badabing

Konto zarejstrowane: 04 marca 2014
Ostatnio online: 24 marca 2021 o 18:53
I solemnly swear that I'm up to no good.

Najnowsze posty użytkownika:

Pensjonaty we Wrocławiu
autor: badabing dnia 30 października 2019 o 13:10
Stadnina Koni Kruszyńscy w Rościslawicach jeden wolny boks 🙂
Końska Rewia Mody XIII (2019)
autor: badabing dnia 02 stycznia 2019 o 21:02
te ochraniaczki to hit  😍  😍  😍

autor: badabing dnia 15 listopada 2018 o 10:11
Działa działa,  nie ogarnelam że jest kod  🤬  🤣

autor: badabing dnia 15 listopada 2018 o 09:28
Mi to nie działa na nowego eskadrona  🙁
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: badabing dnia 04 maja 2018 o 12:22
halo nie rozumiem sensu Twojego wpisu. Sądziłam, że ten wątek służy właśnie do opisu doświadczeń z pobytu w danej stajni - tych dobrych jak i tych złych. Mnie nie dziwi, że tyle osób tam trafiło - stajnia otworzona w 2017roku, żadnej opinii na jej temat, nikt tam konia nie trzymał, z zewnątrz wydawała się super bo ładna i nowa to ludzie z ciekawości tam wstawiali konie. 
Ale spójrz na to też tak - przez takie wypowiedzi i straszenie sądem pensjonariusze boją się wypowiadać negatywnie o stajniach, bo łatwiej i bezpieczniej jest siedzieć cicho. A właśnie powinniśmy się dzielić tutaj doświadczeniami, żeby inni nie musieli przechodzić przez te same problemy. A czemu jest tutaj tak mało niepochlebnych opinii o innych stajniach? Bo ludzie się boją pisać o tym oficjalnie, bo nie są tutaj anonimowi. My się nie zmówiłyśmy żeby obrażać Forestę (nie mamy w tym żadnego interesu, każda z nas jest już w innej stajni i jesteśmy z aktualnej bardzo zadowolone), padło pytanie na temat Foresty, następnie padła prośba żeby rozwinąć ten temat i rozwinęłyśmy. Myślę że złe z naszej strony byłoby napisanie "Foresta jest beee i koniec". A każda z nas opisała swoje doświadczenie z pobytu w tej stajni.
My nikomu nie zabraniamy wstawiać konia do Foresty, jak ktoś chce to przecież może to zrobić, wtedy się sam przekona co i jak  😉

EDYTUJ POSTY
  🤬
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: badabing dnia 02 maja 2018 o 13:20
To ja rozwinę temat stajni Foresta jako były pensjonariusz. Okej zgodzę się - stajnia jest piękna, duża, przestronna. Boksy też duże, każde z oknem, automatyczne poidła. Pastwiska duże, z trawą (przynajmniej w zeszłym roku, teraz nie wiem bo zmieniłam stajnię w lutym). Słomy zawsze było mało w boksach. Problem pojawia się w kontaktach z właścicielką stajni. Pensjonat kosztuje 950zł  i w tej kwocie miał być do dyspozycji plac i lonżownik + oczywiście boks, pastwisko i żywienie, opiekę itp. Do Foresty konie przeniosłyśmy w sierpniu. We wrześniu zaczęły się prace na placu (podłoże było kopne, nie dało się jeździć, konie się zapadały, musiało zostać wymienione), które miały zająć kilka dni (obietnica właścicielki), a ciągnęło się to ponad miesiąc. Potem przyszły opady i woda na placu stanęła i nic nie było z tym robione (czyli plac nie nadawał się do użytku). Serio woda była po kostki, to był basen.
Następnie lonżownik, który miał być robiony we wrześniu. Wymiana podłoża trwała też miesiąc, potem po ulewach również stała tam woda (nie mówię o małych kałużach, cały lonżownik stał w wodzie ponad kostki). Gdy woda po jakimś czasie została wypompowana to podłoże było tak kopne, że podczas próby lonżowania koń zapadał mi się po pęciny.  Tak naprawdę lonżownik został skończony i oddany do użytku w styczniu. Czyli trwało to 5 miesięcy a nie kilka dni jak właścicielka obiecywała.
Bodajże w styczniu właścicielka wyjechała bez słowa do USA na miesiąc. Ja się dowiedziałam o wyjeździe z facebooka. Nie mówię, że jest uwiązana do tego miejsca i że nie może wyjeżdżać, ale miło by było dowiedzieć się trochę wcześniej, bo podczas nieobecności właścicielki w stajni zostało dwóch pracowników, dwóch panów z Ukrainy (jeden jako tako posługiwał się językiem polskim, a drugi w ogóle nie mówił po polsku więc nie dało się z nim dogadać w żaden sposób). Dodatkowo mój koń dostaje dodatki w postaci musli i sieczki do posiłków, panowie pracownicy podczas nieobecności właścicielki totalnie pomieszali żywienie mojego konia mimo rozpiski na kartce. Dawanie dodatków do posiłków mają w ofercie pensjonatu na stronie www więc kosmosu nie wymagałam.
Ja jako właściciel konia wymagam żeby ludzie, którzy pilnują stajni i koni podczas nieobecności właścicielki byli odpowiedni bo tu chodzi o zdrowie mojego konia.
Z właścicielką ciężko się dogadać, bardzo dużo nam obiecywała, ciągnęło się to w nieskończoność. 950zł za stajnie bez hali to sporo, a jak jeszcze w tym samym czasie lonżownik i ujeżdżalnia były wyłączone z użytku to płaciło się prawie tysiąc złotych za możliwość jeżdżenia do lasu. No ja juz miałam dość tego olewania obietnic, humorów itp. więc konia zabrałam.
Siano i słoma były kupowane spod chmurki, w środku były po prostu zgnite i śmierdzące. Stajenni to niby wybierali, ale zdarzało się tak, że źle wybrali i do boksów trafiało zgnite... Koleżanka grzecznie zwróciła uwagę właścicielce, to usłyszała że wymyśla i nie ma racji.
Nikt tu nie potrzebuje maści na ból dupy, uważam że ta uwaga była niepotrzebna. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie na dany temat, a wyżej opisałam moje doświadczenia z tej stajni. Z bardzo podobnych powodów w ciągu pół roku z Foresty odeszło aż 8 pensjonariuszy. Zostały tam chyba 4 prywatne konie, z czego 2 są na emeryturze, a właścicielka jest bardzo rzadko w stajni, a 1 koń to surowy młodziak któremu są potrzebne tylko łąki. 

