Projekty stajni. Zdjęcia i informacje.

Bardzo ładnie to wygląda 😍
Będziesz miała wypasioną stajnię 🙂
Dzięki za słowa otuchy :kwiatek:
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
25 czerwca 2010 07:43
już wygląda pięknie  😜 , a jak skończysz to będzie rewelacyjna.
szarotka - kiedy parapetówa?
szarotka piekna stajnia sie rodzi! gratuluje🙂 i czekam na kolejne zdj.
szarotka - ooooooo ja rewelacja!!!!!!!!!!!! 👍
szarotka, woooow! Suuuper! Stajnia full wypas normalnie🙂 Po prostu rewelacja! 🙂
wawrek tą parapetówę to już bym chciała , ale budżet domowy bardzo zubożał . Myślę jednak , że koło jesieni zakończymy 😀
Przeważnie wszystko z mężem robimy sami. Staramy się wszystko dopracować i czasem to długo trwa.
pokemon ,Euforia_80,Karla🙂 panterka-23, Sankaritarina  jak juz będzie wszystko gotowe to zapraszam razem z końmi, powłóczymy sie trochę po górach 😀

Jesli chodzi o sprawę budowy stajni -drewniana czy murowana to na pewno murowana jest tańsza i szybsza w budowie.Z drewnem jest dużo więcej pracy i kosztów i jeszcze trzeba zrobic zabezpieczenia żeby ją konie nie zjadły.Wszystko to teraz doswiadczam na własnej skórze. Jednak klimat jaki panuje w drewnianej stajni - bezcenny 🙂 Zapach drewna, lekkość konstrukcji tworzy niezwykłą aurę.
agull   Dążąc do celu
25 czerwca 2010 14:04
Oficjalnie dopisuję się do osób, ktore zaczęły budować własną stajnię.  😅 Mimo iż prace rozpoczęły się jakoś chyba na początku tygodnia (równanie terenu pod stajnię,  w tym stopka przez padający deszcz) dziś została wbita pierwsza łopata. Na chwilę obeceną fundament już wykopany, a jutro zalewamy.  💃
szarotka a gdzie na poludniu dokladnie jestes? bo chyba we wrzesniu bede robic maraton z krwia koni do badan w tamtych okolicach i  bardzo bym chciala zobaczyc Twoja stajnie na zywo🙂
Karla🙂 okolice Żywca.Piękne tereny do jazdy, cudowne widoki. Ujsoły.
agull To najważniejsze juz za Tobą, decyzja podjęta i prace budowlane rozpoczęte .Na ile koni budujesz stajnię?
agull   Dążąc do celu
25 czerwca 2010 20:31
Szarotka , w początkowej fazie miała być na 2 ale będzie na 3 konie plus pomieszczenie gospodarcze do tego. Plany były już dawno i decyzja podjęta również. Kolejność realizacji planów tylko się zmieniła  😁 - w praniu wyszło tak, że najpierw pojawił się koń a teraz dopiero budujemy stajnię (miało być na odwrót). Ale kolejności  nie żałuję ani trochę. Teraz przynajmniej jest porządny kop żeby szybko stajnię dla Rudzielca skończyć.  😜
agull ty masz dla rudzielca a ja dla 2 rudzielców 🤣
U mnie tez podobnie , najpierw konie a dopiero po czasie stajnia.Tzn. stoją w stajni ale takiej małej, nie jest zbyt wygodna.Tez początkowo miała być budowana na 2 konie , ale jest na cztery.
agull   Dążąc do celu
26 czerwca 2010 09:24
Tez początkowo miała być budowana na 2 konie , ale jest na cztery.

