tragiczna śmierć dziecka

Szczuka na jego wielokrotne propozycje, że ich jej odda (swoją drogą dość przedmiotowe traktowanie Waśniewskich- moża ich komuś oddać, podrzucić, może pożyczyć  👀 :hihi🙂 powinna mu powiedzieć- ok! Biorę! Dawaj!  😁 Dopiero bys się wił i tłumaczył, że ich nie odda  😁
kto oglądał rozmowy w toku?

przeczytałam streszczenie na wp i widziałam 2 minutowy fragment i jestem w szoku 😲- jak mozna mówić o dziecku, 2 miesiące po jego śmierci z takim luzem i uśmiechem, jakby się wspominało udane wakacje! dla mnie jest to niewiarygodne....mój tata nie żyje od 5 lat i do dziś trudno mi o nim mówić bez emocji i wzruszenia...

i nie wspomnę o wyłapanych rozbieżnościach między tym, co mówili w styczniu, a tym, co mówili teraz....

tydzień temu na konferencji prasowej katarzyna była niema i nieobecna duchem - pod wpływem silnych psychotropów
dziś wyglądała "świetnie" 🤔


wierzę w Jackowskiego - już raz się nie pomylił i wierzę, że teraz również jego scenariusz się potwierdzi
Dokładnie.... Kaśka wyglądała na dość zadowoloną. W RWT powiedziała, że upuściła dziecko jak wróciła się do domu po pappersy, a w styczniu przecież mówiła, że po kąpieli dziecko jej wypadło. Ja zadam podstawowe pytanie: Kiedy ktos ma wypadek, to w pierszej kolejnosci dzwoni się po karetke, czy myśli gdzie schować zwłoki? 🤔

Cieszę się, że chciaż feministki doceniły cheroiczny czyn Kasi i ją wspierają. Poza tym stała się gwiazdą, a tak kto o niej by usłyszał? 😉
ten filmik to czysta prowokacja 😤

No moze ale czy na pewno?

Dwoje włoskich naukowców, pracujących na uniwersytecie w australijskim Melbourne, dowodzi w swoim eseju ("After–birth abortion. Why should the baby live"😉, iż skoro dopuszczalna jest aborcja, dopuszczalne powinno być także uśmiercanie dzieci już po porodzie, w szczególności tych obarczonych nieuleczalną wadą genetyczną.
Minerva i Giubilini znajdują moralne usprawiedliwienie dla zabicia noworodka. Argumentują, iż jest on tylko "potencjalną osobą", nie posiada zatem wszystkich atrybutów istoty ludzkiej i nie ma "moralnego prawa do życia".
Autorzy nie zatrzymują się w pół kroku, idą dużo dalej. Twierdzą, iż tzw. aborcja postnatalna (after–birth abortion) powinna być dozwolona także w przypadku dzieci zdrowych, gdyby ich przyjście na świat "oznaczało zbyt duże obciążenie dla rodziców, jak również dla społeczeństwa".
Decyzja zależałaby przede wszystkim od zbadania "potencjału" egzystencji dziecka (gdyby urodziło się chore) oraz określenia, na ile jego pojawienie się może obniżyć standardy życia całej rodziny (gdyby urodziło się zdrowe). "Nowe stworzenie wymaga ze strony rodziców energii, opieki i pieniędzy, których często nie ma w nadmiarze. Można uniknąć takiej sytuacji, dokonując aborcji, lecz czasami jest to niemożliwe".(...)
"Przecież można oddać dziecko do adopcji" – mógłby nieopatrznie zasugerować jakiś mało rozgarnięty chrześcijański fundamentalista. Ale i na taką wątpliwość nasza para etyków jest przygotowana: "Owszem, zdrowe i potencjalnie szczęśliwe dzieci mogłyby zostać adoptowane. Musimy jednak pamiętać o interesach matki, która może doznać psychologicznej traumy z powodu przekazania własnego dziecka innej rodzinie (...). Prawdą jest, iż poczucie żalu i straty może towarzyszyć zarówno tradycyjnej aborcji, aborcji postnatalnej, jak i adopcji. Nie możemy jednak zakładać a priori, że adopcja będzie dla matki najmniej bolesna".

