Wybory 2015 i to co po wyborach.

Smok10, a była jakaś kara? Nie. Spektakl można zobaczyć, teatru nie wysadzono (ani nawet nie zamknięto). Jak policjant krzyczy, że nie wolno podpalać tęczy, to jeszcze mnie nie skazuje za podpalanie, prawda?


Kara , a skąd . Co najwyżej grożono matce reżysera śmiercią i obrzucano jajami jego dom , grożono mu pobiciem i obrzucano epitetami , ale tak poza tym to wszystko odbywało się w chszescijańskim duchu pojednania i tolerancji  😂 😂 😂
busch   Mad god's blessing.
23 listopada 2015 21:56
Smok10, to obrzucanie jajkami to rozumiem z ramienia ministerstwa? Czy sądzisz, że PiS może zapobiec aktom wandalizmu? Bez wprowadzenia państwa policyjnego, o które i tak go oskarżacie?
Smok10, to obrzucanie jajkami to rozumiem z ramienia ministerstwa? Czy sądzisz, że PiS może zapobiec aktom wandalizmu? Bez wprowadzenia państwa policyjnego, o które i tak go oskarżacie?


Teraz to już sobie jaja robisz z tych jaj. 😵 Mało to sterowali Krakowskim Przedmieściem ? Z resztą żeby tylko.  🤣
Podsumowanie 11 dni
Podsumowanie 11 dniJa muszę przyznać, że, o ile kierunku zmian się spodziewałem, to sprawnością działania mnie zaskoczyli. Widać, że chłopaki (i dziewczyny) nie tracą czasu na ośmiorniczki. Wciągają szybciutko jakieś kanapeczki i biorą się ostro do roboty.

Mnie najbardziej podobał się numer z Trybunałem Konstytucyjnym. Polecam wszystkim, zamiast przyswajać papkę wyplutą przez medialne smoki (i inne monstra), sprawdzić sobie samemu. Wszystkie trzy treści ustawy o TK (sprzed czerwca,czerwcowa i obecna) łatwo znaleźć w necie (w przypadku ostatniej wersji nie ma treści jednolitej, w Dzienniku Ustaw są zmiany). Po przegranych wyborach prezydenckich spryciule z PO wpadły na pomysł, że pomajstrują w TK i zapewnią sobie kontrolę nad Prezydentem. Wprowadzili zapis (o ile pamiętam, pkt 6 paragrafu 5), że TK (w którym PO wciąż ma zdecydowaną większość) może sobie stwierdzić, że Prezydent nie jest w stanie sprawować funkcji. Za jednym zamachem, żeby jak najdłużej mieć przewagę w TK, zarezerwowali sobie możliwość wyboru "na zapas" kilku sędziów. Spryciule z PO nie przewidziały jednak, że PiS też ma swoje spryciule, które tych 5 sędziów łatwo odkręciły. Natomiast zapis o możliwości usunięcia Prezydenta pozostawiły, obracając go na swoją korzyść, poprzez zapewnienie sobie swojego przewodniczącego TK. Bardzo zgrabnie.

Jak się powyższe zrozumie, to fajnie się czyta wpisy typu:

Co do TK i PO to kończyła się kadencja sędziów więc żeby TK mógł działać trzeba było powołać nowych i tyle w temacie działań PO.


🙂

Teraz czekam, jak się zabiorą do mediów. Będzie ciekawie...

A sam obrazek bardzo fajny, szczególnie podkreślanie dramaturgii wydarzeń. Na przykład, że pani Szydło zrobiła coś "pod osłoną nocy". Albo, że pan Szyszko nie wierzy w globalne ocieplenie. Qrcze, jak też nie wierzę. Nie wiedziałem, że to taki dyshonor. Gdybym wiedział, to bym uwierzył. Cóż mi szkodzi.  😉
Bardzo wiele osób nie wierzy w globalne ocieplenie 😉 no ale to zdecydowanie już nie ten wątek.
Ja też czekam, aż się zabiorą do mediów.
"Pryszczaci" stroją się w pióra "Niepokornych" ( porównanie R. Ziemkiewicz - Do Rzeczy) . A ci co popsuli nagle chcą być mentorami naprawy. Śmieszne. Aż się dziwię, że ktoś się na to nabiera.  🤔
[img]http://www.media.pmpg.pl/file/teaser/304221/1512f52f2c0/teaser.jpg?3[/img]
Polecam lekturę. Bardzo ciekawy numer tygodnika. Dla symetrii: ja czytam GW i słucham TOK Fm i oglądam TVN .
Ale to nie chodzi o to gdzie jest wiecej pornografii i czy jest ona zakazana tylko na co idą pieniądze publiczne.


