Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

RaDag - gratulacje! Wracaj szybko i opowiadaj co i jak 🙂
cisawa   for those who know what, God sends the answer how.
26 lutego 2012 12:01
Horcia, twoje bobo jest tak piękne, że nie mogę sie napatrzec. Za każdym razemjakwchodze na re-voltę, to muszę sobie poogladać Wasze zdjęcia. Normalnie jakbym Anaśkę widziała jak miała miesiąc.

Co do zwierząt, Anaśka weszła w fazę mój kocurek - moje dziecko. Nosi na rękachj,wpycha do wózka dla lalek, nie jest w stanie pogodzić się z niesubordynacja "maleństwa", kiedy to wyskakuje z wózka i chce pohulać ze swoimi dziewczynami po całym mieszkaniu. Płacz, kopanie, darcie się, histeria- no po prostu - frustr w pełnej krasie.
Wczoraj Feliks po prostu miał juz dosyć, a  poniewaz często gęsto Anastazja łąpie go jeszcz e niewprawnei sprawiajac  przy tym ból, kot w akcie desperacji salwował się ucieczką z żelaznego uścisku czterolatki przez jej głowę. Oczywiscie zostawił kilka śladów na czole i na rączce, ale cóż... sama chciała.

Któregoś razu latała po całym domu z łapatką do piasku i usiłowała go zdyscyplinować, ale bardzo szybko, jak pokazałam jej co znaczy spotkanie łopatki z ciałem, stwierdziła, zę jego to chybaboli i już tak nie będzie. I nie zrozumcie mnie źle, ja jej nie biłam, obie siadłysmy i przegadałysmy te sytuacje, a nastepnie za jej zgodą pokazałam jej co to znaczy. 

Boże, ja myślałam, ze jak ona będzie coraz starsza, to będzie coraz lepiej, a tu jest coraz gorzej.
Ponadto, w wekendy, jak nie ma możliwosci wyładowania energii, to po prostu ją roznosi.  😵 HELP! niech ją ktoś weźmie..... 
Jestem , powiem wam, u kresu wytrzymałości,  przy wielości obowiązków tylko na moich barkach.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
26 lutego 2012 17:31
RaDag gratki wielkie i szacun 👍 Niech Emilka zdrowo rośnie 😅
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 lutego 2012 17:47
RaDag, gratulacje! Wracaj i zdawaj relację, pokazuj Emilię (piękne imię!)
Dwa dni bez Filipa z jednej strony miłe - wyspałam się a przy chorobie było mi to potrzebne a z drugiej strony tęskniłam jak glupia. Dziś poczuliśmy się lepiej i w te pędy po niego pojechaliśmy 😉

edit: mam pytanko - znalazłam otwartą butelkę Gripe water. Termin przydatności ma jeszcze długi tyle że stoi otwarta dość dugo. Nie wie ktoś ile to może otwarte stać? Bo sąsiedzi potrzebują i nie wiem czy mogę im dać.
Muffinka dwa miesiace po otwarciu.

RaDag gratulacje. Niezla waga:-) Czekamy na zdjecia Emilki :-)

Magdalena a siodlo jest ok. daj znac jak sue zdwcydujesz :-)
RaDag, Horcia gratulacje  😅
Przyłączam się do gratulacji!
galop dzięki 😉

Cierp1enie, moja Jula też się domaga odkurzacza - pokazałam jej co i jak - i nawet jej wychodzi - mam mniej roboty  😁 Pozostaniemy chyba przy prawdziwym  🤣 A Wader fajny - mamy kilka naczyń dzieciowych i Julka gotuje z kasztanów - też muszę jeść  😉
Książeczki i akademie dwulatków są super, potwierdzam! Najfajniejsze te z naklejkami. Maluj wodą u nas się średnio sprawdziło, ale moja Julka jest młodsza od Twojej, może przyjdzie z czasem. Na play-doh za mała, dostała od dziadków na gwiazdkę, póki co czeka w szafie.
A, i jeśli miałabym ja coś polecić - dostała też wózek spacerowy dla lalek. Uwielbia go, wozi swoją lalę Basię, misie, nawet kilka razy sama się wpakowała i kazała wozić. Mamy też takiego plastikowego różowego konika na kółkach, doostała jak miała niecały rok - kocha go do teraz, tylko nogi za długie  🤣 Konik bryka, staje dęba, etc - robi z nim wszystko. To fajny trening do rowerka biegowego  🙂



No wózek też mamy i najczęściej wozi go pusty, lub jakieś dziwne przedmioty 🙂
lalkami ona w ogóle nie chce się bawić, leżą w kącie jak na razie 🙂
Teraz myślę o rowerku biegowym i pewnie kupimy na dzień dziecka 🙂
A tego konia nie widziałam, masz foto?

