500+ jaką macie opinie o tym programie?

tunrida, tak czy siak emerytury już lecą w dół, bo są liczone wg wskaźników, które z roku na rok są obniżane. Moja mama poszła po ponad 30 składkowych latach pracy. Przez 10 lat zarabiała 6 razy więcej niż dziadek w budżetówce. Składki z tego szły konkretne. Liczyła sobie emeryturę wg wskaźników sprzed kilku lat wcześniej. Miedzy tym co wyliczyła a co dostała jest 1000zl różnicy. I koniec godziwych emerytur za które da się żyć. Będzie coraz gorzej.

A do Kanady nie ma się co porównywać. Tam emeryta stać na utrzymanie niewielkiego domu czy mieszkania, jedzenie, leki i utrzymanie auta. Większość mojej rodziny tam siedzi i pierwsze pokolenie już na emerytury przechodzi. Nawet wakacje na Kubie raz do roku może sobie fundnąć. Zresztą tam socjal działa zupełnie inaczej, jest wyższy ale bardziej celowy.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
02 grudnia 2016 20:58
Jestem w szoku... Nie słyszałam o zrównaniu emerytur, ale też niezbyt mam ostatnio czas na śledzenie takich informacji.
Co do przyszłych emerytur dla obecnych 30-40 latków, to istnieje szansa, że przez ten czas jednak coś się w naszym kraju zmieni. Za to moja mama, która mogłaby przejść na wcześniejszą emeryturę i która odkąd skończyła 20 lat opłacała najwyższe składki dostawałaby dzisiaj niewiele ponad 800 zł. Jednocześnie mogłaby nadal prowadzić działalność i pewnie tak właśnie zrobi, bo wtedy część ZUSu pokryje jej emerytura...
emeryt płaci tylko składki zdrowotne, więc luzik 🙂

ja tam o swojej nie myślę, bo nawet nie wiem czy dożyję. A co się zmieni do tego czasu? Nie mam na to wpływu.
No ale emeryt ma stracić możliwość dorabiania, z tego co jeszcze z m-c temu było planowane.
Mówią, że nie straci! Wczoraj jakiś taki artykuł był.
Miała być granica, do której może dorabiać – ale nie wiem, jaki pomysł obowiązuje dzisiaj.
Granica była do tej pory. Moja Mama coś tam sobie dorabiała przez pół roku aby tej granicy nie przekraczać.
Co innego dorabiać ( wtedy jest jakaś granica, zabijcie mnie, nie wiem jaka, ale przyjmijmy, ze 3500 i jeśli emeryt zarobi 2800 to może dobrać 700 emerytury) a co innego prowadzić działalność. Wtedy emeryci płacą tylko składki zdrowotne.
Mi ZUS wyliczył, że jak przepracuję jeszcze do ustawowego wieku emerytalnego, to dostanę 594 zł  😍
Bosko 🙂
Ja mam nadzieję, że to jednak wcześniej pierdolnie niż dotrwam.
Hihihi... pokemon, piękny komentarz  :kwiatek:
dea   primum non nocere
05 grudnia 2016 19:10
Oj tam, marudzisz. Będziesz mieć 500+ bez konieczności produkcji kolejnego niepełnoletniego tuż przed 70. Wdzięcznym trza być.

Szczerze, to ja nie wierzę w jakąkolwiek emeryturę. A jak chcą zrównywać, proszbardzo, niech też składki zrównają. Sprawiedliwość Kalego. Prawo też. Moralność całkiem po drodze.
Co nam po tym że to "pier..." nikt nic nie będzie miał, a teraz się cały czas płaci. Lepszym rozwiązaniem jest zniesienie obowiązkowości składek. Ale do tego jeszcze nasi rządzący nie dorośli.
dea   primum non nocere
06 grudnia 2016 22:20
Raczej nie tyle nie dorośli, co nikt nie powie aktualnym emerytom, których pieniędzy składkowych dawno nie ma, że od dziś mają żreć gruz 🙁 Trochę sytuacja bez wyjścia, ale eskalacja rozdawnictwa na pewno jej nie poprawia.
A to "pier..." tak będzie wyglądało, że ktoś w końcu to zrobi: wdech, wydech, od dziś emerytur nie ma. Skoro może nie być kwoty wolnej od podatku i nawet dość szybko cisza o tym zaległa  🤔 to pewnie i emerytury można przycinać aż do zera.
No przecież w jakimś celu prezes dąży do władzy absolutnej. Jak będzie chciał, zabierze. I przestanie dawać, bo nie będzie musiał kupować głosów wyborców. Nie będą mu potrzebne, bo ustanowi siebie dożywotnim prezesem Polski. Ciekawe, co z dziedziczeniem? Marta K., jej dzieci czy kot?

Na razie jeszcze kombinują jak pokrywać braki
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się