PSY

Moja 'rasowa' kundelka  😎

Neska



Czy ktoś z forumowiczów posiada mastifa tybetańskiego ?

Właśnie mieszkam z czterema, choć nie moimi 🙂
wepchnę się z tym tutaj - do Wrocławian z okolic Zakrzowa:


UWAGA! W CZWARTEK 02.02.2012 około godziny 18.00 w okolicach Zakrzowa zaginął pies, york, nazywa się Pusiek. Jest szczupły, cechą charakterystyczną jest przecięte lewe ucho. Pies prawdopodobnie nie posiada czipa, nie miał też na sobie obroży. Jeśli ktokolwiek go widział, prosimy o kontakt - właściciel - 668 156 956 Poniżej zdjęcie Puśka po strzyżeniu, aktualnie jest zarośnięty.



http://www.facebook.com/photo.php?fbid=261239603945217&set=a.159916130744232.38337.123746631027849&type=3
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lutego 2012 12:22
McDonalds puścił reklamę, w której zapewnia, że McNuggetsy są bezpieczniejsze niż głaskanie pit bulla.  🤣
Reklama w linku, bo zdjęcie jest za duże.

Na facebooku szybko pojawili się właścicele pitków KLIK
zdjęcie
zdjęcie
itd..

A dla miłośników MakNagetsów wrzucam z czego są zrobione  🤣
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
04 lutego 2012 14:19

Australijczyki na mrozie





JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lutego 2012 14:20
tet,  nie chcesz mnie wziąć na sanki?  😁
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
04 lutego 2012 14:23
ja nie chce, ale moje psy juz w zaprzegu 🙂 trase znaja  🏇
Lucy, Lucinda, Lucisita  😀
Dramka Urocza 😀
Od jakiegoś czasu coś tutaj piszę, także wklejam również zdjęcia mojej Nelki 🙂 Autorką jest Blow 😉

Fotogeniczna bestia 😀


Cocker- Chart, lub jak kto woli Gjepard 🙂

I dwa ostatnie z dobrze znanym tutaj Tadeuszem Blow 😀:


Dostojni- Lady Sucza MoNelaza i Hrabia Tadeusz 😉



Dziewczyny, na pewno się orientujecie.. 😉 Czy derki Eskadronowe np. rozmiar 55cm to długość mierzona tak samo jak w końskich od karku do nasady ogona?  :kwiatek:
tak  😀
Gjepard w skarpetkach  💘
MorticiaSlayer, ale pięknota! Moje marzenie od zawsze, jako wiernej fanki Zakochanego kundla 🙂

Oglądam namiętnie Cesara Millana na youtubie, już z 15 odcinków ciurkiem połknęłam... i nie wydaje mi się to jakieś szałowe - strasznie powtarzalne, co odcinek to uczy chodzić z psem na spacerze. Super, tylko często ludzie mają większy problem niż spacery, typu niszczenie rzeczy, agresja... Nie wiem co ma chodzenie na smyczy do lęku separacyjnego albo gryzienia przy czesaniu. Nie przemawia to do mnie. Wolałabym np. 5 odcinków o tym samym psie i oglądanie jak idę postępy, a nie takie liźnięcia tematu za każdym razem.
Anderia   Całe życie gniade
06 lutego 2012 18:17
arabika fajna ta Neska - imienniczka mojej  😉 Choć tego imienia używam rzadko, częściej jest to Nyska, Nyssie (tak światowo), Nysława, od czasu pamiętnej podróży busem nyską z delikwentką 😀 A oto ona, tak na dokładkę, podczas swojej ulubionej czynności:





I słodkie oczka, czyli wcale nie szkodzi, że zabrałam Ci bluzę, nie?

Wojenka   on the desert you can't remember your name
06 lutego 2012 18:18
A propos Cesara Milana... 😁



Haha 😀 Chyba nie cieszy się wielką miłością wśród psiarzy, co?
monisiaxp Uroczo w nich wygląda, prawda? 🙂 Nadal nie mogę z Jej widoku w tych "bucikach". Musi je nosić, przynajmniej przez okres zimy, ponieważ od kopania w śniegu popękały jej strasznie opuszki... Na szczęście powoli zaczynają zdrowieć.
Dzionka A mnie szczerze powiedziawszy nigdy cocker się nie marzył 🙂 Jakoś tak wyszło- już długo chciałam zaadoptować psa, w wakacje przez przypadek dowiedziałam się, że moja klientka na jazdy konne musi oddać swoją sunię i postanowiłam Ją przygarnąć 🙂 Teraz nie żałuję, wręcz przeciwnie- nie wyobrażam sobie, że mogłabym trafić lepiej. Nela jest strasznie wdzięczna, niesamowicie inteligentna i pojętna i dodatkowo ogromny z Niej pieszczoch 🙂 Dzięki Niej chyba powoli także staję się miłośnikiem tej rasy (tzn. Nelka nie jest jako tako rasowa).

