Projekty stajni. Zdjęcia i informacje.

U mnie w stajni na badziew chemia pomaga.
majek   zwykle sobie żartuję
28 czerwca 2010 10:48
a możesz zdradzić, co stosujesz?

Ciper-Pulvizoo czy jakoś tak. Sprawdza się bdb.
szarotka - super stajnia :-)
notarialna - Świetna działeczka

Ja korzystając z pomysłu notarialnej, wstawiam swoją działeczkę nr 452 zaznaczona krzyżykiem różowym. Aktualne to już nie jest, chociaż rozmieszczenie budynków będę miała takie samo czyli idąc od góry dom, garaż, stodoła i na końcu stajnia i dłuugie pastwisko. A ja mam chyba tą wygodę że za domem pola które prowadzą do lasów, rzut beretem  😉
ja w stajni na muchy kiedyś stosowałam bros dwuskładnikowy
teraz mam dobrze bo jaskółki w boksach mnie wyręczają

na muchy i robale w stajni na pewno dobrze działa sprzątanie codzienne a ja dodatkowo uzywam efektywnych mikroorganizmów
Gillian, las lasowi nie równy. U mnie nie ma kleszcza nie widziałam. Komary zależy jak wiatr zawieje. Generalnie mam lasy z przewagą drzew iglastych. Pozatym działka na górce, a komary pastwią się nad tymi, co bliżej rzeki mieszkają.
Za to w mieście, gdzie do lasu mam 3km komarów mam nadmiar.
bera7 - W tym roku to chyba nie robią nigdzie wyjątków, jest ich od za...nia  😉
Ja na muchy używam Agitę, już od kilku lat i jest super.
A komarów to myślicie, że u mnie nie ma  😲 komary są tam, gdzie woda, a nie gdzie las.  Na komary nie działa nic. Psikam konie absorbiną. Pozakładałam siatki w oknach, lufcikach, itp itd.

No i muszę zmienić poidła. Są beznadziejne te czarne żeliwne  😤
Gillian   four letter word
28 czerwca 2010 21:15
pokemon, u mnie nie ma wody - jest tylko las. Pare klocków dalej płynie jakiś nędzny strumyk. Pogrom jakiś w tym roku :/
Mam pytanie : Chcę jedno okno takie żeby otwierało się na zewnątrz bądź wewnątrz albo nie wiem do góry? żeby koń mógł sobie zaglądać przez nie. Nie mam pojęcia jaki wymiar będzie najlepszy no i w którą strone ma się otwierać?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 lipca 2010 15:26
Plany się nieco zmieniły. I skrystalizowały.

Od tamtej działki odstraszyła nas wizja wjechania z ciężkim sprzętem do karczowania lasu. W miejscowości sąsiedniej wypatrzyliśmy kilka małych gospodarstw z domkami (co najważniejsze jest już tam woda i prąd), małymi zabudowaniami gospodarskimi i ziemią. Szukamy takiej działki gdzie blisko do miasteczka i do rzeki. Jesteśmy na tropie kolejnych, całkiem przystępnych cenowo działek 🙂

Rodzice tak się w to wkręcili, że zaczynają myśleć o sprzedaniu tego mieszkania, a kupieniu mniejszego i kupieniu działki z domkiem. Nigdy nie widziałam ich tak podnieconych tą wizją. A ojciec coraz częściej mówi o postawieniu stajni za domem 🤔wirek:
Mam pytanko. Stajnia ma być drewniana. I dwie wersje jedna warstwa desek grubszych (jakich? 3?) czy deska (cieńsza) wełna i deska?
sama decha

edit: Presja i co? masz już okna? Może weź takie żeby można było zdjąć całkiem, a założyć na zimę...?

Not - idź za ciosem, nie popuszczaj teraz jak już się tak wkręcili.
Jeszcze nie zamawiałam, ale będą 120 x 80 gdzie szerokość to 120. No i 1,40 od ziemi tak jak gdzieś pisała lostak, faktycznie wysokość fajna. Okna chyba będą zamontowane odwrotnie czyli klamką na zewnątrz z tym że klamka będzie odpinana więc potem będę ją zdejmować jakby coś.

p.s stodołe już mam obitą całą, wygląda ślicznie  😎
Pokazuj stodołę!
wawrek jak sama decha to jaka gruba? a jak powysycha nie będzie wiało szczelinami?
Potem zrobię zdjęcia :-) to wstawię
panterka-23 To z mokrej chcesz budować?
Ja osobiście robiłbym z samej dechy - 2, może 2,5 cala. Twoje konie i tak, z tego co piszesz, większość czasu będą spędzały na zewnątrz. Ładowanie kasy w izolację... czy ja wiem...

