pensjonaty w okolicach trójmiasta

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 września 2013 10:04
Suav, ale zauwaz, ze sa szkolki, ktore maja ok. 50-60 koni, jest hipoterapia, wiec bez przesady. A ja nieraz mialam ochote zadzgac dzieci, ktore nie umialy sie utrzymac na koniach, a popitalaly po duzej hali i stanowily zagrozenie.
Hipoterapia ma swoją halę osobną, i szkółki też mają swoją osobną halę.
Z tego co słyszałam, na żadnej z nich nie będzie gorszego podłoża bo podobno nawet na szkółkowej jest kwarc z jakimś włóknem czy czymś takim.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 września 2013 11:21
agnesix, Dokladnie, jakos nie rozumiem, dlaczego WSZYSCY maja jezdzic na duzej hali? znaczy, duza hala jest fajna i w ogole, ale szkolki placa np. Za boks 400 zl, sorry, hala z kwarcem 60x90, za 400zl? Dodajac do tego, ze najczesciej po sobie nie sprzataja...
Ale nikt nie ma pretensji o szkółki, ale na litość boską są tylko szkółki i ludzie z 2 klasą?? A co ze zdecydowaną większością która 2 nie ma?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 września 2013 11:28
xxagaxx, To mysle, ze beda mieli wstep, bo jak mowils na kwarcowe tez mieli miec tylko ludzie z II klasa, a ja jezdzilam i na tor mieli miec wstep tylko ludzie z min. Brazowa odznaka, a ja jezdzilam, wiec bez przesady.
eh, no co do sprzątania po sobie szkółek na kwarcu to raczej powiem, że częściej prywatni po sobie nie sprzątają bo nie chce im się schodzić z konia.
A szkółki raczej korzystają ze swojego placu, na którym nie ma obowiązku sprzątania, co więcej nawet nie byłoby czym posprzątać (przy każdym kwarcu stoi zestaw do sprzątania, na zwykłym takiego nie ma).
Na główny kwarc też podobno za wjazd miały być opłaty a przez większą część wakacji był normalnie udostępniony dla wszystkich.
Kwestia hali pewnie zostanie rozwiązana jak już wszyscy się przeniosą do nowych stajni bo na razie to co chwilę są jakieś zmiany, pewnie sami nie wiedzą czego chcą  👀  ale to w końcu tylko Hipodrom, da się przyzwyczaić  😁

edit:  poza tym jakieś słuchy były, że po oddaniu pierwszego etapu nastąpi zmiana zarządu  👀

edit. - bo to nie jest tylko podział na stricte sportowców - 1, 2 kl i czystą rekreację. Są też ludzie z 3 kl. sportową, tak na przykład. I to oni będą w najgorszej sytuacji..

3 klasa to żaden sport. A już na bank nie taki, którego dalszy rozwój jest uzależniony od jazdy po kwarcu na wielkiej hali 😉
Karmelita
chodzi o to , że to jednak jest sport(P,N) i jest to całkiem innego niż LL.  Nie można odgradzać kreską ludzi jeżdżących C i wyżej od tych "INNYCH"...
ludzie mający 3 licencję lub 3 klasę też POWINNI mieć możliwość rozwoju, jeżeli płacą tyle samo co ci bardziej PROFESJONALNI.
Karmelita, poważnie? To wszyscy zaczynali od C klasy? Dobrze wiedzieć.

