Projekty stajni. Zdjęcia i informacje.

Mnie do stylu stajni pasuje w nazwie RANCZO- stajnia westowa, w klimacie takowym, drewniana...
Aczkolwiek brzmi to sielsko i SIELANKA w nazwie też by mi pasowała. Wszystkie OŚRODKI i STAJNIE jakoś mi nie pasują...
Albo coś z nazwą "Siedlisko" 😉 mi się swojsko kojarzy.

"Siedlisko Zalesie"
"Siedlisko Jankowa Dolina"
Mam pytanie do osób orientujących się w prawie budowlanym :kwiatek:
Powstał problem: chcę postawiać pomieszczenie gospodarcze ale nie mogę odsunąć się od granicy 3m, bo okna nowego budynku będą na wyciągnięcie ręki z mojego domu 🙁 Początkowo urzędnik, który zajmuje się sprawą powiedział, że mogę stawiać nawet w granicy. Ja odsunęłam nowy budynek 1,5m od granicy (fajnie mieć zadaszenie). W piątek dostałam telefon, że tak być  nie może i że wracamy do 3m 😲 Zapytałam o powód i podałam jako argument jego poprzednią informację, że można stawiać w granicy. Odpowiedział, że owszem ale budynek , który nie przekracza długości 5,5m, mój miał mieć 8m długości na 3m szerokości. Nie mam czasu na przepychanki z urzędnikami. Wymiary naszej działki i umiejscowienie domu sprawiają, że nie ma gdzie postawiać takiego obiektu oddalonego od granicy 3m 😤 Czy są jakieś przepisy na jakie mogę się powołać??
kasik, coś mi świta, że może i być w granicy ale od strony bez okien... nie jestem pewna
Doczytałam przepisy- można postawiać w granicy budynek (bez otworów okiennych w granicy), którego długość nie przekracza 5,5m a wys 3m. Jedyna nadzieja w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego 😕
A 2 mniejsze w granicy ? Przy zalozeniu, ze wyjdzie pewnie troche drozej.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
01 listopada 2013 15:48
Takie coś znalazłam
kasik to postaw dwa po 4 m 🙂 znajomi tak zrobili , nie mogli dokleić kurnika do magazynu , ale po osunięciu o 0,5 m , można już było bez problemu postawić ,
koszt większy ale jak nie ma innej mozliwości .
safie, niby fajne ale mało praktyczne chyba tak naprawde
witam mam prośbę spodobała mi się Twoja stajenka prosze jak morzesz o kilka zdjęc na maila albo podaj nr tel to sie zgadamy mam kilka pytań mój tel 888239036 POzdrawiam jacek
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
09 listopada 2013 18:13
pawelski takie sprawy to na pw i adresuj, bo w tym wątku znajdzie się kilka fajnych stajenek różnych użytkowników.
Breva  Rancho/Stajnia Zalesie  to najlepsza nazwa .

Stajnia czyli , pensjonat ,hala,  rekreacja ,sport
Rancho czyli west , konie , różne zwierzęta
Zalesie czyli las , cisza i święty spokój , można odpocząć .

