pensjonaty w okolicach trójmiasta

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 września 2013 18:41
1200 zł.
taką cenę usłyszałam wczoraj od Agaty Jarzyckiej podczas oficjalnego zwiedzania Hipodormu.
niestety nie zapytałam co będzie w cenie,bo już się spieszyłam 😉

będzie 6 myjek,2 solaria, 121 boksów w części sportowej, 62 (albo 63) w części rekreacyjnej.

imponująco to wygląda.

edit: duża hala ma być oddana od listopada. mała (24x48 :hihi🙂 jest połączona włazem ze starym-nowym łącznikiem prowadzącym do starej-nowej hali.
diabeli   Jak idziesz na szczyt to nigdy nie jest z górki!
15 września 2013 19:08
Ja jeszcze coś słyszałam, że są jakieś różne "pakiety" (?)🤔
A zostało cos powiedziane apropo dostepności tej dużej hali ??
Zamkna na kłódkę jak plac konkursowy? Po czym w trakcie rozgrywania duzych zawodów jak podłoże będzie fatalne zorientują się, że "o kurczę.... jednak nieuzywane podłoże traci swoje właściwości".
Czy jednak udostepnią i jakoś mądrze to rozwiążą ??

Co do pakietów to z tego co sie już dowiedziałam to 1200 zł to pakiet podstawowy, czyli boks, ścielenie, sprzątanie, siano, owies.
W innych pakietach będzie np. derkowanie, prowadzenie do karuzeli, wypuszczanie itp.

Jestem tylko ciekawa jak te pakiety mają się np. do korzystania z infrastruktury hipo, czyli właśnie chociażby wspomnianej dużej hali.
Ja slyszalam , ze p, prezes nie ma zamiaru sie dogadywac i dostosowywac cen do mozliwosci, jest zdania ze woli miec  puste boksy , na ktorych ebdzie zarabiac na zawody.. Wiec moimz daniem to nie wrozy nic dobrego
To nawet karuzele zrobili na hajpo? 😉
hala podobno dla osób z 1 klasą sportową  🤣
Zart?
A jakieś zawody halowe mają w planach w tym roku? Coś wiadomo?
Zart?

hehe, tak Pani Prezes powiedziała na spotkaniu, czyli aktualnie dla jednej osoby stacjonującej na hipodromie << inwestycja życia w takim razie  🤣
ale tak jak ze wszystkim nic nie wiadomo bo co chwilę się z czegoś wycofują i co chwilę są nowe informacje...
No tak.... 
Witamy na hipodromie.  😵

A myjki, solaria i karuzela może będą na żetony ??
10 minut - jeden żeton - 60 zł  😂


A wszystko to przy cenie podstawowej 1200 zł. Bomba.  😂
E, przy podstawowej to może byś mogła popatrzeć, przy średniej raz w roku użyć, przy maksymalnej użyć (za żetony).  😂 😉
W sumie jeśli by były zawody co dwa tyg. i opłata za boks rzędu 300zł to pewnie by się to bardziej opłaciło niż trzymanie koni non stop. mniej sprzątania, mniej słomy, siana, owsa i wody by szło... mniej prądu.... pytanie tylko ile osób przyjedzie na zawody jeśli opłaty pójdą w górę z racji 'luksusów'.
Hajpo:
1200 normalny pakiet(niby z halą, ale nie wiadomo z którą..) , 1600 z derkowaniem, zawijaniem, ochraniaczami i tym podobnym fanaberiom

myjki i karuzele to nic- wydzielają malutkie padoczki z trawą od strony Żabianki 🙂

Co do 1 klasy sportowej, to na pewno nie przejdzie. Ale chyba stanie na 2 klasie, więc i tak duża hala będzie elitarna.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 września 2013 11:14
Ale kurcze, dziewczyny, przy takim jednak standardzie, uważam, że 1200 zł, to nie jest fanaberia. Już nie hejtujcie wszystkiego, jasne, że najfajniej by było, gdyby było za darmo, ale świat tak nie działa.
Jasne, że nie jest fanaberią w stosunku do teoretycznie oferowanych warunków. Super jakby to faktycznie funkcjonowało jak należy. Tylko właśnie, teoretycznie. Dobre pytanie jak to będzie wyglądać w praktyce biorąc pod uwagę, że to hipo właśnie.
Kolejna rzecz. Chyba zatrudnią iluś nowych pracowników ?? Jakos nie wyobrażam sobie tej obsługi w droższych pakietach w wykonaniu dotychczasowej załogi hipo.
Jakims żartem jest natomiast taka ilość boksów i jedna hala 24/48. Nie jest to znowu taka mała hala, ale nie na taka ilość koni. A w udostepnienie dużej hali chyba nikt nie wierzy.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 września 2013 11:26
Jak na razie, o ile się nie mylę, jest ta hala, stodoła i kiszka. To 3 hale, wydaje mi się, że sporo, zwłaszcza, że ostatnio radzili sobie ludzie tylko przy stodole i kiszce.
Duża jest jeszcze w budowie i ma być hala do hipoterapii i jeszcze jedna dla stajni sportowych, jeśli patrzyć według projektu.

