Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Z tego co zrozumiałam w mej świadomości pomyliłam dwie stajnie  ze sobą. Ta przy A8 jest niska. Ale nie istotne to tylko moja ciekawość 🙂
nela25   Elanus 08.2011
18 marca 2012 16:48
Aby troszkę usystematyzować stajnie w Węgrzcach napiszę tak:

1) Stajnia p. Marka Waśko potocznie przez nas (pensjonariuszy) nazwana Waśkoland  😉
Znajduje się na ulicy B1, przy torach kolejowych, pomiędzy Węgrzcami a Batowicami.
Typowa przydomowa stajnia pensjonatowa z 9cioma boksami, ujeżdżalnią i pastwiskami.
A propos... od soboty 24.03.2012 u Pana Marka zwalnia się jeden boks. Ogłoszenie dodam na stronie ogłoszeń, postaram się to zrobić jeszcze dziś.


2) Stajnia TJN "naturalsów" inaczej zwana też stajnią p. Uli od imienia właścicielki.
Znajduje się przy Ośrodku Doświadczalnym wgłębi, przechodzi się przez bramę i tupta jakieś 500m.
Stajnia oferuje jazdy, pensjonat, szkolenia.

3) Stajnia p. Jana Czerniawskiego
Znajduje się przy Ośrodku Doświadczalnym po prawej stronie od bramy do Ośrodka.
Z tego co się orientuję Pan Jan hoduje araby, miałam też znajomą która trzymała tam konia na pensjonacie.


W sprawie wolnego boksu u pana Marka zapraszam również na PRIV.
A myśmy z Treserem byli dziś w Targowisku. Dojazd trochę hard core bo pojechaliśmy przez pomyłkę taką drogą hm.. dla pieszych. Ale to nasza wina.
Stajnia imponująca. Piękna hala. Myjki i tak dalej. Wszystko jest. Konie na wybiegach lśniące, zadbane.
Baaardzo miły Pan nas powitał i pokazał. Podobało mi się. Gdybym miała 17 lat to chciałabym tam trenować.
nela25 brawo dla Ciebie  🤣 🤣
. Gdybym miała 17 lat to chciałabym tam trenować.


A co byś chciała trenować w wieku 17 lat ?
Jeźdźcy pełnię możliwości osiągają po 30...
Właśnie też nie rozumiem tej wypowiedzi  🤔wirek:
A może tam przyjmują do stajni tylko siedemnastki?? 😁 😁
[quote author=Tania link=topic=196.msg1342085#msg1342085 date=1332089966]
. Gdybym miała 17 lat to chciałabym tam trenować.


A co byś chciała trenować w wieku 17 lat ?
Jeźdźcy pełnię możliwości osiągają po 30...
[/quote]
no ale chyba nie zaczynają trenować/uczyć się w wieku 25 lub więcej lat, i dużo więcej,  żeby mieć tą pełnię po 30...
Tani zapewno chodziło o to że to typ stajni dla młodych ludzi, rozwijających, lub takich z aspiracjami sportowymi, gdzie pewna infrastruktura, zaplecze jest niezbędna dla realizowania swoich planów sport. lub przynajmniej b. pomocna.
Inaczej: chciałabym mieć takie warunki kiedy byłam młoda. Comprende?
O! Paladynka wytłumaczyła. Tak. O to chodziło.
nela25   Elanus 08.2011
18 marca 2012 21:14
Jeźdźcy pełnię możliwości osiągają po 30...


Jakże ja się cieszę, że jeszcze jest dla mnie nadzieja ;D  😜

Dzięki Zorilla.

Tania ja też byłam dzisiaj Targowisko oglądać 🙂 Na mnie największe wrażenie robi ta imponująca hala, brakuje tylko trybun i był by drugi Janów Podlaski 😉 Piękna i funkcjonalna 😉
Boksy bardzo ładne, stylowe, czyściutko. Myjka, solarka, czyszczarka 😉 (czyli miejsce do czyszczenia jakby ktoś się pytał). Balkonik z widoczkiem na halę.
Tania, nela25, a może jakieś zdjęcia?
Pewnie sto lat minie, zanim uda mi się tam wybrać osobiście 😉
Nie zrobiłam. Ups.
Cariotka   płomienna pasja
19 marca 2012 15:55
🤬 na drugi raz nie zapomnij:P
Słuchajcie, czy znacie kogoś studiującego na UEKu i jeżdżącego zarazem?
Chodzi mi o kogoś to chciałby i miał możliwości pojechać na Akademickie Mistrzostwa Polski, proszę o pomoc  :kwiatek:
nela25   Elanus 08.2011
20 marca 2012 08:30
Cariotka, Zorilla ja też zapomniałam zdjęć zrobić... taka byłam zaaferowana tą halą i podłożem...

