Dopasowanie siodła

A bie wydaje sie wam ze jest troche za waskie? Moze to tylko moja schiza..  🤔wirek:
Mi się wydaje ze nie jest za wąskie, bo jak dopniesz popręg i siądziesz to na pewno łęk pójdzie jeszce w dół.
mam pytanie w kwestii rozmiarów: jak ma się rozmiarówka euroridinga do tej prestige'a lub kieffera?
edit: chodzi mi oczywiście o rozstaw łęku 😉
wendetta, wydaje mi się Euroriding jest szerszy. 32 euroridinga będzie jak.... bo ja wiem.... 34 prestige? Przynajmniej tak mi się wydaje. Nie wiem jak to się ma do kieffera, ale nie zdziwiłabym się, gdyby kieffer był jeszcze szerszy.
Jeszcze nie spotkałam szerokiego kieffera..zazwyczaj są waskie
to już się zgubiłam... jeśli 30 kieffera (standard) i 32-33 prestige'a są dobre dla mojego konia to jakiego brac euroridinga? 🤔 tak na teraz i najbliższe miesiące uwzględniając powolny, bo powolny, ale proces rozbudowywania się konia (później zawsze można wysłać do poszerzenia).
wszystkie info, które znalzałm mówiły, ze standard kieffera to 32., a nie 30 (tak też wynka z moich pomiarów).
w każdym bądź razie na mojego na pewno pasuje 30 😉 (czy to standard czy nie standard)
no chyba że tak 😉
Czy ktoś mi może podpowiedzieć, gdzie w Warszawie dopcham poduszki?
Czy pad zabiera więcej miejsca pod siodłem niz zwykły czaprak? 👀  I na czym siodła leżą stabilniej-na padach ( dla mnie są one troche jak poduszka, stad moje pytanie 😉 czy na zwykłych czaprakach? Powie mi ktoś, bo ja padu w życiu nie miałam :kwiatek:
Stabilniej to nie wiem, wątpię. Jak siodło samo z siebie leży mocno niestabilnie (nie wiem, przesuwa się na boki, w przód czy w tył) to pad tego cudownie nie poprawi. Faktem natomiast jest, że pad zabiera trochę więcej miejsca np. mnie siodło pod grubszym padem potrafiło lekko unieść się przednim łękiem (na tyle, że odczuwałam z siodła). Tak mi się wydaje. 🙂
Sankaritarina   
dzięki :kwiatek:  A moze twoje siodło było ciut przyciasne? Czy tak się stało przy dobrym łęku?
palemka, Łęk był trochę za szeroki. 😁 ale u mnie była taka sytuacja, że siodło z podkładką i na cienkim czapraku leżało dobrze, a na padzie poleciało w tył. Pomyślałam więc, że pad musi zajmować tam trochę więcej miejsca.  😡
O rany 🤔 no aż takiego efektu to się nie spodziewałam 🤔 A ja pytałam, bo nie wiem, czy kupić pad (taki jeden wpadł miw oko 😉 ) czy zainwestować w gluta i zostać przy zwykłych czaprakach. Moje siodło za szerokie nie jest, zwłaszcza jak teraz kobyła siedzi na pastwisku 😁
Palemka Co do kwestii zajmowania miejsca, to z padami różnie bywa. Są przecież różne- grube, cienkie, mięsiste itp. Nie sądzę, żeby jakoś znacząco różniły się grubością od czapraka. Tym bardziej, że po jakimś czasie to wypełnienie się jednak uklepuje, i pod siodłem jest cieniutkie. Ja np wole używać pady- nie mają szlufek, bardzo dobrze leżą- nic się nie przesuwa, i dobrze wchłaniają wilgoć. Jak mi p. Bogdan poszerzył siodło, tak żeby "na goło" pasowało, to jeździłam normalnie w padzie i nie widziałam, żeby zaburzał równowagę.
No fakt, zależy jaki pad. U mnie taki efekt zrobił pad Lamicella. Naprawdę był za gruby. No, ale on jest chyba grubszy od takich anek.
Tak czy siak - na pewno każdy pad będzie minimalnie grubszy od najcieńszego czapraka typu fair play albo eskadron. Czapraki z Yorka są grubsze. No i nie wiadomo jaki pad miała na myśli Palemka. 🙂

palemka, Wiesz co... ja bym Ci radziła gluta. Zawsze "coś" więcej niż taki zwykły czaprak albo pad 🙂
To w takim razie muszę o grubość tego yorka zapytać w jakims innym wątku 🚫  Dziękuję :kwiatek:

edit: juz Sankaritarina   mi napisała

😉
W temacie dopasowywania siodła - wprawdzie nowego, ale robi wrażenie, jakie to daje możliwości.

