Dopasowanie siodła

Kastorkowa   Szałas na hałas
29 czerwca 2017 19:56
Teraz faktycznie widzę, że trochę za blisko. Jutro cofnę i zrobię nowe  :kwiatek:
A co to za model Winteca?
Kastorkowa   Szałas na hałas
29 czerwca 2017 20:47
500 jump kolor newmarket
Kastorkowa   Szałas na hałas
30 czerwca 2017 19:13
Przepraszam za post pod postem, ale zrobiłam nowe zdjęcia









Dziwne to siodło. Niby wszechstronne, a takie ni to ni sio. Ciężar spoczywa na przednich panelach, a te muszą leżeć na łopatkach (z kroju siodła). To siodło będzie blokować łopatki, nie chce być inaczej. I obawiam się, że tył będzie jeździć lewo prawo, bo taki rytm będą narzucać łopatki.
Może jest lepiej, może siodło nie ułożyło się jeszcze na grzbiecie (o ile syntetyk jest w stanie się ułożyć).
Trochę takie siodło o niczym. Szkodzić nie powinno, maksymalnej motoryki ruchu nie zapewni, czy to po płaskim czy w skoku.
Po obciążeniu powinno leżeć dobrze, jeśli popręg będzie leżał solidną dłoń od łokci.
Kastorkowa   Szałas na hałas
30 czerwca 2017 22:27
On w tym siodle chodzi już parę miesięcy. I bardzo się poprawił w porównaniu z innymi w jakich chodził. To jest skokówka według producenta. Leży najlepiej ze wszystkich jakie miał mierzone. Jak się wsiada to ładnie przylega a i w skoku nie lata. Zaczęłam się zastanawiać czy nie robi się za wąskie.
Nie. Wygląda ok. Właśnie wygląda na takie, co lepiej pracuje pod obciążeniem niż wygląda na sucho.
Cofnięte odrobinę "staje dęba", ale pod ciężarem nie powinno, pod ciężarem przód powinien opaść mocniej, i powinno być si.
Gdybyś czuła, że cię usadza trochę na tył, to pewnie, że można spróbować szerszy łęk.
Ja nie umiem powiedzieć.... Na tych drugich fotach niby je cofnęłas, a nadal mam wrażenie, ze leży na łopatkach. Jak by je cofnąć jeszcze, to tył zacznie lewitować. Łęk niby szeroki, mam wrażenie ze po obciążeniu może "klapnąć", a z boku wyglada lekko ciasny. Tylne panele odrobine za szeroko rozstawione, przy zgięciach kłody mogą klepać o nerki. No ale generalnie tragedii nie ma, jak napisała halo - takie siodło ni pies ni wydra, super nie jest, ale tez tragedii ni ma 😉
Ktoś wie co to za siodło?
[CIACH]
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Spamowanie forum + reklamowy awatar
Kastorkowa   Szałas na hałas
01 lipca 2017 10:05
Na zdjęciu jest siodło skokowe a nie westówka.
Jaga2015, może Euroriding Achat?
Co myślicie o tym siodle? Mój koń jest bardzo krótki, jak mierze z ostatnim żebrem to wychodzi ze jest prawie na styk.
Według Was jest Ok czy zdecydowanie za długie?
(Tak, upasl mi sie kucyk okropnie od trawy i nic nierobienia  :zemdlal🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
01 lipca 2017 11:17
Dziękuje za opinię  :kwiatek:
Tak leżało w zimie na samym początku (innego niestety nie posiadam i mam wrażenie, że wtedy leżało trochę lepiej dla tego zaczęłam się zastanawiać czy nie wsadzić szerszego łęku bo tu był węższy plecami niż teraz.
Podbijam z nowymi zdjęciami.
Co myślicie? Glownie chodzi mi o to czy nie jest za długie? Przejechałam palcem pod włos przy ostatnim zebrze,ale chyba kiepsko widać na zdjeciu. Bardzo proszę o poradę
A ja mam takie pytanie. Gdzie najlepiej wysłać siodło do dopchania poduszek? Dodam że jestem z lubuskiego. Mam siodło Prestige Arezzo i coś te poduszki wydają się w połowie puste
Jaga2015, wygląda na za długie, niestety, akurat dla tej budowy. Chociaż, końcówki paneli lewitują, więc może jest na styk.
Jaga2015 Obstawiam, że za długie  🙁

