DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

[quote author=Ollala🙂 link=topic=88.msg481731#msg481731 date=1265919164]
A ja dzielnie czekam na moje cacko od escady  😀
[/quote]

i ja 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 lutego 2010 22:30
Hypnotize, skoro Mama nie pracująca to może zarobić parę groszy szyjąc takie cudeńka 😉
Konisko jak model, co rusz to nowe wdzianko 😉
Hypnotize- jeśli mogę coś doradzić, to żeby zwiększyć popyt na czapraki, powinnyście chyba z mamą wynajdywać fajniejsze materiały. Wiesz...takie jakie teraz są na chodzie. Trzeba się dostosować do tego co jest w sklepach. Czy to alcantarę, czy po prostu jakieś kolory chodliwe.
Zwróć uwagę który czaprak Ci poszedł? Taki który wygląda jak polo pad Eskadrona.  😉 I to chyba tędy droga, jeśli masz mieć klientów, nie?
I chyba bym bardziej wycinała profil grzbietu, bo tak, to tylne części czapraka podjeżdżają Co do góry, nie? Minimalnie, ale podjeżdżają i dolna linia czapraka nie jest równoległa do ziemi.
Życzę powodzenia.  🙂
ps.literówki
I chyba bym bardziej wycinała profil grzbietu, bo tak, to tylne części czapraka podjeżdżają Co do góry, nie? Minimalnie, ale podjeżdżają i dolna linia czapraka nie jest równoległa do ziemi.
Życzę powodzenia.  🙂
ps.literówki

Nie wiem czy Cię dobrze Tunrida zrozumiałam, ale mnie się właśnie TO w tych czaprakach podoba najbardziej! To może kwestia osobista, ale mam mocno wykłębionego konia, w dodatku zawsze robię "dzióbek" z czapraka pod przednim łękiem, przez co tylna dolna linia czapraka zjeżdża optycznie w dół (jest to tam jakby za dużo)- chciałabym, żeby było tak jak jest na zdjęciach Hypnotize 😉
Swoją drogą, to nie jest przypadkiem efekt zamierzony?



To chyba jest zamierzone. Popatrzcie na linie kraty w tym czapraku. Są równoległe do linii podłoża, a linia czapraka podjeżdża na górę.
Nie wiem, czy to normalnie wytłumaczyłam 😉 ale jak się przyjrzycie zdjęciu, to zobaczycie o co chodzi ;P
Szczególnie na pierwszym zdjęciu jest to widoczne. Według mnie zamierzone. I bardzo mi się podoba 😉
Bardzo możliwe.  🙂 Skoro zamierzone, to ok.
Ile osób tyle gustów. Chciałam pomóc. Ja tam zdecydowanie unikam takich krojów.  😉

edytuję- przyjrzałam się też innym czaprakom. Inne nie są szyte w ten sposób jak ten w kratkę. Ten w krateczkę wygląda faktycznie jakby był to zamierzony efekt. Ale pozostałe już zupełnie inaczej leżą.
Hypnotize - zapraszam do KRM na kurs zawijania owijek  😉
Dziewczyny ! mam WIELKĄ PROŚBE  🤣 🤣 🤣

czy mozeci mi podac wymiary , zaznaczone czerowona linią ? bo nie mam derki na wzór , a mam chciala by uszyc jak by miala dokladne miary  🙄

na roz.145 , i ile metrów polaru potrzebuje ?

BARDZO PROSZE O ODP  🙇  :kwiatek:
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
12 lutego 2010 12:19
Naciau,
ja robiłam taka derke na konia rozm 145cm
orientacyjnie moge ci podac jakie moja miala wymiary:
wciecie na dziure dałam 55cm na siodło 17'  wciecie głębokie na 25-30cm
długość u gory 155cm ( 10 cm zostaje na kłab zeby było zapiecie na rzep
na długość z przodu ok 60-65cm
na długość z tyłu na zad 90cm

