Kącik Rekreanta cz. VI (2013)

kolebka dzięki  :kwiatek: Fotograf był mało doświadczony, ale talentu do łapania dobrych momentów faktycznie nie można odmówić 🙂
Burza dziękujemy! 🙂
rtk, piękna rocznica,  jeszcze wielu radosnych lat razem!
xxmalinaxx, eleganckie zdjęcia!

Wcisnę się z trzema zdjęciami z zawodów ( wypadliśmy raczej kiepsko,  w P skakaliśmy piętro niżej,  w N super,  piękne skoki do skoku nr 10- już był w ogródku, już witał się z gąską... i stopa ; ). Na duży plus pochwały od postronnych za 17latka w dobrej formie i styl skoków do feralnego parkowania)




xxmalinaxx, dzięki... uwielbiam Was oglądać.... wyglądaliście bardzo profi... szkoda, że już niedługo nie będzie mi dane oglądać Waszej pary
kolebka, dzięki, ujeżdżamy się 😉 a Wasze zdjęcia są cudowne... i Ty jesteś bardzo fotogeniczna
Burza, upały mnie wykańczają...
zduśka, dzięki, bo w sierpniu się jedzie nad morze a nie pracuje 😉
arabek Ci troszkę przytył co?
anai Następnym razem będzie lepiej. Super wyglądaliście 🙂
mils No w końcu jakieś fotki. Oj tam nie ważne, że nisko, ważne, że w ogóle coś skaczecie.
Anderia Czytasz może wątek? Jeśli tak to napisz co u Ciebie i młodego
xxmalinaxx Właśnie się zastanawiałam czy się nie przewidziałam z tym ogłoszeniem. Trzymam kciuki, żeby znalazł dobry dom. I gratuluję startu.

A my jesteśmy po pierwszym treningu. Po długim okresie bez pomocy z ziemi super jest, gdy ktoś "krzyczy" na mnie 😜. Wracamy z kuniem do podstaw, bo gdzieś je zgubiłam po drodze 😡. Ale przynajmniej wiem co i jak mam robić, wiec będzie co raz lepiej 🙂.
baffinka super ! widzę , że skoro jeździcie po zawodach 🙂
kolebka  baardzo ładne zdjęcia 😀
zduśka  zdjęcia w wodzie obłędne  😜
xxmalinaxx tworzycie fajną parę razem, mam nadzieję że jednak nie dojdzie do rozstania z Muskatem 😉
anai  Dino wygląda super , w życiu nie powiedziałabym że ma 17 na karku  😀

Miałam wstawić jakieś zdjęcia z jazdy na moim młodziaku , więc się wpycham 🙂
Drugi trening w nowym domku po tygodniu przerwy od wsiadania bo tak to lonża , lonża i nadarzyła się mi piękna ,bolesna gleba  😂 
Cóż , młode dopiero od 2 tyg pod siodłem a ja nowe siodło - mamy prawo  😁

Dziewczyny, dzięki za miłe słowa 🙂
dommaz nie zapeszaj 😉 Z pewnych powodów dla Muskata to także lepiej, że idzie na sprzedaż. A odwieść od tego mogłaby mnie tylko jego choroba, więc... Nie myśl tak nawet 😉
mils   ig: milen.ju
09 sierpnia 2013 21:27
xxmalinaxx kurczę, genialnie się prezentujecie, Muskat jaki majestatyczny!
anai świetne zdjęcia, a Dino to wygląda jak młody koń. 🙂
zduśka bardzo fajny Twój arabek, niezmiennie zachwycacie. 🙂
anai ja już nie dawałam rady. Mimo jeżdżenia do stajni bladym świtem (na koniu siedziałam o 7) to i tak się nie dało. Zsiadałam cała mokra, bez jakichkolwiek resztek siły 😉 . Dzisiaj na szczęście pada. Mam nadzieję, że chociaż na chwilę upały się uspokoją. Super wyglądacie! W ogóle nie widać po nim wieku!
mils dzięki  :kwiatek:
Moon Termometry wskazywały jakieś chore temperatury. Była po prostu jedna wielka masakra przez ostatni tydzień 😉
tuch dokladnie. Jeżdżąc na placu czuje się jak na patelni 😉 Ale do lasu nie da się pojechać, bo robale zjedzą żywcem... Dzięki 🙂 Staramy się, żeby jakoś to wyglądało.
xxmalinaxx oj tam 😀 Wyglądaliście cudownie!


