KOWALE

Marta_J, - 270zł kucie na przody
U nas jeden kowal 70 werkowanie, 200 kucie na przody, 300 kucie na 4, drugi za kucie na przód bierze 250 (za inne opcje nie znam cen)
Wielkopolska jak coś
190 kucie na przody
Tj, u nas w okolicy też jest w sumie taki biorący 200zł za przody, ale dzięki tej "oszczędności" wydałam 700zł na weta i wyprowadzam od pół roku kopyta na prostą. Wolę "przepłacać" za tego drogiego 😉
keirashara, No Ci powiem ze u nas ten co bierze 200 jest bardziej solidny od tego co bierze 250 🤣
Tzn. Jakby brał więcej tez bym płaciła, ale ze bierze tyle ile bierze, to już jego sprawa. Za to temu co bierze 250 to swojego konia bym nie zostawiła sam na sam z nim.
Jak ktos ma bezproblemowego przy kowalu konia, to nie ma zastrzeżeń, ale mój nie jest aż taki bezproblemowy, wiec za każdym razem wole być przy kowalu.
No i jest tez kwestia dostępności. Jak ktos chce mieć kowala na każdy telefon to jest tylko jedna opcja. Ten drugi przyjeżdża 40-50 km, wiec umawia wszystkich na jeden termin co 6-7 tygodni i jak coś się wydarzy w stylu odpadniętej podkowy no to kilka dni zawsze trzeba poczekać aż dojedzie poprawić.
martrix, - ahahahha, no i z tego wynika, że ceny są różne i jakość za nimi też różna 😂
Imo konie są tak drogie, że nie ma się co zastanawiać czy ktoś zdziera z nas 50zł więcej czy nie, tylko brać tego, co dobrze robi i dojedzie 🙂 bo z dojazdami to też wiadomo jak jest. No i odległość czy ilość koni też zrobi różnicę w cenie.
Ja tam byłam na jesień gotowa każde pieniądze płacić, byle kogoś ściągnąć...

Mój też na szczęście jest bezproblemowy i idzie sobie na drzemkę w trakcie, ale zazwyczaj staram się być przy kuciu mimo wszystko.
Werkowanie 100-150 zł. Gdzie te czasy, że płaciłam 30 za werkowanie co 3 tyg 😓
Werkowanie 150 (mazowieckie, okolice Warszawy)
Fokusowa, - tam, gdzie pensjonaty za 400-500zł 😉
Też mnie czasem przeraża, że za to ile płacę obecnie za konia 10 lat temu utrzymałabym trzy.
Werkowanie 100zl za konia i 50zl za kuca. Lubuskie
Ja wczesniej 100 zl ale zmienilam kowala i place 150, roznica jest duza na plus. Kolezanka tez placi u innego 150 zł. Śląsk.
keirashara, grunt, że wtedy nas nie opętało i zostałyśmy przy jednym. Bo ja już z jednym żywię się tym czego on nie dojada 😂
Nat87   Pytasz gdzie moje miejsce? Między grzywą a ogonem...
11 maja 2023 17:22
Nie wiem czy to tylko w zachodniopomorskim tak jest czy w innych województwach też ale o dobrego kowala to tu ciężko... Nie mam nic przeciwko wysokim cenom jeśli kowal jest dobry i słowny, a tu nie dość że wysokie ceny to jeszcze ciągle odwołuje... Jak ktoś jak ja trzyma do 2 koni to wygląda to tak jakby im się nie chciało nawet przyjeżdżać ale wolałabym aby powiedzieli wprost a nie odwołują wizytę dosłownie na ostatnią chwilę 😒 ja również pracuje w branży gdzie mam kontakt z ludźmi i traktuje każdego klienta "tak samo" nie ważne czy płaci 150 zł czy 1500 zł ... Klient nasz Pan - najwyraźniej polskim kowalom poprzewracało się w główkach przez to, że nie mają dużej konkurencji. Szkoda 🙁
Hej , czy ktoś może polecić kowala z 3miasta , który podąża za sugestiami właściciela i weterynarza ? Mój kon ma taka cienka podeszwę , ze wet powiedział , ze nie ruszać w ogóle , mało który kowal to respektuje . I czy znacie dobry preparat na utwardzenie podeszwy ?
Misiu, na utwardzanie podeszwy Keralit. Kowal - Tomek Gliński 667 057 664
dzień dobry. szukam kowala do jednego konia, który dojedzie w okolice kwidzyn/sztum.
xkaraxx, do jednego konia, to mało kto chce dojeżdżać niestety
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 czerwca 2023 09:17
xkaraxx, A jak daleko do Sztumu konkretnie? Do Iskry zaczął niedawno dojeżdżać nowy kowal, jest dosyć często tam, bo podzielił stado na kilka tur. Może przy okazji i do Ciebie by podjechał?
_Gaga, przywiozłam2czerwca 2latka, reszta koni zrobiona 2tyg temu. Młody ma strasznie przerośnięte kopyta, do tego pękają, dlatego wizyta u jednego konia.
zembria, ooo, dobrze wiedzieć. Do Iskry mam około 15minut samochodem.
BUCK   buttermilk buckskin
14 czerwca 2023 14:11
czy ma ktoś może kontakt do Magdy Prażmowskiej, usłyszałam, że robi na zachód od Warszawy ?
Fokusowa, znowu jeździ? Pamiętam, że przez długi czas nikt nie mógł się skontaktować z Tomkiem.
AnetaD, to zależy 😂 niestety sypie mu się kręgosłup i wypada czasami z pracy. Trzeba dzwonić i pytać.
ash   Sukces jest koloru blond....
29 lipca 2023 17:23
Warszawa i okolice

Kogo z kowali do oceny i ewentualnej korekcji kopyt u źrebaka?
ash, Tomek Gliński jeśli uda Ci się umówić, świetny kowal.
Kogo polecacie w tej chwili w okolicach Warszawy i Otwocka do ewentualnego kucia? Kogoś otwartego i myślącego 😉 czytałam coś o Michale Wyrzyku?
To ja się trochę podłączę do pytania, tylko chodzi o okolice z drugiej strony Warszawy. Jakiś sensowny kowal do rozczyszczenia, okolice Puszczy Mariańskiej, polecicie kogoś ?
ajstaf, idę na pw.
Fokusowa, dziękuję 🍀
BUCK   buttermilk buckskin
08 sierpnia 2023 13:04
Fokusowa Michał Wyrzyk robi konie moich koleżanek, omawia sprawę/temat jeśli kopyto wymaga długofalowego dostosowywania do powrotu do normalności, jest terminowy, nie bierze milionów 😉
Szukam kowala który podejmie się stałej współpracy z stajnią w której jest 9 koni. Okolice Sępólna Krajeńskiego PILNE
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się