(...)
prof. Savulescu, wykładowca Oksfordu, ma na swoim koncie wiele równie intrygujących prac. Jest zdeklarowanym wyznawcą eugeniki, uważa, że rodzice powinni otrzymywać pełną wiedzę na temat genetycznych wad płodu, dzięki której mogliby dokonywać aborcji selekcyjnych. Dotyczy to rzecz jasna także procedury zapłodnienia in vitro.(...)
Prof. Savulescu popiera postulat klonowania oraz wykorzystania embrionów i płodów jako "nosicieli" narządów do transplantacji. "Jeżeli zezwalamy na aborcję ze względów społecznych, powinniśmy się także zgodzić na aborcję w celu ratowania życia innych ludzi" – pisał w kwietniu 1999 w "Journal of Medical Ethics".

(...)
Najsłynniejszym i najczęściej występującym w mediach zwolennikiem mordowania noworodków jest Peter Singer, australijski filozof i bioetyk, obrońca praw zwierząt i promotor weganizmu, profesor amerykańskiego uniwersytetu Princeton.
Dla Singera zabicie dziecka jest moralnie neutralne. W przeciwieństwie do spożywania wołowiny, które jest moralnie naganne. Co ciekawe, w swojej pokrętnej argumentacji Singer mimochodem przyznaje rację przeciwnikom aborcji, twierdząc, iż zarówno płód w łonie kobiety, jak i noworodek są "istotami żywymi". "Rozróżnianie między płodem a noworodkiem to fikcja. Powinniśmy postawić sobie inne pytanie: czy fakt, że mamy do czynienia z realnym człowiekiem, odbiera nam prawo do pozbawienia go życia" – zastanawia się Singer w książce "Rethinking Life and Death".
I odpowiada: nie odbiera. W wywiadzie dla niemieckiego tygodnika "Der Spiegel" filozof zaproponował, by wprowadzić 28-dniowy "okres próbny" dla nowo narodzonego dziecka. W tym czasie rodzice mogliby jeszcze podjąć decyzję o zabójstwie.


Pod tym linkiem zacytowany jest caly artykul z Rzepy autorstwa M. Magierowskiego.
Widziałam filmik wstawiony przez Cierpienie już wczoraj, ale tak mnie oburzył że go w końcu tu nie wstawiłam. Paranoja.
Dzisiejsze rozmowy w toku też widziałam - Pani W wciąż z tym głupawym uśmieszkiem na gębie i ten jej mężulek doprowadzają mnie do szału. Słuchałam tego siedząc tyłem do tv i bawiąc się z dzieckiem klockami bo serio nie jestem w stanie patrzeć na tą parę ludzi!
Po śmierci dziecka ona jest zmartwiona że mąż będzie chciał rozwodu  😵
Tak, tak Dramka to było dobre 😉
Teatrzyk, normalnie teatrzyk  😤  I te dzieci prześladujące ich z wózków i reklam  :emota2006097: Jakie wylaszczenie u pani W, i ten wyraz radości na twarzy, krokodyle łzy  😵
Przeraża mnie to, co się dzieje na świecie 👀 No k*rwa, jak tak można.... Ja rozumiem, że są spekulacje, kiedy w łonie matki zaczyna się życie. Czy po zapłodnieniu, czy kiedy komórka połączy się z endometrium, albo kiedy zostanie wykształcony układ nerwowy. No, ok. To rozumiem. Ale jak można mówić o PRAWIE do życia i okresie próbnym do 28 dnia życia po porodzie. Jak dla mnie, w dobie dzisiejszej antykoncepcji, aborcja jest dla mnie absurdem.... Oczywiście, czym innym jest w przypadku gwałtu itp. 😕
Bartek bardzo dobrze gada..wie co mówić..nie widzę u niego rozpaczy a ona według mnie gra..

