Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Gillian   four letter word
05 stycznia 2013 22:26
moim włosom kompletnie Alberto nie służy, suche matowe siano po niej 🙁
Uuu, to mnie zmartwiłaś... Bo moje włosy właśnie ostatnio przypominają matową strzechę 😉
No nic, wypróbuję, najwyżej będę łączyć obficie z olejem albo oddam komuś.
Gillian   four letter word
05 stycznia 2013 22:33
musisz spróbować, może Twoim podejdzie. Moje były totalnie obrażone 🙂 ale skoro już mam to używam, łączę z maską Alterry.
Ugotuj może glutka lnianego i zmieszaj go z maską/odżywką dla łatwiejszej aplikacji? Moich włosów nic nie nawilża tak bardzo jak glutek, żadne półprodukty nie potrafią dorównać 🙂

nie wiem czy ktoś już o tym pisał - do 16.01 możecie wydrukować kupon z www.klublifestyle.pl i kupić w Superpharm maskę Biovax za 11 zł
Alberto malinowa nie ma nic wspólnego z proteinami. U mnie ładnie nawilża i "zmiękcza" włosy.
Wczoraj zaczęłam akcję drożdże + pokrzywa + olej rycynowy + witamina A+E na włosy (co 2-3 dni, tak jak myję włosy), do tego pokrzywa do picia i olej rycynowy na rzęsy. Za miesiąc zobaczymy, jakie będą efekty.
Mam pytanie do kręconowłosych - jak nakładacie to serum A+E ? Bo ja mam wrażenie, że trochę prostuje mi włosy co mi się oczywiście bardzo nie podoba 😉 Wmasowujecie je we włosy czy bardziej 'wgniatacie' ?
Dla mnie jedwab biovax jest turbo mało wydajny, ale za to cudowny 🙂 Nie mam ani pół rozdwojonej końcówki, ale też jeżeli już jakakolwiek się pojawi, to od razu obcinam  😎
wstawiam ciut lepsze zdjęcia.

włosy po pierwszym umyciu, wypłukało się bardzo dużo zielono-niebieskiego koloru. po płukance lnianej.

kolor zależy od kąta padania światła. ładnie pokryło mi siwe włosy 🙂

szlachta, super wyszło! 🙂 Przy pierwszym farbowaniu indygo bardzo szybko się wypłukuje, niestety 🙁
Ile razy dziennie mogę pić Napar z pokrzywy? Mam sporo swojego suszu i dzisiaj pierwszy raz spróbowalam. Jest pyszny! Myślę że skusiłabym się aby pić go częściej niż raz dziennie. :-)
szlachta, w tym świetle dużo fajniej, ladnie 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 stycznia 2013 11:36
szalonakobyła,trzy razy dziennie 🙂
Jak zmywa oleje Facella w porownaniu do BDFM? Bo mam ten drugi, sluzy do zmywania wylacznie olei na dlugosci "na sucho", a chcialabym sprobowac czegos nowego 🙂
wiedźma, mi Facelle bez problemu wszystko zmywa. ;>
A nie placze I nie wysusza? Masz wysokoporowate?
wiedźma, mi facelle trochę plącze, ale nakładam maskę później (w Twoim przypadku będzie to drugie O) i jest gładko i nic nie splątane 😉
U mnie mniej plątało niż BDFM, wysusza chyba też mniej, bo nie miałam tak szybko przyklapu. Porowatość trudno określić, obstawiam między wysoko-, a średnioporowatymi.

Ostatnio mam straszliwy susz.  🙄 Kupiłam właśnie niedawno BDFM i chyba się nie polubiliśmy.  🙄 Garnier AiK tez cudów nie robi, ale dam mu jeszcze szansę. Dzisiaj umyłam odżywką Joanna Naturia i nałożyłam gluta lnianego, żeby nieco poratować. Szału nie ma, ale nieco pomogło.  🤔
mi facella plątała, ale odżywka załatwiała sprawę. U mnie znowu nie ma BDfm... i drugi raz z rzędu jestem zmuszona myć sls-em, jutro zajdę do rossmanna, oby był, bo  jak nie to czeka mnie wysuszająca facella. 🙁
od czego zależy czy facella przesusza? wrażliwości skóry?
Florcik, u mnie od prawie 2 tygodni nie mogę dostać BDfM, ten tydzien będę myć slsem przed henną i tak, ale mam nadzieję, że się pojawi, w 3 rossmannach nie ma  🙄
Florcik a może różowy hipp? Dla mnie jest lepszy niż BDFM, bo jest bardziej gęsty nie wypływa między palcami. Jest dość wydajny jak na moje długie kłaki i pachnie nawet tak samo jak BD 😉
Kupiłam jedną butelkę BDFM, bo taki zachwalany, ale wolę hippa, tylko ten BD coś mi się nie chce skończyć jak na złość.
Alaska, próbowałam hippa od koleżanki i nie podpasował mi, niestety. 🙁
Mi facella niby trochę plącze, ale przy spłukiwaniu jest już dobrze, więc właściwie nie ma problemu.

Ach dziś moje włosy szczęśliwe, dostały trochę protein, dużo nawilżenia i przy spłukiwaniu maski wydawały się zadowolone, potem umyłam facellą i nałożyłam odżywkę na jakieś 15 min, mam nadzieję, że efekt będzie na plus, bo po umyciu facellą włosy już nie były takie fajne jak po spłukaniu maski  🙄

Widziałam psikanego glisskura w superpharmie i ma pq-6  😲 W składach na wizażu ani w jednym psikaczu z olejami ani w drugim nie ma pq a tu nagle jest. Z tych z olejami było tylko to, więc będę musiała wybrać się do rossmana poszukać albo do natury.
[quote author=Kajula link=topic=88123.msg1635663#msg1635663 date=1357249073]
ja bez suszarki wygladam jak potworek  👿 uklepane, jakies takie nijakie, tragiczne wlosy...


A jak i czym czeszesz włosy? Mi bardzo pomogło czesanie TT głową w dół- włosy mimo, że są cienkie i jest ich mało, całkiem nieźle udają większe ilości i są fajnie uniesione. 🙂
[/quote]

Tez moje tak wygladaja po czesaniu w dol, ale po 3 minutach znowu sa oklapniete :/ jak ich nie wymodeluje na szczotke od nasady to wygladam jak idz stad i nie wracaj 😀
od czego zależy czy facella przesusza? wrażliwości skóry?

facelle nie ma wcale fazy tłuszczowej, może dlatego
cavaletti, czyli jeśli ktoś ma skórę suchą z natury, to wtedy pojawia się wrażenie przesuszenia? dobrze rozumiem? po prostu nie daje nawet minimalnego nawilżenia?
maiiaF, nawilżać nawilża, ale nie utrzymuje tego nawilżenia 😉
cavaletti, no dobra, już rozumiem 😁 dzięki za odpowiedź 🙂
Florcik jak nie uda Ci się dorwac bdfm jutro to daj adres. Mam prawie całą butelkę stoi i się kurzy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się