pielęgnacja i stylizacja włosów, fryzury

[quote author=fruity_jelly link=topic=1358.msg1282941#msg1282941 date=1327950103]
ponoć z Waxa jest super serum z witaminami a i e, jak skończy mi się jedwab to mam zamiar wypróbować
[/quote]

Wypróbowałam i... zawiodłam się, mi w ogóle nie odpowiada Waxa
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 stycznia 2012 19:57
Cariotka - dzięki, musiałam dojrzeć do długich włosów. fryzjerki mi wmawiały, że wyglądam lepiej w krótkich, ale przy moich ostrych rysach twarzy, wyglądałam strasznie. Długie są fajne i można z nimi robić fajne rzeczy.

ashtray - Nigdy nie farbowane, prócz grzywki, czego żałuję do teraz. Uwielbiam swój kolor, choć na zimę robi się trochę myszaty. A z koniem jesteśmy dobrani 😀
mi maseczka Wax też średnio leżała, o wiele bardziej wolę maskę Dolce Latte w której jestem zakochana 😜 ale i tak zapewne wypróbuję to serum, z ciekawości czym toto się różni od jedwabiu. Zazwyczaj używam jedwabiu CHI (są trzy wersje z tego co mi pani w sklepie pokazywała, ja mam bez alkoholu) z którego jestem zadowolona, teraz kupiłam na próbę eliksir z Gliss Kura i jest taki sobie, ciężko zmyć to z rąk po nałożeniu 🍴 włosy wygładzone, ładnie się rozczesują, przyjemnie pachnie ale łatwo przedobrzyć 😉

długie włosy są suuuper 😀 ale do fryzjerów często 'podciąć same końcówki' nie dociera 😉
Bardzo dobra maska jest z Subriny. Nie ma silikonów, nie obciąża, za to zawiera keratynę i inne bajery. Włosy są gładziutkie i miękkie. O taka:
http://lokikoki.pl/product-pol-591-Nutrisence-Repair-Mask-For-Damaged-Hair-and-Split-Ends-maska-do-wlosow-zniszczonych-500-ml-Subrina.html
Szkoda, że słabo dostępna  🙁

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 stycznia 2012 20:43
Ej, a coś tabletkowego? Bo mi bardziej na tym zależy. Nie lubię pierdyliarda specyfików do włosów, bo mam bardzo cienkie i delikatne, więc szampon+odżywka+pianka+lakier, więcej się na nich nie zmieści.
Ponia   Szefowa forever.
30 stycznia 2012 20:46
Ej, a coś tabletkowego? Bo mi bardziej na tym zależy. Nie lubię pierdyliarda specyfików do włosów, bo mam bardzo cienkie i delikatne, więc szampon+odżywka+pianka+lakier, więcej się na nich nie zmieści.

Merz Special. ;D
Strzyga, a moze poloz od czasu do czasu  na koncowki troszke oleju kokosowego, potrzymaj chwilke, dokladnie umyj/splucz i problem rozdwojonych koncowek powinien zniknac. I powtorze za dziewczynami: slicznie wygladasz  😎
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 stycznia 2012 21:00
Ponia - a to są ogólne czy szczególne? Bo mulit ja łykam.

Sanna - te olejki z tym spłukiwaniem mnie przerażają, zwłaszcza, ze ja mam pocieniowane, pewnie musiałabym na całe włosy nakładać.

Dziękuję =)
Strzyga, bo splukiwanie olejkow z jasnych, delikatnych wlosow to masakra, wiem cos o tym, ale efekt jest  fajny :-) Albo - mniej meczacy sposob na wzmocnienie wlosow - zalewaj sobie 2 lyczeczki zmielonego siemienia lnianego goraca woda, dodaj do smaku miodu  - jak lubisz - i pij sobie rano, przed sniadaniem, wlosom bardzo podoba sie taka kuracja  😎
zwykła poczciwa witamina B kompleks - jak dla mnie od lat najtańsze lekarstwo na wszelkie problemy z cerą i włosami 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 stycznia 2012 21:36
Sanna - ooo, spróbuję z siemieniem. Zwłaszcza, że głowę myję rano i nie bardzo mam czas nakładać i się babrać.
miss_misery - może czas pobrać =)
Scottie   Cicha obserwatorka
31 stycznia 2012 10:08
Strzyga, przede wszystkim nie cieniuj włosów! To chyba najgorsze, co możesz włosom zrobić (chyba, że masz ich dużo i nie ma innej opcji przy ich układaniu), będą dużo zdrowiej wyglądać, jak będą ciachnięte na prosto.