Nie po to człowiek płaci 1200 czy 1600 zł zeby sobie po hali nie mógł pojeździć, nawet jak uprawia "żaden sport".
A i myślę ze większość ludzi jeżdżących nawet i to C już, nie ma wielkiej hali z kwarcem. Więc chyba żaden sport nie jest od tego uzależniony. A że fajnie mieć dobre warunki, za które się całkiem spore pieniądze i tak płaci, to już inna kwestia.
Ale ja nie mówię, ze osoby z 3 klasa nie maja mieć hali tylko, ze spokojnie do tego N potrenuja na tej mniejszej...
Natomiast osoby szykujace sie na DR w skokach potrzebują jednak lepszych warunków. I chodzi mi o to, ze dla mnie to szacun, ze Hipo takie warunki stwarza.
I jeszcze za pomocą regulaminu gwarantuje, ze miedzy szeregiem nagle nie pojawi Ci sie nieprzytomny rekreant.
Karmelita, szczerze? Może jestem rozpuszczona latami na hipo i możliwością treningu na dużej hali, bo na takich małych 20x40 nie umiem porządnie trenować (linię z szeregiem jak tu ustawić ?!) , traktuję sezon zimowy jako przetrwanie do wiosny. Gdybym miała kiedyś na hipo wrócić, płacić spore pieniądze i nie móc korzystać z dużej hali, byłabym bardzo niezadowolona. Fajnie, że szkółki nie będą wjeżdżać w szeregi, ale każdy prywatny posiadacz konia powinien mieć dostęp do pełnej infrastruktury.
anai, amen.

Karmelita, to po co stać w Sopocie? Jak nie można przy płaceniu ponad 1500 zł pojechać na dużą halę? Toć to jedyna zaleta hipo, wielka hala. Od niedawna jeszcze plac kwarcowy.

Tyle lat w Sopocie stałam i mogłabym dosłownie na palcach jednej ręki naliczyć tych co to do jakichkolwiek większych konkursów się przygotowują. Bo większość takich ludzi nigdy do Sopotu nie zawitała. Jest sporo stajni które oferują lepsze warunki, lepszych trenerów, większą ilość konsultacji, zjazdów itp, i tam własnie są ludzie jeżdżący choćby ogólnopolskie. Pierwszym przykładem jest kwidzyn. I jakoś tak wszyscy ludzie płacący za boks, mogą sobie wjechać na halę i korzystać z dostępnej infrastruktury. Sopot zawsze kombinował, zawsze miał problemy i sport i ludzie byli tam gdzieś na szarym końcu.
A tak na marginesie to najbardziej to wcale nie rekreacja przeszkadzała na dużej hali, tylko dresiarze, kręcący się wiecznie na woltach we wszystkich rogach hali.
diabeli   Jak idziesz na szczyt to nigdy nie jest z górki!
17 września 2013 23:13
Ja się zgadzam z Karmelita <ale nie dlatego, że mam tą II klasę>. Jak dla mnie to mógłby być podział na tych co jeżdżą ZO  i na tych którzy jeżdżą ZR <ale jest to trudniejsze do zweryfikowania>Ta I klasa to też nie jest głupi pomysł 😉. Zmuszą ludzi do podniesienia swoich umiejętność 😁 . (Szkoda tylko, że aby próbować zdobyć  I klasę w skokach trzeba jeździć już co najmniej dużą rundę <140-145> a to już jest spore wyzwanie dla konia i jeźdźca. ) Co do trenowania na małej hali to przecież na ZR rzadko kiedy można się spotkać nawet z szeregami z 3 członów tępo najeżdżania na przeszkody też jest mniejsze. Swojego czasu trenowałam w Kwidzynie na malutkiej hali skoki do 120 więc jest to możliwe. Jak się ktoś nauczy jeździć na małej hali to jak pojedzie na zawody wszystko staje się prostsze🙂. Jest tutaj tylko problem z hipotetyczną ilością ludzi na małej hali 🙁

xxagaxx Przywołałaś Kwidzyn - jeszcze parę lat temu mieli tylko tam mikroskopijną hale 18 x 36  i sama byłam pod wrażeniem jak oni umieli się ze sobą dogadywać  🙇  Życzę tego każdej stajni aby była taka kooperacja między ludźmi. A w Sopocie cóż... nawet duża hala nie pomagała  😉
Co do lepszych warunków hmmm... chciałabym aby na jakiejś hali ze znanych mi stajni był kwarc, tak wyglądające budynki itd. :P (Jedyny minus to jakoś nie widzę aby udało im się zaopiekować końmi jak należy ale czas pokarze)