A nie jest przypadkiem tak, że po przeniesieniu koni do nowych stajni teraz budowa przeniesie sie na teren kwadratu itd., co oznaczałoby, że stodoła i kiszka przestana istnieć. Także na ten sezon będzie ta jedna hala tylko. Pomijając juz, że te dwa obiekty to nie sa obiekty odpowiadające tym standardom w najmniejszym stopniu.
Aczkolwiek może i z jedna hala nawet wyjść biorąc pod uwagę, że za wiele koni to tam chyba stac nie będzie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 września 2013 11:34
Nie mam pojęcia kiedy będą robić kwadrat, mówiąc szczerze, bo z hipodromem mnie niewiele łączy. Spełniają - nie spełniają. Lepsza stodoła niż namiot.

A czy stać będą, czy nie będą. Ja jednak myślę, że będą. Ładne stajnie, ładne zaplecze, myjki, karuzele, solaria, do tego jeśli oferują pełne pakiety opieki nad końmi. Myślę, że na to się klienci znajdą. Zwłaszcza w centrum miasta.

Jasne, że pewnie wyprowadzi się trochę ludzi, ale może wreszcie atmosfera się trochę zmieni.
Historia z udostępnianiem dużej hali tylko garstce pensjonariuszy- na miarę Barei.
Co do ceny - taką spodziewaną kwotę (1200zł) p. prezes podawała już wtedy, kiedy się wyprowadzałam z hipo, w 2008r. Nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem.
ale nikt się nie burzy ceną 1200 zł, bo to nie jest jakiś kosmos. Dla mnie żartem jest to że hala ma nie być dostępna dla wszystkich pensjonariuszy.
I również rozumiem że za jakieś dodatkowe rzeczy w stylu solarium, derki, ochraniacze itp to jeszcze można dopłacić, ale za np. karuzelę?
Ja bym poczekała jeszcze z komentarzami do czasu kiedy wszystko stanie się jasne, i będzie wiadomo co i w jakiej cenie jest oferowane.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 września 2013 17:07
xxagaxx, chyba nie za karuzelę, a za wypuszczanie konia do karuzeli.

Ale z drugiej strony, szkółki nie umrą, jak po dużej hali jeździć nie będą.
Strzyga, no przecież o to mi chodziło. Ja przez trochę w stajni w życiu się przetoczyłam i w każdej karuzela i padokowanie konia było w cenie (przynajmniej przez 5 dni w tyg). Sopot zawsze był dziwnym miejscem, ale skoro już chcą brać takie pieniądze to należałoby coś więcej dawać od siebie.

Ale to teraz niby tylko szkółki nie będą mogły wjechać? Bo z tego co tu było napisane to ludzie z 2 i 1 klasą sportową będą mieli udostępnioną dużą halę. A zdecydowana większość ma 3 klasę, czyli już im nie będzie wolno. 
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 września 2013 17:20
xxagaxx, to akurat myślę, że nie przejdzie. Plac kwarcowy też miał być tylko dla takich osób, a ja na nim jeździłam regularnie, nie mając brązowej odznaki nawet.

Co do padokowania... to jednak jest ośrodek na 200 koni. W takiej, w której jest 20, a nawet 40, jeszcze ujdzie, ale przy 200, stajenni musieliby cały dzień tylko wyprowadzać, sprowadzać, ubierać i rozbierać.

Ale, ale, ocenić można będzie dopiero jak ta cała zabawa ruszy =) Moni będzie robić sprawozdania jak to wszystko działa =) 
Strzyga, a słyszałaś o pakiecie brylantowym?  🤣
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 września 2013 19:55
Sigma, o żadnych pakietach nic nie słyszałam, wszystko mnie omija =(
Ci co znają konkrety - napiszcie, proszę. O pakietach, co za ile.

1200 za warunki jakie będą możliwe to jest jak najbardziej ok cena. ALE tylko jeśli jakość i ilość pożywienia i ściółki będzie na odpowiednim poziomie. Czyli nie 2 baliki na jedno ścielenie i gnij koniu w boksie jak jesteś gnojarzem, tylko 2 baliki, a jak będzie brudno to dościelane bez gadania. No i sprawa hal. Myślę że szkółki na małych halach to jest ok, ale brak dostępu do dużej hali osobom jeżdżącym, posiadającym prywatne konie - to byłby absurd.