Ponia Ci poleciła Merz Special i ja też polecam- to coś w stylu skrzypowity- na włosy, skórę i paznokcie- ale dużo droższe (ok. 50 zł za jedno opakowanie, starcza na miesiąc- a kurację polecają robić ok. 3 miesiące) i zdecydowanie lepsze w działaniu. Nie zauważyłam wpływu na skórę, za to paznokcie rosły jak szalone, a włosy przestały wypadać w ogromnych ilościach i ich kondycja zdecydowanie się polepszyła.

Polecam zainwestować w maskę do włosów, słyszałam, że Biovax L'Biotica działa cuda- raz w tygodniu, w weekend jak masz więcej czasu po umyciu włosów nałóż na nie maskę, rozczesz grzebieniem, owiń w folię, nagrzej suszarką i wsadź pod turban z ręcznika. Noś jak najdłużej się da, najlepiej ok. 30 min-1h. Później zdejmujesz, spłukujesz, zostawiasz do wyschnięcia/suszysz i masz włosy jak marzenie 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
31 stycznia 2012 10:31
Tak. Ja jej jeszcze nie używałam, ale w necie krąży mnóstwo pozytywnych opinii nt tych masek. Jak tylko będę w SP to ją kupię. Aktualnie mam maski z Pantene (gęste i mocne oraz jakąś niby 3-minutową, obie trzymam przynajmniej pół godziny).
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
31 stycznia 2012 10:40
Strzyga - Ponia i Scottie dobrze prawią. Tylko Merz Special, na mnie NIC innego nie działało, a trochę takich tabletek w swoim życiu "przerobiłam". Ze skórą faktycznie zmian większych nie odnotowałam, ale włosy i paznokcie - cudo. Dość drogie jak już zostało powiedziane, jednak jak najbardziej warte swojej ceny.
Super, dzięki. W takim razie szukam do włosów blond i też kupuję  :kwiatek:
Scottie, a gdzie mozna ta maske kupic nie przez neta? w aptekach?
Scottie   Cicha obserwatorka
31 stycznia 2012 10:59
Podobno w SuperPharmie są dostępne, pytałam kilka stron wcześniej 🙂
sesja jest, nie ma czasu cofac sie kilka stron jednoczesnie sie uczac :P dzieki  :kwiatek:
Na allegro też są. Ale niewielki wybór.
Ja kupuje w normalnej aptece ta maske! Najwazniejsze, ze jest z naturalnych skladnikow i nie obciaza wlosow. Kupilam jakis czas temu jakas super extra fryzjerska i w porownaniu z Vaxem wypadla srednio.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
01 lutego 2012 09:49
czy znajdę gdzieś czerwoną farbę dającą refleksy na włosach?  nie chcę mieć jednolitego koloru na całych włosach. 
Syoss z pierwszej linii coś za szybko się wypłukał, więc na drugą się nie zdecyduję 😉
Ktoś posiada lub mierzył przypinaną grzywke?  😁
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
01 lutego 2012 14:28
ryzykuje stan moich włosów i farbuje się na czerwono  🏇
Ja czerwień będę próbować z garniera (sensation) 🙂 Syoss też mi się szybko wypłukał, mniej loreala, ale już nie będę z tą farbą ryzykować..
Cariotka   płomienna pasja
01 lutego 2012 15:39
Dramka ja kiedyś miałam. Chociaż mam swoją 😁, ale chciałam mieć gęstszą do koka. Na ciemnych włosach nie było widać, chociaż nie mam ich wiele.
Szukam godnego polecenia stylisty i fryzjera w Warszawie, umiałby ktoś mi coś polecić?  :kwiatek:
Dziewczyny, czy któraś z Was brała kapsułki REVALID lub Merz Special? Może możecie powiedzieć coś też o szamponach i odżywkach revalid, warto kupić?
Włosy ostatnio wypadają mi i łamią się bardziej niż kiedykolwiek...
Scottie   Cicha obserwatorka
06 lutego 2012 12:29
olalala, moja siostra brała Revalid- nie zauważyła spektakularnych zmian w wypadaniu włosów. Oczywiście wypadało ich mniej, ale i tak dużo (jej to kłaki lecą garściami, a dalej ma dużo włosów).

Ja brałam Merz Special i uwazam, ze nie ma nic lepszego zarowno na wlosy jak i paznokcie 🙂
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
06 lutego 2012 17:11
olalala, ja przez 2 miesiące łykałam revalid po 2 tabletki dziennie, efekt był zauważalny po tych dwóch miesiącach, dużo mniej włosów mi wypadało, zaczęły rosnąć nowe 🙂  z tego co pisze na ulotce kuracja powinna być minimum 3 miesięczna
do tego raz w tygodniu stosowałam maskę wosk z WAX na wypadanie włosów
Jest gdzieś w necie jakaś fajna DARMOWA stronka z mozliwością doboru fryzury?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się