"Nie ogarniam jak..."

Becia23   Permanent verbal diarrhoea
17 stycznia 2015 11:26
Gdybyś doczytała wczesniej:
[quote author=zabeczka17 link=topic=95120.msg2269120#msg2269120 date=1421491557]
Pokazywanie sierści w tego typu miejscach burzy moją estetykę.


😎

ładna pani i sierść na szkitach-   nie ogarniam, dla mnie jest to nieestetyczne, w takim środowisku dorastałam  koniec i kropka.  😎
[/quote]
No ale to juz TWOJ problem i zadna kobieta nie ma obowiazku liczyc sie z Twoja opinia. A Ty nie masz prawa szykanowac czy wysmiewac jej decyzji w kwestii JEJ ciala w imie TWOJEGO poczucia estetyki. Kumasz czacze? 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 stycznia 2015 11:28
A co ja jej zwróciłam uwagę?  🤔
- Przepraszam ma pani za długą sierść na nogach, proszę  to zakryć i nie szokować młodszego pokolenia bo to się im odbije na zdrowiu psychicznym? 🤔

Nie osłabiaj mnie.

Piszę to tutaj, ogólnie.

Sprawdź sobie proszę definicje szykanować i wyśmiewać ok? Bo tutaj nie miało to miejsca, ani nigdzie indziej.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 stycznia 2015 11:29
zabeczka17, a 8 cm na nogach to nie przesada? Ide o zakład! Ze 8 cm nie miała. 5 tez pewnie nie.
I niegolenie nóg w którym miejscu tak strasznie utrudnia utrzymanie higieny (przypomnę, ze nie ma żadnych nacisków na mężczyzn w kwestii golenia sie pod pachami i w miejscach intymnych. Cześć ma rownież owłosione klaty i plecy...)
Facella, ale gdybyś miała założyć cieliste rajtuzy to już bys te nogi ogoliła 😉

Becia, ale to jest wątek "[JA] nie ogarniam" i nie musisz tu nikogo przekonywać i obrażać. Patrz ja też nie ogarniam sierści na nogach, na mnie też zaczniesz wjeżdżać?  🏇
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 stycznia 2015 11:31
Uwierz mi Strzyga było  na bank powyżej 5 cm, stad moje lekki wstręt.
Czy ja napisałam ze golenie nóg  jest równoznaczne  z   utrzymaniem higieny ? Czytaj ze zrozumieniem co?  😉

edit. styl.

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 stycznia 2015 11:34
zabeczka17, no to jak to jest, kobietom ułatwię, a mężczyźni co? Oni maja inne włosy? Inne pachy?
Pomijając estetykę - da się w ogóle zapuścić włosy w innych miejscach niż na głowie do długości powyżej 5cm? 🤔 Faceci mają krótsze przecież
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 stycznia 2015 11:35
Strzyga jeszcze raz specjalnie i z dedykacją dla ciebie  😎
ładna pani i sierść na szkitach-   nie ogarniam, dla mnie jest to nieestetyczne, w takim środowisku dorastałam  koniec i kropka.  😎


Ramires serio, to były włochy tak długie że wbiły mnie w krzesło.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
17 stycznia 2015 11:35
zonk - gdzie obrazilam? Mozesz zacytowac? 😉

I jedyne, do czego przekonuje, to respektowanie decyzji ludzi w kwestii ich ciala - ani razu nie wypowiedzialam sie na temat faktycznej slusznosci depilacji czy jej braku (chyba ze zechcesz zacytowac?).

Czytaj ze zrozumieniem, prosze.


zabeczko, swoim wysmiewaniem na publicznym forum przykladasz sie do spolecznej presji. W Ameryce na przyklad taka spoleczna presja doprowadzila do tego, ze prawie wszyscy korzystaja z uslug chirurgow plastycznych (i o twarz tez mi chodzi).
Tak jak napisala Facella - jak ktos bedzie chcial to sobie zrobi warkoczyki na nogach i nic Ci do tego, bo to jego cialo i jego decyzje.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 stycznia 2015 11:36
Becia23  jestem ZUOOOO i będę z tą świadomością żyć do końca swych dni   😁

edit- dopisek
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
17 stycznia 2015 11:39
[quote author=zabeczka17 link=topic=95120.msg2269151#msg2269151 date=1421493506]
Gdybyś doczytała wczesniej:
[quote author=zabeczka17 link=topic=95120.msg2269120#msg2269120 date=1421491557]
Pokazywanie sierści w tego typu miejscach burzy moją estetykę.


