Kącik Rekreanta cz. VI (2013)

milusia, chcę... 😉 ale na razie nie chcę 😉 to generalnie dość skomplikowana sprawa - ustawiłam sobie trochę inne priorytety niż jeździectwo na ten rok i chcę wytrwać w postanowieniu i zrealizować założenia. Jeśli się uda to koń wróci i jeszcze popracuje, ale prawdopodobnie najwcześniej na przyszłą wiosnę... 🙂 Na razie jeżdżę do niego raz w tygodniu i delikatnie lonżuję żeby nie zapomniał jak się pracuje z dwunogiem i nie rozbestwił całkowicie 😉 A on na padoku się dziarsko stępuje cały dzień, bo łazi za kolegą, który chwilami ma mojego głupola dość... no i się tak przemieszczają cały czas 😉
Filmik pewnie widziałaś na fb? 🙂 Jak widać energii ma co niemiara i szkitki działają ładnie 🙂 Wczoraj mi jeszcze o wiele lepiej pracował, bo rozluźniał całą szyję i spadał nią w dół od kłębu prawie nosem do ziemi, nie tracąc pracy pleców i zadu. Więc to tym bardziej oznacza że się dobrze czuje 🙂

A Wiewiór jak zwykle śliczny - kiedy przyjeżdżacie do W-wy? 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
12 maja 2013 12:27
milusia, Dziękuję, powiem ci, że moje jeździectwo jest też teraz trochę bardziej konkretne. Na Rudej oczywiście dążyłam do rozwoju, ale dużo łatwiej jest na TAKIM koniu 💘 Ależ Zwiastun napakowany fajnie 🙂
Anaa, ja? Długie? Miałaś na myśli grube chyba 😁 tj. w szerz? Ale dziękuję, miło to słyszeć 🙂 Chociaż patrząc obiektywnie przy moim malutkim wzroście faktycznie są długie 😉
juliadna, rozmawiałyśmy, to fakt 🙂 Dziękuję!
Mo B., :kwiatek:
crazy, nie zostaje mi nic innego, jak zapewnić się, że nachrapnik jest na tym koniu zapięty optymalnie. 🙂
Elena Dziękuję 🙂
baffinka ambitne te Wasze loty 😀 I jak poszło?
Mąka a idź mi, aktualnie mam małopolaczka mocno dość... A niestety nie zapowiada się na to, żeby miało się mu w główce poprawić  🤣
Mo B. super wieści! Duuużo zdrówka i powodzenia dla Was!  :kwiatek:
milusia dawno się nie pokazywałaś 🙂 Rudy jak zawsze piękny, uwielbiam na niego patrzeć 🙂

Muskat dziś dał popis na czworoboku.
C-3 okazało się dla niego zbyt nudne, postanowił więc samowolnie wprowadzić do programu... małe zmiany.
W efekcie przerażeni lekko sędziowie oraz pozostali obserwatorzy mogli podziwiać piękne lewady w wykonaniu mojego jakże ambitnego konia, następnie obejrzeli także kapriole.
Myślę, że to nie jest koń na czworoboki. Za to do cyrku nadałby się na pewno  🤔wirek:



Niestety, mam go na obecną chwilę dość i nie mogę powiedzieć, by moja jazda w domu "po" wyglądała jak obrazek pełnej harmonii pomiędzy jeźdźcem a koniem...
Jesteśmy, jesteśmy, ŻYJEMY  😀
Obyło się bez ofiar w ludziach i koniach, chociaż mało brakowało... Ten koń mnie totalnie wyprowadza z równowagi ostatnio...  🙄

