Siodła syntetyczne a skórzane

emptyline   Big Milk Straciatella
19 grudnia 2014 08:28
zembria, nie wiem jaka jest dokładna różnica długości, ale 16-tka jest sporo mniejsza i krósza, także różnica będzie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 grudnia 2014 09:25
emptyline O, to fajnie 🙂 Dzięki za info! Na to liczyłam, bo to siodło bardzo mi pasuje i na koniu też leży całkiem, całkiem, tylko właśnie powinno być krótsze dla nas obojga.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
19 grudnia 2014 12:37
Miary dla 16,5 Wintec 2000:
najdłuższa kreska 46 cm;
czerwone od lewej 15 cm, 10,5 cm, 11,5 cm;
zielone odpowiednio 7,5/8 i 5 a w najwęższym miejscu na końcu kanału 4 cm.
Długość siodła na środku od góry 40 cm.
16-ka będzie jeszcze trochę mniejsza.
Jedno musisz wziąć pod uwagę: im mniejsze siodło tym bardziej bananowy jego kształt, przynajmniej w przypadki W2000. W tej chwili konina ma 17,5 i leży bardzo dobrze. Ten sam model i rocznik co 16,5 a 16,5 chwiało się trochę przód tył. Trzeba mierzyć co pasuje do kształtu konia, na krótszym koniu koleżanki 16,5 leży lepiej niż 17,5  🤣 Temat rzeka - niejedną książkę można by napisać.
Szalenie się cieszę, że nie mam konia z krótkim grzbietem 😉 Powodzenia!  🏇
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 grudnia 2014 17:09
Na-biegunach Ogromniaste dzięki  :kwiatek:
Z tego co piszesz to 16 powinna leżeć na moim koniu wręcz idealnie  😀 Mamy krótki grzbiet właśnie i 17 którą mam lekko mostkuje więc myślę, że 16 będzie w sam raz! A i moje 4 litery na 16 cali pasują bardziej 😉
Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję z te pomiary 🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
23 grudnia 2014 09:05
O! To skoro zembria rozpoczęła weryfikację różnic między 17 a 16 Winteca 2000 cair to ja bym pociągnęła to dalej. Z racji, że zamierzam się na to siodło, prosiłabym kogoś kto ma 17,5 o dokonanie takich samych pomiarów, o które prosiła zembria na poprzedniej stronie  :kwiatek:. Potrzebuję wiedzieć jak bardzo wielkością rożni się 17 od 17,5. 17 sama mogę sprawdzić, do wintec 2000 cair 17,5 nie mam niestety dostępu.

Niżej fotka pożyczona, i linie do zmierzenia

:kwiatek:
Gniadata   my own true love
23 grudnia 2014 09:10
Aleks jak nie zapomnę dzisiaj miarki do stajni to pomierzę.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
23 grudnia 2014 09:11
Gniadata - Serdecznie Dziękuję 😀  :kwiatek:
4cm klocki w Wintec Isabell to są duże czy małe?  :kwiatek:
ushia   It's a kind o'magic
30 grudnia 2014 19:38
ale pytasz o dlugosc, grubosc czy szerokosc?

duze maja dlugosci 23cm, w najszerszym miejscu 8cm, a na grubosc to jakies 5cm
ushia, o grubość (na ile cm odstają od siodła).
ushia   It's a kind o'magic
03 stycznia 2015 10:38
Moje duże mają 4,7cm (mierzone suwmiarka) 😉

