pensjonaty w okolicach trójmiasta

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 listopada 2013 22:24
Aposta, jest fotka z naszej hali =)

joakul, u nas jest tak:




Strzyga ja w Dąbrówce to tylko na zawodach byłam ze dwa razy ale to bezapelacyjnie stajnia z doskonałą lokalizacją plenerową. Szkoda tylko, że tak daleko 🙁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 listopada 2013 22:38
Dla mnie z Żabianki bardzo daleko nie jest =) Jestem w stanie skoczyć między zajęciami 11-15 =)
A plenery mamy takie, że jakoś super często w tereny nie jeździmy, bo z placu jest bajeczny widok, a jak chcemy popracować nad siłą i równowagą, zjeżdżamy z placu w dół i jesteśmy na górkach =)


To jest mój raj na ziemi =) Wrzucę jeszcze tylko jedną fotkę i już nie zachęcam =)

🙂 Bo my z Siwulcem staliśmy w Dąbrówce 2 miesiące ze względu na trenera.
Pomimo, że w Dąbrówce nie było źle, wole moje śmieci i moich ludków stajennych ze stajni Rosa.
No i do Stajni w Rumi mam 5 minut, a niestety do Dąbrówki się jedzie i jedzie.

Aposta pewnie się  nieźle orientujesz w tych rumskich stajniach: czy stajnia Czardasz przy Lipowej jeszcze funkcjonuje?
🙂 Bo my z Siwulcem staliśmy w Dąbrówce 2 miesiące ze względu na trenera.
Pomimo, że w Dąbrówce nie było źle, wole moje śmieci i moich ludków stajennych ze stajni Rosa.
No i do Stajni w Rumi mam 5 minut, a niestety do Dąbrówki się jedzie i jedzie.


  A jakie tam sa boksy i stajnie?
A skąd będziesz dojeżdżać? I powiedz jeszcze w jakim wieku mniej więcej jesteś i czy ma dla Ciebie znaczenie wiek i ilość reszty klientów stajni.
A skąd będziesz dojeżdżać? I powiedz jeszcze w jakim wieku mniej więcej jesteś i czy ma dla Ciebie znaczenie wiek i ilość reszty klientów stajni.
  Z Gdyni,dlatego szukam stajni w okolicy Gdynia-Rumia z dojazdem komunikacja miejska.  Jestem grubo po 30-tce... 🙂  Wiek innych klientow stajni nie ma dla mnie wiekszego znaczenia,oby to nie byly upierdliwe i wszystko wiedzace malolaty...
joakul - to Ty w Pegazie kiedys stalas? :P
Aposta - czy to jest ta stajnia mniej-wiecej na przeciwko (po drugiej stronie drogi) tej "westernowej" stajni w Rumii? Niestety nazwa mi uciekla z glowy.
Strzyga - po prostu  😜
Angeel co prawda był to jakiś 2004 rok  🤣 ale tak. 
joakul, I jak wspominasz? 🙂
julie Stajnia była raczej kiepskawa  ( ale chyba przeszła porządny remont?), sytuacja ściółkowa w boksach też nie najlepsza, hali jeszcze wtedy nie było nawet w planach ale mieli coś w rodzaju rotundy. To co mi się autentycznie podobało to tereny, łatwy dojazd i atmosfera.
Nie wiem czy tak cały czas jest ale te kilka dobrych lat temu wypuszczali rano wszystkie konie ze stajni razem na łąkę. Na zasadzie otwierania drzwi w boksach i heja. To było hm... widowiskowe.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 listopada 2013 20:10
Angeel, jak mnie świat wkurza i potrzebuję wyciszenia, jadę na wieś, zazwyczaj nie ma pensjonariuszy, więc idę sobie na łąkę albo siadam na pieńku patrzyć jak jeździ Ponia i wszystko mi przechodzi. Naprawdę.
joakul, No to miłe wspomnienia masz. 🙂
A "Twoja" stajnia (w sensie  której stoisz) nadal nie ma strony? Bo moim zdaniem jest godna polecenia. Jedyne minusy to że nie ma łąk, tylko małe padoki. Ale boksy, warunki w do jazdy i obsługa raczej bardzo dobre.
Jaka jest teraz aktualna cena za boks?
Strzyga - super, tylko zazdroscic 🙂
joakul - jak juz pisalam, widzialam Pegaza kilka lat temu i widze teraz i moim zdaniem duzo sie zmienilo (i ciagle zmienia) na plus 😉 ( a konie sa wyprowadzane kazdy osobno :P ) Chociaz na Kolibkach, gdzie spedzilam pol zycia konie byly puszczane luzem na padok i z powrotem i NIGDY nic zlego sie nie zdarzylo. Ale moze to bylo tylko nasze szczescie 😉
A Ty w Bolszewie nadal?
Julie - co powiesz o tej stajni w Orlu? Pytam z ciekawosci, bo mieszkam bardzo niedaleko.
a ja juz jedna stajnie z listy do wyboru skreslilam - Jackiewiczow...🙂 ze wzgledu na brak bliskosci dobrych terenow do jazdy...
http://goo.gl/maps/LYzbA

