Ciężko gojąca otwarta rana na nodze pomocy!

hmm  🤔wirek: nie obczajam- twoja odp mowi "co ty pieprzysz" czy "no tak, oczywiscie" ?  🥂
ja mialam pod opieka kiedys konia po zerwanym sciegnie- pol roku w boksie. na pierwszym spacerze wyrwal mi uwiaz, strzelil z obu tylów w klate- reszty nie pamietam. potem spacery robilismy z siodla, bo z ziemi sie nie dalo  👀
Pff, mój stał w boksie niecałe dwa tygodnia - normalny grzeczny i wychowany koń. Po trzech dniach nie dało się go inaczej wyprowadzać niż na ogłowiu i lonży, bo sadził takie świece, że na uwiązie się bałam, że mnie walnie kopytem w głowę w końcu - musiałam wiać. Nie chcę wiedzieć co by robił w przypadku dłuższej kontuzji :/
OBIBOK, opcja 2 oczywiście 🙂

znajomy po zerwaniu sciega robil z ogrem tak samo - z ziemi nie było szans, a pod siodlem do opanowania.
moj był mlody i dziki. naczyłam się robić błyskawiczne uniki i mieć siłę jak traktor... i po takim 2 wyjściu koniczek miał już wędzidło (szybki kurs akceptacji wędzidła ) i przełożoną lonżę...
uff  🥂 no to dobrze ze opcja 2 😉  😁
Iza masz nowe zdjęcia? W uuspokojeniu nie pomogę bo mój wwariat o dziwo przy areszcie był spokojny bez supli.
Iza super, że dobre wieści.

Dziewczyny tak was czytam i ja to mam naprawdę jakiegoś dziwnego konia  😲 Miesiąc w areszcie boksowym, pierwszy spacer - ona za mną na luźnej linie, z głową przy ziemi i w moim tempie. Wypuszczona na pastwisko pierwszy raz po półtora miesiąca - poszła majestatycznym stępem kilka metrów i zaczęła jeść trawę...  🙄
Tryb rakietowy odpaliła za moją wyraźną zgodą: "Tak, możesz odstawić wariata i zacząć biegać w kółko".  😀
Murat-Gazon, nie każdy koń ma tyle temperamentu
Koń iza1710,  jest młody - to też nie pomaga... Podobnie było w przypadku horse_art w dodatku jej był jeszcze ogierem (o ile dobrze pamiętam?). Moja kobyła po areszcie boksowym też dostawała małpiego rozumu i prowadzałam ją na pelhamie. W pensjonacie, w którym stoję aktualnie rehabilitowany koń też łazi na sedalinie, a i to nie do końca pomaga.
Darco po areszcie zachowywał się jak Twój - bez śladu histerii...
Także co koń to obyczaj 😉
Hej! wstawiam zdj z dziś, + zdj co się stało z wędzidłem jak zaczął szaleć i się wyrywać, bo oczywiście na ogłowiu jest wyprowadzany. Od wczoraj daje herbatkę na uspokojenie, zobaczymy czy będą efekty, dziś zrobiliśmy mu mały wybieg i zachowywał się bardzo dobrze nawet jak konie przyleciały się przywitać.
no chyba zartujesz  🤔 pekło kółko? tego jeszcze nie widzialam....  🤔
Super się goi 🙂
Haha nie żartuje w 1 momencie myślałam ze ogłowie poszło bo wodza wypadła, ale jednak wędzidło, może jakieś słabe łączenie było ❓ ale tak czy siak do niczego już się nie nadaje. Też mi się wydaje ze jest coraz lepiej, tylko nadgarstek cały czas spuchnięty 🙁
Pewnie splywa opuchlizna z rany.
iza1710, masujesz?
a jakies srodki na tą opuchliznę?

a moze rób wlasnie jak OBIBOK opisuje - może na niego wsiadaj?

Murat-Gazon, z tym "pozwoleniem na wriactwa" to juz chyba przesadziłaś, nawet ja o swoim  "synku" takich głupot nie wymyslam 😉))

_Gaga, byl ogierem przez piersze miesiace /tyg - pote wyciety - to byla masakra go codziennie lonzować...
najgorszym problemem bylo ze on przez wypadkiem nie umiał kompletnie nic ani ludzi nie szanował.

Mam żel chlodzaco regeneracyjny black horse' a i tym mu smaruje. Ale raczej większej różnicy nie ma. Nie mogę wsiadać, niestety. Zobaczymy jak podziała herbatka i to ze juz na dworze jest pół dnia. Bo dziś był grzeczny bardzo i nie było cyrku.
no widzisz - moze byc juz na dworze to mu przejdzie.. nasze byly takie "makabra" bo poza paroma chwilami i to pod kontrola ciągle stały- i to miesiącami....

ja bym masowała i dawała srodki (ze zewnętrzne) na obrzeki...
Stres był przed puszczeniem go, ale wet mówiła ze jest juz ok i mam nie panikować Hehe. A co polecasz na takie powypadkowe opuchlizny?
iza1710, altacet w żelu - byle daleko od rany smarować
Glinki chłodzące - ja używam FM Italia Glinka Szara Flogestine Grigia , bo można stosować na rany
a ja polecam maść RUMAK, trzymam ją w lodówce zeby zimna byla i wszystkie opuchlizny schodzą fantastycznie 😉 i cena jest ok 😉
OBIBOK, maść z kamforą w pobliże rany?
Bałabym się...
Też się tak zastanawiam na takie stare juz opuchlizny nie lepiej coś rozgrzewajacego? Np eclipse blue? Gaga ta glinka co polecasz ma dużo pozytywnych opinii chyba kupię ją i ten żel eclipse blue. Zawsze się przyda. Tylko co teraz stosować?
iza1710, a jaka jest ta opuchlizna? Miękka czy twarda? Grzeje? Jeśli ona jest od rany, która wciąż się goi to ja bym ją chłodziła jeszcze.
Dokładnie, opuchlizna jest od urazu... chłodziłabym ją do zamknięcia rany
Gaga z kamforą? 👀
to jest masc ktorta wet mi zostawia, z ekstraktem z arniki , na stluczenia. i dziala rewelacyjnie na swierze grzejące opuchlizny od ran, oczywiscie smaruję nie w poblizu brzegow rany. na pewno mowimy o tej samej masci?
http://vetos-farma.com.pl/katalog/rumak-rozgrzewajaco-chlodzacy/
Skład: kamfora, wyciąg z kasztanowca, mentol, wypełniacz.
ja mam inne pudlo, z napisem MASC NA STLUCZENIA z ekstraktem z arniki.
OBIBOK, nie wiem jakie masz pudło. Podałaś nazwę to po nazwie poszukałam...
Kompletnie nie znam maści rumak
Właśnie od niego wrocilam opuchlizna z peciny zeszła całkowicie a z nadgarstka o połowę  😅 cały dzień na dworze zrobiło swoje.  Opuchlizna jest raczej twarda i nie grzeje. Wymasowalam i wysmarowalam tym co mam czyli żelem z black horsea.
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
19 października 2014 19:11
iza1710 super wieści 🙂, 3mam kciuki za was
Obibok pewnie o tą chodziło http://www.ezoo.pl/mobile/pl_PL/p/RUMAK-ZEL-Z-ARNIKA-NA-STLUCZENIA-DLA-KONI-250-G/2191. Dzięki wszystkim za trzymanie kciukow :kwiatek:, ale jestem szczęśliwa że wszystko idzie w dobrym kierunku  💘
dokladnie o tę masc mi chodzilo 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się