Re-voltowe zbiórki na wykup potrzebujących koni

I o ile ma zapewniony dom.
guli jest dom a nawet transport dla Nestora.
Dom się znajdzie  😉
No to jestem ZA 😀
eeekstra bedzie jak Kopyciak, bedzie wstawiac zdjecia z zajezdki, pozniej z roboty, i bedziemy patrzec jak chlopaki rosna, pracuja, daja frajde. moze beda sportowi nawet? tak ciutke ale kto wie? 😀 😀 😀
Oj coś czuję, że w końcu będę zmuszona nauczyć się wstawiać zdjęcia  😵 😂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
05 stycznia 2012 21:33
WSPA-NIA-LE!!!!
Uprzedzając jednak sytuację (warto poznać zdanie wszystkich osób zaangażowanych w fundusz)
pozwolę sobie dodać, że teraz wszystko w rękach:
*Fazy- jak najszybciej przetransferować środki do Patery,
*Patera z kasą w ręku próbuje (różnie może być :/) kupić Nestora
no a my trzymamy kciuki...

Patera- gdyby ktoś chciał się jeszcze dołożyć, to może najlepiej od razu na Twoje konto?
Ja w każdym razie poproszę na PW.
Odświeżam

WYKUP NESTORA, KTO JEST ZA:                            KTO JEST PRZECIW:                  KTO SIĘ WSTRZYMUJE:     
1) mikstura                                                              1)                                                1) marysia550
2) Faza                                                                                                                        2) tereska
3) marta_sz                                                                                                                3) duunia
4) Ava                                                                                                                        4) Notarialna(zgoda na na wpisanie tutaj)
5) Sio
6) czeggra1
7) Moniqa
8) rzepka
9) rico
10) Forta
11) guli
12) bera7
Kopyciak, ale pewna jestes na milion procent, ze chcesz na siebie brac taki podwojny ciezar? Wiadomo, ze fajnie, bo jeden transport i konie, ktore sie znaja beda razem, ale to sa podwojne koszty WSZYSTKIEGO - odrobaczen, szczepien, kowala, jedzenia etc. i tak przez nastepne kilkanascie lat...

Przepraszam w ogole, ze pytam, ale ile masz wlasnych koni? Twoja stajnia jest znana innym uzytkownikom re-volty? Sa gdzies na forum dostepne fotki pokazujace warunki w jakich konie beda zyly u Ciebie? Cos mi sie w glowie kolacze, ze jestes weterynarzem i znasz dobrze kilku uzytkownikow z forum, ale moze juz mi sie wszystko chrzani😉 Jesli takie pytania juz padly wczesniej to bardzo przepraszam. Nie zebym watpila w Twoje intencje etc. Szczerze to Cie podziwiam, ze decydujesz sie, az w takim stopniu pomoc. Bo powiedzmy sobie otwarcie, ze najwiecej dla tych koni zrobisz wlasnie Ty, a gdzies to umyka w calym tym watku.
Moim zdaniem moznaby sie pokusic o to zeby stworzyc pozniej watek z Nico i Nestorem, zamieszczac tam ich zdjecia i informacje o nich i zrobic cos na zasadzie wirtualnej adopcji, czy co miesiecznych zbiorek od re-voltowiczow na ich utrzymanie. Mysle, ze nawet te 200zl miesiecznie by Cie znacznie odciazylo finansowo i wedlug mnie byloby to uczciwe, bo w koncu nie bierzesz ich do siebie zeby sobie na nich tylek wozic tylko po to zeby uratowac im zycie. Re-voltowicze wpadli na ten pomysl, wiec i powinni sie poczuc do minimalnej chocby odpowiedzialnosci za te konie. Na Ciebie i tak spadnie codzienna, dodatkowa fizyczna praca.

