Niejasności wokół Moderacji -lato 2012

dempsey   fiat voluntas Tua
02 sierpnia 2012 13:37
ALE Tomek sie zachowywal absolutnie jak troll, i nie wiem czemu ma sie tak nie nazywac, wiele mial mozliwosci zeby wytlumaczyc swoje zachowanie, ale logowal sie tylko po to zeby sie posmiac z modow i administracji. (jego posty byly nawet nieco obrazliwe, zamiat rzeczowych postach o zaistnialej sytuacji)

tak? wszystkie? na pewno? .... a może te wykasowane były inne. tylko jedna, gromowładna osoba to wie.
Taniu, ale przecież zamiana tych dwóch słówek nie sugeruje kto ani dlaczego skasował jakiś konkretny post  😉

Z szacunku dla tych co oddali głosy niczego już zmienić nie mogę.
To tylko pytanie. Takie a nie inne.
Ciekawsze stawia Melechow.
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,88903.0.html
dempsey
Oczywiscie, tylko w tych co zdazylam zobaczyc przed edycja (zaczynajac od tomek_1 jakos tak).  🙄
Poki co mialam zaufanie do modow na tyle ze to byly tylko obrazliwe posty. 
dempsey, myślę, że sprawa wyglądałaby nieco inaczej, gdyby post z wyjaśnieniami pojawił sie jako pierwszy z nowego konta Tomka. Zdaje się jednak, że najpierw pokazywał wszystkim jaki to On sprytny nie jest i jak nieudolna jest administracja forum, dopiero później pojawiły się wyjaśnienia. Chyba nieco za późno?
dempsey, myślę, że sprawa wyglądałaby nieco inaczej, gdyby post z wyjaśnieniami pojawił sie jako pierwszy z nowego konta Tomka. Zdaje się jednak, że najpierw pokazywał wszystkim jaki to On sprytny nie jest i jak nieudolna jest administracja forum, dopiero później pojawiły się wyjaśnienia. Chyba nieco za późno?

A nie było tak, że Tomek_J mógł pomyśleć,że wolno mieć więcej niż jedno konto?  😉
4. Na forum zabrania się:
[...]
d) posiadania dwóch kont.


Nie mógł, wystarczyło zapoznać się z regulaminem.
4. Na forum zabrania się:
[...]
d) posiadania dwóch kont.


Nie mógł, wystarczyło zapoznać się z regulaminem.

A jesteś tego pewna?
Tania doskonale wiesz, że Tomek doskonale wiedział co robi.
Tania doskonale wiesz, że Tomek doskonale wiedział co robi.

Wiem i ja Tomka nie bronię. Tylko jest wiele okoliczności nazwijmy to...dziwnych.
Ale nie ja powinnam o tym pisać.
Ja napisałam co widziałam. O kasowaniu postów o poranku.
I tyle.
Tania, a czego miałabym tu nie być pewna? Regulamin wisi od początku istnienia tego forum i każdy jego użytkownik powinien się z tym regulaminem zapoznać. Jeśli Tomek się nie zapoznał, to sam sobie jest winien. Nieznajomość prawa szkodzi, nie?
Mimo to wątpię, że biedaczek nie wiedział...
Tania, a czego miałabym tu nie być pewna? Regulamin wisi od początku istnienia tego forum i każdy jego użytkownik powinien się z tym regulaminem zapoznać. Jeśli Tomek się nie zapoznał, to sam sobie jest winien. Nieznajomość prawa szkodzi, nie?
Mimo to wątpię, że biedaczek nie wiedział...

Czy to zwalnia Moderatora z przyzwoitości ?
Chyba dokładnie w tym miejscu się różnimy w pogladach ?
Pozostańmy przy swoich zdaniach.
Nie, to nie zwalnia moderatorów z przyzwoitości. Przy czym, moim zdaniem, wawrek nie zachował się nieprzyzwoicie, ale nieroztropnie usuwając całkowicie ten post. Nieprzyzwoicie to się Tomek J zachowuje.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2012 14:21
Nie, to nie zwalnia moderatorów z przyzwoitości. Przy czym, moim zdaniem, wawrek nie zachował się nieprzyzwoicie, ale nieroztropnie usuwając całkowicie ten post. Nieprzyzwoicie to się Tomek J zachowuje.


Przede wszystkim to Moderator Wawrek zachował się nieregulaminowo.
Rozumiem, że mówisz w tym momencie o Tomku? Nieregulaminowo i nieprzyzwoicie jednocześnie. Edytując swoje posty, zakładając kolejne konta i chamsko naśmiewając się z administracji forum. W sumie śmiał się wszystkim w twarz.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2012 14:29
tak, Moderator Warek (poprawiłam pow. post)
Niepotrzebnie go poprawiałas, kiedy była już odpowiedź. Wystarczyło odpisać.

Nie widzę w regulaminie punktu mówiącego o tym, że modertor nie może usunąć żadnego postu. Widzę natomiast punkt mówiący o tym, że użytkownik nie może całkowicie edytować treści swoich postów, czego dopuścił się m.in. Tomek J.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2012 14:36
tak Dworcika ja wiem że "interpretacja" Regulaminu, szczególnie dowolna i wg uznania,  to też była twoja specjalność jak byłaś moderatorem.  🙄

I nie musisz mi dawać rad co mam poprawiać a co nie w moich postach OK?
No wiesz... po Twojej edycji postu mój stał się bezsensowny.
Zwróciłam tylko uwagę na to, że w regulaminie nie ma punktu mówiącego o tym, że moderatorowi nie wolno usunąć żadnego postu. I nie jest to żadna moja czy kogokolwiek interpretacja - takiego punktu zwyczajnie nie ma, więc nie mamy jak go interpretować.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2012 14:45
Zwróciłam tylko uwagę na to, że w regulaminie nie ma punktu mówiącego o tym, że moderatorowi nie wolno usunąć żadnego postu.

weź już się nie ośmieszaj swoimi dywagacjami.