Jasne musiała zemdleć i stąd uraz w tył głowy  🙄
Jasne musiała zemdleć i stąd uraz w tył głowy  🙄


noo to też zauważyłam - a tyle czasu utrzymywali, że ktoś ją napadł......

oglądam właśnie rozmowy w toku - szok, jak ich wypowiedzi są wystudiowane i wyuczone!! jak dobrze odrobiona lekcja.... 🙁
Dokładnie, zwłaszcza u Bartka  🙄
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
30 marca 2012 08:23
http://wiadomosci.onet.pl/wideo/dwa-razy-wyrwano-madzie-smierci,49794,w.html#play

zobaczcie ok 4.30, on odpowiada za nią, jakby się bal że zapomniała dobrze wyuczonych zeznań  🤔 nie mogę na tego gościa patrzeć normalnie  😤

cala ta sprawa jest nieźle pokręcona... i niestety pasuje na "odwracacza uwagi" od tego co się dzieje w kraju, jakoś nie mogę się pozbyć wrażenia ze śledztwo jest tak prowadzone żeby ludzie się bulwersowali i nie patrzyli we właściwą stronę
Po prostu - witamy w Sparcie...
dziecko będzie miało nie taki kolor oczu - tez do kosza 😤
To jest po prostu znieczulica, niech ci dwoje wyniosą się na Syberię, bo niestety widać mają zupełnie nie taki system wartości - a dziecko w okienku można było zostawić... Skoro stanowiło to problem dla rodziców.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
02 kwietnia 2012 10:19
Makabra 🙁 jak sobie pomyślałam, że to dzieciątko się dobę męczyło.  🙁
oko za oko...
Robi się coraz ciekawiej -matka Madzi... uciekła  🤔
http://wiadomosci.onet.pl/sprawa-madzi,5081426,temat.html

Ostro, ooostro
Już nawet adwokat się wymiksował
Czemu odnoszę wrażenie, że pan R. jej w tej ucieczce pomógł?  👀 I nie każe jej szukać  😜
telenoweli ciąg dalszy....
co jeszcze? królik z kapelusza?
ona robi wszystko by wyjść na obłąkaną...
tylko nadal dziecka żal...
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
04 kwietnia 2012 11:39
o curwa ale kyrk  🤔wirek:  🥂
cyrk  🤔
nie rozumiem,
nie dociera do mnie ta sytuacja - polskie prawo...
znajomy handlował skarpetami - ot, woził skarpety w bagażniku, i handlował na bazarze,
żeby utrzymać rodzinę - żaden wielki biznes
nagle zrobiono nalot - zamknięto go, skarpety skonfiskowano - miały nazwę Abibas i pięć kresek...
siedzał miesiac, zruinowano mu biznes itd.

a ktoś kto "być może" spowodował śmierć dziecka - sobie hasa...
ja nie mówię, że ona zabiła, ale miara ewentualnego przestępstwa jest nieporównywalna
Ale to taki standardzik u nas w Polsce. Sprzedajesz nielegalnie pietruszkę z własnej działki, dostajesz 3 lata (ewentualnie w zawieszeniu), a gość zgwałcił 10-latka i dostał 5,5.
Ale ja nie wiem o czym oni gadają, że zniknęła i nic nie wiadomo!
Wczoraj w radiowej trójce była audycja/dyskusja o inwigilacji społeczeństwa, podsłuchach itd. Co za problem dać zapytanie do operatora telefoni z której korzyszta p. Katarzyna i przejrzeć z kim się kontaktowała, nawet sprawdzić o czym rozmawiała i o czym pisała. Musiała się z kimś tel kontaktować skoro rodzina w Sosnowcu, a ona w Łodzi. Poza tym nie wierzę, żeby Rutek nic nie wiedział! 🤔wirek:


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jasnowidz-Krzysztof-Jackowski-matka-Madzi-peknie-i-ujawni-prawde,wid,14371140,wiadomosc.html?ticaid=1e365
(...)
Wczoraj w radiowej trójce była audycja/dyskusja o inwigilacji społeczeństwa, podsłuchach itd. Co za problem dać zapytanie do operatora telefoni z której korzyszta p. Katarzyna i przejrzeć z kim się kontaktowała, nawet sprawdzić o czym rozmawiała i o czym pisała.(...)

Jak to "co za problem" ?  Dyskusja w Trójce była chyba o nadmiarze inwigilacji?
Chciałabyś, żeby wolno było kontrolować każdego?
Nie chciałabym, ale skoro zaczęła się wielka akcja pt. Katarzyna zniknęła, ktoś jej pomagał ach i och to niech działają. Ale prokuratura wypowiedziała się, ze ona jest wolną osobą i może robić co chce. Jeżeli chce zerwać kontakty z rodziną to proszę bardzo. Tylko czekać aż mężuś zniknie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się