Wybory 2015 i to co po wyborach.

Wrzucałam to już , ale  to dokładnie pokazuje kim są ci "zwykli ludzie , którzy się dają prowokować "
To zdjęcie to akurat manipulacja. Wystarczy porządnie doczytać i poszukać.
Że co konkretnie  - doklejone są siki czy pomnik ?
doklejone.... i właśnie tak dajecie się manipulować

A wiecie, że jest coś takiego jak salut rzymski, który był wiele lat przed Hitlerem i który wykonuje nie tylko ONR ale też inne grupy (nie w Polsce). A tak przy okazji ONR salut rzymski wykonują od 1934 roku.


Pokemon rozumiem, że ja również jestem naziolem 🙂
Doklejone .... bo tak mówi inny kolega-narodowiec . Jak siki się da dokleić , do da się i odkleić .
Manipulowac to można się dawac mediom , ale było się tu i ówdzie i widziało owych troglodytów w akcji.
Jak jedno takie łyse stworzenie  z obłędem w oczach stało za barierką parę metrów ode mnie i darło się w megafon , a w przerwach krzyczało do tłumu " wy stare k...wy" ( a wokól mnie rodziny z dziećmi ..)
to miałam ochotę wyciągnąć swoją podpaskę i wsadzić mu do tej plugawej gęby. No ale na  szczęście powstrzymał mnie Warunek 1.
Akurat znam chłopaka ze zdjęcia.... i u nas na grupie był autor zdjęcia.
Degrelle na czółku FB Tomasza Kalinowskiego to też "dawne czasy", "przypadkowa zbieżność"?
O , super . Te zdjęcia pokazują kwiaty w różnej odległości od ręki gościa. Może na jednym zacżął , a na drugim skończył.
idź zażyć leki, bo masz jakąś paranoję...
została ci wytłumaczona manipulacja, a ty dalej doszukujesz sie ciul wie czego... jakaś obsesja??
Widac jak Ty manipulujesz . To są dwa rózne zdjęcia , bo  i jeszcze tam  na górze widać faceta w róznych ujęciach.
Dla mnie chora sesja gościa oddającego mocz na pomik i nieudolna próba wytłumaczenia się z tego po skandalu jaki to zdjęcie wywołało.
bez komentarza, żyj dalej w tej swojej obsesji
A Ty w swojej obłudzie
[...]
A wiecie, że jest coś takiego jak salut rzymski, który był wiele lat przed Hitlerem i który wykonuje nie tylko ONR ale też inne grupy (nie w Polsce). A tak przy okazji ONR salut rzymski wykonują od 1934 roku.


Tak jak i swastyka to nie swastyka tylko symbol Ganapatiego. I to na ile lat przed Hitlerem!

Ja nie rozumiem dlaczego wszyscy się czepiają chłopców z ONRu  🙄
Przecież oni prowadzą merytoryczne dysputy na placach miast i miasteczek.
Przyczyniają się do poszerzania wiedzy historycznej, z kagankiem oświaty wędrują po zaciemnionych uliczkach rozjaśniając umysły zbłąkanych przybyszów, coby w ciemnościach niewiedzy im żyć nie przyszło!
Cierp1enie, naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy tymi zdjęciami? Nie widzisz, że przedstawia dwa kolejne zdarzenia, a nie jedno zmanipulowane? 

A wiecie, że jest coś takiego jak salut rzymski, który był wiele lat przed Hitlerem i który wykonuje nie tylko ONR ale też inne grupy (nie w Polsce). A tak przy okazji ONR salut rzymski wykonują od 1934 roku.


I naprawdę nie rozumiesz, jakie ten gest ma skojarzenia i co znaczy, bez względu na to, kiedy i gdzie ten gest powstał? Tak jak swastyka? W jakim kraju żyjesz, jeśli tego nie rozumiesz? 

Co z tego, że wykonują od 1934, skoro już wcześniej był faszystowskim pozdrowieniem?
Znam Mateusza (osobę ze zdjęcia) i to mi wystarczy by go bronić.

" To nie było pozdrowienie nazistowskie, tylko tzw. salut rzymski - uznał sąd i umorzył sprawę trzech członków Obozu Narodowo-Radykalnego"

zagłębiając się głębiej to jeszcze przed Hitlerem używali salutu KKK w USA.
Znasz i  bronisz człowieka , który krzycząc ze swego ubranka  życzy śmierci innym ludziom , a patrząc na poczynania jemu podobnych- życzy śmierci tym swoim urojonym  "wrogom  Ojczyzny" , czyli najczęściej  bogu ducha winnym ludziom.

XXI wiek, 2016 rok, Warszawa.