Do zabawek to też mamy taką taczkę z hello kity 🙂 lubi w niej wozić różności, ale na działkę ją zabieramy 🙂


Demon - podziwiam za wytrwałość w prasowaniu, ja to bym straciła cierpliwość zapewne
RaDag Gratki!!!
galop, Cierp1enie, wybrałam na allegro takiego, chyba będzie OK? http://allegro.pl/konik-na-biegunach-2-kolory-duzy-kon-warszawa-i2123627880.html

Mam jeszcze przyziemny (w obliczu tu opisywanych, ale co tam) problem - czy są jakieś pieluchy "majtkowe" poza Pampersami? Takie nie zapinane na rzepy, tylko wciągane jak majteczki?

No i zobaczcie, jak słodko Julka przytula się do Maksia:
cisawa   for those who know what, God sends the answer how.
27 lutego 2012 08:16
magdalena, chyba Huggies są majtkowe. Co prawda najdroższe, ale są.

BTW, po raz pierwszy w życiu , jak się tak nakazywała na Wasze brzuch, zatęskniłam zabytkiem w ciąży. Nawet wyartykułowalam moje tęsknoty do A nakazując jej żeby wlazła do z powrotem do brzucha. ale dzisiaj rano jak salam pod prysznicem, przeszło mi jak pomyślałam ze nie widziałbym swoich stop przez długi czas.  🤣
RaDag gratulacje dzielna jesteś 🙂

Fajny ten koń 🙂
A dla dwulatków to ja bym też polecała za laufradem (rowerkiem biegowym) się rozglądnąć zwłaszcza że wiosna idzie 🙂
Magdalena słodkie zdjęcie kiedy rodzisz?


Dziewczynki rzeczywiście same wybierają takie szowinistyczne zabawki typu odkurzacz, mop, kuchnia?? 😀


Mi brzuch wywaliło w ciągu tygodnia okropnie 🙂 Ale ale przestał uciskać na pęcherz!
magdalena, chyba Huggies są majtkowe. Co prawda najdroższe, ale są.


cisawa, dzięki Ci  🙇 Oby były dostępne, bo tych Pampersów wczoraj w 2 marketach nie było.

gwash - laufrad wpisany w plan zakupów u nas  😀 Mam termin na 12 marca, więc teoretycznie za 2 tygodnie. Już niedługo zobaczę swoje stopy  🤣

edit: Julka ma też samochód rozkręcany (nawet silnik się wyjmuje, koła odkręca) plus zestaw kluczy do niego. No i klocki, ale z nieklocków to faktycznie większość szowinistycznych. Musze nad tym popracować  😉
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
27 lutego 2012 09:26
my_karen, dzięki  :kwiatek:

RaDag gratulacje  😅 i witaj w gronie rodzących bez znieczulenie 🙂

cisawa, bardzo mi miło  :kwiatek:

Magdalena, pieluszki majtkowe są jeszcze w Rossmannie, firmy Babydream.

A ja się przypomnę, może jednak ktoś wie?
Mam jeszcze pytanko, a właściwie dwa:
1. Czy trzylatkowi można podać herbatkę z melisy?
2. Czy mamy na forum psychologa dziecięcego albo może ktoś poleci jakiegoś dobrego z Poznania lub okolic?
Mozesz podac melise. z psychologiem nie pomoge
Euforia_80 pisałam kilka stron wcześniej,że moja mała też się mocno 2 razy zaniosła,że prawie straciła przytomność,byliśmy z tym u lekarza i powiedział nam,że bardzo dużo dzieci tak ma,niestety nie zrozumiałam dokładnie wszystkiego ponieważ mój niemiecki nie jest aż taki dobry,powiedział tylko,że nie mamy czym się przejmować i bardziej uważać na małą gdy widzimy,że zaczyna płakać,jednak nie zmienia to faktu,że jak będziemy na początku kwietnia w Pl na szczepieniach to i tak wypytam się naszej Pani doktor.
Magdalena super fotka. 😉
I fajny konik. Może kiedyś też młodemu kupię, narazie konia na biegunach olewa.
A jaki macie rozkręcany samochód??? Ja szukam takich rozkręcanych zabawek - Filip uwielbia takie cuda 😉

A powiedzcie mi czy taki rowerek biegowy to np my możemy już kupować w lato? Czy za mały jest Filip? Może prędzej na przyszłą wiosnę? Filip w lato będzie miał niecałe 2 lata(kończy we wrześniu).
Za mały raczej. Możesz kupić jeździk odpychacz na 3 lub 4 kółkach (np pukylino) - to takie przygotowanie do laufrada. Chodzi o to żeby był dość wysoki i z tyłu miał dwa kółka ale w małym rozstawie, to uczy trzymania równowagi i nie koślawi kolan - są też takie plastikowe coś ala motorki ..
A rowerek biegowy to tak od 2 (dla hardcorów) - 2,5 lat. Co ostrożniejsze przypadki to nawet od 3.
Ok, dzięki za ady. Czyli przyszła wiosna, a teraz poszukamy czegoś innego🙂
U nas do konia na biegunach Młoda uwielbiała mieć kantary, szczotki, ochraniacze od kuca  😁
Wczoraj wieczorem udało jej się rozbroić taką grę, którą miała z dziecięcej gazety, wyciągnąć plastikową kulkę wielkości grochu i wpakować kulkę do nosa  😵 Jakiś cudem ją wyciągnęłam  "patyczkiem do uszu", ale odnoszę wrażenie (po tym jak się wystraszyła), że już nigdy nic do nosa nie włoży  😁


Widziałyście jogę dla niemowląt?  😲 🤔
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Szokujaca-rosyjska-joga-dla-niemowlat,wid,14285436,wiadomosc.html?smgajticaid=6dfed
Magdalena - słodki brzuszek 🙂

Gwash
- pochwal się brzuszkiem!