Osobiście skusiła by mnie nazwa,, Stajnia Zalesie ''
pawelski, ale do kogo piszesz?
fraziu   Grażka, weź przestań
22 listopada 2013 12:01
Ja także mam pytanie odnośnie prawa budowlanego...
W jakiej odległości od budynków fermy drobiu (produkcja jaj konsumpcyjnych) można utrzymywać konie i zbudować stajnie? Jakie przepisy to regulują?
Z góry dzięki za odpowiedź  :kwiatek:
monia, pięknie to brzmi🙂 i też byłabym za taką nazwą, ale niestety - instancja wyższa zadecydowała że ma być stajnia Jankowa. Ma to sens na pewno dla zagranicznych - łatwiej powiedzieć jankowa slowakowi czy czechowi niż zalesie gdzie jednak jest to "ś".. Także wersja obowiązująca to Stajnia Jankowa 🙂 Fanpage ruszył i to z kopyta🙂 Logo się kończy projektować, konie miały jechać dzisiaj, ale jednak przeprowadzka będzie jutro także dzieje się🙂 A jutro Was na pewno zasypię zdjęciami z przeprowadzki i może w końcu pokażę jak na razie wygląda stajnia😉
fraziu, chcą ci postawić kurnik czy ty chcesz koło kurnika stajnię?
Breva, podziwiałam juz!
Mam pytanie odnośnie kabli grzewczych do poideł a w zasadzie do samego ocieplenia idącego na kable i rurę.
Nie wiem czym najlepiej ocieplić taką rurę i jakiej grubości ma być to ocieplenie by miało to sens. Na pewno musi być coś grubszego niż standardowo ociepla się rury w piwnicach.
Ma ktoś doświadczenie w temacie?
Cobrinha, ja mam zrobione ale nie znam szczegółow technicznych bo mi hydraulik robił
Chodzi mi o samo ocieplenie, te piankowe rurki co wchodzą na te prowadzące wodę.
fraziu   Grażka, weź przestań
24 listopada 2013 18:47
fraziu, chcą ci postawić kurnik czy ty chcesz koło kurnika stajnię?


Sznurka, kurnik już jest, stajnia ma dopiero powstać.
fraziu, zastanów się pięć razy
kiedyś krótki czas trzymałam konia w stajni niedaleko kurnika i czasami smród zabijał po otwarciu drzwi od auta
też była produkcja jajek
kurnik to niestety smród i nie unikniesz
Cobrinha, one takie piankowe te ocieplenie
fraziu   Grażka, weź przestań
24 listopada 2013 18:57
Sznurka, działka pod budowę jest własnością koleżanki, więc nie mam na to wpływu, ja tu tylko pytam 🙂
ohir   -- wszędzie dobrze ale w stajni najlepiej --
24 listopada 2013 23:39
Sznurka, działka pod budowę jest własnością koleżanki, więc nie mam na to wpływu, ja tu tylko pytam 🙂

To przekaż koleżance dobre odpowiedzi z forum 🙂

Co do meritum: w Polsce jak to w Polsce, w/g przepisów nie mniej niż 4m od krawędzi działki, wylot smrodu musi być
nie mniej niż 6 (sześć) metrów od drzwi i okien budynków przeznaczonych dla ludzi (itp itd 15m od lasu - jak każdy
inny budynek gospodarczy). Za to o ile pamiętam, kurnik nie może być posadowiony bliżej niż (iirc) 200m od granicy
obszaru chronionego środowiskowo.

Z pytania wnioskuję, że koleżanka jeszcze tam nic nie zbudowała. Więc proponowałbym, żeby zanim
cokolwiek zbuduje - nawet szopę - żeby odczekała do czerwca/lipca/sierpnia. Latem niech
weźmie namiot/kemping i spędzi na tej działce upojne trzy tygodnie. Wtedy sama zrozumie.

W zależności od ukształtowania terenu i wrażliwości osobnika ludzkiego, przeżywalność bezrzygowa
zaczyna się 500-1500m od takiego kurnika.

Zestaw (nieco zakurzony) tytułów aktów prawnych znajdziesz pod:
http://www.portalhodowcy.pl/hodowca-drobiu/96-numer-52009/807-budowa-fermy-zgodnie-z-ochrona-srodowiska


Na pewno musi być coś grubszego niż standardowo ociepla się rury w piwnicach.


Prosta odpowiedź: im grubiej tym lepiej. Pianki są dostępne opakowane w folię (czerwona/niebieska) albo szare. Grubość ścianki od 4mm do 15mm.
Jeśli masz myszy, miej też duży zapas izolacji na wymianę. Żrą na potęgę.

Koniska niestety też ożrą, jak bedzie w zasięgu. (To się tak fajnie odrywa i robi takie trrrrrrrrt 😉

jakiej grubości ma być to ocieplenie by miało to sens.


