Ciężko sprzedać, ciężko kupić- Wasze refleksje o handlowaniu końmi

No ok. A tera druga sprawa. Dopóki nie otrzymam od tamtych Państwa odstąpienia od umowy, konia nie mogę sprzedać innej osobie?
Szkoda, że nie nagrałam rozmów, jak to Pan mnie nawyzywał od gówniar i różnych.. Że to moja wina i wgl. Stajnia znana na pomorzu, a tak się zachowują. Sami zaproponowali taką umowę i odbiór konia.
Jeśli nie otrzymam odstąpienia od umowy to ona sama wygasa dnia, w którym był zaplanowany odbiór konia tak ?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
19 września 2018 13:21
Tak. Następnego dnia wysłałabym im listem z potwierdzeniem odbioru pisemko o wygaśnięciu umowy z powodu niewypełnienia warunków z ich strony i przepadku zadatku na postawie art. kc
Na biegunach Widzisz kochana, oni mi mówią, że nie mam dowodu za to że oni tę umowę zrywają. Nie chcą wystawić papierka o odstąpieniu od umowy. Rozmowa była tylko telefoniczna, a tak nic poza tym. Jedyne co to mój mąż słyszał rozmowę miałam na głośnomówiący.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
19 września 2018 13:30
Datę odbioru masz określoną w umowie? Jeśli Ty sprzedasz konia przed jej upływem to będziesz musiała zwrócić 2x zadatek. Raczej bym z następnym kupującym podpisała umowę przedwstępną z odbiorem po wygaśnięciu obecnej, już bez zadatku 😉
nokia6002, i po wezwaniu pisemnym pierwotnych kupujących do odbioru konia zgodnie z umową.
Tak mamy ustalony termin na 01.11.
Wystawilam ogłoszenie jeszcze raz, ale napisałam że odbiór mozliwy w listopadzie, jutro wyślę list.
Tak mamy ustalony termin na 01.11.


Tylko POLECONYM i za potwierdzeniem odbioru !!!  😉
Coraz trudniej sprzedaje się konie i są coraz tańsze  😁 😁 😁

https://www.swiatkoni.pl/ponad-2-miliony-euro-za-syna-ogiera-vivaldi
Smok10, To pojedynczy przypadek, ale ceny zrobiły  się dość miłe np. Źrebaków na aukcjach
Smok10, To pojedynczy przypadek, ale ceny zrobiły  się dość miłe np. Źrebaków na aukcjach


Parząc po newsach z aukcji to coraz więcej jest podobnych przypadków . Ok , to przypadek ekstremalny ale myślę że może ich być coraz więcej. Wszyscy w hodowli  dążą do doskonałości nie licząc się z pieniędzmi  😉 Ceny koni sportowych jak i popyt też już dochodzą do granic absurdu . 🙄
Smok10, ale to pojedyncze przypadki.
Choćby ten z PL ( Cornet - Cento ) został sprzedany za 30 000 euro co jest myślę bardzo uczciwą ceną za takiego konia.
I wcale mi się bardziej nie podoba ten z matki po Stolezenberg, którego kupił O’Connor, choć papier topowy.
Tyle że coraz więcej tych przypadków ,również po naszej stronie . 😉 Coraz więcej koni z Polski jest sprzedawane za duże pieniądze i coraz więcej koni w Polsce jest docenianych na zachodzie . Jak sobie przypomnę co w Polsce hodowano 20 lat temu to dzisiaj jesteśmy już w innej lidze. Wiadomo że wszystko rodzi się w bólach ale jak widać pierwsze skurcze za nami .  🤣 Najpierw były płacze że wyzbywamy się najlepszych koni ale teraz widać że zarówno sportowcy , hodowcy jak i sponsorzy potrzebowali zgromadzić kapitał by sprzedając dobre konie pozyskiwać coraz lepsze .  😉 Ale oczywiście świat idzie do przodu ,więc i naświecie materiał coraz lepszy więc i ceny coraz wyższe no i światowa koniunktura na jeździectwo i rozwój tej dyscypliny nakręca ogólnośwatowy popyt .  😀
Smok10, mnie bardziej niz sprzedaz na aukcjach interesuje sprzedaz bezpośrednio. Bo konia zagrac na aukcje to po pierwsze sporo polityki po drugie, te konie jada do niemiec na kilka miesiecy i ze sprzedazy na aukcji za 20 tys euro do hodowcy trafia polowa. Chyba ze jest jednostka naprawde wybitna, wtedy cena przygotowania to pikus
Zależy jak traktujesz swoją hodowlę  🙄 Wystawiając i sprzedając  swoje konie na aukcjach trafiasz do elitarnego towarzystwa , twoja marka z zastodołowego hodowcy wchodzi na poziom światowy. To nie jest kwestia czy ty zarobisz krocie na tych paru koniach ale budujesz markę , pozyskujesz klientów , kontakty to inwestycja w know how firmy. Droga sprzedaż bezpośrednia często jest wynikiem takich zabiegów.  😉

Czy ty myślisz że ten koń za 2 mln , był tyle wart ??? ( pomijając że każdy koń jest tyle wart ile jest w stanie wyłożyć klient ) Nie !!!  Koń był wart  ułamek tej kwoty ,ale pomysł na niego był wart resztę . 2 wielkie nazwiska z jeździectwa zrobią mu taką promocję że jego nasienie będzie warte krocie za słomkę . 😁 Pomyśl , skoro 2 latek który nie przeszedł żadnego programu ujeżdżeniowego  kosztuje 2 miliony to ile powinien kosztować mistrz świata  który ma lat 10 i przeszedł ich setki ??? Miliard ????  😁 😁 😁 Konie , hodowla i Jeżdziectwo dawno już zostało tak skomercjalizowane że konie w tym wszystkim są tylko elementem wielkiej i wielomiliardowej gałęzi przemysłu  😀
Mistrz swiata kosztowal 10 milionow i to pare lat temu, potem 8 tys euro za stanowke. A potomstwo slabsze niz niektorych mniej utytulowanych ogierow bo dobry kon sportowy to niekoniecznie dobry reproduktor, a na koniu ktorego ponad pol roku codziennie doja ciezko startowac w zawodach.