A co do ludzi jeżdżących większe konkursy to w większości mają po prostu swoje stajnie.  😉



diabeli, jakim cudem masz II klasę nie znając przepisów w skokach? Że niby nie ma na ZR potrójnych szeregów. Może i konkursów C nie ma? Sory za OT. I jakim cudem tempo w C na ZR miałoby być mniejsze(!) niż na ZO? Dać to się da niemal wszystko (oprócz sławetnego parasola) - w starogardzkiej "hali" tez szło poczwórny szereg skoczyć, nic to, że wiraż po bandzie. Tak na marginesie 🙂
Dyskusję śledzę, bo z sentymentu jestem ciekawa, jaką formę przybierze Hipo, spędziłam tam 10 lat.
Moon   #kulistyzajebisty
18 września 2013 07:08
Nie chce mi się wdawać w dyskusje, tylko się zapytam: czy którakolwiek z Was była na owej nowej "małej" hali-rozprężalni na hipo?  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
18 września 2013 08:07
ja byłam,w sobote,jak było oficjalne zwiedzanie,podpięłam się do wycieczki - jak weszłam,myślałam,że jest dużo większa, jak Agata podała wymiar,byłam w pozytywnym szoku.
fakt,ze jeszcze wtedy nie było podłoża,ale robi dobre wrażenie i mi by wystarczyło. 😁

ale może dlatego,że tę zimę spędzę na hali równie mikroskopijnej,jak kiedys w Kwidzynie  😜

ja mam inne pytanie - czy ktoś wie,co znaczą ogłoszenia o możliwości zgłaszania się do końca wrzesnia osób (czy tez trenerów 😉 ) które chcą trenować na dużej hali,a są spoza Hipo?
Moon   #kulistyzajebisty
18 września 2013 08:15
Ktoś, ja zrozumiałam, że chodzi o osoby-trenerów, którzy dojeżdżają do osób z którymi trenują na hipo. :-) Ale po ki diabeł, nie mam pojęcia.
pakiety są brązowy, srebrny i złoty czyli tak jak już ktoś pisał w różnych cenach różne usługi.
napiszesz co w jakim pakiecie się zawiera?


rewir, niestety dokładnie nie wiem, bo nie jest mi to do szczęścia potrzebne  😉
w brązowym chyba tylko karmienie, wyrzucanie, ścielenie czyli standard. w srebrnym dochodzić ma chyba puszczanie na padok, zawijanie, derkowanie i takie tam.
jak bardzo chcesz wiedzieć to mogę dokładniej zapytać wieczorem kogoś kto był na zebraniu i słuchał
diabeli   Jak idziesz na szczyt to nigdy nie jest z górki!
18 września 2013 16:56
halo nie trzymam się tutaj twardych wytycznych stworzonych przez PZJ 😉 Jako, że (zacytuje) "jakimś cudem" mam II klasę to mogę jeździć ZR ,ZO i obserwować na żywo pomysły gospodarzy torów a nie tylko śledzić przepisy publikowane przez PZJ. Na ZR rzadko (tylko jeden gospodarz toru z pomorza i to na zawodach otwartych) ustawia się szeregi trzy członowe (przypominam szereg to - 2,3 lub 4 przeszkody po sobie, odległość miedzy przeszkodami jest nie większa niż 2 fulle!). Gdzie na ogólnopolskich masz praktycznie 100% pewności ,że się pojawi szereg z co najmniej trzech członów.

Z ciekawości zajrzałam do przepisów PZJ  - od LL do C szybkość pokonywania przeszkód się nie zmienia (oprócz tego na treningach nie skacze się tempem jak na parkurze ale pomińmy ten mały szczegół)  :

Szybkość w m/min. WEDŁUG PZJ:
LL, L, P,N,C od 325 do 350
CC od 325 do 375
CS od 325 do 400

(Co do "C" na ZR rozgrywanych na pomorzu i małą rundą na ZO - Spróbuj załapać się na podium ZO takim samym tempem i sposobem najeżdżania na przeszkody jak na ZR)

Przepraszam za post nie związany z ogólnym wątkiem ale zostałam "wywołana do tablicy"  🤣
Aga, pisząc że dresiarze najbardziej przeszkadzają, wkładasz kij w mrowisko, bo ja mogę powiedziec, że przeszkadzali mi skoczkowie stawiający na calutkiej hali szeregi i skaczący na oślep. Sorry, ale nie od ukierunkowania na dyscyplinę a od ogarnięcia zależy czy ktoś zajeżdża drogę czy nie. Mi się zdarzało, starałam się przepraszac i tyle. Życie.
Sigma, dopytaj jak możesz o te pakiety, myślę że wiele osób to ciekawi.

