Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Dzięki. XP 2002. Nie wiem, czemu właściwe proporcje mogę ustawić tylko przy dużej rozdzielczości, ale już się w tym babrać nie będę. Zmalało wszystko, ale chociaż jest proporcjonalne 😉
Czy ktos wie co to za utwor w reklamie kinder bueno? 🙂
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
18 stycznia 2012 19:42
Dlaczego na facebooku z prawej strony jest lista osób podzielona tak jakby na dwie części? I czemu przy niektórych jest zielona kropka a przy innych nie? 🤔
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
18 stycznia 2012 19:54
Zielone to dostępna na czacie a bez kropki to te offline. Na górze listy osoby z którymi rozmawiałaś (albo coś w ten deseń, czasem nie ogarniam dlaczego ktoś się tam wyświetla 🙄 )
cieciorka   kocioł bałkański
18 stycznia 2012 20:06
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
18 stycznia 2012 20:42
Misskiedis ja też tak myślałam ale jak by patrzeć, że te na górze to te z którymi rozmawiałam a te na dole nie to u mnie się nie zgadza, totalnie wymieszane, a osoby bez kropki raz są a raz nie  🤔
Cieciorka- dzieki bardzo 😀 nie znalam tej strony.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
19 stycznia 2012 08:44
JARA, dziękuję :kwiatek: ale to tyczy się też tego, że ja swoje rzęsy praktycznie wyrwałam? 🙂
Czy w marketach z cyklu biedronka/netto kupie nori? w sensie glona do sushi😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 stycznia 2012 14:23
faith czasem lidl ma tygodnie tematyczne i wtedy takie coś można dostać, a tak na co dzień - wątpię, ale nie zaprzeczam. coś jak tydzień jeździecki, na co dzień nie mają tego sprzętu.
Czy jeśli jutro (około 13) mam zamiar oddać krew to czy mogę dziś (niedługo) napić się piwa 😀?
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
19 stycznia 2012 19:16
Chess, wydaje mi się, że to zależy jaką ilość chcesz wypić. Jeśli 1-2 to raczej tak, jeśli więcej to nie za bardzo. Są w necie kalkulatory obliczające mniej więcej kiedy pozbędziesz się wypitego alkoholu z krwi. Wiadomo, że nie są jakoś bardzo dokładne, ale orientacyjnie możesz sprawdzić.

Z braku miejsca w tym roku na święta kupiliśmy małe świerki w doniczce. Czy po miesięcznym staniu w domu, w temp. ponad 20-tu stopni mogę je przy obecnej pogodzie wystawić na dwór? Nie zaszkodzi im to? No i kiedy najlepiej przesadzić je normalnie do ogródka?
Jeśli będę cokolwiek pić to właśnie 1, max 2 więc chyba się skuszę.
Dzięki 😉
Horciakowa, wstaw go lepiej do jakiegoś pomieszczenia, bo jeszcze może przymrozić. Do gruntu jak już nie będzie ryzyka dużych mrozów
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
19 stycznia 2012 22:45
dzisiaj fryzjerka potraktowała moją ulubioną czarną bluzkę farbą z dość mocnym utleniaczem 🙁
jak mogę ją uratować?
Chess chyba 24 godziny przed oddaniem nie wolno pić alkoholu.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
19 stycznia 2012 23:17
Sanndy dla niej chyba nie ma już ratunku.
Sanndy, kupic czarnego markera i zamalowywac plame po kazdym praniu.
Horciakowa, moja doniczkowa choinka, podsuszona nieco, najpierw wyleciala z domu na myjke obficie polana woda, a teraz stoi przed domem i ma sie doskonale 😉
dempsey   fiat voluntas Tua
20 stycznia 2012 08:50
Proszę wyjaśnijcie mi krótko jak to jest z zasiłkiem pogrzebowym.
Sąsiadowi zmarła mama. Musi gwałtownie pożyczyć pieniądze -  na pogrzeb. Pożyczyliśmy oczywiście, ale tak się zastanawiam: jak to jest?
To trochę straszne w tej perspektywie widzieć odejście osoby bliskiej... ale to też jest jakąś tam częścią całości, choćby najmniej ważną. A póki dotyczy to bądź co bądź obcej osoby, to łatwiej takie sprawy sobie przyswoić.  Wybaczcie naiwność, ale nie mam o  tym pojęcia, jeszcze nikt bliski mi nie zmarł, chociaż zdaję sobie sprawę że każdego to czeka.