Ja tam nie jestem zadowolona, że moje pieniądze idą na durne programy, o których wspomina Szemrana, że część idzie na Kościół i masę innych rzeczy, które mnie nie interesują. No ale trudno - część ludzi tego potrzebuje, to idą. Część chce takie rzeczy oglądać w teatrze, to również mają taką możliwość - za wspólną kasę.
Dworcika, tylko że taki tor rozumowania to trochę droga donikąd, bo trzeba by nie finansować z pieniędzy publicznych niczego - zawsze znajdzie się ktoś, komu się nie podoba, cokolwiek by to było. Operę i klasyczny teatr też by trzeba było zlikwidować, bo "komu to takie nudy potrzebne". Itp., itd.
Moim zdaniem chodzi o to, by nie finansować rzeczy, które nie trzymają pewnego poziomu kultury - tylko tutaj też jest spory problem z racji tego, że ten poziom trzeba zdefiniować i choćby określić, czy i kiedy celowe przekraczanie go ma wartość artystyczną i jest dopuszczalne, a kiedy po prostu nie jest to już sztuka. W zależności od tego, z jakiego środowiska wywodzi się osoba oceniająca, zdefiniuje ten poziom inaczej. Dla mnie np., raczej ze środowisk konserwatywnych - seks na scenie teatru za państwowe pieniądze jest niedopuszczalny, bo nie ma nic wspólnego z kulturą, natomiast programy typu Taniec z gwiazdami... no ja akurat w takich rzeczach nie gustuję, ale jak najbardziej zaliczają się do kultury popularnej, a ta jest potrzebna i zasadna.
Murat-Gazon, i tu jak najbardziej się z Tobą zgadzam! O tym też pisałam wyżej - ja nie muszę być zadowolona z każdej wydanej złotówki, którą oddaję Państwu, jeżeli jest odpowiednio wysoki procent społeczeństwa, który z tego zadowolony będzie.
Tu problem widzę tak, że w sumie nie jest do końca określone co jest OK, a co nie. Ciągle idziemy na żywioł i widełki zmieniają się zależnie od poglądów panującej władzy. Jedni gną w jedną stronę, drudzy w drugą. A tu chyba trzeba byłoby stworzyć jakąś podstawę i ewentualnie od niej robić czasem wyjątek w uzasadnionych przypadkach (a i o tym nie może decydować jedna osoba w postaci ministra).
Z tą podstawą to jest problem taki, że odkąd tylko ludzkość zeszła z drzewa, trwają spory i dyskusje wokół tego, co jest kulturą, a co nie, i kiedy zostaje przekroczona tzw. granica dobrego smaku, a kiedy nie  😉
Ja jestem zwolenniczką podejścia klasycznego do kultury, zarówno wysokiej, jak i niskiej, i istnienia nieprzekraczalnych granic, ale są całe ogromne środowiska, które takiego podejścia nie uznają.
No i kto ma rację? Moim zdaniem ja, ale ich zdaniem - oni. Wątpię, żeby kiedykolwiek na świecie istniał autorytet mogący ostatecznie i nieodwołalnie przekonać jedną stronę, że słuszność ma ta druga.
Tzn , że trzeba wykluczyć owych ONYCH bo mają inne zdanie ?  🤔 To co dla ciebie nie jest sztuką dla innych jest ! Jeden chce oglądać sex i miłość a drugi kółko różańcowe i demokracja to jest coś co godzi obie te kwestie .  😉
Do Czarteros- manipulujesz  i mijasz się z prawdą .
Obowiązującą obecnie wersję ustawy o TK zgłosił poprzedni Prezydent w 2013 ,a  wtedy  PO była bardzo pewna swojej pozycji politycznej .  Kłamiesz pisząc , że ktokolwiek manipulował przy niej po przegranych wyborach prezydenckich- ostatnie poprawki wprowadzał Senat i kilka komisji w 2014 i na początku 2015 r.  Zmiany w tej ustawie w stosunku do poprzedniej , z 1997 roku oceniam bardzo dobrze , były niezbędne do usprawnienia procesu orzekania. Powiększono grono zgromadzen ( włączono min związki zawodowe i wyznaniowe , co pewnie powinno Cie ucieszyć )  mogących zgłaszać wnioski do TK , i przede wszystkim uniemozliwiono zasiadania w TK osobom , które tworzyły prawo , wobec którego miały by w przyszłości ewentualnie orzekac . I to jest kapitalna i uczciwa zmiana . No i gdzie Ty widzisz to coś o jakichś uprawnieniach Prezydenta , co próbowałes/łaś zacytowac ? Problem z ustawą na dzisiaj największy jest taki , że prezydent łamie teraz prawo , odmawiając zaprzysiężenia sędziów wybranych przez Sejm - na razie bowiem , przed orzeczeniem TK odnośnie wniesionych skarg  , obowiązuje aktualna wersja ustawy , i takie jest też obowiązujące prezydenta prawo.
Ja bym też w przypadku sztuki była ostrożna. Tam trudno wyznaczyć jakieś ramy i nie trzeba. To odbiorca powinien zdecydować.
Ale to trudny temat i nie najważniejszy.
Ja bym też w przypadku sztuki była ostrożna. Tam trudno wyznaczyć jakieś ramy i nie trzeba. To odbiorca powinien zdecydować.
Ale to trudny temat i nie najważniejszy.Skoro tak , to po jaką cholerę interweniował Gliński , nawet nie mając wiedzy jak wygląda ta sztuka. Chciał mieć wiedzę to powinien kupić bilet i ją obejrzeć .