Wielu rzeczy nie zawiera regulamin, co nie oznacza że niewymienione w Regulaminie rzeczy są dozwolone.

Np. nie ma napisane w regulaminie że moderatorowi nie wolno usuwać wg.  własnego uznania profili użytkowników. I co wg ciebie skoro takiego zapisu nie ma, to taki jeden z drugim moderator może se wleżć powykasowywać jakichś forumowiczów bo takie mają widzimisię?? 🙄
Moderator nie ma takich możliwości technicznych.
Elu, słyniesz z tego, że czepiasz się, byle tylko się czepić. Rzucasz się jak ratlerek, jazgoczesz jak opętana.
Ktoś tam zauważył, że moderator zrobił coś, co się użytkownikom nie podoba, rozpętała się dyskusja o tym, o tym, że tego moderatora się nie widuje, a nawet o tym, że na temat zdjęć rzuca komentarze, które się mogą komuś nie podobać. Wawrek odpisał co myśli na ten temat, dalej powstaje plan obalenia tego moderatora. Nadal nie ma żadnego odzewu ze strony jedynej osoby, która cokolwiek w tej sprawie może faktycznie zrobić.
A Ty jazgoczesz dalej, wyciągasz co chwilę ten sam tekst, a jak brakuje Ci argumentu to jeszcze starą sprawę, która nie ma tu nic do rzeczy. Podetrzyj bródkę, bo się już chyba oplułaś?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2012 14:57
nie nudź już dobra.

PS. I bardzo dobrze że nie jesteś już moderatorem.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
02 sierpnia 2012 14:59
A Ty jazgoczesz dalej, wyciągasz co chwilę ten sam tekst, a jak brakuje Ci argumentu to jeszcze starą sprawę, która nie ma tu nic do rzeczy. Podetrzyj bródkę, bo się już chyba oplułaś?

...oj chyba to samo teraz o tobie można powiedzieć... od paru stron rejtana tu odwalasz za wawrkiem i nie dziwi bo jesteście po jednych pieniadzach, widać decyzja o odwołaniu ciebie z wiadomej funkcji nie była błędem

ElaPe, przeczytaj sobie i weź do serca zdanie, które napisalaś.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2012 15:03
dobra, to może wróćmy do meritum. 
Tylko jest wiele okoliczności nazwijmy to...dziwnych.

Taniu, z całym szacunkiem dla poglądów dyskutantów - być może Wawrek jest trochę, jakby to powiedzieć, by nie urazić - w gorącej wodzie kąpany - ale nasz miły kolega Tomek - to fachowość + kultura języka, ale jeszcze coś takiego, że gdyby on został moderatorem, to dopiero dałby popalić.
Dajecie się podpuszczać komuś, kto dla dobra forum jest po prostu niebezpieczny. To ten rodzaj agresji, jak u Wojewódzkiego - by w światły sposób decydować o tym, kto jest durny, kto nie - Tomek swego czasu upomniał się nawet o narzędzie do tego celu, by mu je zainstalować.

Mnie moderacja nie przeszkadza, pomimo, że lubię "pojechać po bandzie" - i nie mam nic przeciwko, by wycinała posty, użytkowników i miała władzę absolutną. Mnie też może wyciąć bez pytania kogokolwiek o zdanie, jak uzna, że coś mu nie leży - i OK. Dogadać się z moderacją nie potrafi jedynie ten, kto nie chce - tj. kto nie uznaje jej zwierzchności - czyli chce przejąć władzę na forum. Jak jest się sprytnym, to nie trzeba mieć w tym celu dostępu do serwera, a organizując potem rokosz można i o to się upomnieć. Jak w polityce - to da się zrobić - a jedyna broń, jaką ma administracja to odesłanie uzurpatora w niebyt, bo trudno, by się zajmowała kształtowaniem opinii.
Nestor: chyba jest niewiele na tym forum osób, które tak ciężko oberwały od Tomka_J jak ja.
Na innym forum a nawet chyba na trzech innych forach. I to nie był poziom Wojewódzkiego, zapewniam Cię.
Trudno to nawet porównać do czegoś co znacie.
Wystarczyło "rozbroić bombę" jednym zdaniem.
Widocznie to najtrudniejsze.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2012 15:34
Dogadać się z moderacją nie potrafi jedynie ten, kto nie chce - tj. kto nie uznaje jej zwierzchności - czyli chce przejąć władzę na forum.

Że niby Tomek chciał przejąć władzę na forum?

Czy tez osoby poddające w wątpliwośc metody Wawrka chcą władzę przejąć?
Napisałem to z godzine temu ale wyskoczył komunikat, że nie mam uprawnień  ❓
czepiając się regulaminu
czekajcie, czekajcie: ...
wtedy zostalo nalozone uciszenie. pozniej konto tomka skasowane. a pozniej tomek zalozyl nowe konta i dopiero wtedy dostal bana.


Jeżeli jego konto zostało skasowane (bez bana) a on założył nowe to nie miał dwóch kąt? Prawda?
A mnie śmieszy trochę to, że za całkowitą edycję SWOICH postów dostaje się bana. Jakby to co się napisało było nienaruszalne i musiało trwać jako dobro wspólne ku chwale przyszłych pokoleń.  😁 😉 Jak chcę odejść to odchodzę i kasuję po SOBIE wszelki ślad. Praktyka stosowana np. na blogach (tzn. jest taka opcja przy ich usuwaniu).
Uciszenie się dostaje. Za wybiórcze czytanie też się powinno.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się