Poszło nam całkiem dobrze. W pierwszym przejeździe niestety przytrafiła się zrzutka na 6. Nie mam filmików, więc nie moge przeanalizować  🙁 A szkoda, bo pomijając pare najazdów jechało mi się całkiem przyjemnie.
Zwłaszcza na 1- łeb zadarty i zapieprz  🤔wirek:  😀
A to podłożeee...  😍 chcę takie  😀

rozprężalnia



i dzidaaaa  🤣











xxMalinaxx chodź się zamienimy na tydzień. Przyda nam się odpoczynek od swoich 'łachów' ...
baffinka a bierz dziada. Jeszcze Ci zapłacę 😀 Tylko dobre ubezpieczenie wykup!
xxmalinaxx, no to się popisał na czworoboku...  😎  powiedz Muskatowi, że jak nie przestanie wydziwiać to go do cyrku wywieziesz  😁
baffinka, gratulacje... przeżycia zawodów 😉 😉
arivle, ależ Młody super wygląda  😜
Mąka, fotografa już chyba znalazłam, możliwe że i filmik mi ktoś nakręci, sama chciałabym zobaczyć jak to wygląda
juliadna, mi jeszcze nie wyskakuje z lodówki 😁  trzymam kciuki za zawody i mam nadzieję na fotorelację lub filmik

takie tam z dzisiejszego hasania


Fantazja Jak Wy macie tam ładnie!  😍 Marzenie!  😍 I Fantazja jaka piękna w tym słońcu!  😍
mtl   I M Equestrian
12 maja 2013 17:10
gratuluje wszystkim udanych startów i treningów w ten weekend (mniej udanych tez 😉)

my wreszcie wracamy do akcji, na poczatek szalone 85-90 cm bo mielismy kwalifikacje na amatorskie mistrzostwa poludniowo-zachodniej Anglii, dobra wysokosc jak na start po przerwie 🙂 przejazd glowny na czysto i jedna przeszkoda zrzucona w rozgrywce (najlatwiejsza zeby bylo smiesznie  :hihi🙂, ale i tak jestem zadowolona z siwego  💘

kilka screen shotów:
juliadna, jaki masz boski kask!!! Casco? 😍

milusia, Kasia na chwilę wróciła i od razu nadrabiasz zaległości 🙂 ślicznie- niezmiennie 🙂

Fantazja, jakie przesłodkie zielono złote fotki! ćwiczenie, które podrzuciłaś daje czadu! 😀

juliadna   siwek czarnogrzywek <3
12 maja 2013 20:48
Dziękuję wszystkim 🙂
Młody sprawia mi strasznie dużo radości 🙂

Burza to nie ja na koniu tylko Trenerka 🙂 Tak to Casco 🙂
Przezjawiskowy 😀 zagapiłam się na głowę sorry 😁
sandrita, dzięki  :kwiatek:  Fantazja teraz zmieniła maść na.... czerwoną  😁
u nas zielono i słonecznie  💘
mtl, chyba z prędkością światła pokonaliście parkur 😉
Burza, sama ostatnio to wykonuje, a Ty byś też postarała się fotki, jeździsz już czy nadal brak czasu?
Burza, hihi, też myślałam, że to Juliadna 😉. A kask też przykuł moją uwagę. Teraz tylko muszę uświadomić sobie, że nie mogę mieć w takim kolorze swojego, bo ma mi służyć też na zawody... 🙁
darolga dziękuję, że pytasz, boję się chwalić, ale na razie wygląda wszystko w miarę, prócz tego, że próbuję ją odpaść i ciężko, ciężko, ale od tygodnia chodzi już na pastwiska i myślę, że to dużo pomoże. 😉 świetnie wyglądacie z Korabkiem! 😉
milusia genialnie wygląda Twój Rudy! świetnie wyglądacie!
arivle genialny Młody! fajnie wygladacie, a kiedy jakieś zawody?
baffinka bardzo fajnie wyglądacie, gratulacje za przejazdy, a taki mały  🚫 jakie masz bryczesy? bo w ostatnim tygodniu sporo się najeździłam za bryczesami białymi z czarnym lejem... 😉
Fantazja kobyłka wygląda jak milion dolarów! piękna!
mtl gratulacje! 😉
juliadna Fufu wygląda genialnie! ciasteczko!  😍
xxmalinaxx no, no, no ładnie Cię Muskat uwolnił, ale następnym razem na pewno będzie lepiej. 😉 dawno obiecałam zdjęcia Młodego, ale dopiero teraz mam, więc dodaję:





A ja już od jutra będę z moimi końmi przez następne 2 tygodnie i normalnie nie mogę się doczekać! 😉 Jestem jakoś tak pozytywnie naładowana! 😉 A za dwa tygodnie spełni się moje marzenie, bo jadę na AMP-y! Teraz żyję tylko tym, normalnie uśmiech mi z buzi nie schodzi. 😉  😅
Fantazja, fotki mam ale niewyjściowe, jeżdżę jak szalona, dobry czas mam 🙂




epk, hahaha no ja na bank nie kupię takiego koloru za praktyczna jestem ale jest boski! 😀
xxMalinaxx Ty też bierz... tylko sobie zapakuj. Powodzenia  😂
Fantazja dzięki  😀 mam nadzieję, że za tydzień też przeżyje  😀
Gryglodor dziękuję bardzo  :kwiatek: bryczesy firmy Passion. też sporo się naszukałam i ciężko było.
baffinka no ja właśnie też zjeździłam całą Warszawę za nimi i w końcu mam HKM-y, mam nadzieję, że dobrze się spiszą, ale to była jedyna firma jaką udało mi się znaleźć, ciężko było...
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
12 maja 2013 21:22
Anaa-rozumiem i trzymam kciuki żeby wszystko Ci się poukładało tak jak zaplanowałaś. A G. pokazuj jak najczęściej. On i Eluś espany to idealnie piękne gniadosze  🙂
Do Wawy? nie wiem, ciężko teraz u mnie z czasem( wydłużyłabym dobę o kilka godzin). najchętniej wołałabym kogoś do siebie na jazdy, ale w naszym regionie to raczej nierealne i tak jakoś od roku wozimy się z rudym zupełnie samopas  🙄
Fantazja-zaokrągliła się Ziuta znowu  😉 Zaintrygowałaś mnie tymi ćwiczeniami-weź no zdradź koleżance co to za metody?  :kwiatek:
arivle-widać, że jesteście zgrani i że idziecie do przodu. Kibicuję wam  🙂
xxmalinaxx-niezłe ziółko z Muskata  😲
Burza-a no wykorzystałam przyjazd Kasi i mamy w końcu super fotki  🙂 i dziękujemy. Wy roześmiani że aż miło  😜
mtl-ależ on fajnie skacze, jestem Wasza fanką. zawsze mega pozytywne fotki i wy na nich  😀
gryglodor-ale ten czas leci,chłopczyk rośnie jak na drożdżach, a jeszcze niedawno był taki maluszek  😜
arivle dzięki! Ale fajne to Twoje stworzenie! Startowaliście już?
juliadna  :kwiatek: chyba trochę przesadzasz, do modelki to mi jeszcze daleko 😀 A Dery bardzo bardzo dobrze. Pracujemy sobie tak na prawdę nad jego głową, bo jak przejdziemy przez pewne bariery, to już nie będzie z nim żadnego problemu 🙂 Fuerte standardowo wygląda zjawiskowo!
milusia dziękuję bardzo  😡  przez te wszystkie komentarze zaraz chyba spuchnę  😁 Wyglądacie ze Zwiastunem cudownie!
xxmalinaxx a weź przestań! Ostatnio wygraliście, to teraz musieliście zrobić widowisko! Przynajmniej każdy Was teraz będzie kojarzył 😀 Ja bardzo często mam dni że Derusa bym chciała po prostu wymienić, ale jakie to cudowne uczucie, jak po jakimś czasie nagle zaczyna wychodzić. Na pewno znasz to, prawda? Więc uszy do góry i do pracy 😀
Fantazja ale tam u Was przepięknie!
Burza, jeśli to są fotki niewyjściowe to ja już nic nie wiem  🙄  dobre są  😀
szkoda że mi czasu nie wystarczyło żeby odwiedzić Piorka
gryglodor, dzięki  :kwiatek:  jak Ci maluch wyrósł, chyba wysoki jest co?
baffinka, będzie dobrze, a nawet lepiej, sezon się zaczął na zawody?
milusia, masz pw, to teraz Ci pokażę jak się Ziut zaokrągliła (możesz się pośmiać)


