Kącik Rekreanta cz. V (rok 2012)

lostak serio?
możesz coś więcej napisać o innym koniu uszkodzonym przez HBC? :kwiatek:
wątek zamknięty
Darolga - aaa,cudeńko! Jak miło Was widzieć w wersjo "zawodowej" super wyglądacie!
Nekanowa - wow,cudne konisko  😜
xxMalinaxx - fakt :-P sporo jest racji w tym co mówisz
wątek zamknięty
lostak, ależ oczywiście, że to jest siodło HB Contact... ciekawa jestem czy myślisz o tej osobie o której ja wiem, czy to jest kolejna osoba? Ja znam dwie osoby jeszcze- jedna jest na forum, ale w ogóle nie udziela się, oraz bardzo kontrowersyjna gajara18, którą znam osobiście, osobiście widziałam to siodło u niej - leżało tak fatalnie, że nawet na pierwszy rzut oka było widać, po korekcie było to samo, więc ona je od razu po 3 jazdach w zasadzie sprzedała, a koń nie ucierpiał... Kojarzę jeszcze dwie osoby z forum, które miały HBC i koń im się uszkodził mocno, ale jak będą chciały to się odezwą same.
wątek zamknięty
My wczoraj mieliśmy z Platfusem pierwsze zawody w tym sezonie przed którymi skakaliśmy tylko 3 razy. Ogólnie byłam w szoku bo koń był naprawdę niesamowity.  Galopował porządnie do przodu, był chętny, uważny...Na takim koniu to można jeździć  😜



wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
29 kwietnia 2012 10:28
Frania - ale wy ładni! Swoją drogą, wiesz może kiedy są jakieś kolejne zawody w Szczecinie? ;>
wątek zamknięty
busch   Mad god's blessing.
29 kwietnia 2012 10:57
barbor - to Twój koń? 🙂 Od jak dawna ze sobą pracujecie? Kurczę, jestem zupełnie nie na bieżąco  😉
darolga - i jak poszło? Jaki to był konkurs?

A ja mam nowe zdjęcia dzięki uprzejmości Quanty 🙂



wątek zamknięty
busch, ja znów inteligentnie spytam - to jest Cynamon 😀? Jeśli tak, to nawet po zdjęciach widać niesamowitą pracę i jak temu koniowi zmienił się ruch - pięknie to wygląda!!

I też znam konia, który miał siodło HBC robione na wymiar i brykał pod nim niesamowicie. Siodło zostało sprzedane, bo leżało fatalnie niestety...
wątek zamknięty
To jest Cynamon 🙂 Ten sam, co to w sumie niedawno po niefartownych fotkach z samego początku jazdy (konia z rzędem temu, co to odpala 175cm wielkokonia i od pierwszego kroku w kłusie ma pracującego całym tym wielkim cielskiem kociaczka) został zdiagnozowany jako słabo idący zadem, bez ruchu czy coś tam 😉 W pracy nie zmieniło się nic, poza faktem, że trochę została podniesiona poprzeczka. Przyjemnie się patrzy na tego konia i fajnie, że się udaje coraz bardziej chłopaka wygimnastykować 🙂
wątek zamknięty
busch   Mad god's blessing.
29 kwietnia 2012 11:55
Tak, to Cynamon  🙂 Quanta znalazła na nas trochę czasu i mam wrażenie, że coś ruszyło ostatnimi czasy w dobrym kierunku  🙂

Nawet udało się zrobić fotki z przejścia do stępa, to jeszcze a propos słabo pracującego zadu  😉:

wątek zamknięty
Nie no, po prostu czad!!! Wygląda tak gumowo i tak od-zadowo, że naprawdę respect za robotę włożoną w tego konia. Bardzo mi się podoba, nie do poznania znowu 🙂

To i ja zarzucę fotkami, bo znów coś dostałam 🙂

Różowa Dzionka i Dzionek:


Uszy ponieś!


I nowy kumpel Dziona 🙂




I już mnie nie ma 😀
wątek zamknięty
Dzionka - jak zobaczyłam te Wasze zdjęcia to aż musiałam to napisać kurde JAKA TY JESTEŚ ŁADNA ;o masz świetny uśmiech  😀 a Dzionek jest  prze słodki  😜
wątek zamknięty
Dzionka, i jak w nowym miejscu? Wracacie do roboty?