Wiadomo od kiedy konie przeprowadzone będą do nowej części?

Swoją drogą jestem ciekawa, czy nowe budynki nie zostaną szybko usyfione i zniszczone...
do nowych stajni wg tego co ostatnio słyszałam przenosimy się 10 lub 15 października - pamięć już nie ta 😉

pakiety są brązowy, srebrny i złoty czyli tak jak już ktoś pisał w różnych cenach różne usługi.
o halach się nie wypowiadam bo nie bardzo mnie to interesuje więc też dokładnie o nie nie wypytałam, ale jakby przeszła wersja pierwotna czyli duża tylko dla zawodników z 1kl to przynajmniej nikt by mi drągów na hali nie przestawiał hihihihi

magda, wydaje mi się, że teraz też nie ma problemu ze ścieleniem czy wywalaniem. Z jedzeniem też nie a wręcz przeciwnie-  co chwilę patrzę, że jeden gruby delikwent ma gratisowe siano w południe bo "no on się tak patrzy, że musiałem mu dać"  🤣
Gdyby to faktycznie działało tak jak teoretycznie działać ma oraz była dostępna duża hala, to wygląda wszystko bardzo dobrze.
Tylko właśnie, tyle teoria. Jak będzie w praktyce juz niedługo będzie wiadomo. Biorąc pod uwagę, że chodzi o hipodrom z jego dotychczasowymi władzami, to niestety mozna miec poważne wątpliwości co do praktyki.

Jesli będzie dostepna pełna infrastruktura, o której sie mówi oraz wprowadza usługi typu zawijanie, derkowanie, wyprowadzanie do karuzeli itp. itd. to i cena pod 2 tys. nie była by niczym dziwnym. Wszystko kosztuje, wiadomo. Tylko pod warunkiem, że taki ośrodek będzie faktycznie funkcjonował jak należy, a właściciel konia traktowany będzie jak klient, a nie intruz i zło konieczne.
Lata  świetlne temu uczyłam się jeździć na Hipo. Natomiast  z własnym koniem zawsze stałam w stajniach typowo rekreacyjnych, więc jako właściciel konia klimaty Hipo znam głównie z opowieści znajomych i w sumie krótkich wizyt. Myślę, że zapewnienie ludziom, którzy jeżdżą zawodowo bądź amatorsko, ale na wysokim poziomie, godziwych warunków do treningu, a nie próby zrobienia czegoś sensownego na hali pełnej rekreantów takich jak ja, jest jak najbardziej słuszne. Z całym szacunkiem jeśli będą dostępne place zewnętrzne z przyzwoitym podłożem i jedna bądź dwie małe hale ogólnodostępne to szeroko rozumiana rekreacja z pewnością sobie poradzi. Na tę chwilę zdaję sobie sprawę, że trudno porównywać, ale jaki procent z tych, którzy stali na Hipo jeździło faktycznie sport? Może w najlepszych czasach połowa, choć mocno wątpię. I nie mówię tu o tym, że rekreacja ma jeździć w gorszych warunkach; jedynie o tym, że do dobrej roboty nie jest mi potrzebny kwarc czy pełnowymiarowa hala. Nie śledzę dokładnie wszystkich planów Hipo, ale może nareszcie ktoś zaczął rozważać określony profil ośrodka.
Nie znam Hipo od wewnątrz ale strasznie dziwi mnie Wasze oburzenie dot. dużej hali.
Skoro faktycznie zostało na niej przygotowane profesjonalne, dobre podłoże, to w momencie, kiedy jest do dyspozycji jeszcze druga, 'mała' (chociaż normalnych wymiarów) hala, czemu to dziwne, że na tą największą mają wstęp tylko os z 2klasą sportową?
Czyli takie, które naprawdę ciężko trenują i mają konie na wyższym poziomie, które poddają cięższym obciążeniom?
Czy faktycznie do brązowej odznaki trzeba przygotowywać się na kwarcu...?

Ps. Za czasów,kiedy stałam w pensjonatach- dużo bym dała za taki podział w stajni, w której trzymam konia.
Żeby była hala rekreacyjna i hala sportowa. I spokój.
Ale w Sopocie jest ten problem, żę teraz jest około 100koni(może mniej) a ma być około 200. I ciężko będzie powiedzmy tym 150-170 osobom kisić się na jednej hali normalnych wielkości.
Problem z tłokiem był nawet gdy duża hala była ogólnodostępna.

edit. - bo to nie jest tylko podział na stricte sportowców - 1, 2 kl i czystą rekreację. Są też ludzie z 3 kl. sportową, tak na przykład. I to oni będą w najgorszej sytuacji..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się