P.S Tania , ty jesteś ZA a nawet PRZECIW . Bronisz swojego stanowiska , nawet jeżeli przyznajesz że ono nie jest do obrony.  😵

Szczerze mówiąc , to ja widzę że zdajecie sobie sprawę że to co robi PIS nie bardzo wam się podoba ,tylko nie potraficie się do tego przyznać , bo liczycie na CUD !!!
Że w końcu przyjdzie nowe i zrobi lepiej , tylko że nowe nie przyjdzie , bo nowe jest stare jak świat i jest z nami od samego początku a nawet wcześniej. Oni już tu byli nawet za komuny.  😤
kermit   Horses horses everywhere ..
24 listopada 2015 09:17
[quote author=anyann link=topic=97161.msg2454743#msg2454743 date=1448309777]
[quote author=jagoda1966 link=topic=97161.msg2454732#msg2454732 date=1448309352]

A ja nie akceptuję wydawania publicznych pieniędzy na programy typu: Gwiazdy tańczą na lodzie...


ja też nie 😤
[/quote]

Rolnik szuka żony 🙂
To ci dopiero kultura przez duże K.  😜
Na dodatek za publiczne pieniądze.

[/quote]

Eh tam rolnikom akurat powinniśmy pomagać !
Kto będzie naszą ziemię obrabiać za 30 lat jak rolnik nie znajdzie żony ?  🤣


Swoją drogą te działania PIS-u w tym tygodniu są mnie pikantne niż te PIERWSZE dni...czuję niedosyt  😂
Gliński i jego ordynarny ton dyskusyjny...to jeszcze nie to...
Antoni czas działać....  😎
A ty Kermit czego chcesz ??? Rozpierduchy ??? Uważasz że tak będzie lepiej ??? Może Jugosławi ??? Pamiętam jak jeździłem do nich przed wojną ( 1991 )  i zazdrościłem jak to oni mają prawie jak na zachodzie . Nigdy bym nie uwierzył że można to szybko rozp....ć . Chyba nikt w to nie wierzył !!! A jedna , dało się . Dało , wszystko można jak zmienia się władza.  😤 I to całkiem niedawno i w Europie. 🙄
Smoku jakby ich tu nie było za komuny, to byśmy nadal w tej komunie siedzieli  😉
Co do sztuki zaś, to nikt nikomu nie broni oglądać, czego chce, ale pewne rzeczy nie powinny być finansowane z budżetu państwa i tyle. Tutaj w pełni się zgadzam, że akty seksualne na żywo na scenach teatru do takich należą. Jak prywatny teatr sobie to wystawi za własne pieniądze - droga wolna.
A Akty religijne ??? Poza tym , ja na sztuce nie byłem ,ale podobno to burza w szklance wody . Nic takiego się tam nie działo .  😉

Mam pytanie . Jeżeli temat dotyczy jakiejś pani ktra ma erotyczne myśli , to jak to przedstawić ?  😁
Jest mnóstwo sposobów, żeby pokazać seks w sposób symboliczny. Chociażby tańcem.  😉
[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2455002#msg2455002 date=1448357411]
Jest mnóstwo sposobów, żeby pokazać seks w sposób symboliczny. Chociażby tańcem.  😉
[/quote]

Taniec to siedlisko grzechu , jak było z Rock'n rollem ???  😁 😁 😁 Presleya ścigali ze jego nieprzyzwoite ruchy.  😁 Nie pomnę że dla wyznawców islamu wszystkie jesteście nagie i perwersyjne , już tylko w waszym sposobie ubierania  o zachowaniu nawet nie myślę   🤣