😁 Też masz taką strategię jak ja? W razie co trzeba się ubezpieczyć, gdyby się jakiś jeszcze ogon pojawił albo zechciala nas odwiedzić jakaś dobra dusza ze swoim kopytnym   🏇
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
27 czerwca 2010 15:54
Trzymajcie kciuki!
Jesteśmy na etapie szukania ziemi, prawdopodobnie już ją znaleźliśmy 😍
2 hektary lasu z terenem pod zabudowę gospodarską i  budowlankę. cudowna okolica i nie takie duże pieniądze. Nawet ojciec napalił się na tą ziemię. No i z tego co się dowiedziałam w anr na tej ziemi można praktycznie od zaraz coś stawiać 😍

Będziemy jakoś niedługo jechać dokładnie obejrzeć miejsce 💃
Brzmi obiecująco!
Trzymamy kciuki 😉
Notarialna, super, że pod lasem. 🙂
My kupiliśmy "nie pod lasem" i uważam, że to jest mój życiowy błąd. Coraz częściej skłaniam się, żeby kupić jednak działkę gdzie indziej - pod lasem i zacząć stawiać wszystko od nowa.
pokemon, z jakiego powodu? Wiatry? Ja mam do lasu 200m. Już nie mogę się doczekać kiedy konie przesiedlę.
Nie 🙂  bo po prostu nie można pojechać na przejażdżkę do lasu. Tylko tłuczemy się po polach.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
27 czerwca 2010 20:06
szarotka, pokemon,  Właśnie dzięki temu, ze tam jest las zapadła tak szybka decyzja. A, że to nie są jakieś duże pieniądze, to zdecydowaliśmy się na udział w przetargu, który odbędzie się 6 lipca.

Działeczka z krzyżykiem to ta 'moja' wymarzona działka 😍
pokemon, ja zanim kupiłam działkę zwiedziłam autem sporo okolicznych ścieżek leśnych, przetarłam szlak do Wisły, sprawdzłam czy da się do rzeczki wjechać itp. Dopiero nabywszy.
Notarialna, mogę swoją działkę znaleźć w takim wydaniu?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
27 czerwca 2010 20:13
bera7, Pewnie, ze możesz 🙂

http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
Wpisujesz w 'szukaj obiektów geograficznych' po lewej stronie nazwę miejscowości i numer działki, a potem klikasz na odpowiedni plusik z twoim powiatem i tam ci numery działek wyskakują. 🙂
Przydatne urządzenie, bo mapy maja rewelacyjne!
Dzięki znalazłam. Tylko mają zdjęcia nieaktualne, bo część krzaków już wykarczowane u mnie 🙂.
lostak   raagaguję tylko na Domi
27 czerwca 2010 20:54
zdjecia i numery dzialek sa sprzed 3 lat. 😲
lostak,  to tylko Polska 😉
.
To chyba różnie w różnych częściach kraju. U mnie stajni jeszcze tam nie ma, choć postawiona już 3 lata temu...
Gillian   four letter word
28 czerwca 2010 10:26
Notarialna, super, że pod lasem. 🙂
My kupiliśmy "nie pod lasem" i uważam, że to jest mój życiowy błąd. Coraz częściej skłaniam się, żeby kupić jednak działkę gdzie indziej - pod lasem i zacząć stawiać wszystko od nowa.


no nie wiem, czy tak super - komary komary komary komary komary, aa i jeszcze komary cały sezon 🙂
ja mam kawałek lasu z jednej strony padoku i jest KOSZMAR z robalami. Wypuszczam konie o 3 nad ranem, o 8-9 przychodzą razem z bramą :/ wieczorem też nie ma mowy o wypuszczaniu. Nigdy więcej działek przy lesie :/ :/ :/
majek   zwykle sobie żartuję
28 czerwca 2010 10:42
ja też mam stajnię i padoki wśród pól. Komary też są, i końskie muchy i cała masa innego latającego g*wna. MOje też o 20 -21 chcą być już  w środku.

Chciałam budować stajnię angielską - żeby mogły sobie łepki wystawiać całodobowo na dwór, ale chyba nie ma co, bo teraz jak się drzwi do stajni nie zamknie, to wszystko lata, jest aż gęsto  w powietrzu. Lampy UV nie pomagają.

Też żałuję, że mam daleko do lasu. Żeby pojechać w fajny teren, wsadzamy konie do przyczepy..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się