DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

pozatym powinien byc jednak inny material z zewnatrz i od wewnatrz, a dokladnie jak go obrócisz to kłaki będą go szpecić. ale może nie 😉
Jakoś nic nie znalazłam - jak było to rzeknijcie słówko gdzie szukać  👀
Dostałam kaloszki gumowe wciągane - wszystko pięknie poza tym że wciąganie i ściąganie zajmuje masakrycznie dużo czasu i zużywa energii :/ czy ktoś z Was przecinał takie kaloszki i wstawiał rzepy? Robota wydaje się łatwa ale jak by ktoś miał jakieś doświadczenia w temacie to z chęcią wysłucham  :kwiatek:
Zorilla
ja uwielbiam czapraki-pady, majace od spodu bawelne "plaster miodu", mam tez taki majacy ją z obu stron (jest pieeekny i sie sprawdza, ale juz stary i sie poprzecieral, niemoge znalezc nowego takiego 🙁 )... ale nie sadze ze po pozadniejszym zabrudzeniu da sie to doprac/odsierscic tak zeby przewrocic na drugą strone i bylo ladnie, ten stary jest grafitowy, wiec nie widac, ale mam tez biale/j. szare (plaster miodu tylko od spodu) - i te az sie boje myslec co bedzie jak sie uświnią ;/
Tak z ciekawosci, robi tu ktos oglowia rajdowe typu endurance???
Cos jak te tutaj:
http://www.equestrienne.com.au/index.php?main_page=index&manufacturers_id=25
Niekoniecznie z takiego materialu...
[quote author=horse_art link=topic=88.msg966270#msg966270 date=1302108886]
any, a te poziome pikowania to jest szycie przez gabke? czy pokroilas ja na pasy i szycie jest tylko przez materiały a gabka w kawalkach w tych "segmentach"
(o krajscie, nie wiem jak sie wysłowić w tym temacie, mam nadzieje ze zrozumialas :P )
[/quote]

gąbka jest w jednym kawałku i szycia są przez nią 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
07 kwietnia 2011 15:12
Sio, genialne! No po prostu mistrzostwo Twoj konik na flaszke 😉 Co do imienia, to ja znalam w realu jednego milego stadninowego walaszka imieniem Gazer 😉...
Sio- wszak to klacz może jest  😀iabeł: Flacha  😂
Sio jeśli to klacz to Nalewka lub Finlandia.
A jak ogier/wałach to jak nic pasuje mi tu Chivas lub Johny Walker  😂
Sio - genialny ten twój konik  💘 😁
kermit   Horses horses everywhere ..
08 kwietnia 2011 08:17
Hypnotize - mnie się bardzo podoba motyw z czaszką  😀iabeł:
Nie wszyscy muszą być słodcy  😀iabeł:
a czy ktoś może mi powiedzieć gdzie można kupić taki sznurek jak do czambonu skórzanego?? bo to na głowe mam a chciałabym sobie sama zrobić dół.
Sio   nowe wcielenie marchewki
08 kwietnia 2011 18:25
Brawo!!! Komisja w składzie: JA i tylko JA zadecydowała, że matką chrzestną mojej koninki będzie marysia550 a imię pięknej klaczy Flacha  :kwiatek:
😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅[move]Brawo!!![/move]
kalaarepa, sznurek? w sklepie ogrodniczym albo rolniczym.
Sio - no to siup na zdrowie  🥂
Moon   #kulistyzajebisty
08 kwietnia 2011 19:33
A propos jeszcze kolekcji hyptotize...
Wszystko wszystkim, czapraki czaprakami, ale mnie się bardzo podoba prezentacja tej kolekcji w sklepie internetowym Hypnotize. Elegancko i estetycznie, tak inaczej, kurka nawet Lamicelle czy Tattini nie mają czegoś takiego w katalogach. Całość wygląda bardzo profesjonalnie  😉
Moon
Dziekuję  :kwiatek: Staralismy się żeby to wyglądało. Chciaż nie było tego wcale dużo.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
09 kwietnia 2011 20:52
Próbował ktoś kiedyś z was zrobić pessoa?
Sio , nie wiem czemu mi ona strasznie przypomina mojego kobyla  😉 Taki pijus, obdartus i cwaniak w jednym  😉

Ciekawe co jeszcze wymyslisz do swojej kolekcji 😀
[CIACH]
fejspalm  😵
Czaprak - bierzesz gąbkę 1/2cm (tyle ile chcesz i przeszyje Ci maszyna), materiał wierzchni i spodni, odrysowujesz na kazdym czaprak, najprosciej jakis sklepowy, wycinasz go z naddaniem, najprościej troche większy kwadrat, składasz te częsci razem, przypinasz szpileczkami (material trzeba naciągnąc równo, bo inaczej w czasie pikowania bd sie zwyjał w brzydkie zakładki), rysujesz pikowanie i przeszywasz. potem wycinasz kształt tego czapraka, składasz spodami do siebie, zwszywasz grzbietem razem, na szew który powstal na grzbiecie naszywasz albo taśmę albo pas materiału, potem naszywasz lamówkę albo z taśmy albo z materiału, najpierw od spodu, potem zawijsz na wierzch i szyjesz jeszcze raz (chyba że umiesz za 1 zamachem ale to jest dosc trudne) i masz lamówkę, doszywasz szlufki na przystuły. da dam gotowe.


Dziwne że jakoś sama wpadłam jak zrobić pierwszy czaprak...


Dziwne że jakoś sama wpadłam jak zrobić pierwszy czaprak...



no widzisz, ja również, jak zaczynałyśmy szyć to żadnych instrukcji nie było i ogólnie DIY końskie było mało rozwinięte... a teraz bez instrukcji ani rusz  😁



...a ja chyba sprawdzę czy maszyny się odbraziły i uszyję sobie z resztek coś na wiosnę  😁
cieciorka   kocioł bałkański
10 kwietnia 2011 15:44
monisiaxp, obejrzyj gotowe czapraki i rusz głową
Livia   ...z innego świata
10 kwietnia 2011 15:56
cieciorka, byle tylko ruszyła głową normalnie, a nie tak, jak Herkules w bajce Disneya  😎
cieciorka   kocioł bałkański
10 kwietnia 2011 15:58
Livia, zabawne, że o tym wspominasz, bo ja w piątek tę samą scenę opowiadałam w pracy, gdy ktoś powiedział "rusz głową" 😁
to moja ulubiona bajka disneya 🙂
Livia   ...z innego świata
10 kwietnia 2011 16:33
cieciorka,  o  😁 Ja generalnie lubię bajki, a Herkules to jedna z mojego top 5 🙂
Ta brązowa podkładka którą niedawno pokazywałam już w miejścu docelowym pod siodlem 🙂

MagBan93   Hennowata rudość :]
11 kwietnia 2011 17:42
Orientuje się ktoś może ile potrzeba materiału (baranka) na takie ochraniacze?
http://cztery-kopyta.pl/index.php?route=product/product&path=57_66&product_id=655
Jakie są wymiary tego typu ochraniaczy (długość i szerokość) na L-kę ?
byłabym wdzięczna  :kwiatek:
W związku z tym, że u nas sezon muchowy rozpoczęty, przedstawiam moją radosną twórczość 🙂











cieciorka   kocioł bałkański
11 kwietnia 2011 21:21
ivett, bardzo ładna, ale rzepy mogłyby być subtelniejsze, skoro to tylko na ogłowie ma być 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się