No i muszę skonfrontować dwie sprawy z plusów darolgi na temat Foresty:
-  "pełna opieka nad powierzonym koniem od A do Z włącznie z pilnowaniem terminów kowala, weta czy zamówień paszy" - no ja tego nie doświadczyłam, terminów kowala pilnowałyśmy same bo właścicielka sama struga swoje konie, a my miałyśmy swojego kowala. Inni mieli też swojego. Tak samo z weterynarzem - również robiłyśmy to same. Co do zamówień pasz to właścicielka zamawia pasze z firmy Pavo. Większość z nas kupowała pasze optifeed, ale ze względu na zniżkę stajenną przerzuciłyśmy się również na Pavo więc zamówienia były wspólne.
- " ośrodek stale rozwijający infrastrukturę" - też się nie zgodzę. Od naszego pobytu zmieniło się podłoże na placu, ale to był mus konieczny bo nie dało się jeździć i szkoda było nóg konia na tak kopne podłoże. Lonżownik był wcześniej, ale plan zadaszenia go miał nam pomóc przetrwać zimę bez hali (ale jak opisałam wyżej - miało trwać chwile, a budowali go całą jesień i skończyli jakoś w połowie/pod koniec stycznia).
Hala była obiecywana w tym roku na zimę, ale wątpię żeby stanęła w tym roku.

Edytuj posty.
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: badabing dnia 30 kwietnia 2018 o 12:47
Czy ktoś może porównać i ogólnie wypowiedzieć się o Wojnarowicach- bestseller i Chrzanowski? Jak karmienie? Wypuszczanie? Nastawienie?
A coś o lovley stable?
A co w tej cudnej Forescie się dzieje? Zgnita słoma,fatalnej jakości siano i humory właścicielki za 950 zł?  Czy to tylko brzydkie plotki?


Co do cudownej foresty to tak jest  😀 nie plotki tylko sama prawda  🙄
Końska Rewia Mody XII (2018)
autor: badabing dnia 23 stycznia 2018 o 13:45
kucykowa pytasz czy czaprak z Twojego sklepu internetowego będzie pasował na Twojego konia????  👍
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: badabing dnia 27 grudnia 2017 o 20:08
A czy ktoś sie orientuje czy jeszcze w tym roku będą jakieś promocje na eskadrony ? 🙂
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: badabing dnia 27 grudnia 2017 o 19:36
Dziewczyny, nowe nici w promocji w Dobrym Koniu  🏇


to chyba była bardzo chwilowa promocja na nici bo już są normalne ceny  😀

Olson  dziękuję  :kwiatek:
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: badabing dnia 27 grudnia 2017 o 13:35
W Premier Equine są promocje -35% na znaczną część asortymentu. 😉


