardzo pozytywnie 🙂

Jedynie co mi się rzuciło w oczy i w sumie jedyne co nie spodobało to wszechobecne, walające się po całej stajni szczotki, ochraniacze i inne szpargały (nie wyłączając siodeł) 😉 Może takie moje zboczenie, ale np. u nas na podkarpaciu  wszystko ma swoje miejsce i w korytarzu stajni raczej nic się nie zostawia 🙂

Szkoda że dojazd bez własnego samochodu jest prawie niemożliwy bo stajnia na prawdę godna uwagi  😉

I jeszcze 3 zdjęcia ze słonecznego Pikera  😉 (z jazdy wstyd wrzucać bo strój niewyjściowy)





Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
22 maja 2011 14:24
Ale nasze psiaki uroczo wyszły! 🤣
Sorry za off 🤬
Hehe 😉 Jak się cieszę, ze pozytywne wrazenia. 😉 Jak jest z zawodami z Pszczelej? 👀
A zapytam jeszcze z ciekawości jak się ma stosunek koni klubowych (własności państwa Niewiadomskich) do koni pensjonatowych? 🙂
I ile koni przeznaczonych jest pod klientów? Z góry dziękuję  :kwiatek:
pensjonatowych w Pikerze jest ponad 90% .
szkółkowych jest 4 bodajże.(chyba że się coś zmieniło.)
reszta to konie sportowe p. Niewiadomskiego, na których jeździ głownie on(czasami dziewczyny na jego prośbę ; )) lub konie dopiero układane.
.
Vanilka - to moje informacje sa troche swiezsze bo sprzed 3 miesiecy 😉 niech sie Karmelek wypowie przeciez jest tam codziennie ;p
jett   success is the best revenge
23 maja 2011 15:11
Raija, właśnie weszłam w wątek, żeby o to zapytać  😁 Na stronie nic nie pisze...
.
Raija, nasz Szeryf mówił, że ich nie będzie...
jett   success is the best revenge
23 maja 2011 18:07
Sisisa, a wiadomo dlaczego?
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
23 maja 2011 18:36
Nie ma się co oszukiwać, stawka koni szkółkowych jest mała i są to takie zwykłe chodzące tuptusie, które są dla ludzi którzy dopiero co zaczynają swoją przygodę z jeździectwem🙂
Jeżeli chodzi o pensjonatowe konie to są takie które regularnie z jeźdźcami na zawody jeżdżą jak i zwykłe rekreanty, ot by sobie właściciel dla własnej przyjemności podreptał😉
Mamy też sporą stawkę młodziaków do zajeżdżania z którymi pracuje pan Niewiadomski🙂

Jeżeli chodzi o Pikera to nie ma tu możliwości poważniejszej "zabawy" dla osób bez własnego konia, do dzierżawy też nic się nie znajdzie, aczkolwiek właściciel jest pomocny przy zakupie jak i szukaniu koni do dzierżawy i ewentualnego przeniesienia do pikera😉 Ale to chyba oczywiste, w lublinie nie ma stajni która dysponowałaby końmi szkółkowymi na jakieś poważniejsze starty 😉
dziura dziurą pozostanie kto wie czy ktoś to kiedyś ruszy
.
Spoko, spoko, ja już mówiłam! W totka gram. Wygram, zostanę prezeską LZJotu i przy okazji stworzę cudny ośrodek szkoleniowy z przystankiem autobusowym pod sama bramą  🏇 Cieprliwości  😎
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
23 maja 2011 19:28
Vanilka jeżeli już to p.Niewiadomski nie jest wyjątkiem i nie musisz aż tak mu docinać w każdej swojej wypowiedzi przez to, że nie dajesz sobie rady na koniu którego pomagał Ci znaleźć 😉
Przepraszam jeżeli piszę w mało odpowiednim miejscu ale potrzebuję przewozu konia z Białegostoku w okolice Lublina i z Lublina do Białegostoku.Jakby ktoś jechał w okresie końca maja ,czerwca bądż lipca i miał wolne miejsce to bardzo proszę o kontakt na priv.
Z góry dziękuję  😉
.

ooo Pszczela przełożona? na kiedy wie ktoś może?  👀
jett   success is the best revenge
26 maja 2011 19:17
Z tego co ja wiem to Pszczela prawdopodobnie w drugi weekend czerwca  😉
W miejscowości Przytoczno /trasa Kock - Dęblin/ jest jedna z największych w Polsce hodowli danieli. Na ogromnych pastwiskach chodzą też konie. Dużo koni. Były daleko daleko i z drogi nie dało się za bardzo określić rasy. Nie wiem czy mam paranoję, ale wszystkie wydawały się być kare/skarogniade. Wiecie coś więcej?
wawrek hodowlę danieli miał kiedyś facet, który miał własną stajnię/ ośrodek jeździecki ale to w Snopkowie, bliżej Jakubowic [ byłam tam ostatnio coś ponad 5 lat temu ] wiem, że miał kiedyś zwiększyć hodowlę danieli i koni, miał dużo gniadych i skarogniadych, srokatych, myślał też o przeprowadzce, nie wiem czy coś z tego wyszło... ale może moje informacje na coś się przydadzą...
Czy w lublinie i bardzo bliskich okolicach(dojazd mpk lublin lub ostatecznie busami)jest jakaś stajnia może być z prywatnych gdzie można wstawić konia wzamian za pracę(przy koniach)lub za niewielką cenę pensjonatu(do 250zł) ❓ SPRAWA BARDZO WAŻNA chodzi mi o pobyt dopiero od października
wawrek hodowlę danieli miał kiedyś facet, który miał własną stajnię/ ośrodek jeździecki ale to w Snopkowie, bliżej Jakubowic [ byłam tam ostatnio coś ponad 5 lat temu ] wiem, że miał kiedyś zwiększyć hodowlę danieli i koni, miał dużo gniadych i skarogniadych, srokatych, myślał też o przeprowadzce, nie wiem czy coś z tego wyszło... ale może moje informacje na coś się przydadzą...


ojj już od dawna go tu nie ma .. (Snopków)
jakieś 2 miesiące temu widziałam tam tylko 2 ziemniaczki na wybiegu, a tak to już wszystko rozebrane i zabrane.
hej kiedy beda jakies zawody np w pszczelej wolu , bonanzie itd ,chodzi mi o jakies mniejsze zawody nie jakies mistrzostwa .... 😅
bede wdzieczna za odp
Hostka, wg strony LZJ, to 18.06. ZR-B w LKJocie 🙂
ponoć 11.06 mają być zawody w Bonanzie 😉 jakieś przełożone z Białki (?) nie wiem dokładnie 😉
ludu Lubelszczyzny!
na stronie lubelskiego związku jeździeckiego znalazłam informację, że 2 lipca w stajni Piker w Jakubowicach odbędzie się egzamin na odznaki jeździeckie. jadę brąz, ale nie chcę fundować mojemu koniowi 500 kilometrowej wycieczki z drugiego końca województwa. czy ktoś z Was zdawał odznakę na tamtejszych koniach? da się coś ujechać? jaka atmosfera?
widziałam stronę internetową tej stajni. bardzo miła dla oka 🙂.

edit: o! pomyliło mi się - myślałam, że to Jakubowice pod Annopolem, a tu proszę, Stoczek, kilka kilometrów od Lublina! w takim razie nie chcę fundować koniowi 250 kilometrowej wycieczki 😎.
Kto pisał w wątku ogłoszeniowym o wyprzedaży w Ostrodze? Przejrzałam wątek i chyba juz ślepa jestem, bo nie mogę znaleźć kto to był  😵 Mam pilne pytanie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się