Nasza voltowa koleżanka Tanzerin trzyma tam konia, a ewabe miała z tego miejsca gdzieś zdjęcia na necie, ale teraz nie mogę znaleźć...
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
20 marca 2012 13:52
wrzucam tu, bo w ogłoszeniach zginie a to prośba/ informacja dla ludzi z Krakowa i okolic: potrzebny instruktor na ten weekend do poprowadzenia jazd w zastępstwie w stajni w kolo Krakowa. więcej info na Prv.
Kiedy ja żadnych zdjęć nie potrzebuje 😉
Dava   kiss kiss bang bang
22 marca 2012 20:16
Czy ktoś byłby chętny (może nie tak na już-już) w niedalekiej przyszłości na sieczki od Pana Podkowy? Zawsze można zrobić zamówienie zbiorowe i wyjdzie bez kosztów przesyłki  🤣

Ktoś chętny?  😎

nela25, Katalog ze zdjęciami z Targowiska mam w galerii ;-)
Dava, ja prawdopodobnie, ale dopiero pod koniec kwietnia. Jeśli będzie akutalne daj znać.
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
23 marca 2012 08:00
Wow !  😜

Nie wiedziałam, że tak tam wygląda! Jest świetnie  😜

A, jeśłi mogę spytać, co to jest Gotowalnia?  😂
nela25   Elanus 08.2011
23 marca 2012 10:06
maison, "gotowalnia" to chyba Przygotowalnia 🙂 Koni do jazdy lub służąca w celu rozsiodłania 😉
Dokładnie tak :-))) Ale i ugotowąć coś by się pewnie dało ;-)
Kami   kasztan z gwiazdką
23 marca 2012 16:02
Chciałam wszystkich ostrzec przed złodziejstwem w Santosie. Jeżdżę tam od dwóch lat i nigdy wcześniej nic podejrzanego się nie działo, aż do... Miesiąc temu ktoś z korytarza stajni ukradł mojej przyjaciółce porządny ujeżdżeniowy palcat - wszyscy przepytani, siodlarnia i inne pomieszczenia przeszukane, kamień w wodę. Dodam, że zorientowała się szybciutko. Drugi przypadek dotyczy niestety mnie. Pożyczyłam siodło przyjaciółce, która jest tam instruktorem. Siodło wisiało w najmniejszej stajni, tam gdzie stoją konie właściciela i wydawałoby się najbezpieczniejszej. Pewnego dnia siodło zostało bez pokrowca  🙄 dodam, że był porządny, bawełniany i bardzo fajny... Oczywiście nikt takiego pokrowca nie widział  👿 Zła jestem strasznie  😤
Kami, dobrze że choć siodło zostało...
Kami   kasztan z gwiazdką
23 marca 2012 18:12
Dokładnie... Przykre, że są ludzie dla których przywłaszczenie cudzych rzeczy nie stanowi problemu...
Obecnie orientuję się w stajniach krakowskich, konkretniej interesuje mnie północno-zachodnia część miasta  i okoliczne wsie... mianowicie poszukuję czegoś, co nie kosztuje >1000 zł, ma jezdną ujeżdżalnię (najlepiej z drenażem, hala to już w ogóle marzenie), pastwiska, dobrą opinię i gdzie mogłabym wreszcie pogodzić zadowolenie konia z zadowoloną mną. I murowana stajnia (nie drewniana) też jakoś lepiej działa na moją psychikę...
Jakoś wydaje mi się, że mam zbyt wysokie wymagania  😵

Przeglądnęłam z grubsza wątek i zastanawiam się, co się tak właściwie dzieje z Mustangiem? Coś nic o nim nie słychać, nikt o nim nie mówi. Przyjmują tam dalej konie na pensjonat? Ktoś może wie, za ile? Natrafiłam na wypowiedź z 2010 roku, że rekreacji tam tak dużo, że pensjonariusze jeździć nie mogą, więc uciekają...


W Mustangu aktualnie nie ma wolnych miejsc i raczej dlugo nie bedzie. Pensjonat aktualnie kosztuje 1050zl...jesli ktos potrzebuje dokladniejszego info, to sluze pomoca - jestem tam kilka razy w tygodniu, bo prowadze jazdy 🙂
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
24 marca 2012 13:16
U nas dzś pogoda była przepiękna! W sam raz na...golenie 😀  😂



Dzięujemy Pani Ewie  :kwiatek:
Trzyma ktoś konia w OJK Pegaz lub Podskalanach? I jakie są stajnie ok. 15 km od Nowej Huty lub Czyżyn?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się