Czy ktoś wie do kiedy jest promocja -35% w Premier Equine ?  🙂
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: badabing dnia 24 listopada 2017 o 09:42
Jest szansa na zniżkę na nowego Eskadrona? Dawno mi nic tak nie wpadło oko jak te kantary z okuciami Rose Gold.. wszędzie gdzie oglądałam Eskadron wyłączony 🙁


zobacz w cavalloshop  😉
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: badabing dnia 28 września 2017 o 14:26
nie wiem w którym wątku zadać pytanie, a wydaje mi się że tutaj będziecie wiedziały najlepiej. Szukam dobrego kowala, który kuje konie ortopedycznie. Okolice Wrocławia. Ktoś kogoś poleci?
Ogłowia
autor: badabing dnia 19 września 2017 o 10:51
no właśnie mój ma na długość full, ale na szerokość xfull. A nie zmierzam kupować ogłowia full i szukać potem do niego nachrapników w rozmiarze xfull... Stąd mój problem w znalezieniu czegoś dla niego  🙄
tulipan  piękne masz to ogłowie, dokładnie czegoś takiego szukam, jakby było z matowym nachrapnikiem to już w ogóle bajka. Cóż to ?
Ogłowia
autor: badabing dnia 18 września 2017 o 09:48
pomóżcie proszę bo ja nie wiem już gdzie szukać....
Poszukuje ogłowia rozmiar XFULL (i tu jest największy problem bo w tym rozmiarze nic fajnego nie mogę znaleźć, albo ja nie umiem), coś w stylu ogłowia BR Southam (http://horsetown.pl/pl/p/Oglowie-BR-Southam-czarne-/3870). Zależy mi żeby miało tak wyprofilowany nachrapnik jak w BR i żeby naczółek aż tak nie dawał po oczach bo miłośnikiem bling bling nie jestem  🤣
Końska Rewia Mody XI 2017
autor: badabing dnia 13 września 2017 o 13:03
a kiedy mniej więcej będzie nici ?
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: badabing dnia 13 września 2017 o 12:34
+ dla kupującej quintana  😉    szybko, sprawnie i na temat
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: badabing dnia 13 września 2017 o 12:30
Nigna  Warzyna to raczej nie jest południe miasta, bo sama mieszkam na południu i dojazd w tamte strony to godzinka trasy, a z korkami to nawet dłużej. Południe to chyba bardziej Bielany, ale tutaj niestety nie orientuje się w stajniach z pastwiskami  🙁
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: badabing dnia 28 sierpnia 2017 o 14:52
orientujecie się kiedy będą promocje na tegorocznego niciaka i kolekcję NG ?
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: badabing dnia 24 sierpnia 2017 o 07:15
katija jestem w foreście od niedawna, na dzień dzisiejszy są wypuszczane codziennie, chyba że będzie jakaś naprawdę skrajna pogoda to wtedy zostaną 🙂 ale o skrajnej pogodzie mam na myśli mega ulewę czy grad, ale to jeszcze nie ta pora roku  🙂 bo jak są takie intensywne upały to wtedy wychodzą w nocy
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: badabing dnia 23 sierpnia 2017 o 09:28
😉
Ogłowia
autor: badabing dnia 19 lipca 2017 o 08:12
drabcio ja mam od 3 lat ogłowie Waldhausen Ogłowie X-Line Arona i bardzo polecam  😉 czasem je wypastuje ale generalnie służy mi jakie ogłowie do codziennego ciurania i dalej jest w bardzo dobrym stanie  😉
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: badabing dnia 17 lipca 2017 o 11:08
ktoś się orientuje w promocjach na eskadrony?  🙄
Końska Rewia Mody XI 2017
autor: badabing dnia 14 lipca 2017 o 14:22
dairoxroxi Twój koń we wszystkim wygląda szałowo  😍
a co do nowej kolekcji, to czapraki velvet są przecudowne  💘 i te pikowane derki, których jeszcze nie ma na stronkach są ciekawe
Końska Rewia Mody XI 2017
autor: badabing dnia 13 czerwca 2017 o 12:34
karusioowa    petarda!  😍 😍 😍
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: badabing dnia 31 maja 2017 o 12:53
kitty do jakiego sklepu to jest rabat?
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: badabing dnia 26 maja 2017 o 09:59
W Cavalloshop są teraz promocje na eksadrony  😉
W Dobrym-koniu jest -15% na kod: DZIECI17
Ogłowia
autor: badabing dnia 05 maja 2017 o 07:24
no nie wiem, ja od roku mam ogłowie Horze Lester, ciurane codziennie, pastowane raz na miesiąc jak mi się przypomni i wygląda bez zarzutów  😉
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: badabing dnia 28 kwietnia 2017 o 11:47
plus dla kupującej:

klaudusza
Paula147
kamilka1977
Zdjęcia Naszych Koni cz.X (2017)
autor: badabing dnia 20 kwietnia 2017 o 11:31
harja  piękne dziecko!  😍  Niech rośnie zdrowo  😀 będzie kawał koniska z niego....  🤣
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: badabing dnia 14 kwietnia 2017 o 08:36
p. Blanka dojeżdża nawet do Wrocławia, więc 60km od Warszawy nie powinno być żadnym problemem  😉
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: badabing dnia 10 kwietnia 2017 o 12:42
Kla.ra dziwnie ta sprawa wygląda. Diagnoza trwała 5 sekund? To na jakiej podstawie p. Biazik stwierdziła złamanie kręgosłupa? I czemu właściciel po "5 sekundowej" diagnozie zgodził się na uśpienie konia? ....  😲
Ogłowia
autor: badabing dnia 12 marca 2017 o 14:30
dairoxroxi tooootalny czaaaad! przepięknie  😍 😍 😍
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: badabing dnia 10 marca 2017 o 10:33
w dobrym-koniu rabat -15% na hasło "DK317". Trwa od 10 do 16 marca  😉
Nie dotyczy pasz i suplementów ani najnowszych kolekcji.
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: badabing dnia 07 marca 2017 o 13:30
Ce_dra   w koniku masz -15% na hasło: kobieta
rabat aktywny od 7 do 12 marca
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: badabing dnia 07 marca 2017 o 13:17
W Cavalloshop jest -10% na wszystko  😉 nawet na najnowszą kolekcję eskadrona  😍
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: badabing dnia 09 lutego 2017 o 12:40
no właśnie, nie wyobrażam sobie czyszczenia boksu do spodu raz na 2 tygodnie, takie minimum nad minimum to raz na tydzień. a mocz? tego przecież nie wybiorą.
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: badabing dnia 09 lutego 2017 o 12:06
Ciekawie brzmi 🙂 ktoś się pochwali czy stoi z koniem 😉
[[a]]http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/69157?q=samotw%C3%B3r&kategoria=&lokalizacja=&widok=0&strona=[[a]]


tylko "raz na 2 tygodnie wymiana ściółki" mnie przeraża...  😲 zwłaszcza w zime....
Derki
autor: badabing dnia 19 stycznia 2017 o 14:21
Mój z Horze też ma 155cm, bo w 165cm wygląda jak w sukience... ale te avalanche pro są gigantyczne.

Myślę że 6.9 będzie dobra, dziękuję  :kwiatek:
Derki
autor: badabing dnia 19 stycznia 2017 o 14:04
Wiem, ale mój nosi rozmiar 7'3 a ten zawsze zostaje :-)

mam już 200g w paski  😜


a ten rozmiar 7'3 to 155cm? czy jak wypadają te rozmiarówki z PE?
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: badabing dnia 10 stycznia 2017 o 13:20
wiem, że jest ich sporo dlatego pytam o konkretnego, którego polecacie np. z własnego doświadczenia
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: badabing dnia 10 stycznia 2017 o 10:34
Polecicie jakiegoś weterynarza (konkretnie chodzi mi o nogi), który dojedzie w okolice Wrocławia?
Derki
autor: badabing dnia 19 grudnia 2016 o 10:19
Ramires poszukaj derek Horze na bergo  😉 tam mają fajne promki na Avalanche Pro
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: badabing dnia 21 listopada 2016 o 13:53
orientuje się ktoś może w jakich sklepach będzie organizowany black friday?  😀
Ochraniacze
autor: badabing dnia 18 października 2016 o 11:27
rudziczek  dziękuje za odpowiedź  :kwiatek:
Ochraniacze
autor: badabing dnia 18 października 2016 o 07:46
posiada ktoś może magnetyczne ochraniacze Veredus na staw skokowy (Magnetic Hock) ? Działają? sprawdzają się?
 Gigantyczne zdjęcie
Ogłowia
autor: badabing dnia 25 sierpnia 2016 o 09:36
Karmelita a może ogłowia firmy Hans Melzer ?
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: badabing dnia 05 lipca 2016 o 07:36
wielki plus dla Hedone  :kwiatek:  super kontakt, szybka przesyłka, produkt super  😀
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: badabing dnia 07 czerwca 2016 o 09:15
jest gdzieś promocja na produkty cortaflex?  :kwiatek:  wydaje mi się, że gdzieś widziałam, niestety nie mogę namierzyć tej stronki  🙁
Ogłowia
autor: badabing dnia 01 czerwca 2016 o 14:38
czy posiada ktoś z was Ogłowie Hagen Hans Melzer? jak z jakością? warte swojej ceny?