Busch, bardzo fajnie się Was ogląda :kwiatek: Planujecie jakieś starty?

Klami, ależ dawno nie widziałam gniadego! Wygląda na super wypoczętego i zrelaksowanego konia 🙂

Lov, kurde, strasznie przykra sprawa... 🙁 Ale to do wyprowadzenia jest?

Nirv, to aż tak od siodła może się zrobić..? 🤔 Masakra.. i co na tę sytuację producent siodła..?

Nekanova, witamy, fajny twój zwierzak :kwiatek:

darolga, i jak rozpoczęcie sezonu? Bardzo lubię na Was patrzeć 😅

Libella, to wpadaj do nas jakoś w odwiedziny. Ja wprawdzie ostatnio jakimś bladym świtem jeżdżę (już przed 8 bywam w siodle), ale jest taka masakra na dworze z upałem, że sama ledwo zipię w południe..dzisiaj to już przed 11 wrócilam do domu i mam wrażenie, że powinna już być 20 😁


wątek zamknięty
Djarumm, aaa dziękuję, aż się zawstydziłam 😀 😀

zen, w nowym miejscu bardzo pozytywnie 🙂 Super ludzie, super warunki do roboty.. A więc rzeźbimy i coraz fajniej to wygląda. Wczoraj Dzionek został podkuty, więc już oficjalnie tryb praca włączony 🙂 Ale teraz taki upał, że aż nie mogę się zebrać do stajni :/ Chyba wieczorem pojadę, bo mam to samo co ty...
wątek zamknięty
zen, jak zadzwoniłam do Bogdana powiedzieć, że koń bryka mi podczas pracy (na początku było w galopie) to powiedział, że konie jak są zdrowe to brykają, niestety później problem się nasilił, generalnie to wszytko było chwilę tuż po korekcie siodła. Później przyjechała do nas trenerka, z którą jeździ moja znajoma (miała HBC, nie leżało w kilku miejscach, właśnie trenerka ogarnęła gdzie dokładnie) i wyszło na to, że nie leży w dokładnie tych samych miejscach. Napisałam Honoracie, że skoro oni nie widzą w tym problemu to niestety jestem zmuszona rozstać się z siodłem, próbowała mnie przekonać, że da się dopasować itd, że wg Bogdana siodło leży bardzo dobrze.

A co do koleżanki - ona sprzedała dosłownie chwile wcześniej siodło ode mnie, napisała Honoracie w czym jest dokładny problem, oni go oczywiście nie widzieli, Honorata skwitowała to jedynie 'Aha, ok. Dzięki, pozdrawiam.' Czy czymś mniej tym samym.



Ja dziś jadę  się byczyć nad Zegrze ze znajomymi, a wieczorem jadę do kaleki, biedny nawet na padok nie wyjdzie - kategorycznie za dużo słońca jest dla jego pleców, a nie może ich przegrzać  🙁
wątek zamknięty
Dzionka, polecam poranne wsiadanie 🙂