Murat - Wchodzisz na śliski grunt. Niekoniecznie twój punkt widzenia to jest to co podziela większość .  🙄

Nie wszyscy chcą żyć w ciemnogrodzie .  😉
Właśnie dlatego taniec jest dobry do wyrażania takich treści. Rock'n'roll to jeszcze nic, a tango?  😀iabeł:
Ja wiem, że mojego punktu widzenia może nie podzielać większość, ale to nie zmienia faktu, że mogę go wyrazić, jeśli mam na to ochotę.
No a jeśli dla Ciebie brak epatowania seksem na prawo i lewo to ciemnogród, to... ok, Twoje zdanie.  😉
kermit   Horses horses everywhere ..
24 listopada 2015 10:11
Smoku - jak mają rozpierduchę robić to wolę żeby zrobili to szybko.  Tak żeby można było szybciej leczyć rany.
Kermit - Uważasz że szybciej będzie mniej bolało ? To tak nie działa , ( chyba że zdetonują atomówkę )inaczej za te błędy będą płacić całe pokolenia.

Murat - Ty możesz sobie wyrażać opnię jaką chcesz , to twoja sprawa i świadczy tylko i wyłącznie o tobie, ale urzędnik państwowy a zwłaszcza minister nie może kierować się tylko własną opinią i narzucać jej całemu narodowi.
Do Czarteros- manipulujesz  i mijasz się z prawdą .
...
Kłamiesz
...

Sugeruję, żebyś najpierw wypłakała się w poduszkę a dopiero potem przystępowała do rozmowy. Ja nie mam aż takiego ciśnienia, żeby kontynuować rozmowę na takim poziomie.
Gdyby cały naród wołał jednym głosem, że chce takiej sztuki, to istotnie minister nie powinien by się sprzeciwiać. Ale w sytuacji, gdy dość spora część narodu zdecydowanie wyraziła negatywną opinię, do tego za ministrem stoi klasyczne rozumienie kanonów sztuki, to uważam, że ma prawo wyrazić własną opinię. Dodam jeszcze raz - nie powiedział, że takich rzeczy ma nie być, jedynie, że nie za państwowe pieniądze.
Sztuka jest o tyle trudną dziedziną, zwłaszcza współcześnie, że nie ma jednolitych obowiązujących zasad, więc każde stanowisko, czy to prywatnej osoby, czy państwowego urzędnika, będzie się mniej lub bardziej opierać na własnej opinii.
Dominoxs - Tu rzeczowe argumenty nie działają , jak przedstawisz i racionalnie udokumentujesz swone racje a są one sprzeczne z ich światopoglądem to obrażają się i zabierają swoje zabawki z piaskownicy. 😁

Murat - A ja bym wolał żeby tak jak do tej pory, sztuką zajmowali się artyści a nie politycy , bo to pachnie Koreą płn, tam wszystko wyrażają tańcem dla ukochanego wodza,czyli tak jak lubisz. 😎

Dopóki jakakolwiek działalność artystyczna jest finansowana z budżetu państwa, to będą się tym zajmować politycy, przecież to oczywiste. Pytanie tylko, czy zajmująca się tym instytucja będzie zainteresowana, na co idą pieniądze podatników, czy nie będzie.
(...)
P.S Tania , ty jesteś ZA a nawet PRZECIW . Bronisz swojego stanowiska , nawet jeżeli przyznajesz że ono nie jest do obrony.  😵
(...)

Ja nic nie mogę poradzić na to, że w swoim zacietrzewieniu czytasz to, czego ja nie piszę.
Widocznie masz taki już nawyk. Odłóż GW bo ci szkodzi.
Murat taniec na rurze też się mieści w twoich rozważaniach o  sztuce 😉
Zacznie się od teatru i mediów publicznych, a skończy na cenzurze wydawnictw książkowych. Pod kościołem każdy dostanie książeczkę  spowiedzi, a doradcą ministra obrony zostaje 20 letni geniusz.
Co do wiary dlaczego katolicka jest lepsza od ewangielickiej albo prawosławnej albo ..itd
Wygra internet gdzie wszystko można znaleźć na miarę swoich potrzeb - hmm chyba, że zablokują. I posutluję żeby kobiety chodziły w spódnicach, a nie w spodniach. Spodnie są niemoralne. Konno tylko w damskim siodle, a nie okrakiem się bujać przód - tył, bo patrząc z boku prawie porno. Poza tym oby Polska była Polską (dla wszystkich), a ludziom żyło się dostatnio. :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się