Sesja/Studia i t d ;)

aaaaa😀😀😀😀 zdalam pato na 3!!!😀😀😀 nie mam września!! po raz pierwszy w życiu nie mam września😀😀😀😀😀 cudowne uczucie😀
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
01 lipca 2011 09:32
ja dziś dostałam wyniki z systemów kontroli jakości, nie wiem jakim cudem bo pisałam sama z głowy to co przeczytałam godzinę przed egzaminem i mam zdane  😅 3,0 ale ważne ze zdane.
teraz czekam na wyniki z chemii żywności i analizy i w najgorszym wypadku mam 3 egzaminy na wrzesień  💃
oficjalnie zaczynam wakacje 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
01 lipca 2011 09:39
Mam wrażenie, że nic nie umiem ..  🙄 totalna masakra .. ja chyba wejdę, powiem , że jestem i wyjdę ... 😵 ale od dziś wakacje, które jutro się kończą -> zacznie się praca  💃
Kochani, a ja mam takie pytanie, bo mnie to ciekawi od jakiegoś czasu.., na starość się rozmyśla o bzdetach 😉

Powiedzmy, że jest się świeżo po maturze i zarejestrowało się do uniwerku A i B. Do uczelni A dostało się na kierunek w I terminie, więc zaniosło się papiery i zapisało się na studia.., a co, jeśli do uczelni B dostało się w II albo III terminie i chciałoby się do niej przenieść?
Idzie się do uniwerku A i mówi "Przepraszam, bo ja to bym jednak chciała być na uniwerku B, poproszę o moje dokumenty, dziękuję, do widzenia"?

Czy ktoś z Was miał kiedykolwiek taką sytuację? Wie, jak to wygląda od podszewki?

Naszły mnie refleksje, bo kuzynka wczoraj wyniki matur dostała, obecnie siedzi w Kanadzie i tak się razem zaczęłyśmy zastanawiać jakby to miało wyglądać.
Mogę liczyć na pomoc? :kwiatek:
gavi, dokłądnie tak było u mnie na uczelni.
Ludzie przychodzili, mówili że się dostali gdzieś indziej i zabierali papiery 😉
O proszę, czyli są nawet szanse, że "uniwerek A" nie dramatyzowałby szczególnie i nie robił problemów, gdyby student od nich odszedł do "B"?
Super, dziękuję! 😉
Żadnych problemów 🙂
A ja chyba zrobiłam tak, ze na jedną uczelnie zaniosłam orginał świadectwa dojrzałości a do drugiej odpis. I potem z którejś zabrałam 🙂

Gratulacje wszystkim 🙂
Mi został jeden przedmiot na wrzesien 🙁
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 lipca 2011 12:23
Hej!
Mam do Was pytanie 🙂 Czy na absolutnie każde studia w Warszawie trzeba wpłacać wpisowe? Czy są studia, gdzie wpisowe jest bezpłatne?  🤔
Mi się wydaje, że wpisowe to tylko na prywatnych...
pony   inspired by pony
01 lipca 2011 14:04
chodzi owpisowe czy o opłaty rekrutacyjne?
Wasze kciuki czynią cuda! Zdałam gramatykę historyczną! 😅 😅  🏇

CzarownicaSa, Właśnie, chodzi Ci o wpisowe czy opłatę rekrutacyjną? "Opcja druga" jest na każdych studiach.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 lipca 2011 14:58
Chodzi mi o opłatę wpłacaną przy składaniu papierów  :kwiatek: Jestem przed wyborem studiów i kompletnie nie mam pojęcia, jakie wybrać... 🙁
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
01 lipca 2011 15:18
Zakładam, że potrafisz się określić w kontekście własnych zainteresowań - zawsze warto dokonywać wyboru mając to na względzie. Jeżeli stwierdzisz, że żaden kierunek jakkolwiek związany z zainteresowaniami/ predyspozycjami nie daje perspektyw, musisz się zastanowić, w jakim typie zawodu widzisz siebie w przyszłości: czy metodyczna, spokojna praca za biurkiem, kontakt z ludźmi, czy może aktywne zajęcie w terenie i wybierać kierunek także pod tym kątem.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 lipca 2011 15:21
Najbardziej pasowałaby mi pedagogika albo psychologia, ale po tym raczej nie znajdę pracy... odradzają mi to zarówno nauczyciele, jak i znajomi. Na ASP się nie dostanę(za duży próg)...
Myślałam nad czymś w stylu szkoły aktorskiej/teatralnej, ale nie mam pojęcia, czy po tym będzie praca  🤔 No i czy się nadaję... :/
Zastanawiałam się nad poczekaniem rok z pójściem na studia. Ale wtedy zabiorą mi rentę... a 600zł miesięcznie piechotą nie chodzi.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
01 lipca 2011 15:54
CzarownicaSa
Praca pracą po studiach, ale warto też wybrać tak, żeby przez kolejne lata się nie męczyć i nie kończyć kierunku tylko dlatego, że tak wypada 😉
Poza tym, aktualnie takie a nie inne zawody mają wzięcie, ale nie przewidzisz tak do końca, co będzie za 5 lat, kiedy ukończysz studia, prawda? Może do tej pory trendy ulegną zmianie 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 lipca 2011 15:57
W sumie... masz rację, Pauli 🙂
To gdzie najlepiej będzie pójść na pedagogikę czy psychologię? Możecie coś polecić? Jakie jest Wasze zdanie na temat tych kierunków? Ciężko się dostać/utrzymać?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 lipca 2011 16:00
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 lipca 2011 16:06
Bardzo dziękuję  :kwiatek: Już się przenoszę 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
01 lipca 2011 17:53
Ja pier...unami walę ! Co za skurczybyki niedorobione  😤 Cała nasza trójka wylądowała na wrzesień. Cała nasza trójka z 15 osób poprawiających ? A dla czego ?Bo:
- a) Bylismy ostatni do odpytki  😤
- b) mieliśmy najmniej pkt na egzaminie
- c) we wrześniu by nie dostali kasy za poprawkę

generalnie byliśmy potraktowani najgorzej ze wszystkich. Żadnych ulg. Żadnych dopytek. Obiecała że po pytaniach odpyta nas z egzaminu. Gówno. Nie odpytała. A tak z jednym kolegą bym zdała spokojnie  🤔 Bo 1 nic nie umiał .. i jak tu się kur... nie wkur...  😤