Więc prośba o info: widełki kosztów, co jeśli rodzina dajmy na to jest bez grosza, czy rzeczywiście trzeba w ciągu kilku (i tak strasznych dni) zdobyć gotówkę? Czy zakłady pogrzebowe nie rozliczają się z ZUS? Może jak braknie jakiegoś papierka to jest taka sytuacja..  🤔
Zasiłek pogrzebowy z ZUS wynosi 4 tyś. Rodzina zmarłego może podpisać w zakładzie pogrzebowym cesję, na podstawie której ZUS przelewa do zakładu pogrzebowego koszty pogrzebu. W tej kwocie są w stanie urządzić przyzwoity pogrzeb.
Gorzej jest gdy osoba zmarła nie jest ubezpieczona w ZUS. Wtedy koszty pogrzebu pokrywa rodzina. Koszty pogrzebu zmarłych bezdomnych lub osób samotnych i nieubezpieczonych pokrywa gmina.
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
20 stycznia 2012 09:02
niech to...
naiwnie wierzyłam, że może jest jeszcze jakiś sposób  😵
dempsey   fiat voluntas Tua
20 stycznia 2012 09:57
Gorzej jest gdy osoba zmarła nie jest ubezpieczona w ZUS. Wtedy koszty pogrzebu pokrywa rodzina.

Może to właśnie była taka sytuacja..?
Dziękuję strzeszynopitek.
Może to zależy w jakim mieście... U nas pogrzeb minimum 6 tysięcy a zasiłek ZUS 4 tyś. Jak trzeba wykupić miejsce na cmentarzu + nagrobek to koszty których nie pokryje ubezpieczenie są olbrzymie.
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
20 stycznia 2012 12:09
ogurek, katija, dzięki   :kwiatek: Póki co pewnie postoją jeszcze trochę "ubrane" bo jakoś tak nie ma kto się zabrać za "rozebranie" i wyniesienie gdziekolwiek 🙂
Jeszcze trochę i będzie jak w tym kawale: stoi dwóch facetów z piwkiem przy grillu i jeden mówi do drugiego: ta moja kobieta to ale upierdliwa jest, ciągle tylko słyszę wynieś choinkę i wynieś choinkę 😀
Czy jak oznaczę maila od danego nadawcy jako spam to wszystkie jego późniejsze wiadomości trafią do spamu czy musze kilka razy oznaczać, żeby skrzynka mi ich nie wyświetlała?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
20 stycznia 2012 14:09
Sanndy, albo zamówić czarną farbę do ubrań na allegro 🙂 moja mama fryzjerka też ciągle rozjaśnia ciuchy i ta farba jest cudowna 🙂
pony   inspired by pony
20 stycznia 2012 18:22
Czy takie zdjęcie : nadaje się do prawka? Bo już mam mętlik. Ktokolwiek się orientuje? :kwiatek:
to z dowodu? jeśli tak to się nadaje (oczywiście wywołane musi mieć odpowiednie wymiary, ale obstawiam, że to wiesz). ja mam w prawku i w dowodzie to samo zdjęcie 🙂
pony   inspired by pony
20 stycznia 2012 18:31
Nie z dowodu właśnie, z dyplomu 😉
a wygląda jak z dowodu 🤣 i tak może być

wymogi zdjecia do prawa jazdy
3,5x4,5
lewy półprofil odsłonęte lewe ucho nie zasłonięte oczy
w wypadku okularów brak odbić w szkłach lub odbicia minimalne.
kolor
brak badziewiów na twarzy typu kolczyki [czasem się czerpiają]
wzrok skierowany w aparat lub lekko w bok
brak nakrycia głowy [chyba że osobą fotografowaną jest muzułmanka]
białe/jasne tło
ostre bez przebarwień


a jak już jesteśmy w tym temacie, to co mogłaby się stać, gdyby policja czy jacyś urzędnicy odkryli, że auto typu sedan ma wpisane w ubezpieczeniu hatchback? okazało się, że mieliśmy tak przez dwa lata  😡 oczywiście nieświadomie! 🤣 składka okazała się wyższa, babka coś tam mówiła, że mogły by być jakieś konsekwencje, ale nic konkretnego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się