Jesli zaczynam bredzic to sorry, ale juz prawie mi sie oczy zamykaja😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
05 stycznia 2012 21:53
stillgrey  nie odgrzewajmy kotletów 😀
Wiem, wiem, że to było dawno i ciężko to odnaleźć wśród 65 stron
ale rozmowa na temat Kopyciak była.
w takim razie kajam sie i zaraz przekopie sie przez te 65 stron😀
stillgrey tak Kpyciak pisala o swojej propozycji:
No dobra, skoro mi Faza po Pw każe tu napisać, to napiszę.  Ja mogę jednego dzieciaka przygarnąć- stajnia przy gospodarstwie- złotych klamek brak, jedzenia pod dostatkiem, głównie emeryty i hodowlane stwory, pod "regularnym nadzorem" Horciakowej, Baffinki i Ogurka- z forumowiczów, to oni bywają u mnie najczęściej  😁 Problemem dla mnie jest transport- bo to nie ta strona Polski  🙄
Edit:
  Myślę, że mogła by też tego konia powoli wykupić- spłacić, ale to już ewentualnie ustalimy na pw  👀
dzieki bobek, kopyciak juz do mnie napisala na pw🙂
trusia, juz jest po sprawie, a kw zostala przeproszona przez osoby rzucajace oskarzenia. nie ma po co wracac do tego tematu, skoro poszlismy juz dalej.


Naprawdę jest po sprawie?  Skoro tu nie można wracać, gdzie można? Może w wątku kulinarnym (myśle, że taki istnieje), bo zrobił się tu niezły pasztet? A może w wątku o serialach, bo chyba ktoś nazwał to, co tu się działo, telenowelą?

O.K., przenoszę się w inne miejsce. Życzę powodzenia.




Mam prośbę, może mnie ktoś poprzez PW poinformować jak już będzie nowe konto do wpłat..?
🙂 ZEN oczywiscie, jak tylko ustalimy nowe konto ,zostaniesz poinformowana 🙂

Przelew do Paterki zrobiony - nie wiem tylko kiedy przez te wolne dni pieniadze dojdą, pewnie dopiero w poniedzialek.
Paterko nie wiem jak się czujesz na siłach w rozmowie z handlarzem ale jeśli wiesz, że jesteś emocjonalna to może naprawdę uda Ci się żeby pojechał z Tobą jakiś "twardy negocjator"? Żeby handlarz nagle nie wyskoczył Ci z większą ceną albo nie stwierdził, że nagle go nie sprzeda bo teraz tylko o to się boję...
Tak Ava, masz rację. W sumie mam trzy dni zanim przelew dojdzie to poszukam kogoś. Byłam tam i starałam się nie pokazywać po sobie, że mi zależy. Powiedziałam, że się zastanowię i dam znać. Tydzień już mija od mojej wizyty i może to on zmięknie. Zobaczymy. Trzymajcie kciuki!
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
06 stycznia 2012 08:20
Paterka, a ty w ogóle nie znasz tego handlarza? nigdy od niego nic nie kupowałaś? wcześniej np? 😉

ps: dokładnie zastanów się zanim udzielisz odpowiedzi...
przed chwilką weszłam na konto i...przelew w realizacji, nie wiem wiec kiedy pojdzie (proszę Katiję i Marysie o sprawdzenie, wejdzie na konto, kliknijcie w zlecenia i.... i przelew do Paterki jest w realizacji czyli jeszcze nie poszedł 🤔mutny🙂
No i udało się! Wszystko już jest, czyli pieniądze i nowy dom dla maluchów. W tamtym roku, również przed Świętami wykupiłam od tego handlarza starą klacz, której dni były policzone. Widzę, że to już chyba stanie się tradycją. Dziękuję Wszystkim! Jesteście wspaniałe   🙂
Paterka -wiem coś o kupowaniu koni od handlarza 😁  Musisz poprosić jakiegoś chłopa ze wsi (najlepiej najpierw dać mu  setę  do wypicia  na drogę -lepiej wtedy negocjuje). Ubrać w gumofilce, kufaję, berecik z antenką. Flaszka za pazuchę, kasa do kieszeni -i niech idzie kupować konia "do roboty w polu".
Inaczej -zaraz zaśpiewa Ci 4000 (bo "paniusia" chce konisia -to niech płaci, frajerka :wysmiewa🙂
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
06 stycznia 2012 09:34
rzepka... Paterka świetnie wie jak negocjować z handlarzem 🙄, dużo lepiej od nas 😉
udzielanie jej rad jest jak wożenie chrustu do lasu

a jeśli ten koń naprawdę zacznie kosztować 4000, jak piszesz to zupełnie nie będę zdziwiona