Stajnia Czardasz zmieniła nazwę na Stajnia Ferdynand. Stajnia i hotel funkcjonuje koszt to chyba 500 zł .

Do stajni Rosa dojeżdża autobus 173 zatrzymując się 10 min od stajni lub można dojechać do pętli autobusem 85, J, i wtedy z buta 25 min.
W Rosie karmienie dwa razy dziennie, plus siano bardzo dobrej jakości do oporu. Konie latem całą dobę na zewnątrz, a zimą w zależności od warunków pogodowych.
Nie ma problemu z witaminami czy specjalnym karmieniem właściciel stajni pod tym względem jest dość wyrozumiały. Boksy z oknami, chyba tylko w jednym boksie nie ma okienka, ale jest krata pomiędzy boksami.
Jeśli nie ma problemu w stadzie wszystkie konie chodzą razem, jeśli są jakieś problemy to stado właściciel dzieli na grupy i wypuszcza na oddzielne pastwiska. Brak automatycznych poideł, ale konie są pojone z wiader w miarę potrzeb.
Nie jest to duża stajnia, taka mega kameralna. W stajni jest 16 boksów w tym dwa mniejsze dla kuców. W tej chwili są dwa boksy wolne. 




Julie są łączki! 😉 Po drugiej stronie drogi wjazdowej są takie spore 'kwatery' wygrodzone pastuchem i tam chodzą między innymi nasze  konie. Stronka jest tylko fejsbukowa , była normalna www ale nie wiem szczerze mówiąc co się z nią stało.
No i nie wiem czy mogę już się chwalić ale...  w najbliższej przyszłości będziemy mieli kwarc na hali  😜
Cena aktualna to bodajże 950 zł.
Angeel no my już kilka lat tutaj- ale dobrze nam 😉 Miałam cichy plan aby z jednym koniem stanąć na hipo chociaż na zimę ale i tak nie dałabym rady z czasem.
Angeel, Trudno coś powiedzieć w kilku słowach. 😁
W tej chwili nie ma tam żadnych koni w pensjonacie (i wątpię żeby kiedykolwiek były), jest tylko 7 koni właścicieli.

Spróbuję w skrócie:

-Konie stoją na betonie. Nie mają ścielone. W ogóle. 😀
-Właścicielka ma wszystkich za idiotów i nieudolnie kłamie, że było pościelone, ale konie wszystko z pod siebie wyżarły. W pokaźnej górce obornika za stajnią nie ma ani źdźbła słomy.
-W czasie gdy pracował tam przez chwilę instruktor który próbował to zmienić było czasem ścielone. Dwie kostki słomy na 7 boksów.   :wysmiewacz22:
-Te konie nie nadają się do jazdy (i do prowadzenia jazd, patrząc z perspektywy instruktora). Zepsute do granic możliwości śrupy. Doprowadzenie surowego konia do stanu używalności zajęłoby o połowę mniej czasu.
-"Maneż" to taka górka z dziurami i dołami wszelakimi.
-Stajenny, pan Maniek stanowi hicior samą swoją osobą.  😜 W stanie trzeźwym go nie uświadczysz, do tego łoi od rana na legalu, przy właścicielach. Rozmowa z nim nie ma sensu i tak nie kontaktuje. Ale jest bardzo sympatyczny.  😂
-Konie nie wychodzą na łąkę "bo jest mokro i kopyta im się niszczą od mokrego".  😁 Tłumaczenie, że kopyta się niszczą od stania we własnym moczu, a nie na mokrej trawie nic nie dają. Właścicielka co chwilę podkreśla, że jest zootechnikiem z wykształcenia i że ona się zna na koniach. I dba o nie.