What is wrong with You , people .....
No tak, podczas wojny faktycznie nie było wrogów, a potem nastał komunizm..... i ile sprzedawczyków, a jak się donosi na ojczyznę to jest się wrogiem ojczyzny.
Wiesz, że to hasło nie wymyślono od tak? Tak samo "jedna kula jeden Niemiec", który też oburza lemingi.
I dla tego, że podczas wojny byli wrogowie ojczyzny i strzelało się do Niemców, a za komuny ludzie donosili to teraz należy się obnosić z tymi hasłami???? Kto dzisiaj jest wrogiem godnym, którego należy zabić ????

Salutujący KKK to rzeczywiści świetny przykład...

Nie chce mi się wierzyć, że dożyliśmy czasów w których ONR staje się ulubieńcem władzy a Hitlerowskie pozdrowienie jest traktowane jak niewinny salut...
Ulubieńcami władzy??? Chyba coś nie bardzo 😀


A koszulki "dziś idę walczyć mamo" (którą sama mam) i np z Kotwicą Powstańczą (którą kupiłam w Muzeum Powstania Warszawskiego), jak i wiele innych o tematyce wojennej??  To co, też obnoszenie się z hasłami?? To może Muzeum PW źle robi sprzedając, albo inne grupy (nie mówię tu o odzieży patriotycznej konkretnych firm)??

Salutujący KKK to dobry przykład bo powstał długo przed Hitlerem..
to może nie KKK a celtowie, to będzie lepszy przykład?? Przysięga Horacjuszy?? Długo przed tym zanim stał się pozdrowieniem faszystów we Włoszech i nazistów w Niemczech.

Gest ten został obrzydzony po 2 wojnie światowej i kojarzony tylko z jednym, ale jeszcze przed wojną ONR ją używał.

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 września 2016 13:33
A KKK to przypadkiem strojów nie zgapił od hiszpańskich zakonników?



A koszulki "dziś idę walczyć mamo" (którą sama mam) i np z Kotwicą Powstańczą (którą kupiłam w Muzeum Powstania Warszawskiego), jak i wiele innych o tematyce wojennej??  To co, też obnoszenie się z hasłami??



Wybacz ale hasło "dziś idę walczyć mamo" a ostentacyjne nawoływanie do czyjejś śmierci to jest jednak znacząca różnica  🙄
Cierpienie , niezaleznie od estymy jaką darzysz symbolikę faszystowską , logika Ci powinna podpowiedzieć , że korzystanie z symboli raz na zawsze i ostatecznie skompromitowanych przez historię kompromituje i Ciebie.


I ważne jest też , w jakim świecie żyjemy . Sięgacie  po uprawnienia , jakie mieli nasi dziadowie. Wy  nie macie  takich samych moralnych praw jak oni  - wojna była ich , nie Wasza.
Oni ginęli po to , zebyście Wy mogli  żyć w świecie bez nienawiści i przemocy.  Korzystajcie  godnie z tego przywileju.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
09 września 2016 13:44
nie ważne kiedy powstał ważne jakie ma współczesne konotacje. Na pewno nie jest to gest kojarzony pozytywnie.

Był komunizm, teraz będzie faszyzm... Strach sie bać...
salut rzymski, obraz wzięty z wikipedii na potwierdzenie tezy, ale zeby zacytować, że
  salut, w którym wyprostowane prawe ramię jest wznoszone do przodu, prostopadle do ciała. Rzekomo wywodzi się on ze starożytnego Rzymu, co jest współczesnym mitem, gdyż gesty, jakimi pozdrawiali się żołnierze rzymscy, nie są znane
to już nie łaska  😂

Salutujący KKK, jeszcze lepszy przykład biorąc pod uwagę ich działalność. No brawo!

😵

Nie wierzę, po prostu nie wierzę...

madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 września 2016 13:50
z facebooka Katarzyny Czajki (zwierz popkulturalny)
Wczoraj w tramwaju nr. 22, który spokojnie dowozi mnie co dzień do pracy pobito mojego promotora profesora Jerzego Kochanowskiego. Pobito go bo wraz ze swoim znajomym profesorem uniwersytetu w Jenie rozmawiał po niemiecku. Nie spodobało się to jadącemu z nimi pasażerowi. W odpowiedzi na pytanie "Dlaczego mam nie mówić po niemiecku?" wstał i pobił.
Człowiek słyszy i nie wierzy. Ale jak to? W Warszawie? W Polsce? Zostać pobitym za mówienie po niemiecku? W 2016 roku? Jak to jest w ogóle możliwe. Ale jest. Tak po prostu. Zmieniło się, przesunęło, puściła tama. Ludzie już nie gryzą się w język, wręcz przeciwnie z dumą na piersi i w pięści robią to przed czym rok, dwa lata temu, pięć lat temu by się powstrzymali. Bo czują, że oto nadszedł ich czas. Czas kiedy nagle czynem patriotycznym staje się pobicie profesora. Są tak bardzo wbrew i tacy dzielni. Czują że ich czas.
Bo to jest taki czas. Takie już wcale nie ciche przyzwolenie. Na przemoc. Na budzenie uśpionych demonów. Czasy się zmieniły, rząd nie karze, nie gani, tylko podsyca. Albo milczy. I niby wszystko jest jak było, tylko że nie jest.
Wiadomo, że kogoś w końcu pobiją. Nie przypuszczałam że to będzie tak blisko. Tak bezsensu (choć przecież zawsze jest bezsensu). Tak strasznie głupio. A teraz będzie się człowiek jednak trochę rozglądał, trochę zastanawiał. Tylko bać się jeszcze nie można, bo jak człowiek się boi to milczy a we mnie - i mam nadzieję w was - budzi się coraz bardziej potrzeba mówienia. Bo jak człowiek milczy to wokół niego ludzie czują się coraz silniejsi, coraz pewniejsi, coraz bardziej w prawie. Więc mówcie, pokazujcie, przekazujcie. Bo... NIE.
Wiele lat temu często jeździłam do DE - zawsze przyjmowana miło, przyjaźnie. To były czasy późnego liceum i wymian z liceum w Mannheim. Czuliśmy się tam świetnie. Do czasu. Pewnego razu wraz z niemieckimi kolegami poszliśmy do klubu. Okazało się, że siedziała tam grupa ichniejszych narodowców. To, że nic się nie stało zawdzięczamy tylko szybkiej reakcji szefa klubu i przejeżdżającym przypadkowo amerykańskim żołnierzom (w M. była amerykańska baza wojskowa). Było baaardzo nieprzyjemnie, baaardzo. I dla nas i dla naszych przyjaciół - rdzennych Niemców, bo śmieli się zadawać z Polakami.
Z perspektywy lat to robi mi się niedobrze, że ktoś w Polsce może się tak zachowywać w stosunku do obcokrajowca tylko dlatego, że ma inny kolor skóry, mówi innym językiem czy wyznaje inną religię.
salut rzymski, obraz wzięty z wikipedii na potwierdzenie tezy, ale zeby zacytować, że
  salut, w którym wyprostowane prawe ramię jest wznoszone do przodu, prostopadle do ciała. Rzekomo wywodzi się on ze starożytnego Rzymu, co jest współczesnym mitem, gdyż gesty, jakimi pozdrawiali się żołnierze rzymscy, nie są znane
to już nie łaska  😂

Salutujący KKK, jeszcze lepszy przykład biorąc pod uwagę ich działalność. No brawo!

😵

Nie wierzę, po prostu nie wierzę...





salut rzymski, się tylko tak nazywa i nigdzie nie napisałam, że wywodzi się z Rzymu.

KKK to był tylko przykład ludzi używających salutu na długo przed Hitlerem. Może wymienić Słowian, Celtów, Indian....


i kończę tą ciekawą dyskusję, piękna pogoda zachęca do opalania 🙂
Salutujący KKK to dobry przykład bo powstał długo przed Hitlerem..
to może nie KKK a celtowie, to będzie lepszy przykład?? Przysięga Horacjuszy?? Długo przed tym zanim stał się pozdrowieniem faszystów we Włoszech i nazistów w Niemczech.
Gest ten został obrzydzony po 2 wojnie światowej i kojarzony tylko z jednym, ale jeszcze przed wojną ONR ją używał.


Cierp1enie, powtórzę się – co z tego, że dlugo przed Hitlerem i że przed wojną? Potem było, to co było i przerażające jest, jak można nie widzieć, co od tamtej pory przede wszystkim ten gest symbolizuje.  Sama napisałaś, że ONR przyjął ten salut w 1934, a więc kiedy już ładnych kilka lat było faszystowskim pozdrowieniem.

KKK jako przykład, że skoro nie tylko faszyzm i nazizm przyjął ten gest, to znaczy że jako symbol jest co najmniej neutralny? Chore.



No, skoro znasz Mateusza, to faktycznie wszyscy powinniśmy uwierzyć, że nie sika, ale tylko majstruje łapami w okolicach bioder i temu się przygląda.    😀
A propos jeszcze tych "kodowskich prowokacji". Były duże marsze KODu w Warszawie. Czasem przy nich ustawiały się osoby o innych poglądach. A to kilka osób przebranych za świnie (w ramach hasła "odrywania od koryta"😉, a to panie z tablicami anty-choice. I co? I nic. Bo cudza obecność, cudze poglądy to nie są powody do rękoczynów. Ani nawet wyzwisk.

Ale jak ktoś ma mózg zaczadzony albo w ogóle organizm przeładowany testosteronem – to wystarczy źle patrzeć, źle mówić (patrz wyżej), mieć inną flagę...

Pamiętam też protest kodowy w Londynie - pod ambasadą, o ile pamiętam, grupa spokojnych ludzi, transparenty, ktoś na wózku, ktoś przemawia. A po drugiej stronie ulicy – zgraja ryczących facetów. OK, tylko decybelami walczyli, może to policja brytyjska działała studząco. Poziom agresji był w każdym razie zdumiewający.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się