Kącik Rekreanta cz. VI (2013)

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
10 lipca 2013 21:45
Konstancja trzymaj się! Wiem, że jest ciężko, bo sama to przerabiałam, ale dasz radę.

tulipan miłego emerytowania w takim razie! 🙂
Mój Belfast 2 tygodnie temu skończył 15 lat, ale do emerytury to jeszcze baaaaardzo mu daleko 😁
Co prawda nie jestem aktywnym użytkownikiem, ale zawsze czytam forum i kącik. Ostatnio jakaś czarna seria wisi nad końmi. U nas w stajni w niedzielę walczyli cały dzień z kolką. Za to mojego konia dziś ugryzł jakiś okropny robal, dostała wstrząsu, słaniała się na nogach i ledwo mogła stać. Dodatkowo na brzuchu i śłabiźnie wysyp bąbli. Dobrze, że Pani doktor szybko się udało dojechać.
Kondtancja trzymaj się dzielnie. Zrobiłaś co mogłaś. Bardzo mi przykro 🙁
Konstancja , przykro mi 🙁
ekuss   Töltem przez życie
10 lipca 2013 22:44
Co to się dzieje ostatnio?... brak słów... 😕
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
10 lipca 2013 22:51
Konstancja trzymaj się!!! Strasznie mi przykro... 🙁
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
10 lipca 2013 23:04
Konstancja Strasznie przykro, ściskam!
FUCK co sie ostatnio dzieje, jak czarna seria to czarna seria 😕

CO do Zaira to dziękuje, dziadek jeszcze nigdy tak fajnie nie współpracował 😜 Jestem nim zachwycona ale obawiam się że to chwilowy etap bo on tez jest zachwycony że może sobie troche pobiegać 😁
Z drugiej strony dużo zmieniłam od kontuzji, zainwestowaliśmy w regularne masaże, zmieniliśmy kowala zrobiliśmy mega porządnie ząbki, suplementujemy się na potęgę pod kontem aparatu ruchu no i ja podchodze do jazdy na nim jak do przyjemności a nie obowiązku i nie czuje ciśnienia, i jakoś nam zaczyna wychodzić, cudowne jest to że mam mega frajde z pracy z nim 😍 😍
Dziękuje Wam wszystkim. Do mnie chyba jeszcze to do końca nie dotarło, mam wrażenie, że wejdę do stajni, on będzie tam stał, co zawody będę go przeklinać, że targa mną jak chce i nie mogę go spokojnie zapleść. Urodził się u nas i tutaj odszedł. To był ukochany koń taty, prowadzący każdy zaprzęg nieważne czy czwórkę, piątkę czy dziewiątkę.  Ten rok jest bardzo dziwny, kobyły mają słabe ruje, konie chorują na potęgę. Ostatnio taki pogrom był w 2009r. wtedy straciłam dwie klacze i źrebaka.
Konstancja trzymaj się ciepło!
Met   moje spore
11 lipca 2013 09:34
fatalny czas... zawirowania pogody strasznie wpływają na zdrowie zwierząt...
Konstancja, trzymaj się, jesteśmy z Tobą
robakt   Liczy się jutro.
11 lipca 2013 09:55
Konstancja strasznie mi przykro, trzymaj się.
mils   ig: milen.ju
11 lipca 2013 10:08
Konstancja trzymaj się ciepło!
Konstancja trzymaj się!
A z tymi rujami to faktycznie coś jest na rzeczy - nasze też bardzo słabo...
ekuss   Töltem przez życie
11 lipca 2013 15:55
Dzisiaj byłyśmy u kowala...

Te podkowy miała na sobie (jedną zgubiła jak u tej babki jeszcze była)



Jak kowal podniósł kopyto to takie oczy i się wkurzył na tą amatorkę...i tak-na przednich kopytach miała podkowy ,które powinny być na tył i do tego jakieś stare,które przerabiali by dłużej służyły. Z tego co Hogni powiedział to tak kiedyś robili w dawnych czasach,ale teraz jest to zabronione na np.zawodach i od razu wywalają...do tego miała strasznie długie podkowiaki-za długie jak na jej kopytka :/

Co jeszcze ?!
Lov   all my life is changin' every day.
11 lipca 2013 15:57
Konstancja, strasznie przykro 🙁 Trzymaj się!
mils   ig: milen.ju
11 lipca 2013 18:03
zduśka o rany, przeoczyłam Twojego posta. Treningi w wykonaniu innych w porządku, my z Barbem potrenujemy się za miesiąc. 🙂
Konstancja Strasznie przykra wiadomość! 🙁 Trzymaj się!

ekuss Aż mi się nie chce wierzyć w to co piszesz!  🤔 Podjęłaś chyba najlepszą decyzję z możliwych zabierając Frigg spowrotem! Tylko koni co zostały żal...
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
11 lipca 2013 21:42
Konstancja co za okrutny los. 🙁 Trzymaj się mocno!
Ekuss Ty to masz przerąbane tam. Wracaj do Polski 🙂 ?Jakie plany dalej z Fig?

