Kącik WKKW

Facella   Dawna re-volto wróć!
01 sierpnia 2021 10:06
Drużyna dostaje 200 punktów karnych za eliminacje, wiec czy to tak dobrze?
Ale w sumie mogliśmy skończyć jak Szwedzi…
Facella, lepiej 200 punktów, niż eliminacja całej drużyny
Na wysokie miejsce nie ma co liczyć, ale ukończenie 3 prób to też jakiś sukces w sumie...
maiiaF, mam Discovery plus i pewnie nie ogarnelam, ze tam w ogole jest wybor audio 😅

_Gaga, w przypadku Merel kon polecial na nadgarstki przy wskoku do wody i mimo wyratowania nie wyrobila sie na krotsza wersje, ktora jechala, Janneke podobnie, zaczela od krotkiej wersji 18 - gdzie chyba kazdy jechal alternatywe tak swoja droga - nie wyrobila sie na coffinie i skonczyla alternatywa przez to omijajac jeden czlon.
Poprawnie majac taki fakap trzeba bylo zamknac wolte i zainkasowac punkty 🤷

O bledzie Gosi nic nie umiem znalezc, ale pewnie cos podobnego, szkoda.

Perlica, na luznej to w dystansie, w najazdach kazdy kontakt mial, przy tak ciasnych liniach bez kontaktu to czarno to widz. Bardziej mnie rozwala z jakiego galopu niektorzy skacza te wagony jak akurat cos nie wyjdzie 🙊
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
01 sierpnia 2021 10:57


Jest w ogóle coś takiego jak „element przeszkody”?! <br>
:/

Moon,

Alternatywa miała cztery części A B C D i jednej Gosia nie skoczyła. Niestety to się zdarza w ferworze walki.
kokosnuss, lepiej chyba punkty za wyłamanie, niż eliminacja? Nie wydaje mi się, aby zawodnicy zrobili te błędy celowo, bo się nie wyrobili i nie chcieli zamknąć wolty, więc wybrali eliminację...
_Gaga, przeciez wiem, ze nikt nie wybiera eliminacji celowo xd w wywiadzie np Merel mowila, ze w ferworze walki wydawalo jej sie po prostu, ze "lodka to lodka" tj ze takie rozwiazanie alternatywy bylo okej, a po fakcie jednak nie.

Jakby od razu zawodnicy wiedzeli to by pojechali wolte, ale jak jest tak ciasno i tyle czlonow obu wersji to sie latwo mozna pomylic.
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 sierpnia 2021 11:43
Ilość możliwych kombinacji i alternatyw była ogromna, zatem nie dziwię się takim pomyłkom.
Indywidualny wynik Gosi chyba i tak będzie widnieć jako eliminacja, pomimo tego ze pojedzie parkur dla drużyny. Nie wiem czy w takiej sytuacji na jej miejscu zdecydowałabym się forsować konia, drużyna i tak nie ma najmniejszych szans na podium.
Jung składał protest w związku ze swoimi 11 punktami karnymi, niestety nie został on uznany. Szkoda że nie ma nigdzie nagrania tej sytuacji bo to dosyć zastanawiające.

Transmisja była tragiczna, nie pokazali na przykład czemu Alex Hua Tian stracił tyle czasu na trasie, wyłamań niektórych też nie pokazano...
kokosnuss, właśnie choćby lider skakał na luźnej wodzy pojedyncze przeszkody, kombinacje pewnie nie, ale na pewno przeszkodę nr 1.
_Gaga, na Player.pl możesz tam przewijać ile chcesz i za 25 pln nie ma reklam wcale.
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 sierpnia 2021 14:32
leleiria, Jung opisał to u siebie na instastory, jest nagranie którego nie może opublikować. Skoczył corner i po trzech foule przeszkoda się rozłożyła.
Ten corner był wcześniej kilka razy już strącany, może mechanizm się wyrobił albo nie był odpowiednio złożony, wystarczyło puknięcie i spadł…
Zawodnicy mieli prawo się pomylić, wobec bogactwa wersji alternatyw. Ale co robili sędziowie przeszkodowi, aby tylu zawodnikom dać ukończyć kros mimo ominięcia przeszkody??? Szkoda i wysiłku koni i nadziei jeźdźców.
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 sierpnia 2021 16:04
Halo, ze względu na krętość crossu i ogólną infrastrukturę było tylko kilka miejsc na trasie, w których można było bezpiecznie „zdjąć” zawodnika z trasy. O tym mówili komentatorzy.
Poza tym sądzę że decyzje o eliminacji zostały podjęte po rewizji nagrań. Pominięcie jednego elementu w kombinacji czteroczłonowej z kilkoma możliwymi alternatywami to nie jest błąd zauważalny od razu.
Facella, przecież tam są sędziowie przy przeszkodach, to jak nie jest zauważalny od razu ?
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 sierpnia 2021 20:00
Wiem jak działa sędziowanie na crossie. Jest jeden sędzia na całą kombinację. I on musi w tym czasie ustalić, jaką trasę wybrał zawodnik, które alternatywy skoczył, a które powinien. A jeśli są cztery człony i kilka opcji na skoczenie tego w różnych konfiguracjach, to można się pogubić. Wiec w tym przypadku po raporcie sędziego przeszkodowego robiona była weryfikacja na nagraniu. To co my widzimy na transmisji to jedno, to co jest nagrane to drugie, tego materiału filmowego jest znacznie więcej - właśnie do takich celów. To wszystko ładnie tłumaczyli komentatorzy angielscy na eurosporcie.
Facella, ja to słuchałam, ale nadal uważam, że po to jest sędzie żeby ogarnął literki a,b,c i d. Jeśli stojący człowiek na ziemi nie może tego ogarnać od razu to jak niby miałby to ogarnąć człowiek na koniu jadący cross, jakby to było takie trudne. Nie pamiętam takich sytuacji z innych imprez, ale prawda że od dawna już nie pracuje jako luzak na wkkw, więc może teraz jest inaczej.
Nie mniej to jest olimpiada i powinno być to lepiej zoorganizowane.
O której jest przegląd?
Już po, nie wiem jak reszta, ale Janek Kamiński pochwalił się na instagramie że przeszedł 😉
Fantastic Frieda nie przeszła niestety przeglądu
Czyli kolejne + 100 pkt