zawsze mozesz skroić wiekszą na długość i wysokość i przymierzyc na konia i zobaczyc o ile jest za duza, dziura moze byc miejsza przymierzyc na siodlo i bedziesz widziec ile ci potrzeba. lepiej czasami skroic wieksza i najwyzej ja skrócic niz zrobic za mała i żalować
Solina WIELKIE DZIEKI  :kwiatek: :kwiatek: akurat mam ferie to namowie mame ,zeb :kwiatek:y pomogla mi szyc 🙂 a ile metrow polaru potrzebowalas ?
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
12 lutego 2010 13:17
Naciau, ja robiłam polarowo-ortalionową 🙂
żeby zaoszczędzić na polarze to można kupić dwa metry bieżące o szerokości 150cm złożyć go na pół tak zeby był długi na 2m a szeroki na 75cm i tak wyciąć dziurę na siodło. co prawda wtedy jest troszkę krótsza na zadzie ale to niczemu nie przeszkadza.
chyba ze chcesz mieć taka dłuższą jak normalne derki to wtedy trzeba kupić 4mb, przeciąć na dwa kawałki po 2m o szerokości 1,5cm, zszyć te dwa kawałki wzdłuż dłuższego boku i kroić derkę. zostaje ci wtedy troche polaru na np owijki czy kocyki 🙂
tylko nie wiem czy jest sens płacić 2 razy wiecej za materiał tylko po to zeby była dłuższa o 15cm
moje nowe nauszkniki, zrobione przez babcię, będzie trzeba nanieść jeszcze kilka poprawek, bo w niektórych miejscach nie leżą jak powinny, ale mam nadzieję, że ostatecznie będą się ładnie prezentowały 😉




edit : literówka .
ann suuper!!! bardzo fajny ten romb super pomysł
ann bardzo ładne 🙂
moj naczołek 🙂 i jeszcze mam taki słodki PONY

cały dzien sie narobilam  🤣 🤣
To nie jest czasami taka zwykła żyłka jubilerska? Ona nie jest za delikatna na ogłowie? 😉

Edit:literówka
Na ogłowie pewnie tak, ale na naczółek?  😉
w środku jest drucik , wszystko trwałe jest !  😉
Naciau, koniecznie fotki na modelu 🙂
Wstrętne jesteście 🤬 Miałam iść wcześnie spać, a zainspirowałyście mnie i bawiłam się z koralikami, drucikami i innymi pierdołami.. Moja pierwsza rzecz hand-made 😉 Nie miałam niektórych rzeczy, koraliki poupychane były, musiałam rozwalić jedne kolczyki (których w sumie i tak nie nosiłam 🙄 ) i stworzyłam coś takiego:
(Zdjęcia niewyraźne, ale światło o tej porze niezbyt fajne, a aparat mój brat zabrał. Do dyspozycji tylko komórka.. 🙄 )
Bardzo ładne rzeczy tworzycie!🙂


A to moje nowe, dzisiejsze dzieło😉)

Materiał polar, lamówka to taśma nośna, i mam kurczę problem🙁

Do moich maszyn nie ma lamownika, stąd też się strasznie z lamowaniem męczę, no ale nie o tym.
Istnieje sposób taki aby zapobiec ,,falowaniu`` tej lamówki? Bo wygląda to mega nie profesjonalnie, co prawda osobom które derki zamówiły to nie przeszkadza, jednak wolałabym robić to tak aby było dopracowane🙂
deborah   koń by się uśmiał...
13 lutego 2010 06:43
lamownik jeszcze bardziej faluje lamówkę przy polarowych derkach. musisz naciągać taśmę a polar wpychać w nią tak, żeby się nie rozciągał
pamelfa, miloska - dziękować, dziękować ; )

Zapalkowa -  łaaaaadne, nie przejmuj się lamówką , wygląda profesjonalnie ; D
tunrida
Czapraki poszły wszystkie. Tylko ten w paski pojdzie przez allegro. Reszta poszła do znajomych albo tutaj na forum poza aukcją. Niektóre w innych rozmiarach.  I wszystkie tutaj wystawione były szyte dla mnie. Nie było mowy o sprzedaży do poki pierwszych własnych czapraków nie powyrywały mi koleżanki. Wiec ten beżowy w krate jest mniejszy odrobine i inaczej szyty bo tak chciałam. A ze sie podobał, to bedzie własnie tak robiony.Oczywiście możecie sobie życzyć robiony normalnie, albo ujeżdzeniowo.
Narazie jestem w Warszawie, nawet nie mam czasu odpisywac na stada maili które dostaje. I nie wiem czy mama bedzie szyła cos z alkantry czy innych materiałów w innych kolorach. Musze znaleźć czas na pojezdznie po sklepach i poogladanie... chyba ze acie jakies adresy sprawdzonych sklepow internetowych...
Hypnotize ale masz zdolną mamę! 👍 szara i czarna kratka - piękne! 😍

Edit: Naciau tak sie zastanawiam, czy te koraliki nie będą czasem mocno obijać konia podczas kłusa/galopu... ? 🙄
Hypnotize- a to jeśli poszły wszystkie to spoko. Sugerowałam się tym, co widziałam na allegro.  🙂
czy ma ktoś pad od escady i pad euro stara? grubość jest porównywalna?
korsik pad od escady jest troszkę cieńszy, ale różnica jest niewielka (dzisiaj macane :hihi🙂
Jest tak samo "mięsisty" i sztywny 😉
aha, dziękuje za info.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się