Tulipan nie ma to tamto, teraz podziwiam Twoje dwa konie i Kaśka robi szał! Dziś paznokietki miała zrobione więc teraz to dopiero będą śmigać!  😍 Za to Kary dziś bardzo cieszył się z padokowania w deszczyku i nie mógł przestać się tarzać 😀  😍 kiedy je odwiedzisz? 🙂

A co u nas? 😀
U nas caały czas postępy, większe u Fuerte niż u mnie. Za tydzień jedziemy do Strzegomia na sprawdzian czego my się tutaj nauczyliśmy 😀
wczoraj mieliśmy szaloną sesje 😀

fot. Marta Jakubik





pola nie zdeptaliśmy, bo staliśmy na śladach po traktorze..
juliadna odwiedzę nie prędko, jeśli w ogóle  😉 Kaśka daje czadu co ? Robi wrażenie, kawał baby  😁 Lepiej opowiadaj jak się Fuerte spisuje i co robicie na treningach  🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
11 lipca 2013 23:52
Konstancja, trzymaj się, strasznie mi przykro. Mogę sobie tylko wyobrazić co przeżywasz, Rudy ostatnio się otarł o śmierć i dużo zdrowia mnie to kosztowało. Bądź dzielna :kwiatek:
Konstancja jejku strasznie smutno ;/
a ja mam nowego koniura 🙂 przedstawiam wam Cezara


Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 lipca 2013 08:05
Konstancja, trzymaj się dzielnie.. :kwiatek:

A ja wpadłam się pożalić, że z Małym musiałam się pożegnać, generalnie z końmi na długi czas.. Jestem po przeszczepie, straciłam kawałek palca no i wszystko szlak trafił 🙁
ash   Sukces jest koloru blond....
12 lipca 2013 08:06
Hermes, ale ty masz pecha dziewczyno.
Co się stało?
Trzymaj się i wracaj do zdrowia!
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 lipca 2013 08:08
ash, sztanga 45 kg zmiażdżyła mi palca, odrywając przy tym 2/3 tej części na samej górze. Generalnie jest masakra..
Hermes, biedaku! 🙁 :kwiatek:
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
12 lipca 2013 08:30
ehhh Konstancja no niestety na pewne rzeczy nie mamy wpływu  🙄 trzymaj się !!!
mils  😉 dobrze, to trzymam kciuki za trenowanie  😀 ucałuj ogona ! i pozdrów trenera  😉
ekuss dobrze, że młoda jest już u Ciebie. To jest niesamowite jak ludzie potrafią "zająć" się czyimś koniem  😵
juliadna super , że Fuerte się rozwija ! Trzymam kciuki za zawody  🙂 no i fotki jak zwykle obłędne !!!! Zazdroszczę tylu fotografów !  😀
lenka1z napisz coś więcej o nim. Dzierżawisz go ? kupiłaś ?? rozumiem, że to fryz ?  🙂
Hermes  😲  rany !!! bardzo współczuje !! Ale jak to się w ogóle stało ??? jeju obyś szybko wróciła do zdrowia  🙁


a ja muszę się pochwalić, że wsiadłam wczoraj po raz pierwszy od kilku miesięcy na kuca "mordercę" i jestem mega szczęśliwa  😀 Max mnie nie zabił i nawet galop w miarę ogarnęłam  😉 Za to Callisto ma wiecznego focha, którego próbuje od dłuższego czasu przejeździć - ale coś mi się zdaje, że jestem na to za cienka  🙄

wrzucam kilka fotek :
kucyk z pierwszego stępa

kłusik


i gruby Rudy arab 😉
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 lipca 2013 08:32
zduśka, chciałam podnieść tą sztangę, ale ręce mi nie wytrzymały i tak niefortunnie spadła mi ręka między sztangę, a nóżki od ławki tych na siłowni..


Nikt ze znajomych nie wie co to dla mnie znaczy utrata koni więc chciałam się tu pożalić trochę,wybaczcie 🙁
lenka1z, fajny zwierz!
Hermes, masakra! Chyba jakieś uroki musisz odprawić 😉
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
12 lipca 2013 08:49
Konstancja trzymaj się...  😕
Hermes Ty bidulko... Miejmy nadzieję, że będzie wszystko dobrze  😉
ekuss brak mi słów po prostu...
zduśka rude fajne  😜
lenka1z fajny! więcej zdjęć koniecznie  😁
robakt   Liczy się jutro.
12 lipca 2013 09:01
Hermes kuuurczę, ale masz ostatnio pecha, trzymaj się  :kwiatek:
Moon, pokazuj zdjęcia z Waszej jazdy! 🙂
ekuss, rany, skąd się biorą tacy ludzie? Dobrze, że Frigg jest z powrotem w Twoich rękach!
juliadna, wstawiaj foty z treningów! 🙂 No i powodzenia w Strzegomiu 😉
Hermes, o rany, ale pech! 🙁 Trzymaj się i szybko wracaj do zdrowia!

A mi się dzisiaj jeździło tak: 😜 Zwłaszcza w kłusie, w galopie to mamy jeszcze dużo do ogarnięcia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się