Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Mnie zawsze (po pokrzywie, CP, drożdże kiedyś łykałam) około tygodnia trochę sypało, a potem było super. Myślałam, że tym razem będzie tak samo 😉 Poza tym nie wiem jak inni mają, ale moja cera nie wyglądała jak pizza, tylko normalnie nie mam praktycznie nic, więc trochę szok był 😉
Ja jestem z tych "trzeba się przemęczyć", ale jak widać trzeba po prostu się obserwować.
A ja jestem szczęśliwa, bo po spalaczu tłuszczu mnie tak wysypało, to po pokrzywie i CP, wszystko poznikało 🙂
Dziewczyny po jakim czasie od farbowania chemicznego mogę położyć 100% naturalną hennę? Kołacze mi się po głowie informacja, że po 3-4 dniach, ale chciałabym potwierdzić.
Ascaia, ja bym kładła na drugi dzień 😉 Wystarczy, że przed henną dobrze włosy umyjesz szamponem i heja 😉
Położyłam chemię pierwszy raz od... roku? Musiałam już przyciemnić "bazę", tak żeby dobrze chwyciło odrosty. Ale przydałby się rudy połysk. 😉
Wpadam z szybkim pytaniem:

Czy w HISZPANII można kupić jakieś dobre kosmetyki do włosów, takie naturalne, wcierki, bezsilikony, delikatne szampony i inne cuda? Ktoś coś kojarzy?  👀
Właśnie przeglądałam stronę Jarpola i wypatrzyłam szampon - odruchowo zaczęłam czytać skład. Szczerze - rozważam dla siebie :P
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamide DEA, Betaine Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extact, Aloe Barbadensis Flower Extract, Polyquaternium-7, Panthenol, Parfum DMDM Hydantoin, Cetrimonium Chloride, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, CI 42080
Katharina   "Be patient and trust in the process"
27 sierpnia 2014 10:06
Wpadam z taką ciekawostką - mi mój lekarz na wypadające włosy polecił kwas foliowy 🙂 Także co jakiś czas biorę z przerwami i muszę przyznać, że pomaga  😉 A to witamina raczej niedoceniana i zapomniana (no chyba, że się staramy o dzidziusia to wtedy kf obowiązkowo 😉 ).
Ja chcę nieśmiało napisać, że po przejrzeniu tego wątku postanowiłam bardziej świadomie myć i pielęgnować włosy...
Dziewczyny, podziwiam Was!  😉
Zaczęłam myć włosy metodą OMO. Bardzo bym chciała przyzwyczaić je do mycia wieczorem, bo zawsze myłam rano i suszyłam suszarką, często też prostowałam...
Chciałabym myć wieczorami, żeby ich nie suszyć suszarką, ale moja skóra głowy lubi się przetłuszczać i pod koniec dnia, przed wieczornym myciem, włosy wyglądają niezbyt ciekawie.
Mam nadzieję, że początki są najtrudniejsze  🏇 💃
dziewczyny potrzebuję porady.
po odstawieniu hormonów zaczęły mi się dużo bardziej przetłuszczać włosy.
zazwyczaj myłam co 2 dni, czasami co 3 i było spoko, a teraz drugiego dnia rano już jest źle.
Aktualnie myję głównie facelle, czasami wellą pro series volume. 
Nie chcę myć codziennie ani stosować szamponów do włosów przetłuszczających się. Suche szampony też odpadają.
Co mogę zrobić, żeby moje włosy dłużej wyglądały przyzwoicie? 🙁
Jedynym szamponem jaki mi pomógł utrzymać dłużej świeże włosy jest Fitomed (na zmianę używam tego do tłustych i do suchych włosów).
w ogóle jak to jest z tym hormonami? Byłam u dermatologa bo wypadaja mi włosy i co gorsza nie chcą odrastać i powiedział mi, że warto przebadać hormony płciowe bo mogą być za to odpowiedzialne no i poszłam go ginekologa i chciałam skierowanie a ona, że bez sensu badać te hormony i mam zacząć łykać tabletki antykoncepcyjne wiec sie jej zapytałam a co jeśli po badaniu okazałoby się, że to nie wina hormonów a ona: tabletki maja same plusy, poprawiaja stan skóry wlosów więc nie zaszkodzi. Boooże, chciałm zdiagnozować przyczyne wypadania i dostałam taka odpowiedź  😵
Katharina   "Be patient and trust in the process"
30 sierpnia 2014 12:06
hanexxx zmień ginekologa  😉
hormony wpływ mają na 100%. po odstawieniu tabsów straciłam 1/3 włosów, sprawa nie do powstrzymania była 🙁
uderzałabym do endokrynologa bardziej (czasami są tacy z specjalizacją gin też)
PonPon wypadanie włosów samo się zatrzymało czy brałaś jakieś leki??  Właśnie jestem po odstawieniu tabsów, włosy lecą mi jak szalone aż boję się je czesać... Zrobiłam wszystkie możliwe badania od podstawowych biochemicznych po hormony (wszystko wyszło w normie), czekam w kolejce na trichogram i chyba oszaleję przez te włosy  😤
dlatego ja między innymi boję się zacząć je łykać. No, nic pójde do kogo innego bo u tej ginki byłam pierwszy i ostatni raz. Generalnie to jej mówie, że tabletki anty maja swoje minusy i niech nie mówi, że nie bo znam dużo dziewczy, które np. przytyły po nich, wiecie co mi powiedziała: "przecież tableta nie ma ani jednej kalorii hi hi"  😵 a do kitu z takim lekarzem
Kleik, dzięki. wypróbuję ich szampony.
[b]koola [/b]- samo się zatrzymało jak organizm wrócił do równowagi. trochę pomógł olej z wiesiołka, ale bardziej zadziałał na hormony niż włosy. teraz po 2 latach dopiero mogę powiedzieć, że mam włosy w stanie jak przed odstawieniem. a 2 lata temu ciachnęłam z długości do łopatek na boba 🙁
Cariotka   płomienna pasja
30 sierpnia 2014 20:45
ktoś używał maski do włosów Kallos?
Zawsze używałam Biovaxu i byłam z Niego zadowolona. Ostatnio zakupiłam tą maskę http://friser.pl/pl_PL/p/KERASTASE-NUTRITIVE-IRISOME-MASQUINTENSE-maska-do-wlosow-cienkich-200ml/727?gclid=CPOA7vzdu8ACFU7MtAodPyYAqA ale efekty były podobnie po biovaxsie o wiele tańszym.
asds   Life goes on...
30 sierpnia 2014 21:04
Cariotka