Oj mówię wam, cyrk.  😁
Szkoda, bo są duże łąki, całkiem niezła infrastruktura w sensie budynków, nieskończona hala i więcej boksów. To mogłaby być bardzo fajna stajnia.
joakul - a ile tam teraz pensjonat? A czemu na hipo? I powiedz mi, jakie tam macie wymiary hali? 😉
AngeelOj z tym dokładnym wymiarem to Ci nie powiem, na moje oko coś w granicach 75x40 możliwe, że więcej. Cena to tak jak wyżej pisałam 950 zł. A do Sopotu chciałam ze względu na to, że hipodromową halę widzę z okna 😉 i byłaby to duża oszczędność czasowa a przede wszystkim możliwość na regularną jazdę. A tak to bywam w stajni raz na dwa tygodnie, w najlepszym przypadku raz na tydzień ( mama jest za to codziennie).
Ee, no to faktycznie, jak masz na hipo tak blisko to tak by Ci bylo lepiej.. Zwlaszcza, ze roznica w cenie Bolszewo-Hipo to Ci zapewne idzie na dojazdy.

Julie - to dobrze, ze sie tam nawet nie wybieralam  😵 A dzwonilam tam w wakacje w sprawie pracy, cale szczescie, ze nikogo nie potrzebowali  😁
A szkoda wielka, bo warunki na dobrą stajnię są. Wystarczyło by, żeby posłuchali kogoś kto ma pojęcie o koniach.
Samochody bardzo ładnie oklejone firmowo, za pozycjonowanie strony płacą, na stronie jest napisane że oferują pensjonat... a tam taki syf. 😁
Ciekawe co by było jakby faktycznie ktoś przyszedł w pensjonat...
Moja koleżanka, która werkuje u nich czasem konie mówiła mi, że jak tam była pierwszy raz werkować kilka lat temu, to w pierwszym odruchu chciała dzwonić do TOZ-u. 😀 Konie wtedy nie były wypuszczane wcale.
My teraz też o tym kilka razy myśleliśmy, ale... daliśmy sobie spokój. Świata nie zbawimy, mieszkamy zbyt blisko, żeby sobie robić wrogów z kogoś kogo się spotyka w sklepie. A poza tym konie nie wyglądają na "interwencyjne", bo nie są chude (oprócz jednego).

Chciałabym o istnieniu tej stajni zapomnieć, ale niestety nie mogę. 😁
Gdy wchodzę do swojej piwnicy nadal czuję smród ubrań (albo butów i czapsów) przesiąkniętych ostrym odorem amoniaku z końskich szczochów. Nigdy w życiu nie spotkałam się z tym, żeby konie TAK ŚMIERDZIAŁY własnymi sikami.
Ubrania tak śmierdzą, jak się wywala po zimie "materace" z boksów. A osoba do której należą te ubrania i buty nie wywalała tam przecież gnoju, tylko pracowała jako instruktor. Masakra.  🙄

Czy ktoś nie wybiera się z trajlerem do Gliwic bądź okolic?
Szukam transportu dla konia do kliniki.
Czy to prawda,ze w Lezycach zaluja koniom slomy w boksach i jest jakis limit owsa i siana na dzien????
Okresowo bywały problemy ze słomą. Z sianem i owsem nigdy. Ale nie stoję tam już od ponad dwóch lat, więc może ktoś bardziej zorientowany się wypowie.
Kurcze ta stajnia mi podpasowala...,ale nie chce zeby moj kon stal na betonie i mial mniej owsa i siana niz powinien...🙁  Czy w takim razie jest jakas stajnia bez takich niespodzianek????
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
04 listopada 2013 21:34
z drugiej ręki wiem, że był chwilowy kłopot, jak stajenny na krótki urlop wyjechał....
Nie wiedzialam,ze tak trudno jest wybrac dobra stajnie pensjonatowa dla konia...🙁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
04 listopada 2013 21:55
no niestety, na pomorzu nie ma chyba stajni idealnej...do każdej zawsze będą jakieś ale... 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się