Nie sądziłam że deszcz wywoła u mnie tyle szczęścia  😅
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
10 sierpnia 2013 09:31
anai a na fotach fajnie to wygląda  😀 ale i tak Ciebie podziwiam ! rozumiem, ze zawody odbywały się w ten skwar ?? ja bym umarła........
Fantazja  :kwiatek: a czy utył  🤣 ? teraz jest tryb " dieta cud i wciągnij brzuch "  ( tak na niego działa zielonka, której u Nas pod dostatkiem  😉 )
basia16816 życzę w takim razie owocnej pracy ! jednak trener ( nawet raz na jakiś czas ) to super sprawa
dommaz  :kwiatek:
mils  :kwiatek: przekażę arabkowi
Mąka nie martw się  😉 upały znowu idą  😁

a ja muszę Wam powiedzieć, że mój koń "ogarnął" się chyba umysłowo  😁 jaka to frajda, kiedy zwierz w trakcie pracy jest na tak  😀 a nie wieczny foch  😉 .. niech ten etap trwa wieczność  🏇
basia16816, dzięki! Zazdroszczę pracy z pomocą z ziemi. To naprawdę wile daje.

dommaz, też czasem muszę sobie przypominać, że to poważny pan koń, bo z zachowania to często nie widać tego wieku 😉 A Twoje młode fajne, co to?

mils, dziękuję  w imieniu sierściucha!

Mąka, zduśka, dzięki! A te zawody były w ten koszmarny upał, konie w trailerze się ugotowały, potem w boksach w blaszanej hali była sauna. Tak więc warunki były ciężkie, ale i tak ten wyjazd miło wspominam. Chyba wyrosłam już z jakiegoś strasznego przejmowania się wynikami, koń naprawdę w życiu już swoje poskakał, w pierwszym roku naszej współpracy przeszliśmy drogę od L do C (a później bywało na zawdach i wyżej), dał II klasę, dalej mamy radochę z treningów i startów- co tu więcej od niego wymagać? 

Wróciłam właśnie z wakacji, już nie mogłam się doczekać jazdy, a tu leje. Trochę kicha, choć chwila ochłody na pewno wszystkim się przyda 😉

Zduśka dzięki  :kwiatek: nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę kąpieli z koniem w te upały 😍
Dommaz póki mam taką możliwość, koń zdrowy i skacze to staram się to wykorzystać w pełni  😀 w tym roku byłam już 6 razy. We wrześniu planuję 3 i może w październiku jak pogoda pozwoli na jedne halowe się wybiorę. No, a później przerwa aż do kwietnia  🙄 Fajny ten Twój młody. Mam nadzieję, że się za mocno nie poobijałaś?  😉

My sobie dzielnie trenujemy. Następne zawody dopiero za 4 tygodnie, więc mamy czas żeby dopracować pare rzeczy  😀 W międzyczasie wyjedziemy sobie na trening do innej stajni i potrenujemy metrowy parkur, bo we wrześniu już pomijam LL-ki  😁 chyba...  😎








a ja dziś miałam trening...  😍  w końcu ktoś na mnie spojrzał z dołu (narzeczony mojej szefowej, który też jeździ w większości młode konie i konie z problemami).... a może po prostu nie mógł na mnie patrzeć co robię z tym biednym koniem  🤣  😁
wykończył mnie.... ustępowania w kłusie i galopie na kole, przejścia w dół i górę
ale jestem mu wdzięczna za pomoc

jeszcze takie jedno sprzed kilku dni

Fantazja napiszę to chyba po raz setny, ale uwielbiam Wasze zdjęcia odkąd ściągnęłaś do siebie konia. Bardzo motywujecie 🙂
Dommaz bardzo fajny koń!
Libella, dzięki ogromne  😡 :kwiatek:
xxmalinaxx  ok , nie zapeszam 😉
anai Karen R - 2009 młodziutka świeżo zajeżdżona klaczka , mega zrównoważona i chętna do pracy ,poukładane w głowie co jest bardzo ważne , wielki pieszczoch. Ma fajny papier m.in. Lauries Crusador , Caretino , Le Voltaire , więc miejmy nadzieję , że będzie fajnym przyjacielem i dobrym materiałem do wspólnej pracy  💘
baffinka oczywiście , że trzeba korzystać 🙂 Ja się 'wpakowałam' w młodziaka , więc jeszcze dużo czekania na pierwsze zawody 😉 Trochę się poturbowałam przy spadaniu bo spadłam na głowę i przez tydzień prawie miałam spore bóle głowy i szyi , ale żyje  😁 Konia wina to nie była , po prostu dziwny zbieg okoliczności  😀
Libella bardzo dziękujemy  :kwiatek:
fantazja  o tak , ktoś patrzący z dołu to skarb  😉
Jeszcze jedno kluseczki i uciekam 🙂
dommaz, a, już kojarzę 😉 faktycznie fajny ma papier,  powodzenia w pracy!
baffinka, jak zwykle miło się na Was patrzy.  A ilości zawodów zazdroszczę,  u nas w tym roku jakoś większość daleko.
Fantazja, popieram dziewczyny,  bardzo przyjemne obrazki nam  tu wrzucasz. No  i  infrastruktura też do pozazdroszczenia, no i pogoda też  😀
anai super się trzyma twój prawie dorosły Pan Koń. 😀
Wracamy do gry  🏇






już na pewno się dobrze czuje...  🤣
Zuzu - fajnie Twoja kobyla wyglada, okragla taka, bo pamietam, ze kiedys raczej szczupak byla 🙂 Troche jestem nie w temacie, co jej bylo ?