Nirv, fajnie... 🙁 Kurczę, to jest jakiś sensowny 'pasowacz' siodeł w Polsce..? Chciałabym za jakiś czas pokazać komuś sensownemu Skarego, jego plecy i siodło, ale właściwie to się boję komuś zaufać..
wątek zamknięty
Hmmm, czyżby początek upadku mitu o HBC?
wątek zamknięty
zen, straciłam nadzieję na kogoś kto dopasuje mi siodło... Mam wrażenie, po tych wszystkich przebojach z siodłami u mnie i wśród znajomych, że chyba sama się lepiej znam niż większość osób które pasują siodła... 🙁 obecnie dysponuje stosunkowo dużą kwotą jak na moje możliwości, a zupełnie nie ma co kupić! Nawet szukając nowych siodeł, mając koło 5, 6 tysięcy przeznaczonych na siodło NIE MA co kupić... Chyba dozbieram i kupię Stubbena, bo chodzą w okolicy 7/8 tysięcy...
wątek zamknięty
Dlatego ja mając 3 tyśki na siodło kupiłam w końcu za 1500 zł jakieś niemieckie no-name i jestem z niego bardzo zadowolona i nie zamierzam się pozbywać 😀 Po prostu utrafić siodło, które dobrze pasuje i koniowi i jeźdźcowi to duży fart, dlatego trzeba brać i nie grymasić 🙂
wątek zamknięty
Dzionka, ja obecnie wszystko mierzę co mam pod ręką, może być brzydkie, może być trochę bardziej zniszczone, byle Pamirowi pasowało baardzo i mi choć trochę...
wątek zamknięty
Nirv kurczę, to strasznie nie fajnie. miałam u nich pasować siodła na moją kobyłę, bo wiem, że mam na pewno do przeróbki, a tu kiszka... zadaję teraz sobie to samo pytanie co zen komu powierzyć bezpieczeństwo i zdrowie pleców naszych kopytnych? Kasia Ż. z Warszawy??? ona chyba też dopasowuje, czy nie?
bush wooow!  😜 ale maszyna! ! !
darolga gratulacje! 😉 co jechaliście i z jakim wynikiem? 😉 super wygląda Korabson! 😉
Lov o kurczę, strasznie Ci współczuję... mam nadzieję, że da się to jakoś do norm z powrotem przywrócić? 😉
Dzionka ale super wyglądacie! 😉 jak radośnie! 😉 fajnie widzieć Was razem! 😉

A ja dostałam moją Siwą mamusię z piątku, coraz więcej jej, coraz więcej. 😉 Zaczynam się denerwować tym porodem strasznie, bo to już coraz bliżej... Co dziwne bardziej martwię się porodem niż moją maturą...  😵 A to też już niedługo...
Już nie mogę tu wytrzymać, a jeszcze ponad 3 tygodnie rozłąki...  😕 😕 😕

[img]http://desmond.imageshack.us/Himg208/scaled.php?server=208&filename=eni3.jpg&res=landing[/img]
A tu z najlepszą kumpelką. 😉
[img]http://desmond.imageshack.us/Himg151/scaled.php?server=151&filename=eni4l.jpg&res=landing[/img]
[img]http://desmond.imageshack.us/Himg171/scaled.php?server=171&filename=eni8.jpg&res=landing[/img]
wątek zamknięty
Nirv kurczę, to strasznie nie fajnie. miałam u nich pasować siodła na moją kobyłę, bo wiem, że mam na pewno do przeróbki, a tu kiszka... zadaję teraz sobie to samo pytanie co zen komu powierzyć bezpieczeństwo i zdrowie pleców naszych kopytnych? Kasia Ż. z Warszawy??? ona chyba też dopasowuje, czy nie?


Pani Kasia może przyjechać obejrzeć i powiedzieć czy siodło pasuje, czy jeśli nie pasuje to co nie pasuje. To właśnie u P.Kasi się leczymy 🙂
wątek zamknięty
Nirv -a bezterlicowe ? Może to głupi pomysł,ale one są przeważnie najlepsze jak jakiś konik ma problemy z pleckami czy jest za mocno wykłębiony..
gryglodor - no no no mamuśka wygląda kwitnąco ;-) ! Na kiedy ma termin ? A 3 tygodnie..to wcale nie jest aż tak dużo,wytrzymasz  😉

ja wstawiam mojego łosia jakoś z przed tygodnia..
ech ona ma wolne po antybiotykach a po za tym zrobił się jej odczyn od zastrzyków które bardzo dzielnie znosiła
a ja się przeziębiłam akurat teraz kiedy mam wolne i jest piękna pogoda..-.- a swoją drogą nie wiem czy nie wolałam jak było zimniej  🙄 teraz muchy i zdecydowanie za wysoka temperatura jak dla mnie  🤔

Fiona mistrz głupich  min 😀
wątek zamknięty
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
29 kwietnia 2012 14:00
Za to bezterlicowe nie rozkładają tak dobrze ciężaru jeźdźca. Coś za coś.

Nirv, zdrówka dla Pamsa 🏇

Gryglodor, zgadzam się z Nirv, p. Kasia może powiedzieć czy siodło pasuje (a jeśli nie to gdzie jest coś nie tak) ale go nie przerobi.