A wracając do tematu bucików wczoraj uszyłam perfekto zapięcia rzepowe. Dzięki nim zaoszczędziłam sporo pieniędzy, bo skarpetki w końcu się nie zsuwają i nie muszę kupować specjalnych psich butów 🙂
dobdry wjecor 🤣





Blow od razu widać kto rządził! 😀
On przy nich niczem ten jazgaty yorasek co wszystkich po kątach by chciał rozstawiać nie zważając na dysproporcje 😁
Hehehehe, no dokładnie 🙂 Po prostu zna chłopak swoją wartość i klasę!  🤣
A tak nawiasem mówąc- boskie te niedźwiadki!
Blow no śliczne puchatki 🙂
powiedz jaki charakter mają tybetany ?
Czy są takimi indywidualistami i uparciuchami jak azjaty ?
Jak sie sprawdzają jako psy do stróżowania ?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
07 lutego 2012 07:57
Oooo, Fadzik pożera mastiffa 😀

A ja tam Cesara lubię oglądać. Może nie uważam go za wyrocznię i nie próbuję ślepo naśladować (pomijam już fakt, ze za cienka na to jestem), ale kilka "trików" udało nam się od niego podpatrzeć i zastosować, co nieco poprawiło funkcjonowanie z Leeloo.

A moja piesa się rozkręca. Jesteśmy obie od 1,5 tygodnia w Warszawie u rodziców. I już nauczyła się zebrać (co tępię), ukradła 1,5 kilo kurczaka z szafki (błąd mojej mamy, która się odzwyczaiła, że pies w domu), przespała się na kanapie, a rano budzi mnie wskakując do łóżka i, cwaniara, natychmiast leży koło mnie na pleckach i macha ogonem - bo przecież kto taką słodycz wygoni. Wyganiam, zeby nie było :p
maleństwo a ja nie wyganiam :P Wręcz przeciwnie, nawet sama zapraszam  😡 O tak:

🤣
maleństwo   I'll love you till the end of time...
07 lutego 2012 08:02
Wiesz, poniekąd lubię spać z psem, poprzedni dosypiał u mnie w poranki, ale z drugiej strony podoba mi się, ze pies szanuje naszą strefę (w domu nawet nie wchodzi do sypialni), mamy łóżko dla siebie, no i jest czyściej. Jestem alergikiem i choć na psa nie reaguję jakoś mocno, to wolę spać na czymś "dog-free".

Ale widok słodki, one natychmiast jak wlezą do łóżka, to tak ślicznie zaciskają oczki 😉
Blow no śliczne puchatki 🙂
powiedz jaki charakter mają tybetany ?
Czy są takimi indywidualistami i uparciuchami jak azjaty ?
Jak sie sprawdzają jako psy do stróżowania ?


Są świetne, naprawdę dają się lubić 🤣 Jednak potrafią być skrajnie różne, tu przykładowo w jednym domu mieszka 5 sztuk i KAŻDY jest inny, MOCNO inny.
Na pewno są uparte, to ma się jak w banku 😀iabeł: Indywidualista-mega prawdopodobne 😁 Moim zdaniem to jest ciut bardziej lajtowa wersja CAO, nie są aż tak skrajne ale swoją specyfikę(mimo wszystko do CAO też trochę podobną) mają.Statystyczny maś będzie oszczędny w ruchu, jego ulubionym zajęciem będzie....leżenie 🤣 przy czym stróże z nich świetne, są bardzo czujne i (przynajmniej te, które znam), w przeciwieństwie do azjatów, lubią zaznaczyć swoją obecność darciem paszczy na jakieś oznaki życia co jakiś czas.Bardzo są miziaste choć, wydaje mi się, że wzorcowemu masiowi bliżej do tej błękitnej suki, która jest mocno wyniosła i mało wylewna w relacjach(i z ludźmi i z psami ze swojej paczki-z Fadzikiem jest inaczej, rozruszał staruszkę mocno jak widać 😀 ), sama nie będzie się napraszała o kontakt ale jeśli już się ją dorwie i wyciamka-to tak mi rób, tak mi dobrze.Dwóch chłopaków z tej ekipy to obraz totalnie sprzedajnego, otwartego(jak na mastifa tybetańskiego) psa dopraszającego się pieszczot i paróweczki, kolejne dwie sztuki mają problem z akceptacją obcości pod każdą postacią-suka unika kontaktu a pies wręcz przeciwnie-bardzo silnie będzie demonstrował swoje niezadowolenie(nawet otwartą agresją przy nadarzającej okazji), on jeden też nie akceptuje totalnie innych samców. Wg mnie ogrom zależy zwyczajnie od osobnika, doboru szczenięcia a cechy typowo rasowe swoją drogą-mogą przejawiać silniej lub lżej, w sumie jak we wszystkich rasach.
Powiem szczerze, że rozważałam CAO jako potencjalnego stróża mojej posesji ale tybetańczyk w moich oczach z azjatą wygrywa bezapelacyjnie 🤣
MorticiaSlayer  ja robię tak samo  😡

Zdjęcia robione komórką, więc przepraszam za jakość  😉

O ranyjuśku, BASSET! 😍 Dawaj go więcej 😅
jak już o spaniu to my tak.... 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się