klocki z siodła pierwszej generacji izabelek

wyglada ze masz duze, zakladam ze 0,7 roznicy moglo wyjsc ze sposobu mierzenia 🙂

Dziękuję!
Czy thorowgood ma poduszki bananowe czy klinowe? Bo obecnie mam kieffera wien i lezy fajnie, wintec VS 500 wogóle nie pasował poduchami. Czy któreś z syntetycznych będzie miało bardziej klinowe panele? SZukałam w wątku, ale nie znalazłam 😡 a po zdjęciach nie mogę dojść  ( skórzane jestem w stanie ocenić ). 🤔
Wintec 250 ma takie bardziej [s]klinowe[/s] edit: bananowe.
wintec 2000 tez
Wintec 2000 klinowe tak, ale nowszy model bardziej.
palemka, thorowgood ma takie chyba bardziej klinowe. Jeśli chcesz to mogę Ci podesłać kilka zdjęć mojego (griffin) 😉
Witajcie!
Rzadko się tu odzywam, bo najczęściej nie mam tyle czasu żeby wchodzić i czytać wszystkie tematy oraz się udzielać, zwłaszcza że są tu mądrzejsi ode mnie, ale tym razem sprawa nie daje mi spokoju, więc ten temat akurat PRAWIE cały przeczytałam. Ostatnimi czasy strasznie polowałam na Winteca 2000 , miałam nawet w domu na przymiarce i jeździe próbnej ale szczerze mówiąc nowe siodło , nie rozjeżdżone jakoś mnie nie zachwyciło i trochę przeceniłam swoje możliwości finansowe, bo 2000 zł po prostu nie było. Myślałam , że jeśli to siodło nie naprawdę zachwyci to jakoś nazbieram, popożyczam itd. Ale nie zachwyciło. Myślałam więc o Rimini Pro Light długi czas tymczasem dzisiaj wchodzę na ogłoszenia a koleżanka chce sprzedać swojego Winteca 2000 za dużo niższą cenę. I ponieważ teraz nie wiem co zrobić, ponieważ nigdy nie miałam okazji jeździć w Riminii moje pytanie : Czy jest tu ktoś kto mógłby pożyczyć to siodło do przymiarki  i przejechania się w nim ? Oczywiście wpłacę zaliczkę. Zależy mi żeby mieć jakieś porównanie zanim na cokolwiek się zdecyduję.
Jeśli jednak wolisz winteca, bo Rimini to trochę niższa poprzeczka, to spróbuj też "gorsze" modele, mi w 2000 siedziało się mocno średnio, w 500 już super, a rewelacyjnie w starym modelu pro jump. W rimini tak sobie, bo wydaje mi się, że winteki mają głębsze siedzisko.
Wolę , nie wolę  🙄 Właśnie trudno powiedzieć, bp nigdy nie siedziałam w Riminii a widzę , że opinie forumowiczów plasują się pół na pół - bardzo duża część mówi że Riminii super i to samo dotyczy Winteców. No i jeśli coś kupię to raczej wintec2000 ale ten starszy model, bo tego akurat koleżanka chce sprzedać. Jeździłam w nim, fajny, fajnie trzyma ale w niczym nie jeździło mi się tak dobrze jak w syntetyku koleżanki ( nawet nie wiem jakiej firmy :p ) dlatego wiem że Wintec to nie wyrocznia. Chciałabym też wiedzeć które jest lepsze dla konia? Które lepiej rozkłada ciężar , ma szersze panele itp.
Czy mogłabym prosić o poradę?
Nigdy wcześniej nie użytkowałam Winteców, siedziałam 2 razy w jednym, ale nie wiem który to był model.
Zawsze używałam siodeł Daw-Mag, ale teraz mam młodego konia, który jak wiadomo będzie się fizycznie zmieniał podczas zajazdki (jeszcze nie zajeżdżony), stąd pomysł siodła z wymiennymi łękami.

Od siodła oczekuję:
- wygodnego siedziska, głębokiego
- chciałabym pracować z koniem wszechstronnie, więc siodło musi umożliwiać zarówno fajny wysiadywany, jak i półsiad w terenie np.
- szukam siodła na konia średnio wykłębionego, z dosyć dobrymi plecami - proste, bez wklęsłości (oczywiście siodło będę mierzyć do konia)

Wytypowałam takie modele:
- Wintec 2000 All Purpose z systemem Cair
- Wintec 500 VSD All Purpose z systemem Cair
- Wintec Pro All Purpose z systemem Cair

Czy ktoś mógłby mnie skierować na właściwy dla mnie wybór?
Byłabym meeega wdzięczna  :kwiatek:
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
06 lutego 2015 16:19
W moim odczuciu Pro jest na konia o bardzo dobrych plecach, 2000 na nieco bardziej zapadnięte. Z tym, że Pro mam nowy model, 2000 starszy. Głębokości siedziska nie pamiętam, sprawdzę jutro. Oba modele są wszechstronne. Pro nieco bardziej ujeżdżeniowe niż 2000, ale bez problemu można skakać w terenie.
500 nie lubię. Miałam dwie, które szybko sprzedałam. Nie leżał mi materiał wierzchni - wolę mniej śliski.
Właśnie się zastanawiam jak na tym syntetyku się siedzi, ale skoro śliski to już wolę 2000 wtedy, no albo Pro.
Byłabym bardzo wdzięczna za porównanie głębokości siedzisk  :kwiatek:


edit. Tak patrzę na zdjęcia Pro i 2000 i chyba 2000 ma delikatnie bardziej tybinki do przodu wysunięte? Dla mnie to lepiej, bo mam długie nogi i kość udową taką, że ciężko mi kolano w siodło zmieścić..
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 lutego 2015 19:00
Fokusowa Ja jestem aktualnie w temacie 😉 Koleżance przez przypadek sklep przysłał 2000 zamiast pro. Mając oba modele przed sobą i patrząc na siedzisko, to są oba identycznie głębokie. Różnią się kształtem poduszek kolanowych i wypełnieniem nad zamkami puślisk. W 2000 poduszka ma takie jakby załamanie w wysokości wypełnienia i nie ma wypełnienia nad zamkiem, pro ma bardziej "gładko" wyprofilowaną poduszkę i wypełnienie nad zamkiem. Poza tym te modele są praktycznie identyczne, a przynajmniej te nowe.
Mogę w ramach rewanżu za propozycję przymiarki siodła dla mojego konia przywieźć Ci swoje pro do przymiarki i wypróbowania 🙂
Moje jest starsze, jakoś z 5 lat już ma, ale koleżanki nowy jest takie sam, dokładnie identyczny, różni się jedynie tym, że ma lekko kwadratowy tylni łęk, a moje ma bardziej okrągły.
zembria chętnie bym przymierzyła, tylko nie wiem czy to będzie miarodajne w tym momencie, bo koń nierówny zadem sporo, rośnie mocno i do jego w miarę docelowej formy to mu jeszcze daleko.. Na razie zbieram wywiad jak to z tymi siodłami, bo stwierdziłam, że nie ma sensu kupować innego siodła z nie wymiennymi łękami niż mam, bo i tak koń się rozrośnie i przestanie pasować, a tutaj chociaż można z łękami próbować. Jutro wsadzam na niego tego mojego Daw-Maga, ale będzie za szeroki raczej.
Idę na PW 😉
Zembria, ja mam Winteca 2000 16 pro Cair, napiszę jakoś w poniedziałek, teraz nie mam czym zmierzyć. Jak bym zapomniała, przypomnij mi na priv.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 lutego 2015 17:47
tashidelek O! Super 🙂 Przypomnę się na pewno, dzięki  😀
Jakoś dziwnie, bo Na-biegunach wyszło mniej, a ma podobno 16,5   🤔  Chyba, że ja mam większe siodło i nawet nie wiem, ale nie wydaje mi się, bo mierzyłam jak na obrazku ( http://s27.photobucket.com/user/CCalipso/media/goldi.jpg.html ) i od wewnętrznej strony na środku - jest dokładnie 16 cali (niecałe 41 cm). Zaznaczona tamta linia ok.48 cm to 50 od zszycia do zszycia. W ogóle wydaje mi się, że moje siodło ma nieco inny kształt...
Tak w nawiasie, na mój tyłek za duże ❗ (a myślałam, że 16 będzie ok na osobę o 161 cm wzrostu), a konia do jazdy obecnie nie mam... :/ A jak mój źrebak podrośnie, nawet jakby pasowało na niego, to trochę lipa brązowe siodło na karego konia 😉 Chyba dość nieudany zakup...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 lutego 2015 15:00
tashidelek Super! Bardzo Ci dziękuję  :kwiatek:
No właśnie, jak na_biegunach napisała, że pod spodem jej wyszło 46cm to stwierdziłam, że rewelacja, ale jak przyszło siodło 16,5 i okazało się że ten wymiar to 49cm :/ Prawdopodobnie inaczej mierzyłyśmy, w innym miejscu.
Wychodzi na to że poszczególne rozmiary różnią się długością o 1 cm.
Mówisz, że za duże na Ciebie? Kurcze, to nie dobrze, ja mam 159 i miałam nadzieję, że będzie 16 właśnie dla mnie w sam raz :/
A co masz napisane na Twoim Wintecu? Bo ja teraz patrzę, a tam jest na końcu 43 AP - czy to nie jest przypadkiem rozmiar? Bo jesli to "43" to centymetry, to jest to 17 cali. No ale pomiary, starałam się robić jak najdokładniej i wyszło 16 cali, w dwóch miejscach, tak jak pisałam. No chyba, że to się mierzy jakoś inaczej...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się