A ja wczoraj pojechałam na 2 godzinki w teren i w galopie zerwałyśmy wodze 😵 Nie powiem, ciekawe uczucie galopować bez wodzy w terenie, hamując konia dodatkowo grzywą 😂 Dobrze, że konisko do stada poleciało ale tempo i tak niezłe narzuciła 😁
wątek zamknięty
Averis   Czarny charakter
29 kwietnia 2012 15:33
Nirv, uszydo góry- ani się obejrzysz i się wykuruje  :kwiatek:
Dzionka, Dzion is chillin' jak widzę 😀
busch, ja się jaram. Mogłaś wsunąć w podręcznik zdjęcie Cynka z autografem <3 (jestem profi kul i mam zdjęcia z samymi końskimi sławami)
gryglodor, do twarzy jej w krągłościach 😁

A oto wykąpany Karson


I zdjęcia z serii 'Jak najmniej korzystnie ukazać sylwetkę konia.'






wątek zamknięty
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
29 kwietnia 2012 16:05
lostak, ależ oczywiście, że to jest siodło HB Contact... ciekawa jestem czy myślisz o tej osobie o której ja wiem, czy to jest kolejna osoba? Ja znam dwie osoby jeszcze- jedna jest na forum, ale w ogóle nie udziela się, oraz bardzo kontrowersyjna gajara18, którą znam osobiście, osobiście widziałam to siodło u niej - leżało tak fatalnie, że nawet na pierwszy rzut oka było widać, po korekcie było to samo, więc ona je od razu po 3 jazdach w zasadzie sprzedała, a koń nie ucierpiał...

Dzięki Nirv teraz jestem kontrowersyjna  😉 Bo ja więcej z Tobą się nie lansuje i zobaczysz  😀
Dzięki Nirv przynajmniej nie jestem tak kontrowersyjna jak T.O  🤣

Wracajac do tematu Nirv my nie potrafimy docenić tak wspaniałego towaru jakim jest HBC jak to napisał mi Wrotek ...
A stubben napewno Cię zadowoli jest to jedno z leprzych siodeł ,Sama  muszę się pozbyć Albiona które ktoś miał mi dopasować ...i kupie stubbena laurusa  CUDO
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
29 kwietnia 2012 16:48
Nirv, ale dawno cię nie było! Ty nie miałaś bana?
Oglądałam jakiś czas temu Pamira, bo wpadłam na fotobloga- zmienił się niesamowicie, świetnie wygląda! 🙂
Od czego te kulki na grzbiecie?

amnestria, super że jest diagnoza, teraz będzie już z górki 🙂. Skąd to zapalenie, od czego?

konwalia fota pod mulikinem wymiata!

milciaaa normalnie obśliniłam się, piękny koń, wstawiaj częsciej!!!

Nekanowa, super wyglądacie, fajny zwierzak 🙂
wątek zamknięty
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
29 kwietnia 2012 18:17
ciociorka te kulki na grzebiecie Pamira to ostrzykiwane plecy lub zamiennie stosowana nazwa mezoterapia  😉
Tak jest leczona kontuzja grzbietu Pamirka, biedactwo a wszystko przez siodło  😤  .
wątek zamknięty
busch, Nie mój😉 pracuję z nim trochę ponad pół roku, ale wiadomo jak to jest jak się samemu jeździ. Powoli do przodu, Grafit to świetny koń, dobrze trafiłam 😉 A Ty nie na bieżąco bo rzadko tu bywam, ciągle tylko uczelnia i stajnia.
A dzisiaj poskakaliśmy
wątek zamknięty
Averis, bardzo dawno Was tu nie było... wyładniał chłopak bardzo 😉
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
29 kwietnia 2012 20:20
gryglodor, zen, wet mówi, że mam się zgłosić do Hippolyta, oni na zamówienie robią takie specjalne mieszanki na podstawie wyników, i powinno mi coś dobrać. Będzie żył 😉 Ale trochę się na początku zmartwiłam..

A co do dopasowania siodeł- myślę, że błędy się zdarzają, i zdarzać się będą. Moja znajoma też miała Stubbena nowego, robionego pod nią i pod konia. I po roku jazdy w tym siodle plecy są w stanie tragicznym.. Ja sama teraz się czaję na HBC, a przecież zawsze można poprosić kogoś innego, by ocenił dopasowanie 😉
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.