Presja - czekam. Chcę wiedzieć w jakich warunkach spędzę parapetówę 😁
Wawrek a deski z tartaku to raczej mokre co? W sumie nie zastanowiłam się. U nas jest 1 rodzaj 450 m3.
Zależy od tartaku. Dobry ma suszarnię. Poza tym można sezonować... Kiedy budujesz?
wawrek ale zamierzasz ten obiekt oglądać od zewnątrz na tej parapetówie czy jednak w środku? 😁
lostak   raagaguję tylko na Domi
06 lipca 2010 13:46
Presja, szkoda kasy, rob 1x1, konie sobie spokojnie wygladaja, jak chcesz to wstawie ci zdjecia, nie ma sensu robic szerszych.  wlasnie mi dzisiaj montuja kolejne 7 okien w stajni konsultacyjnej.  caly mechanizm odprowadzania wody i zawiasow jest odwrotny, okna sa montowane w linii sciany, maja zdjemowana klamke i zaczepy na scianie po otworzeniu okna, zeby nie latalo (zatrzaski) szyba jest P2 (anywlamoaniowa) pokryta dodatkowa folia, zeby nic sie nie stalo. 

Jeszcze nie zamawiałam, ale będą 120 x 80 gdzie szerokość to 120. No i 1,40 od ziemi tak jak gdzieś pisała lostak, faktycznie wysokość fajna. Okna chyba będą zamontowane odwrotnie czyli klamką na zewnątrz z tym że klamka będzie odpinana więc potem będę ją zdejmować jakby coś.

p.s stodołe już mam obitą całą, wygląda ślicznie  😎
Wawrek - w tym tyg zaczynam wykopy a za 1,5 tyg che zamawiać drzewo.
Lostak - Jedno mogę wyciąć 1x1 bo taki miała zamiar, ale doszłam do wniosku że będzie to dziwnie wyglądać jak na ścianie będą dwa 120x 80 i jedno 1x1, dlatego taka decyzja. W sumie na jedno wychodzi bo z jednego ucinam 20cm na rzecz drugiego. Wstawię zdjęcia potem bo są dwie dziury. Ale dzięki za sugestie  :kwiatek: Jeszcze nie zamawiałam okien, orientowałam się ile będą kosztowały wyjdzie mi za jedno ok 500/600zł brutto z tym że ja biorę w kolorze jasnego dębu wszystkie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz bo mam strop drewniany i jakoś nie widzę białych okien. Możesz mi napisać ile kosztowały te o które Cie pytałam?
panterka-23
Mokre z pewnością Ci rozeschnie i będą szpary. Możesz wtedy nabić łaty jeśli boisz się, że Ci coś wydmucha.
Już wysłałam maila do tartaku z zapytaniem 🙂
sorki za off ale nie mogę się powstrzymać
wawrek to zdjęcie na avartku to ty?  😡 🚫
Nie nie, to stryjeczny wuj szwagra mojej drugiej żony.
lostak   raagaguję tylko na Domi
06 lipca 2010 14:20
tez cos kolo tego, ale zamawiasz plastikowe?

Lostak - Jedno mogę wyciąć 1x1 bo taki miała zamiar, ale doszłam do wniosku że będzie to dziwnie wyglądać jak na ścianie będą dwa 120x 80 i jedno 1x1, dlatego taka decyzja. W sumie na jedno wychodzi bo z jednego ucinam 20cm na rzecz drugiego. Wstawię zdjęcia potem bo są dwie dziury. Ale dzięki za sugestie  :kwiatek: Jeszcze nie zamawiałam okien, orientowałam się ile będą kosztowały wyjdzie mi za jedno ok 500/600zł brutto z tym że ja biorę w kolorze jasnego dębu wszystkie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz bo mam strop drewniany i jakoś nie widzę białych okien. Możesz mi napisać ile kosztowały te o które Cie pytałam?
Tak, bo drewniane ok 1000zł jedno by wyszły. Z tym że jedno będzie tylko otwierane a tamte uchylane tylko. Porobię dziś fotki to pokażę jak to wygląda i o co chodzi. Plastik się nie sprawdzi jako okienko do wyglądania?? W sumie może faktycznie skoro cenowo wygląda to tak samo zadzwonię tam gdzie Ty zamawiałaś, a oni wysyłają to kurierem, sami przywożą ?
lostak   raagaguję tylko na Domi
06 lipca 2010 14:27
Tylko plastik, drewno ci zjedza.  wysylaja, albo przyjezdzaja i montuja.  pamietaj, to sa wbrew pozorom bardzo specjalistyczne okna i takie zwykle zamontowane odrotnie to nie jest to samo.  sama nie mialam swiadomosci, ze okno to nie tylko rama i szyba😉

Tak, bo drewniane ok 1000zł jedno by wyszły. Z tym że jedno będzie tylko otwierane a tamte uchylane tylko. Porobię dziś fotki to pokażę jak to wygląda i o co chodzi. Plastik się nie sprawdzi jako okienko do wyglądania?? W sumie może faktycznie skoro cenowo wygląda to tak samo zadzwonię tam gdzie Ty zamawiałaś, a oni wysyłają to kurierem, sami przywożą ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się