Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Potrzebuje dziewczyny jakąś maskę/odżywkę bs na włosy mocno nawilżającą,którą mogę kupić w biedronce,dayli lub jakim kol wiek sklepie kosmetycznym,bo do rossmanna mam na chwile obecną kawał drogi,a moje włosy wołają o pomstę  🙄
dlaczego nawilżające bs? nie lepiej nawilżyć maską/ds i porządnie zabezpieczyć, żeby nawilżenie nie uciekło?
ja ostatnio jako bs używam AiKa 💘
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 lipca 2013 10:11
PonPon, AiK to w ogóle jest moja ulubiona odżywka. Używam zarówno jako ds i bs i bardzo lubię.

A wczoraj z okazji sesji zdjęciowej strasznie zgrzeszyłam. Wzięłam piankę do włosów, zakręciłam je i spryskałam lakierem. Na zewnątrz było 35 stopni, doszłam do pociągu i już miałam je całe mokre i znów proste.
Więc teraz do mycia soda, żeby ściągnąć z nich cały syf.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
09 lipca 2013 13:51
A jak użyć AiK bs? Po prostu jej nie spłukać? Nie robi się po tym straszny przyklap?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 lipca 2013 13:54
Ja nakładam jak zwykłą bs, albo mieszam z wodą i spryskuję włosy.
ja tak samo jak Strzyga - rozcieram odrobinę w dłoniach i wcieram jak bs
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
10 lipca 2013 12:58
Horciakowa, jak znajdę wolną chwilę to Ci machnę tę analizę, bo mam straszny zapier*ol ostatnio... Osobiście - brałabym, bo skład super!

Dzisiaj hennuję 🙂
skoro mówisz, że skład super to biorę, bo o to mi w sumie głównie chodziło, czy nie ma w niej jakiegoś syfu 🙂

A tak jeszcze zapytam, może powinnam wiedzieć bawiąc się we włosomaniactwo, ale jak w zasadzie działają odżywki nakładane na długości włosa? Rozumiem nakładanie odżywek na skórę głowy i odżywianie w ten sposób cebulek, ale sam włos chyba nie przewodzi w żaden sposób tych substancji z odżywek. One mają działać tylko jako zabezpieczenie/wypełnienie?
Zna ktoś jakiś dobry produkt na zagęszczenie i wypadanie włosów? Stanowią one teraz 1/3 włosów z zeszłego roku. I to wszystko przez moja głupotę  😡
Włosy cały czas wypadają mi w dużych ilościach, aż strach pomyśleć co będzie za rok jak czegoś z tym nie zrobię. Może to być wina słabych cebulek? Lub bardzo przesuszonych włosów?

I kolejne pytanie: czy istnieje możliwość odrośnięcia włosów na miejscu starego, który już wypadł? Niby głupie pytanie, ale nie wiem  😡
lazuryt00, wcierka Jantar
Zna ktoś jakiś dobry produkt na zagęszczenie i wypadanie włosów? Stanowią one teraz 1/3 włosów z zeszłego roku. I to wszystko przez moja głupotę  😡
Włosy cały czas wypadają mi w dużych ilościach, aż strach pomyśleć co będzie za rok jak czegoś z tym nie zrobię. Może to być wina słabych cebulek? Lub bardzo przesuszonych włosów?

Sposobów na wypadanie włosów jest bardzo dużo, jednak nie znając przyczyny trudno coś zaradzić. Mogą być to hormony, zła dieta, niewłaściwa pielęgnacja, niedobór witamin/mikroelementów
Polecam zajrzeć do wątku: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=701713
Dziewczyny dzielą się tam sposobami, na pewno coś znajdziesz.
Od siebie mogę poradzić suplementację wewnętrzną i stosowanie czegoś na skalp (ale tutaj ostrożnie, bo można zaszkodzić zamiast pomóc).
przy wypadaniu włosów naprawdę warto zbadać poziom ferrytyny i zrobić morfologię. Jeśli włosy nie są niczym przeciążone należy szukać przyczyny. Mimo wg mnie dobrej diety i w zasadzie braku objaów oprócz lekkiego przemęczenia okazało się, że mam niezłą anemię. Aktualnie znów mam falę wypadania włosów i rzęs.
Gdzie Wy laski tego jantara kupujecie??  👀
w 3 rossmanach sprawdzałam i nie ma!
Thymos, w Rossie na bank nie znajdziesz. Bywają w Jasminie i Hebe, możesz też po zielarskich pochodzić 😉
Thymos, w Rossie na bank nie znajdziesz. Bywają w Jasminie i Hebe, możesz też po zielarskich pochodzić 😉


