DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Cocker   "Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem"
19 kwietnia 2011 18:17
Dziewczyny mam pytanko co myślicie o stosowaniu i tej porze roku czapraku całego z polarku tylko w środku gąbka 1,5cm.

Mam prośbę kto szyje czapraki po 50zł/60zł? 🤣
Frosska jak juz napisały dziewczyny nie miałam idealnie białej alkantary, ale to nie była ta niby biała wpadająca w jakiś niebieski czy szary. To nazwałabym offwhite, była lekko kremowa, a widać to było tylko jak była w dużym kawałku, na pasku wygląda jak biała.


Hypnotize alkantara to poprostu rodzaj materiału. Jak w każdym rodzaju są materiały wyższej i niższej jakości. Alkantary dzieli się na grupy ze względu na ścieralność. Alkantara za 12 zł przetrze się po roku, alkantara za 200 za 15 lat. Już kiedys pisałam w tym wątku dokładnie na czym to polega. Co nie zmienia faktu, że materiał tapicerski za 15 zł za metr to również alkantara z tym że niższej jakości, a nie nieorginalna 😉 ja stosowałam alkantarę za 35 zł, powszechnie używaną do tapicerowania mebli i do obić w samochodach. W hurtowni przedstawili mi zresztą badania ścieralności alkantary tej klasy, wynosi około 5 lat. nie wiem na czym dokładnie polegają te badania, ale uznałam, że 5 letnia gwarancja na jakość materiału na pady zupełnie wystarczy.


edit: zainspirowałyście mnie... wyciągam maszynę, do zobaczenia za dwie godziny  😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł:
to ja Was zaskoczę..bo na jednym wzorniku mam białą alkantarę i to nieoryginalną :p
i czuj się zaskoczona, że za pewne nie jest jednak idealnie biała 😉 jakiej firmy to wzornik?
Frosska   samozwańczy starszy oborowy
19 kwietnia 2011 20:27
Dołączam się do pytania Escady . jednak nawet na wzorniku kolory mogą być przekłamane 🤔
A ja takie coś wyczarowałam wczoraj 😀
Cocker   "Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem"
22 kwietnia 2011 10:59
Hypnotize czadowy czaprak ;D wielkie brawa 🙂
Hypnotize, szykujesz może jakąś nową, limitowaną kolekcję?   😀iabeł:
Ahawa
Nie sposobie się. Uszylam troche kratek dla siebie i dla ludzi którzy mnie molestują o nie ciagle, bo udało mi sie dostac materiał w końcu 😉
Hypnotize śliczniasty!! 😀
Escada Frossca wzornik jest od Dekomy, tkanina nazywa się Gabby. są tam 3 rodzaje białego i jeden z nich jest absolutnie bialy, widziałam "kawałek" 20metrowy, klient zażyczył sobie właśnie śnieżnobiałe obicia wypoczynku 🙂
krysiex213
Dziekuje 😀 Tez mi się podoba. Juz nie mogę się doczekac jak wyglada na koniu 😀
Frosska   samozwańczy starszy oborowy
22 kwietnia 2011 21:01
Dzięki krysiex213 wreszcie krok bliżej do upragnionej bieluśkiej alkantary :-)
Hypnotize cudo, po prostu bomba 
A tak nawiasem mówiąc to Wesołych Świąt  😀
krysiex213, jeśli można spytać - gdzie kupujesz materiały na pady w Lublinie? czy może zamawiasz? bo ja albo szukać nie potrafię albo szukam w nie tych miejscach co powinnam... :P
jeden nowy, z resztek, dla mnie 😉 kolory bardziej intensywne

any tkaniny zamawiam to z allegro, to u tapicera zależy jakich kolorów potrzebuję
escada też taki robie ja też ja też  😅
any tkaniny zamawiam to z allegro, to u tapicera zależy jakich kolorów potrzebuję


tę bawełne/drelich też? czy jednak da się na miejscu gdzieś dostać? bo kurcze jak patrze czasem na te ceny przesyłek to ręce opadają  🤔 szczególnie że nie szyje w dużych ilościach, a jedynie na własny użytek pojedyncze egzemplarze /często koszt przesyłki przewyższa jej wartość... 🤔/
aa, bawełne kupuję albo w tkaninowym na ul. Głębokiej (w pawilonach) albo w ZygZaku na Wojciechowskiej. Wypełnienie w Beli na bocznej Rusałki 🙂
krysiex213 dzięki 😉 to teraz niedługo mnie spacer po sklepach czeka /gąbki mi jeszcze na dwa pady zostało/ 🙂
To ja się muszę pochwalić swoim nowym dziełem ^^ Na razie zrobiłam tylko jeden z powodu braku czasu, ale mam nadzieję,że jutro już skończę i drugi 🙂
Wszystko szyte ręcznie gdyż maszyna do której miałam się dorwać okazała się być zepsuta 🙁 Ale podoba mi się to co wyszło  😅

Hypnotize, nie robisz może na zamówienie? 😉
grando_ -  🤔zok:
Po Prostu kopara mi opadła. bo takie ładne i jeszcze ręcnie !
Mam do Was pytanie:
Czy wiecie gdzie może w necie znajdę taki kolor alakantry, drelichu lub grubej bawełny?
http://allegro.pl/czaprak-chooze-wszechstronny-pikowany-horze-i1560780715.html
Z góry dziękuje
Almerkowa http://allegro.pl/alacantara-gruba-zamsz-alkantara-audio-alkantra-i1563957091.html C-2??
http://allegro.pl/alcantara-tkanina-obiciowa-meblowa-34-kolory-i1576247983.html 054-6? 2150??



edit: robiła któraś z Was nauszniki na drutach?? Szydełko mnie przerasta ale druty jakoś poskramiam i mnie naszła ochota na wymodzenie czegoś tylko ni w ząb nie wiem jak to ugryźć  😵
witam, czy wiecie może gdzie można kupić taśmę z której robione są wodze?
krysiex213 - bardzo dziękuję.
Jeszcze tylko w tym tygodniu wszystko pokupię i zabieramy się za pad 😅
A z czego robicie te paski na popręg i do przystuł.Bo to chyba jakiś pasek?
I ile mają długości i po ilu cm czapraka je wszywacie?
krysiex213 ja poleciłabym ci na szydełku - moja mama robiła pierwszy raz na szydełku , a wyszły jej po prostu świetne  😍 na drutach też można ale jest to strasznie pogmatwane , bo trzeba to odpowiednio uformować i pozszywać .
Pacia szydełko ze mną walczy....patrzy się wrednie i ni jak nie chce współpracować, druty są jakieś badziej przyjazne
ponawiam pytanie o taśmę na wodze, może jest tu choć jeden miły re-voltowicz i raczy pomóc
olkaaklo tu są sami mili, ale nikt nie wie, ja przynajmniej nie mam pojecia 🙂
olkaaklo tu są sami mili,

ej, ej ja też jestem re-voltowiczem więc nie globalizuj  😁
Almerkowa, dziękuję ^^ I pokazuje kalosza na modelce:


Zastanawiam się czy z nim wszystko w porządku o,o
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się