DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Hej--Zorilla --czy jak robisz taką podkładkę korekcyjną dajesz jeszcze do środka gąbkę lub watolinę ,a potem jeszcze warstwę materiału do korekty - czy skórę przyszywa sie ręcznie --bo ja nawet nie mogę włożyć takiej grubości pod stopkę mojej maszyny nie mówiąć o szyciu-- mam łucznika 451 , czy masz możę jakąś inną maszynę która wyżęj ma tą stopkę .
Jaka jest kolejność zszywania tak wielu materiałów? Czy skórę do warstwy pikowanej wpierw wszywa sie po lewej stronie a potem wywija i końcówki do na dwóch końcach ręcznie?
macałam wczoraj w sklepie tą siatkę dresową 100% plastik i jakoś szczerze mówiąc nie wzbudziła we mnie chęci zarzucenia na konia. może i mocna, ale totalnie sztuczna, nie ma nic wspólnego z siatką z anky czy ES... Biorąc pod uwagę ze gąbka jest poliestrowa to wolę zostać przy bawełnie nieelastycznej jako podszyciu



w weekend odpalam maszynę  😀iabeł:
escada
Tych siatek jest miliony w sklepach. I fakt jedne sa bardzo twarde i plastikowe a inne mieciutkie. Ja jak kupowalam kupiłam ta miekką i nie wydaje mi się żeby byla nieprzyjemne.Zreszta wiekszosc koni w mojej stajni aktualnie chodzi w tych czaprakach z ta siateczką i ludzie sbie chwalą. Bo konie sie tak nie pocą. nic sie pod spodem nie dzieje i czaprak nie łapie kurzu i pasku, który w trakcie jazdy zwykle na bawełnianych sie osadzał 😉
wiem, ta też była miękka, ale mimo wszystko z plastiku, wygląda jak ta twoja na zdjęcach, może wypróbuję w jakimś czapraku, ale ja jakoś tradycyjna jestem, bawełna dobrze wciąga a nie jest tak sztuczna, z praniem też nie ma problemu... ale cóż... 'trzeba iść z postępem'  😁 dawno nic nie szyłam nawet nie wiem co jest trendiii  😀
escada
Z praniem tego z siateczka tez nie ma problemu. Fakt jest z plastiku i to jest jej minus. Ale nie moge mimo to powiedziec zlego słowa na ta siateczkę. wczesniej szyłam czapraki z podszyciem bawełnianym i fajnie były, tez nic sie nie działo, ale po zimie wyciaganie futra z tego czapraka doprowadzało mnie do szału. teraz piore, biore szczoteczke i to co ewentualnie tam jest wyczesuje i czaprak czysciutki. No i koń nie narzeka , wiec chyba nie jest z tym trak strasznie 🙂
Hana jest dokładnie tak jak mówisz - recznie tez. mam łucznika z normalna stopka, jak sie ja reka przytrzyma to podnosi sie ciut wyrzej. generalnie maszyna nie ma ze mna lekkiego zycia  😀iabeł:

najpierw robie ten 'czaprak' bez futra, a czasem same kieszenie na korekcje (nie przeszyłabym jeszcze 2cm gabki czy czegos jeszcze twardszego), potem zszywam 2 połowki futra z zapasem na te odwiniecia, obszycie, przyszywam futerko do szapraczka i recznie zaszywam obszycie (biedne paluszki 🙁 jest dosc duzo mocowania). Nie ma lekko 😉
JBC pamietaj zeby zostawiac zapas futra przy wyciananiu bo zawsze sie cos poprzesówa 🙂
[CIACH]
deborah   koń by się uśmiał...
15 kwietnia 2011 18:45
Hypnotize, dla mnie te magiczne siatki to cud jakiś bo nie umiem sobie wyobrazić jak w siatkę może wbić się mniej włosów niż w bawełne o ciaśniejszej strukturze. może nie widać ich a są w piance po prostu?

wierze na słowo bo sama nic z siatką nie posiadam ale pojąc nie mogę 😉
monisiaxp
teraz żałuje ze nikt Ci nie podał instrukcji zrobienia czapraka...

deborah
Po prostu włosy nie maja sie o co zahaczac i nie ma ich tam tyle. W piance ich raczej nie ma. Przynajmniej nie widziałam 😉 
Po weekendzie przywioze do domu jeden taki czaprak o zrobie wam zdjęcia jak to wygląda i jak sie brudzi 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
15 kwietnia 2011 18:50
strasznie mnie to frapuje pewnie dlatego, ze pady z siatą macałam tylko w sklepie. mam za to na spody tkaninę z membraną o podobnej do siatki strukturze i wbija się w nią włos tak samo jak w bawełnę..
już nawet planowałam zakupić w celach badawczych pad Anky 😂
[CIACH]
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
15 kwietnia 2011 18:52
Pierwsze czapraki wielu osób z tego wątki były bardziej udane...
[CIACH]
A ja podziwiam wszystkich którzy biorą się za szycie czapraków, nieważne czy to pierwszy raz czy nie, ja jestem dorosła, mam maszynę ale uszycie czapraka to dla mnie czarna magia, mogę jednie zrobić ze starego czapraka nowy, jedynie derki całkiem fajnie mi sie udały.
[CIACH]
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
15 kwietnia 2011 19:48
Ja ogólnie nie szyję, ale podziwiam tych co szyją.
Kupiłam ostatnio płócienno-bawełnianą kieckę a'la średniowieczne cotte i będę polować na welurowy szlafrok. Mam zamiar uszyć kieckę 'średniowieczną' do jazdy ;-)
już nawet planowałam zakupić w celach badawczych pad Anky 😂

to nie jest głupi pomysł  🙂
monisiaxp, to nie ma nawet kształtu czapraka...
Kastorkowa   Szałas na hałas
15 kwietnia 2011 20:20
dobra weźcie zejdźcie z dziewczyny . Chciała to sobie uszyła następny będzie lepszy. Ona jest w moim wieku i chciała to zrobiła ja bym sięnawet na coś takiego nie porwała
Owijki które robiłam sama.
Rzepy miałam za krótkie dlatego musiałam doszyć kawałek materiału co widać na zdjęciu .
+ będę jeszcze do nich robić pad z materiału który widać w tle ; )
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
15 kwietnia 2011 21:13
Bardzo fajny kolorek 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
15 kwietnia 2011 21:22
jak eskadronowy limegreen czyli zwykła limonka
Nom, kupiłam materiał za 20 zł a takie kolory owijek+ czaprak nie są tanie .
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
15 kwietnia 2011 21:50
To jest polarek? U mnie w mieście nie ma opcji na kupno innych kolorów niż czarny, bordo i granat ;p Pozostaje mi jedynie allegro lub inne miasto ;p
Magia   Paaaadiczka xD
15 kwietnia 2011 21:52
Angelikam, też właśnie robiłam i jestem w połowie. Identyczny kolor haha 😀
Ja ten polar kupowałam w sklepie Praktiker . Były różne kolory ; ))
Angelikam genialne owijki!!
pochwalę się kolejnym a co  🏇
krysiex213 toż to prawie brilliant eskadrona jest!  😀 Super, trochę dopracować i możesz zacząć robić podróbki  😁
deborah   koń by się uśmiał...
16 kwietnia 2011 08:41
krysiex213, pikowałas to ręcznie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się