Dzięki,  :kwiatek: polecę dziś sprawdzić🙂
Thymos, jeśli masz dostęp do DOZu, to jeszcze tam jest 🙂
Thymos, w Lublinie jest nawet w Leclerku. Muszę wreszcie zakupić!
Moje włosy chwilo wariują - najlepiej wyglądają umyte szamponem (po SLSowym w ogóle jest szał) i z zabezpieczonymi końcówkami. Nie ogarniesz.
PonPon ok nawilżę je porządnie to czym je potem zabezpieczyć? Jestem laikiem w tym temacie,a siedzę na telefonie na wakacjach i niestety nie mam za bardzo czasu szukać tego wszędzie  🙄
Ja pożałowałam swojego farbowania chemicznego.Kolor był śliczny (b.szybko wypłowiał, podejrzewam że przez wczesniejsze farbowanie hehhą) ale najgorsze te włosy wypadające całymi garściami 😵 Zaraz bedzie miesiąc od farbowania i dopiero sie uspokaja 🤔
Jiska - silikony albo oleje. Ogólnie - emolienty. Czyli jedwab w spreju (na długości też, nie tylko na końcówki!), krem, olejek (jak jesteś nad morzem, to możesz dowalić więcej i upiąć), psikadło np. Gliss Kurrowe.
Informuję, że Anida zmieniła skład. Jest nowe opakowanie i w nowej wersji jest po alantoinie inny skład :/ Nie wiem czy teraz ona będzie się nadawała do włosów 😤

stara wersja: methylchloroisothiazolinone, methylisothiazolinone
nowa: propylene glycol, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben
Rul, to bardzo ciekawe co piszesz . Jak do tego doszłaś ?
Ja zawsze miałam sytuację przeciwną - b. dużo żelaza ale włosy wypadają mimo to jednak teraz nurtuje mnie jedno pytanie i chyba zrobię sobie dodatkowe badania ....
PonPon czyli mam rozumieć ,że nawilżę włosy i potem na to np.olej ,potrzymać go na głowie z 2 godziny i zmywam? Bo przecież z tłustymi włosami chodzić nie będę. To nie jest tak,że silikon dajemy tylko na końcówki? O matko,ale ja zacofana jestem ! 😲 Pewnie to wszystko znalazłam bym w internecie,ale na prawdę dziewczyny nie mam jak.
Jiska, przecież to chyba Tobie pisałyśmy kiedyś o zabezpieczaniu końcówek i włosów. Pomysłów było mnóstwo, wystarczyło trochę poczytać. Silikon dajemy na końcówki, ja czasem przejade po całych włosach, więc na całości tez można.
Olej mozesz dac na końcówki a jak jesteś na plaży i się kapiesz w morzu i jest pełne słońce to mozęsz nawet całe zaolejowac i związać i po powrocie zmyc. Albo dać na same końcówki. Kombinuj.

Edit: nawet znalazłam stare odpowiedzi na Twoje pytania w wyszukiwarce, więc po prostu cofnij się te kilka stron i poczytaj co Ci odpisałyśmy.
Cricetidae moje pytanie nie było o zabezpieczanie końcówek i włosów 🙂...pytałam o nawilżenie a,że dostałam odpowiedź,którą nie do końca rozumiem to chciałam się dopytać,ale dzięki za radę 🙂 Poczytałabym na internecie i poszperała w wątku,ale tak jak pisałam jestem na wakacjach więc za bardzo czasu nie mam,po drugie szukanie w wyszukiwarce na telefonie zajęło by mi parę godzin.
Gillian   four letter word
16 lipca 2013 17:18
czy olej kokosowy z dopiskiem do smażenia nada się do włosów?
777, robiłam inne badanie więc przy jednym ukłuciu zrobiłam też morfologię, która wyszła na tyle źle, że powtórzyłam, a dodatkowo poziom ferrytyny. Oczywiście na wypadanie włosów może wpływać milion rzeczy, ale u mnie to jest akurat to.
Jiska - oleju wodą przecież nie zmyjesz. Tak jak zabezpieczasz końcówki - zabezpiecz całe włosy. Nie do samego skalpu, ale przy takich długasach jak Twoje śmiało jechałabym ponad ramiona, nawet do ucha.
Maska Biovax do wypadających i serum A+E to moje absolutne must have. Miałam rok temu, mam teraz i nadal robią mi cuda z włosami 🙂
I polecam odżywkę Wella do fabowanych. Fajna jest 🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
20 lipca 2013 20:42
[img]http://4.bp.blogspot.com/-D4WqKl_fhko/UerYcow6LUI/AAAAAAAACVQ/TDJPYYpi7XM/s400/rok+włosomaniactwa.jpg[/img]

Wiem, że dawno mnie nie było, ale przyszłam się pochwalić. Jestem dumna jak diabli. To już minął rok, rok świadomej pielęgnacji. Miałam chwile zwątpienia, oczywiście, że tak, ale dałam radę. Zapraszam do poczytania iście motywującego wpisu.

Ciężko było doprowadzić moje ekstremalnie wysokoporowate włosy do stanu powyżej, a będzie na pewno jeszcze lepiej  😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się