😎

ładna pani i sierść na szkitach-   nie ogarniam, dla mnie jest to nieestetyczne, w takim środowisku dorastałam  koniec i kropka.  😎
[/quote]
No ale to juz TWOJ problem i zadna kobieta nie ma obowiazku liczyc sie z Twoja opinia. A Ty nie masz prawa szykanowac czy wysmiewac jej decyzji w kwestii JEJ ciala w imie TWOJEGO poczucia estetyki. Kumasz czacze? 🙂
[/quote]
Czytaj ze zrozumieniem 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 stycznia 2015 11:41
Becia23 Wybacz ale twoja argumentacja w żaden sposób do mnie nie przemawia. W skrajności się bawić nie zamierzam, ani w kogokolwiek wyśmiewanie.
I na koniec zadam to rozwalające pytanie- Kumasz czacze?  😎
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
17 stycznia 2015 11:49
No coz, jesli nie rozumiesz pojecia wolnosci jednostki do robienia ze swoim cialem tego, co chce, to pozostaje stwierdzenie: we have to agree to disagree 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 stycznia 2015 11:50
ja nie rozumiem twojej definicji  tego pojęcia, ale to już inna para kaloszy  😉
Nie ogarniam porownywania mezczyzn do kobiet. Przeciez to zupelnie co innego. Poczucie estetyki u kobiet i u mezczyzn jest zupelnie inne. Dlatego kobiety raczej nie chodza lyse i siwe...dlatego kobieta z zarosnietymi pachami i nogami wyglada nieestetycznie tak samo facet ogolony wszedzie -smiesznie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 stycznia 2015 12:04
No tak, kobiety po chemioterapii, z łysieniem androgennym - odrażające, siwe kobiety- to juz w ogóle powinny sie wstydzić z domu wychodzić.
Strzyga przestan sobie dopisywac jakies dziwne rzeczy. Czy ja mowie ,  ze odrazajace? A po co niby sa refundowane peruki dla kobiet oo chemioterapii? Dlaczego kobiety nie gola sie na codzien na lyso? Przeciez tak by bylo wygodniej? (Sama z checia bym sie ogolila w lecie np).
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 stycznia 2015 12:08
Strzyga  a ty znowu ze skrajności w skrajność 😎
Trzeba bronic swojego zdania do upadlego , nawet zaskrawajac o absurdy...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 stycznia 2015 12:10
rosek0, to sie ogól.
A refundowane sa wlasnie dlatego, ze sie ludzie dziwnie patrzą, ze wyśmiewają, ze jest zarąbista presja, zeby kobieta była gładziutka jak niemowlę, poza głowa, gdzie ma miec burze włosów. A facet? Facet może miec łysą klatę, owłosiona klatę, może miec włosy na twarzy i głowie, albo byc kompletnie gładki. Jak jemu sie podoba.

Ps. Pominę juz to, ze kobieta ma przypominać dziewczynkę sprzed okresu dojrzewania 🙂 co tez powinno byc zastanawiające 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 stycznia 2015 12:13
rosek0, to sie ogól.
A refundowane sa wlasnie dlatego, ze sie ludzie dziwnie patrzą, ze wyśmiewają, ze jest zarąbista presja, zeby kobieta była gładziutka jak niemowlę, poza głowa, gdzie ma miec burze włosów. A facet? Facet może miec łysą klatę, owłosiona klatę, może miec włosy na twarzy i głowie, albo byc kompletnie gładki. Jak jemu sie podoba.



życie bywa niesprawiedliwe  😉

edit: dopisek
Strzyga, nie, nie są refundowane bo jest presja. Tobie się całkiem pomieszało.