Swoją drogą, czy chodzą jakieś słuchy czy w tym sezonie halowym już zawody będą? Zajrzałabym czasem.
a mi tam najbardziej przeszkadzali westowcy  😁 robiący stopki-niespodzianki i heja w druga strone  😁

magda jak bedzie okazja to dopytam bo dziś nie bardzo było kogo
diabeli, dokładnie o to mi chodzi.
magda, ale ja żadnego kija nie wkładam. To jest tylko i wyłącznie moje zdanie. Tobie może przeszkadzać nawet kolor ścian.

Czy to jest dyskusja z cyklu czy marchewka ma byc owocem? Ludzie litości, chyba jest w różnica w tym czy DA SIĘ PRZEŻYĆ czy CHCE SIĘ MIEĆ KOMFORT.
Ja też jeżdżę na hali 20x40 (może w tym roku będzie miała taki wymiar, bo wcześniej to tak może 17X38?) i nie wzgardziłabym "małą halą" w Sopocie. Ale jakbym płaciła 1600 zł (dziś słyszałam że złoty pakiet 1800??) to nie wyobrażam sobie żebym na hali dużej pojeździć nie mogła. Może ja się rozpuściłam przez stanie tyle lat w Sopocie, ale dla mnie duża hala nie była "wielkim luksusem", to było coś normalnego, komfortowe warunki do pracy.

Ile osób ma I klasę sportową? Pytam ile? Dla ilu osób powstał ośrodek z państwowych (poprawcie mnie jeśli się mylę) pieniędzy? dla 2?

Ja już dyskusję kończę, bo dzięki bogu stanie w Sopocie mi nie grozi 😉 z II klasą czy bez niej, jak zawody będą (o ile będą) to sobie dupę po zakazanej hali powożę :P
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
18 września 2013 22:41
Według kalendarza w terminie 6-8.12.2013 mają się odbyć HZO-2*, a 20.02 - 23.02.2014 CSI3* i później też chyba jakieś są.
Może w końcu uda się omijać Leszno szerokim łukiem 🤣.
diabeli, bardzo mi przykro, ale regulamin zawodów Halowych podaje tempo w zawodach halowych 325 albo 350 dla Wszystkich wysokości konkursów.
Szereg czetroczłonowy w klasycznym konkursie, hmm... (bo może być i sześcio - w barierach)
Weź już swojej wiedzy nie zdradzaj może.
Że "u was" jest do d* - nie znaczy, że wszędzie.
Tak poza tym, to ja pisałam o LINII z szeregiem, a nie kilkuczłonowym szeregu (takie potrójne to i na naszej małej hali ustawialiśmy) 🙂 koniec OT
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 września 2013 18:24
Jak będzie, i tak przekonamy się dopiero jak się hala wybuduje, co w sumie większości wypowiadających się tu, nie zrobi różnicy, bo nie zamierzają stać na hipo =)
Polecacie jakieś stajnie w Gdyni lub okolicach?
Chodzi mi o stajnię, w której można się naprawdę dobrze nauczyć jeździć. Chodzi mi o dalsze rozwijanie się tj. skoki, doskonalenie dosiadu itp..
Z góry dziękuję.  😀
diabeli   Jak idziesz na szczyt to nigdy nie jest z górki!
26 września 2013 10:37
W samej Gdyni hmm... nie za bardzo. Osobiscie polecam Polchowo 😉 widzialam jak wygladaja treningi no i kto je prowadzil 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się