I jak tam Duszo Amnestrii?
mils   ig: milen.ju
11 sierpnia 2013 20:14
Zuzu. super, że wracacie do formy. 🙂
Angeel, hehe, teraz ma ksywę chomik, bo po przerwie trochę przytyła i Burza twierdzi, że zrobiły jej się pucie na twarzy. 😀 o takie:


mils dzięki  :kwiatek:
Edit.
Angeel a no i zapomniałam - skręciła nogę.
Zuzu - wlasnie umarlam ze smiechu 😀 Ksywa swietna!
mtl   I M Equestrian
12 sierpnia 2013 12:33
Zuzu. fajne rude, super ze wracacie do gry!

a my z siwym wybralismy sie na zawody w okolicy, super zabawa! bralismy udzial w 6 róznych rzeczach i za kazda mamy flotke (3 x 2gie miejsce, 2 x 3cie miejscie i jedno 4te) 😜

jechalismy nawet "hunt scurry"  😂
Zuzu. fajna kasztanka🙂
No właśnie, wiadomo co z Duszkową nogą?
Odwiedziła mnie ostatnio koleżanka z aparatem, to się przy okazji wrzucę z podopiecznym:
Angeel, Lib, jej dziewczyny, dzięki za pamięć o Dusiu :kwiatek:

Chyba nie jest źle, zdaje się, że jedynie podbicie. RTG nie robiłam (jedynie znieczulenia), bo wet odradził póki co. Natomiast jeśli stan nie ulegnie zmianie to badamy dalej.
Mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby.
mils   ig: milen.ju
12 sierpnia 2013 15:15
amnestria trzymam kciuki za Duszka!
Zuzu., dzięki!  Fajne bryki, widać,  że nic nie boli 😉
amnestria, oby to faktycznie nie było nic poważnego!
mtl, zdjęcie ze skoku przez krzaczory rewelacyjne!

arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
12 sierpnia 2013 17:42
Piszę tutaj, bo to właśnie to tego wątku zagląda największa rzesza voltowiczów.

Czy mamy na forum kogoś mieszkającego w Holandii?

Nie jest to stricyte offtop, bo poszukuję tej osoby w związku z planowaną przeprowadzką z koniem do tego właśnie kraju. Poszukuję informacji. Nie wiem na razie czy w ogóle warto. Zależy mi na dobrym treningu, ale trochę boję się, że koszty życia mogą przerosnąć moje możliwości finansowe. Szczególnie koszty życia mojego konia w dobrych warunkach 😁

Także, tworzę sobie na razie ogólny zarys, zobaczymy co z tego będzie. Trzymajcie kciuki, żeby wszystko poszło po mojej myśli. Nie ukrywam, że zależy to od tego jak będę stała materialnie, oraz czy dostanę się na moje wymarzone studia.  🏇

W takim razie jeszcze raz, ktokolwiek znajomy związany z końmi mieszkający na miejscu? Albo gdzie szukać? Może jakieś forum internetowe, holenderskie? Tylko pewnie wszystko po niderlandzku a ja ani słowa nie rozumiem niestety. Ale po co są słowniki i translatory?  🥂

🙇
dommaz, doceniam to, że robią to z dobrego serca
anai, dzięki, no cała stajnia wygląda imponująco, to prawda, ale na koniec miesiąca będą się budowały nowe boksy/stajnia chyba na 10 koni
Libella, co to za podopieczny? to Hadżi?
amnestria, asz ten to sobie przedłuża wakacje, wymyśla tylko żeby nie pracować 😉 😉
arivle, wow przenosisz się do Holandii? popytaj w wątku o pensjonatach za granicą
edit:
o tutaj
http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,823.1410.html
Amnestria kurcze, miejmy nadzieję, że to faktycznie podbicie. Chociaż uważam, że nawet to jest już lekkim przegięciem ze strony Duszka 😉
Fantazja nie, nie. To wałach, na którym jeżdżę już ponad rok, choć znamy się trochę dłużej. Śmieję się, że to "koń dżentelmen" - z godnością znosi wszelkie moje pomysły 😉


p.s. Ponownie szukam okazji do odkurzenia aparatu. Gdyby ktoś z Voltowiczów miał ochotę na odwiedziny i foty w okolicach Warszawy (np. w długi weekend) to bardzo chętnie się wproszę... 🙂
Libella, ja! Ja na zdjęcia!  😜
oj Chomiczek na pewno nie byłaby dżentelmenem, gdyby była "panem"... Dzielnie się buntuje na wszelkie moje pomysły 🤣

mtl  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się