Sens zaczyna się od ok 6-9mm - wszystko zależy od mocy kabla na metr, tego czy to kabel zwykły czy kabel półprzewodnikowy
(zwany samoregulującym), a także od elektroniki sterownika. Im grubsza izolacja tym mniej wydasz na prąd, ale tym trudniej
ją prawidłowo założyć. UWAGA - "niezamarzalność" i tak będzie taka, jak najsłabiej bronionego punktu.

Jeśli masz stajnię, w której ma być dłuższy czas mróz, to może lepiej zrób instalację otwartą?


edytuj posty!
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
24 listopada 2013 23:45
Cobrinha,
właśnie zamontowaliśmy kabel grzewczy i w instrukcji stało, że
z ociepliną maksimum 13 mm wytrzymać ma do -40 stopni (w zależności od średnicy rury niezamarzalność spada).

Edit: doczytałam i zmieniłam, bo w instrukcji jest napisane, że nie można stosować ociepliny powyżej 13 mm,
bo kabel się może przegrzać.
Bardzo dziękuję.
ohir, myszy brak zaś konie póki co nie tykają mi ocieplenia i mam nadzieje, że ta zostanie idzie ono od dołu do poideł więc raczej nie jest na wysokości oczu by kusiło je zdzierać 😉
ms_konik, Z tym przegrzaniem to nie do końca wierzę w przypadku stajni  angielskiej 😉 ale jak dorwę swoją instrukcję to zobaczę czy jest tam jakaś wzmianka na ten temat.
Bardzo ciekawy wątek 🙂

Zamieszczam projekty, które udało mi się kiedyś znaleźć w internecie. Mam nadzieję, że komuś się przydadzą 🙂

(Tagi: projekty stajni, plany stajni, plany boksów, przydomowa stajnia projekt)

[url=http://www.lsuagcenter.com/en/our_offices/departments/Biological_Ag_Engineering/Features/Extension/Building_Plans/horse/housing/Portable+Stable+for+a+Horse.htm]PLANY[/url] – do pobrania PDF z planami wystarczającymi do budowy 🙂


Projekt

KATALOG
- klikamy po lewej na katalog POBIERZ (zdjęcia i pobierzne rysunki techniczne)

STAJNIA

[url=http://www.ashdown-group.com/stables_portfolio.html - dużo zdjęć przykładowych stajni]STAJNIE[/url]

[quote author=slojma link=topic=841.msg128266#msg128266 date=1230108650]
Piękne są te stajnie, ale i tak jestem przekonana do stajni angielskich, kameralnych na max 5 koni.
zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości 🏇
[/quote]

Piękna stajnia 🙂

Można zapytać ile mniej więcej wynosił koszt jej zbudowania?

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] cytowanie zdjec, brak edycji postow
czy znajdzie się tutaj ktoś kto korzystał z usług  hronovsky promen ?
Mam spory problem i nie wiem czy sprawa nie trafi na policję. Na razie szukam gdzie mogę kontaktu....
hej😉 próbowałam coś znaleźć o wymaganiach dotyczących płyty gnojowej, ale niestety nic konkretnego nie znalazłam.
Chodzi o to, że w przyszłym roku planuję postawić stajnie na 10 koni i zastanawiam się czy jest potrzebna płyta gnojowa, tzn czy formalnie jest potrzebna, dla pozwolenia z gminy i wgl.
Ogólnie to dogadałam się z rolnikiem, że będzie on na bieżąco odbierał ode mnie obornik.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
28 listopada 2013 10:30
ganja,
z tego co pamiętam, z wpisów na forum, płyta nie jest konieczna.
Można przechowywać na folii, bezpośrednio na ziemi (przy spełnieniu pewnych warunków),
lub w ogóle nie przechowywać ładując na przykład na przyczepę i wywożąc.

Gdybyś zdecydowała się na płytę, to jej wielkość powinna mieć:
1 koń dorosły to 1,2 Sztuki Dużej, czyli 10 x 1,2 = 12 x 3,5m2 = 42 m2, przy przechowywaniu
6 miesięcy.
Gdy przechowywanie 12 miesięcy to ilość metrów podwójna.
kasik, próbuje się skontaktować z nim od dłuższego czasu i niestety bezskutecznie 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się