Co do pomyslu itp itd to tak, zgadzam sie, ale ile tych koni od jednego hodowcy idzie na aukcjach? Nieduzo, zwlaszcza ze w DE jest sporo małych hodowli. U nich aukcje dobrze funkcjonuja tam gdzie sa prężne i dobrze zorganizowane związki. Do nie przypadek ze za 2 miliony poszedl kon z hanowerskim paszportem a nie np renskim czy deutsches sportpferd.
Pamiętaj że każdy duży był kiedyś mały. Będziesz miała pomysł , to będziesz kiedyś duża , będziesz oglądać się na innych to zostaniesz za stodołą .  😉
Nie zrozumiałeś przekazu. Dzięki dobremu zwiazkowi dobre konie z malych hodowli nie giną, bez tego przebic sie ciezko.
Tak mi się przypomniało w temacie kupna. Pojechałam do pewnej hodowli w celu zakupienia konia. Miałam podejście w stylu - oglądam konie, wybieram kilka, które mi się podobają, przyjeżdżam z wetem, jeśli przejdą badania i dogadamy cenę to biorę. Jak to Radek Kotarski mawia "nic bardziej mylnego" 😉.
Aby kupić konia przechodzisz 3dniowy test:
1. Spędzasz czas na pastwisku wśród koni.
2. Z rana ćwiczenia w stylu tai-chi, a później spacer z koniem.
3. Możesz usiąść na konia, ale właściciel hodowli Cie usadza, uczy jak masz jeździć (kij z tym, że mam swoją trenerkę i jakoś nie chcę zmieniać). Właściciel hodowli żaden super-tener, nie wiem czy kiedykolwiek faktycznie jeździł i szukając jakichś informacji nic nie znalazłam.
Jak to już przejdziesz to... właściciel hodowli wybiera Ci konia, który wg niego do Ciebie pasuje.

Szukając konia, to różne kwiatki można spotkać 🙂. Z drugiej strony pewnie też, ale nigdy nie byłam w takiej sytuacji.
Karolina - Ale to tradycja Niemiecka , my jesteśmy zdani sami na sienie dlatego podłączamy się do ich systemu i hodujemy coraz więcej koni które są zarejestrowane w Niemieckich związkach. I po co ??? Ano po to żeby korzystać z ich wypracowanej marki  😉  Tyle że to ogólna marka produktu a na swoją markę każdy producent pracuje sam  😀

Muchozol - Wszelkich oszołomów omija się z daleka . I to nie ważne czy hodowców czy miłośników koni  😉 Ale tacy ludzie są potrzebni , bo dzięki nim inni mogą rozwijać swoje firmy , budować dobrą markę i zarabiać kasę  🤣
Muchozol, padłam i nie mogę powstać  😜 pkt 2 już mnie zabił całkiem 😵

Pkt 3 zdarza się czasami i jest do przeżycia  😎
Coraz częściej na elitarnych aukcjach są sprzedawane konie z Polski , co świadczy o tym że mamy świetny materiał i ludzi którzy są w stanie przygotować konie . 😉

Ale inna sprawa że na aukcji wystawiane są po to by jeszcze na nich zarobić  a to już gwarantuje marka aukcji i nazwiska ludzi którzy się tym zajmują  😉 W dzisiejszym świecie bardzo ważna jest promocja i marka towarowa  konie nie różnią się tu niczym od innych produktów  . 😀

P.S Zaczął bym od nauki poważnego  traktowania klienta i przygotowania konia do sprzedaży . Myślę że to już by dało jakieś efekty  😁
Smok, to powazne traktowanie do mnie czy ogolnie?
[quote author=karolina_ link=topic=8233.msg2820391#msg2820391 date=1540898688]
Smok, to powazne traktowanie do mnie czy ogolnie?
[/quote]

Oczywiście że ogólnie ! 😀 Przecież nie mam żadnej wiedzy o tobie i twoich sposobach działania . Mam nadzieje że są jak najbardziej profesjonalne  😉

A propo's . Masz jakąś stronę , reklamujesz się w mediach społecznościowych ?
Smok, ja na starcie, wszystko po kolei strona bedzie w ciagu paru tygodni. Jak sie przyznasz na priv ktos ty to Cie zaprosze do polubienia :-)
Nie bój się , jak się w odpowiedni sposób podejmiesz działania zareklamowania swojej działalności  to na 100% ciebie znajdę . Póki co życzę sukcesów i trzymam kciuki  :kwiatek:
No i znowu bardzo dobry koń z Polski trafia do stajni jednego z najlepszych jeźdźców na świecie  😀 😀 😀
Masz na myśli  konia od Violi Pietrzyk?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 listopada 2018 18:26
Karla🙂, nie tylko, i Alczento 🙂
mnie jednak bardziej cieszy to:
https://www.facebook.com/Dressage24pl/photos/a.314094408725543/1340679492733691/?type=3&theater
o ile skokowe już od jakiegoś czasu trafiają w ciekawe ręce ( niestety, rzadko potem się o nich słyszy i rzado ogląda na eurosporcie 😉 ) o tyle rodzyneczki ujeżdżeniowe nadal są dla mnie zaskoczeniem- szalenie miłym🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się