Ja używam od dłuższego czasu masek Kallos na zmianę z maskami z Mila i Bingo Spa.
Kallos jest ok. Włosy są miękkie, błyszczące i łatwo się rozczesują i cena nie jest powalająca.

piotrowska   Między grzywą a ogonem
30 sierpnia 2014 21:20
Co robić ze strasznie przetłuszczającymi się włosami? Myję włosy wieczorem jednego dnia, drugiego pod wieczór już ciężkie i tłuste.. oczywiście tylko u nasady, bo po długości susza i puch. Myłam włosy babydreamem - źle, teraz myję equilibrą - też źle. Już nie wiem za jaki szampon mam się chwycić :/
Cariotka   płomienna pasja
30 sierpnia 2014 21:21
asds dzięki :kwiatek:
piotrowska, Kleik kilka postów wyżej poleciła fitomed.
Co robić ze strasznie przetłuszczającymi się włosami? Myję włosy wieczorem jednego dnia, drugiego pod wieczór już ciężkie i tłuste.. oczywiście tylko u nasady, bo po długości susza i puch. Myłam włosy babydreamem - źle, teraz myję equilibrą - też źle. Już nie wiem za jaki szampon mam się chwycić :/


spal sobie włosy 🙂
nie no taki żarcik na dobranoc hehe
ale serio, myję teraz raz na tydzień, a i tak nie są przetłuszczone.
Dziewczyny, kolejny raz wpadam polecić szampon Ziaji. Myślałam, że nie ma już dla mnie ratunku i że głowa będzie mnie swędziała do końca życia. Czegokolwiek się nie chwytałam było bez zmian, Head & Shoulders także nie dawał większego rezultatu. I od dłuższego czasu używam aloesowego szamponu Ziaji dla włosów suchych, teraz mam figowy do normalnych i zapomniałam o problemie  😜!
No ja zdecydowanie nadal polecam Fitomed, a myłam już wieloma szamponami - i dziecięcymi (masakra, tylko wysuszało mi włosy, które przetłuszczały się jeszcze bardziej!) i zdzieraczami typu Barwa, i drogeryjnymi Pantene itp. Wiadomo każde włosy inne, ale mi i mojej siostrze zdecydowanie ten szampon podpasował. Nie jest jakiś drogi, kupić go można w sumie tylko w aptece. Myślę, że spróbować nie zaszkodzi 🙂. Z innych sposobów - odżywka oczywiście od połowy długości, albo można nakładać odżywkę/maskę PRZED umyciem szamponem. Mi się też szybciej przetłuszczają włosy jak używam tylko jednej odżywki lub maski. Muszę mieć z 3-4 rodzaje i codziennie nakładać inną. Raz można też umyć włosy porządnie  szaponem z dodatkiem łyżeczki sody oczyszczonej.
Scottie   Cicha obserwatorka
11 września 2014 09:34
Help! Maski Artiste zostały wycofane ze sprzedaży w Naturach? Potrzebuję maski mocno proteinowej- co mogę zakupić?? Różowa Artiste sprawdzała się super (chociaż wcześniej na nią narzekałam) i nie wiem, co teraz zakupić 🙁
Scottie, hydrolizowany jedwab i hydrolizowaną keratynę kup 😉 :P
A tak serio to może coś z tego sobie dobierzesz? http://kascysko.blogspot.com/2012/09/spis-odzywek-proteinowych-rozszerzony.html Całkiem spory spis i podobno Kasia uwzględniła tylko te produkty, które mają realną szansę coś zdziałać.

Btw. jadę d fryzjera ciąć włosy 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
11 września 2014 09:57
cavaletti, dzięki! Postaram się porobić dziś zdjęcia i będę miała do Ciebie prośbę 🙂
Stosował ktoś gencjanę na ciemne włosy? Znalazłam 2 sposoby - płukankę albo jako dodatek do maski, tylko nie wiem który lepszy i z jaką częstotliwością stosować. Chcę ochłodzić kolor, bo bardzo przebijają mi rudo-czerwone refleksy, chciałam na początku fioletowy szampon, ale podobno wysuszają bardzo. Coś ktoś?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się