Może poczytaj jak czuje się ktoś, kto stracił część swojego fizycznego "ja" - kobiety dostają szału, bo blond wyszedł nie w takim odcieniu a co dopiero jak stracą włosy. Poczytaj, jaki to ma wpływ na psychikę. I jak ciężko leczy się osoby, które poza chorobą mają też depresje z powodu widocznych skutków tejże.
No i tak jest. I ja mam takie poczucie estetyki , ze nie ogole glowy i nie zamierzam walczyc z tym by zmienila sie ogolno przyjeta estetyka. I mam prawo nieogarniac tego, ze ktos wychodzi po za ramy tej estetyki, bo dla mnie wlosy na nogach sa nieestetyczne i nic na to nie poradze. I to jest temat co JA nieogarniam i mam prawo czegos nie ogarniac. Tak jak nie ogarniam tatuazy na czole , a komus moze sie to wybitnie podobac i moze nie ogarniac ze ja nie ogarniam  😁  od zawsze mezczyzni maja ,w kwestiach wygladu,  lepiej i nie zamierzam sie nie golic i nie farbowac zeby to zmienic.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 stycznia 2015 12:18
epk, ja nie musze czytac, bo jestem w temacie. Jestes pewna, ze to nie ma nic wspólnego z tym jak kobiety sa postrzegane z przestrzeni publicznej? Ile takich peruk jest refundowanymi mężczyznom w stosunku do kobiet?
Ja jak nabędądziej rozumiem zabeczke. Pewne normy są przyjęte, a teraz jakaś dziwna moda na "jestem wolna i będę robić co chce". No bez przesady. Ciekawe czy niedługo kobiety będa sobie chodzić w przetłuszczonych strąkach zamiast uczesanych włosów, bo są wolne  🙄
Nie mieszajmy braku higieny do poczucia estetyki
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 stycznia 2015 12:29
A przykład braku poczucia estetyki w zachowaniu ( kultury osobistej)?  grzebanie jawnie w nosie.
Jedni powiedzą:- A grzeb sobie pan ile wlezie,
Ale jednak większość stwierdzi - Jaki nieogarnięty  rednex. Gdzie go chowano? W oborze ze świniami? ( znam takich co kiedy to widza mają odruchy wymiotne).

I jakoś argument w stylu- Ten pan chciał sobie pogrzebać, bo każdy z nas w końcu to robi, to takie naturalne- jakoś do mnie nie przemawia  😎.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
17 stycznia 2015 12:32
A beauty industry bedzie zarabiac kolejne miliardy rocznie na glupocie ludzi  😂 Bo podstawowa zasada sprzedazy brzmi: wmowic komus, ze cos potrzebuje (albo, ujmujac profesjonalnym jezykiem marketingu, stworzyc potrzebe 😉)

Proponuje poczytac troche o np. historii rozprzestrzenienia tej "estetycznej mody" na depilacje u kobiet - jakis debil zastanawial sie, jak tu jeszcze rozszerzyc market potencjalnych kupcow na maszynki do golenia - no wszystkich mezczyzn mial, to jak tu sie zabrac za druga polowe ludzkiej populacji na swiecie? Aha! Wmowic im, ze wloski na nogach sa bee 😁

Edit:
A teraz jest pierdyliad kremow, pianek, maszynek, depilatorow, laserow, wszystkie obiecujace nam dluzszy okres gladkiej, bezsiersciowej skory niz wszystkie inne produkty na rynku i w ogole sa the best, kobietom wmawia sie, ze beda szczesliwe tylko jak sobie zrobia sztuczne cycki, operacje nosa i wypelniacz ust, i musza jeszcze dodatkowo zrobic sobie przedluzenie wlosow, i permanentny makijaz, a facetom mowi sie, ze beda odnosic sukecy w zyciu tylko jesli operacyjnie przedluza sobie penisa i wstawia implanty miesni brzucha, i beda miec najnowsze gadzety.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 stycznia 2015 12:38
Nie wzięłaś tylko jednego pod uwagę- jest duża ilość kobiet która lubi czuć  gładką skórę zamiast sierści  😀iabeł:
I chcesz z tym walczyc? Moim zdaniem , kazdy predzej czy pozniej ulega modzie. Wazne by znac umiar. I kobiety gola sobie wszytsko, chociaz lono nie az tak czesto (chodzilam rok na basen stad wiem) . Ja jakbym miala kase to bym sobie powiekszyla biust i zrobila liposukcje o ile by wymyslili te zabiegi bezbolesnie  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się