EDIT
A żeby było śmieszniej. Ci co odpowiadali przed nami, a nie umieli odpowiedzieć , dostawali pytanie"ratunkowe" z egzaminu. My ? Gó..wno
[quote author=karolinag4 link=topic=518.msg1053106#msg1053106 date=1309079723]
Za jakąś godzinę wyjeżdżam do Rogowa na 6 dniowe praktyki  👀.
Życzę wszystkim zmagającym się z egzaminami powodzenia, a tym, którzy mają już wakacje - korzystajcie ile wlezie  🏇


HAHAH!!!! Rogów to jak prawie mój drugi dom, ile ja tam dni spędzam huhuuuuuu 😂
powodzenia 😀
[/quote]

Na jakim kierunku jesteś? My byliśmy razem z leśnikami  👀

Wróciłam - było rewelacyjnie  😀
W końcu poznalismy od strony praktycznej jak to wszystko wygląda, mam mętlik w głowie jeśli chodzi o wybór specjalizacji.
I fajnie jest poznać wykładowców od drugiej strony, siedzieć z nimi na trawie/przy ognisku, popijając piwo/a  😁
Boże jak mi się nie chce, a muszę na jutro napisać pracę z diagnozy  😎
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
02 lipca 2011 12:43
z moich wakacji dupa jednak w przyszłą sobotę muszę iść na egzamin bo brakło mi na zerówce 1, słownie jednego punktu do zaliczenia wrr...
na wrzesień mam tylko 2 przedmioty więc nie jest źle
subaru2009, nie przejmuj się szanowne grono profesorów tak ma, ja tak zdawałam fizjologię do połowy kolejnego semestru bo panu ani nie podobała się wersja słowo w słowo z książki ani własnymi słowami ani nie na temat, mimo iż ja byłam obkuta i wiedziałam wszystko to miałam dalej nie zaliczone a koleżanka przyszła i spytała się czy może zaliczyć, a wykładowca umie pani? ona tak to świetnie proszę indeks 5 piszemy.
nauczyłam się już że: a- to co mówi wykładowca o sposobie, zaliczenia, egzaminu, jego formie nigdy się nie sprawdza, b- każdego traktuje według swojego widzi mi się, c- im ma wyższy tytuł tym gorzej zaliczyć.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
02 lipca 2011 14:30
Wiecie co? Jestem wściekła. K*rewsko wściekła!

Czekałam na doktorka 4,5 godz. Przyszedł łaskawie i oświadczył, że odpyta tylko tych co są z zaocznych z jednego przedmiotu (a były bodajże 3 lub 2 przedmioty z różnych roczników) bo z nimi tylko listę godzinową ustalał.
Z wściekłości się poryczałam, bo grozi mi przez to cofnięcie na 1 rok. Cudnie, po prostu cudnie!

A obiecałam p. dziekan, że dzisiaj się z tym uporam. Muszę do niej walnąć maila z opisem sytuacji, bo wyjdzie potem, że nie jestem odpowiedzialna.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
02 lipca 2011 14:53
Solina wiem ... jeszcze dzięki Bogu wrzesień ..

Notarialna nie dziwię się za wkwa:/
[quote author=MartaBaranowska link=topic=518.msg1053624#msg1053624 date=1309114160]
[quote author=karolinag4 link=topic=518.msg1053106#msg1053106 date=1309079723]
Za jakąś godzinę wyjeżdżam do Rogowa na 6 dniowe praktyki  👀.
Życzę wszystkim zmagającym się z egzaminami powodzenia, a tym, którzy mają już wakacje - korzystajcie ile wlezie  🏇


HAHAH!!!! Rogów to jak prawie mój drugi dom, ile ja tam dni spędzam huhuuuuuu 😂
powodzenia 😀
[/quote]

Na jakim kierunku jesteś? My byliśmy razem z leśnikami  👀

Wróciłam - było rewelacyjnie  😀
W końcu poznalismy od strony praktycznej jak to wszystko wygląda, mam mętlik w głowie jeśli chodzi o wybór specjalizacji.
I fajnie jest poznać wykładowców od drugiej strony, siedzieć z nimi na trawie/przy ognisku, popijając piwo/a  😁
[/quote]

Właśnie leśny 🙂😉)
rtk my na UP niby zaczynamy wcześniej ( 26.09) ale czy na pewno , to nie wiem  😎
Jutro przedostatni dzień na uczelni  💃
Dzisiaj robiliśmy prezentacje z praktyk, jutro zaliczenie ich a pojutrze egzamin  🏇 I waaaakacje  😜
Podbijam  👀
Od dzisiaj mam wakacje  😅
Co prawda nie poszłam na egzamin (zbyt bardzo lubię i szanuję tego prowadzącego, żeby oddać pustą kartkę/napisać mega głupoty), ale zasłużone wolne jest  🏇

Teraz jeszcze przydałaby się pogoda  👿 Konisko już pewnie zapomniało, że ma właściciela  😵
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
06 lipca 2011 20:33
A więc wakacje dla wszystkich ?  🥂
Dla mnie jeszcze nie, mam 3 egzaminy i jedno zaliczenie na warunkach egzaminu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się