Fantazja gdybym miała w sobie mniej miłości i przywiązania do niego, a więcej zdrowego rozsądku, zapewne dawno bym to zrobiła 😉 Podziwiam, że nie szkoda Ci białych ochraniaczy na padokowanie, nawet przy ładnym podłożu. Mnie by się nie chciało potem prać i doczyszczać plam 🙂
gryglodor dzięki, warto było poczekać  :kwiatek: Z Młodego wyrósł już całkiem ładny "nastolatek", będzie z niego kawał konia 🙂
Burza Piorek się chyba nadbudował mięśniowo, a przynajmniej tak mi się wydaje - dobra z niego maszynka 😉
baffinka hehe, po pracy z końmi kawalerzystów nie przestraszy mnie absolutnie nic przy załadunku  🙄
milusia ano niezłe, gorąca główka i rakieta w tyłeczku, więc wszystko się, niestety, mocno nagrzewa i czasem styki się przepalają.
Mąka chciałabym mieć takie nastawienie, ale co mi właśnie przeszkadza w tym koniu, to jest nieprzewidywalność. Bo możliwości to on ma duże. Jest w tym też moja wina - brak konsekwencji w karaniu i nagradzaniu go adekwatnie do sytuacji, i stąd pewnie jego nieregularne, ale widowiskowe bunty. Męczy mnie to, bo planując sezon startowy, zakładam, że to, co jadę, pojadę ja określony mniej więcej wynik w zależności od rangi zawodów, konkursu, momentu w tym całym sezonie. I nie bardzo bawi mnie w tym momencie myśl o moich planach, bo może być tak, że zapłacę kupę kasy, pojadę gdzieś daleko w Polskę i... nie przejadę czworoboku, bo nie. I nie stać mnie na to, by powtarzało się to regularnie co jakiś czas. Dlatego po prostu patrzę na to w innym świetle... Ale dzięki za słowa pocieszenia  :kwiatek: Co podtrzymają na duchu, to moje.
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
12 maja 2013 21:52
epk, Burza ten kask ma wstawki ( paski od zapiecia i ten sznureczek wzdłuż kasku) z al'a krokodyla/węża skóra (nie wiem dokładnie)
xxmalinaxx, w porównaniu do zimy coś tam drgnęło 😉

juliadna, i tak boski 🙂
xxmalinaxx, nie, na padok mamy czarne WW już zniszczone, tych białych używam do lonżowania albo jak puszczam na ujeżdżalnię żeby sobie pobiegała
Mąka, to prawda 😉
w piątek miałam trening i było tak:  😍 nadal czuję każdy mięsień, ale zdecydowanie było warto i mimo tego, że uprawiałam patologię, od razu człowiekowi zachciało się żyć 😀
Lucjan wł. Scarlett
arivle, no nogi to większość Ciebie 😉 serio - tak to przynajmniej wygląda hihi... :P
Burza bo zimą w ogóle bywa kiepsko z robotą, nie zawsze są warunki, nie zawsze są chęci, a zamiast budować mięśnie, konik buduje... ciepły tłuszczyk 🙂 Ale naprawdę fajnie wyglądacie, miło Was obejrzeć choćby od czasu do czasu 🙂
Fantazja to i tak ciekawie. Ja raz w życiu miałam białe ochraniacze, i tylko na zawody. Potem, jak zrobiły się żółte - na co dzień. A potem powiedziałam: nigdy więcej  🤣
xxmalinaxx, ja wrzucam do pralki, leję Vanish i są białe 🙂
Fantazja tak, pod koniec kwietnia zaczęłyśmy sezon i chciałabym chociaż te 2x w miesiącu wystartować  😀
na tym ostatnim wygląda jak beczka  😁
Arivle masz przepięknego konia! Wrzucaj więcej zdjęć, super się na Was patrzy.
Fantazja bardzo Ci wyładniała kobyłka.
Libella a co tam u Ciebie? 🙂

Z lekkim opóźnieniem, ale chyba po prostu u mnie... nic 😉 Trochę taki zastój mnie dopadł i nie bardzo wiem jak się z niego wygrzebać...
A jak tam u Was? Jak idzie praca z Siwym?
Załapałam się na fotę z ostatniej jazdy z instruktorem, to wrzucę:

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się