Jestem dosyć wyczulona, bo z moim zwierzem mam podobny problem...
Dzień dobry! Nie udzielam się na forum, jednak chciałabym poprosić Was o poradę w kwestii dopasowania siodła  :kwiatek:. Bardzo nie chcę skrzywdzić konia, a niestety lokalnie nikt mi nie doradzi.
Poniżej wklejam link do galerii. Zrobiłam zdjęcia pod każdym kątem, jaki tylko mi przyszedł do głowy. Na jednym jest koń bez siodła, za to po pracy w nim - widać jak się pod nim spocił.
Będę bardzo wdzięczna za każdą sugestię.

http://re-volta.pl/galeria/album/7156
Dzień dobry! Nie udzielam się na forum, jednak chciałabym poprosić Was o poradę w kwestii dopasowania siodła  :kwiatek:. Bardzo nie chcę skrzywdzić konia, a niestety lokalnie nikt mi nie doradzi.
Poniżej wklejam link do galerii. Zrobiłam zdjęcia pod każdym kątem, jaki tylko mi przyszedł do głowy. Na jednym jest koń bez siodła, za to po pracy w nim - widać jak się pod nim spocił.
Będę bardzo wdzięczna za każdą sugestię.

http://re-volta.pl/galeria/album/7156


Czy pod wpływem ciężaru jeźdźca i z dopiętym popręgiem ten przód nie siada mocniej? i czy wówczas tył nie unosi się lekko bądź nie wykazuje ruchów na boki?
dzięki za sugestię, postaram się to sprawdzić.
A o czym świadczy podnoszenie się tyłu siodła? Jest za ciasne, czy za szerokie?
kethry podepnij popręg i dopiero rób zdjęcia..(za każdym razem jest to wałkowane) ..cofnij się kikla stron do tyłu i dziewczyny dokładnie piszą na co zwrócić uwagę i jak te zdjecia zrobić żeby były w miare poprawne.
flygirl o tym,że jest zle dopasowane (a co dokładnie to zrób zdjęcia)
Miałby ktoś chwilę zerknąć jak leży ten Henri u nas? Z góry bardzo dziękuję  :kwiatek:







Więcej zdjęć w galerii:
http://re-volta.pl/galeria/moja/album/7157
Blondek, nie widzisz jak bardzo leci na tył?
Ja tam jestem ciekawa czy komukolwiek udało się dopasować HDR. Uważam te siodła za wcielony koszmar: przód nie dobrany do tyłu, bardzo szeroki twist, sztywne i niewspółpracujące, zazwyczaj tylko zajmują miejsce na stojakach.
Może to jest inne, ale z pewnością za wąski łęk.
halo no właśnie nie byłam pewna dlatego przybyłam tutaj wraz ze zdjęciami.
Tego Henriego mam użyczonego od koleżanki. Fakt, jeśli chodzi o odczucia z jazdy to ten twist dawał się we znaki.
Jakieś sugestie w co celować przy takiej budowie? Wrzucam zdjęcie ,,gołego'' konia  😉
Co sądzicie o siodlach firmy Uno? Mam fajne na celowniku ale nigdy się z tą firma nie spotkałam i nie wiem czy jest sens brać do przymiarki haha 😀
Blondek, powinno podpasować niemal każde normalne, fajnej firmy, o normalnym rozstawie łęku. Pod warunkiem że krótkie.
Czy do siodła wintec pro endurance można założyć łęki wide?
kethry podepnij popręg i dopiero rób zdjęcia..(za każdym razem jest to wałkowane) ..cofnij się kikla stron do tyłu i dziewczyny dokładnie piszą na co zwrócić uwagę i jak te zdjecia zrobić żeby były w miare poprawne.


Jasne, przepraszam, w pełni rozumiem irytację. Wrzucam nowe zdjęcia. Nie zawracałabym Wam głowy, ale czytam, oglądam, na filmikach wygląda to banalnie, ale jak przychodzi co do czego, mimo wszystko nie dostrzegam tych niuansów i nie wiem na co patrzę... Tu niestety trzeba wiedzy i doświadczenia, którego mi brakuje.
Czy teraz da się coś powiedzieć na temat tego siodła?
http://re-volta.pl/galeria/album/7161

Czy pod wpływem ciężaru jeźdźca i z dopiętym popręgiem ten przód nie siada mocniej? i czy wówczas tył nie unosi się lekko bądź nie wykazuje ruchów na boki?

Postawiłam dziś człowieka na ziemi, który miał patrzeć tylko na to - i tył nie wykazuje ruchów na boki, ani nie unosi się.

Jeszcze raz dzięki za chęć pomocy i poświęcony mi czas 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się