My rowerek biegowy kupujemy 1.06 🙂 więc Julka będzie miała 2 latka i 4 miesiące 🙂 ciekawe czy jej się spodoba 🙂
gwash podoba mi się ten PUKYLINO 😉 A trójkołowe które znalazłam mają tylne kółka szeroko rozstawione, przynajmnniej takie na szybko widziałąm na alegro.
To jaki lepszy - 3 kołowy jakiś czy PUKYLINO? 😉
Jak dla mnie pukylino 🙂 ale o jakich Ty trójkołowkach mówisz? Takich zwykłych rowerkach na pedały, czy odpychaczach ? Bo jeśli o rowerkach na pedały to zdecydowanie laufrady są lepsze i zdrowsze i wygodniejsze.

Bierz Pukylino, chętnie odkupię jak Filip wyrośnie 🙂 Fajowy jest ten jeździk 🙂

Jak byliśmy ze znajomymi na Węgrzech to tam mnóstwo dzieciaków w wieku 1-2 lata śmigało na takich motorkach - z przodu toto miało jedno kółko a z tyłu 2 ale wąsko rozstawione. Tam to było bardzo popularne na placach zabaw i w klubikach i nasze wtedy 1,5 latki momentalnie to opanowały, kilka razy się przewrócili ale potem śmigali na odpych aż furczało.
Cierp1enie  :kwiatek:
nie koślawi kolan
jeśli dam Julce laufrada jak będzie miała ciut mniej, niż 2 lata - wykoślawi? Albo czy z jakiegoś innego powodu nie powinnam? Ona jest bardzo sprawna i raczej opanuje taki rowerek.
A jaki macie rozkręcany samochód??? Ja szukam takich rozkręcanych zabawek - Filip uwielbia takie cuda
taki zupełnie zwykły, no name z allegro - jest cała masa rozkręcanych, na pewno coś wyhaczysz. Niestety fotka bez kluczy i kierowcy - są gdzieś rozprowadzone po mieszkaniu. A - i ma nawet wkrętarkę - i to ze sprzęgłem mechanicznym!!! Oraz imadło  😉

Dajcie jakieś linki do tych rowerków i trójkołowców!
Magdalena z tego co wiem to o 6 rano odeszły wody a o 10,25 Emilcia już była na świecie.

A ja byłam wczoraj odwiedzić RaDag i Emilcię. Dziewczyny czują się dobrze. Wiadomo RaDag jeszcze obolała i wszystko robi pomalutku ale już widać, że dumna z córy no i mama z niej pełną gębą 😉 A Emilcia spogląda na świat, nawet czasem sobie łypnie "spode łba".  Pokazała opcję - taka jestem grzeczna i kochana, oraz - ooo tyle mam pary w płuckach.

Jest szansa, że dziewczyny dziś wyjdą do domku już.
Magdalena dzięki, poszukam.

gwash mówię o trókołowcach bez pedałów. Takie na szybko znalazłam na allegro http://allegro.pl/quick-smart-jezdzik-3-kola-odpychacz-niebieski-i2151855310.html  One mają koła tylne szeroko, więc chyba odpada?
O jakie motorki chodzi? Jak masz chwilkę to pokaż jakiś link :kwiatek:

edit: taki motorek znalazłam http://allegro.pl/motorek-jezdzik-step2-step-7362-usa-krakow-i2121563354.html  albo taki już mocno tani http://allegro.pl/motorek-motor-enduro-dla-dzieci-jezdzik-mix-kolor-i2155686676.html
Magdalena o proszę - jest Pukylino od ok 1 roku i Puky Wutsch od ok 1,5 roku czyli troszkę większy. A zwykłe jeździki to takie co są następne w linku (takie typu autko - Puky Rutscher i inne) i to one mogą ewentualnie koślawić nogi. Tak mówią rehabilitanci i ortopedzi, ale młody miał takie autko, tyle że b. szybko  z niego wyrósł i faktycznie nogami ciągnął. Na pewno te autka nie są polecane jak dziecko ma już skłonność do koślawienia kostek albo kolan.

http://www.aktywnysmyk.pl/13-jezdziki


Muffinka jakiś taki mało terenowy ten jeździk z linka, ale poza tym to też fajny.
A te motorki to coś w tym stylu było:
http://allegro.pl/jezdzik-motor-worker-enduro-maxi-nowosc-na-allegro-i2148078580.html

Eidt: dokładnie takie motorki, razem pisałyśmy
gwash tanie te motorki, dużo tańsze niż jeździki. Ja musiałabym chyba też kupić Puky Wutsch . Bo młody za miesiąc kończy półtora roku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się