Wiecie, co to jest?



To jest model grzbietu konia. Konkretnego konia 🙂 Dokładnie zwymiarowanego krzywikiem i przełożonego w taką oto formę 3D. Na taką formę będą szyte, dopasowywane i dopracowywane poduszki  😜 A potem i tak przymiarka w realu i ostatnie szlify na żywo. To się nazywa siodło na miarę 😎
dostałam takie zdjęcie siodła
to jest Passier. Jaki to może być rozstaw łęku na Prestige/ Euroriding? 33-34?
Niestety Pan nie bardzo zna się na siodłach, rozmiarach.
Tak mi się wydaje, że to 33-34 Prestige i 3 Euroriding. Ostatnio mierzyłam siodła tych firm i miały takie wymiary, jak te zaznaczone przez Ciebie.
dziekuję bardzo za pomoc 🙂 , w takim razie warto brać na test 😉
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
03 czerwca 2012 16:02
Czy wiecie, kto dobrze zna się na dopasowaniu siodeł i mógłby się wybrać do Golden Horse i posprawdzać? Może ktoś ma blisko, albo po drodze..?  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Czy mogę prosić fotkę dobrze osiodłanego konia, ale z czaprakiem i najlepiej jeźdzcem? Tutaj są poglądowe, raczej łęki przednie i tylne.

Chce pokazać tej osobie, że siodło powinna cofnąć... Chociaż chyba to nic nie da, bo jest za wąskie:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=279241515508086&set=a.279239412174963.54944.275230922575812&type=3
ChingisChan   Always a step ahead! :)
03 czerwca 2012 17:26
Mam wreszcie zdjęcie całego konia z podpiętym popręgiem 😀.

Przesunęłam dzisiaj misia lekko do przodu i myślę, że jest lepiej. Sprawdzałam też jak się poci, niestety na czapraku nic nie było widać więc tylko wymacałam najbardziej spocone miejsca i uznałam, że poci się równomiernie 😀.
a jakiego masz miśka?? Bo jeśli jest obszyty u góry to tylne panele leżą na miśku a nie na wycięciu czyli jest do D.
Siodło ogólnie wygląda przyzwoicie, może ciut leci na tył, ale to tak tylko mega gdybanie.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
03 czerwca 2012 20:14
Miśka mam Jackson. Już jest obskubany i skurczony przez co nie da się go przyzwoicie ułożyć. Tylko czekam na waszą opinię co z tym siodłem. Czy kupować jakieś żele z korektą czy inne cuda... Nie jestem pewna co masz na myśli przez "jest obszyty u góry" wygląda jak normalna podkładka 😁.
To moze lepiej daj zdjęcie bez miśka?
może wyglądać tak: http://www.equishop.pl/zobacz,281,kat,98,e.a.mattes-futerko-pod-siodlo

a może wyglądać tak: http://www.equishop.pl/zobacz,271,kat,98,e.a.mattes-podkladka-standard

a może tak: http://www.equishop.pl/zobacz,273,kat,98,e.a.mattes-podkladka-standard-plus

w pierwszych dwóch przypadkach podkładka nie jest obszyta futrem z tyłu więc nawet lekko przymała nie zrobi różnicy.

W ostatnim przypadku jeśli panele siodła leżą na futrze, całe siodło ma do dupy równowagę. Nie powinno się tak jeździć i ciężko jest ocenić zdjęcie.

a tak w ogóle to zdjęcie powinno robić się:
- na gołego konia
- z dopiętym popręgiem
- na koniu stojącym równo, na płaskiej powierzchni
-  z bliska i z daleko, gdzie widać całego konia
ChingisChan   Always a step ahead! :)
03 czerwca 2012 20:41
Mamy wyglądającą jak ten trzeci Mattes. Czyli do zmiany podkładki przesuwać misia do tyłu...
Kiedyś Świat Koni miał artykuł robiony razem z Bogdanem o dopasowaniu siodła. Było tam napisane, że pomiędzy kłębem a przednim łękiem siodła powinny się zmieścić dwa palce dorosłego mężczyzny. (czyli na oko moje 3) Właśnie tyle się mieści z podkładką. Ale to tak do uzupełnienia informacji 🙂.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się