Facella, jednak nie wiesz jak działa sędziowanie na krosie na poziomie olimpijskim. Nie ma opcji jednego sędziego na kombinację. Jest minimum dwóch / trzech plus osoba do nagrywania, plus sędzia sektorowy plus TD... I z olimpijskiego krosu nikt nie ściągnie zawodnika bez 200% pewności o eliminacji. Przypomnę, że wynik Gosi został skorygowany dopiero po obejrzeniu nagrań... co do nie startowania w skokach po eliminacji w krosie - może rozsądne na krajówkach, ale to olimpiada... lata przygotowań. Nikt się nie wycofuje "bo to bez sensu".

Michi w przeszkodę nie uderzył. Aktywowała się bez muśnięcia choćby ogonem, więc te 11 pkt jest moim zdaniem mega nie fair 🙁
_Gaga, na niemieckich stronach jest napisane, że musnął kopytem lekko i system nie powinien zadziałać, a jednak zadziałał, bo to było zwykłe puknięcie które nie powinno aktywować MIM.
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 sierpnia 2021 08:51
_Gaga, cały czas pisze o tym, że z crossu nie zdejmą zawodnika bez pewności czyli bez obejrzenia nagrań…

Jak mówiłam corner parę razy rozstał rozłożony wiec puknięcie wystarczyło. I lepiej żeby system zadziałał w te stronę zamiast nie zadziałał w drugą. Bezpieczeństwo ważniejsze. Aczkolwiek szkoda tych 11 punktów i jeśli faktycznie było to tylko muśnięcie, to dziwi mnie, że protest nie został uznany.

Frieda zgubiła podkowę w połowie crossu, pewnie się to przyczyniło do problemów na przeglądzie.
9 koni zostało wycofanych przed przeglądem.
Facella, tak napisała Aśka na swoim fb.

Niedługo skoki, to kimbicujemy Gosi i Jankowi, choć szans na lepszą pozycję nie mamy na pewno.
Tak czy inaczej ten corner zabrał Michiemu szansę na jakikolwiek medal. Sądzę, że po igrzyskach przepisy wkkw się zmienią, aby następnym razem można było w takiej sytuacji nie policzyć punktów.
_Gaga, nie sądzę, szczerze to jak niby potem mieliby sędziowie roztrzygać czy złożył się, bo puknięto za mocno czy złożył się bo siła puknięcia była prawidłowa.
Puknął to się złożył, mógł nie pukać.
Jego koń skakał bardzo słabo tego dnia już od 1 przeszkody, którą skoczył z piątej nogi.
Perlica, szczerze pisząc nie widziałam tego przejazdu, czytałam jedynie, że przeszkoda złożyła się , kiedy koń już galopował po lądowaniu. Tego typu bezpieczniki wymyślono po to, aby minimalizować upadki rotacyjne koni, które to powodują najwięcej problemów (połamań). Skoro bezpiecznik aktywował się kilka sekund po skoku, to chyba nie zadziałał prawidłowo ... (?)
Ale podkreślam - czytałam jedynie to, co wrzucone jest w Internet. Nie widziałam tego, a nawet widzàc - przy jakości relacji pewnie i tak nie byłoby wiadomo co się wydarzyło 😉
_Gaga, ja też nie widziałam, bo na relacji tego nie było, tylko nagle pojawiło się 11 pkt na pasku obok Junga. Ja tylko czytałam artykuł po niemiecku i była wypowiedź trenera niemieckiej ekipy, że puknął bardzo słabo czyli normalnie i system nie powinien był zadziałać.
Dla mnie ten protest nie powinien być przyjęty, bo rodzi to pole do nadużyć po prostu. Zrzutka jest zrzutka, czasem na parkurze też spada po chwili przecież i nikt z tego afery nie robi. Myślę, że tu jest to tak nakręcone, bo stracili chyba szansę na medal niemcy , a to jest Jung i nie spodziewał się takiego błędu. Sandra też miała błąd, no i taki jest ten sport. Anglielskie konie jakoś nie pukały , ukończyły cross niespecjalnie nawet spocone ( przynajmniej jeden) z bardzo spokojnym oddechem. Po prostu tym razem byli lepsi z GB.
Gosia jednak nie wyjechała na skoki 🤔
Edit: dobra, jedzie! Zmienili kolejność. Ufff 😅
Dwie rzutki 😒
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 sierpnia 2021 11:10
Szkoda tych zrzutek, ale bardzo dobrze się oglądało, spokojna, równa jazda. Sądzę ze z parkuru Gosia może być zadowolona.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się