(bo "paniusia" chce konisia -to niech płaci, frajerka )  😁 😁 😂 😂 😂 

to nie paniusia płaci tylko RV
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
06 stycznia 2012 09:45
Ale revoltowe środki są ograniczone, jeśli tym razem nie uda się tego zwierzaka wykupić to uważam, że należy zrezygnować.
To jest po prostu ostatnia szansa, nie uda się- przykro ale przeznaczenia nie da się oszukać 🙁
a ile mamy srodkow na jego wykup? może jakoś "dozbieramy"?
duunia to nie tajemnica, że wykupiłam wiele koni od różnych handlarzy. Przepłacałam nie raz bo mi zależało. Nie umiem się targować niestety. Jeśli chodzi o wykup Nestora to nie był mój pomysł tylko forumowiczów. Ja nie mam w tym interesu tylko muszę jeszcze dołożyć. Nie chcę być oskarżana bo na to nie zasłużyłam. Jak dojdą pieniądze od Fazy to je odeślę, bo ja nie dam rady. Przepraszam🙁
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
06 stycznia 2012 09:59
Patera- nie możesz się teraz wycofać, no po prostu nie możesz.
Musisz się zmobilizować i podjąć ostatnią próbę.
Jeśli się nie uda, nikt nie będzie miał pretensji a Kopyciak będzie miała jednego zwierzaka więcej
a nie dwa.
A może ktoś z rejonu Patery chce ją zastąpić w tej sprawie?
Gorzej niż w przedszkolu 🙄
Większosc jak rozumiem podjęła decyzje o próbie wykupu Nestora - czy tak trudno trzymac sie tej decyzji, nawet jesli innym nie podoba się?
Czy jest ktoś inny poza Paterką  chętny do przeprowadzenia tej transakcji?
Jesli nie ma, to po te wszystkie komentarze 🙄

Ustalic nieprzekraczalną kwotę zakupu , jeśli Paterka jeszcze zechce i trzymac sie tego. Uda sie to dobrze, nie to trudno. Albo niech ktos chętny zgłosi się, zamiast pisac nic nie wnoszące teksty.
Tak sie caly czas zastanawiam nad problemem z dostepem do konta. Jaki jest problem z zalozeniem przez jednego z uzytkownikow konta do ktorego dostep, czyli login i haslo zostaloby podane publicznie w tym watku. Kazdy
Mialby wtedy swobodny dostep do informacji nt. stanu konta. Jedynie przelewy bylyby mozliwe do wykonania przez wlasciciela konta jednak rowniez w pelni kontrolowalne. Oczywiscie po zalogowaniu sie byloby widoczne imie i nazwisko wlasciciela konta ale to nie jest chyba problem - jezeli ktos sie podejmuje pilotowac zbiorke to mysle ze nie moze pozostac anonimowym.
Moja refleksja jest taka ze od 65 stron sledze watek ale jeszcze nie udalo mi sie wyczekac chwili w ktorej bez problemu moglabym wplacic pieniadze bo albo nie ma konta albo pieniadze sa zablokowane na koncie albo... albo... 🤔
To oczywiście był żart - z tym chłopem i kupnem koni. Czasami warto popisać sobie "nicnieznaczące " teksty -dla rozluźnienia nastroju. To tyle.
ps. Duunia -my wiemy, kto płaci za konia, ale handlarz nie wie i nie powinien wiedzieć. Pomysli, że to Paterka chce kupić (dlatego tak napisałam).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się