Odznaki PZJ

Nadżafowa srebro jedziesz na czworoboku 20mx40m
Ja pisałam, bo takie ustalenia zapadły z W. Pruchniewiczem. Bo wygląda na to, że dojazd do X na 40m jest na tym etapie awykonalny - w każdym razie taka była zgodna ogólna opinia.
Nawet jeśli będzie do X, bo zmiany "nie zdążą", to wszyscy mają takie same szanse (nikłe) a nie jest to element decydujący.
nie no tak, na małym czworoboku nie wyobrażam sobie dojazdu do X. Co nie zmienia faktu, że w ogóle jakoś sobie nie wyobrażam robić tego na małym czworoboku. Wcześniej jak jeździłam ten układ na dużym to było jakoś tak spójnie, a jak wczoraj na małym się starałam to pojechać to coś mi nie pasowały te odległości.
hmm, ja jestem nadgorliwym człowiekiem i właśnie wysłałam e-maila do PZJ z prośbą wyjaśnienia jak to ma być dokładnie. Jutro może spróbujemy zrobić wężyk do tego nieszczęsnego X. Może nie jest tak źle, w zimę 2 nam się mieściły, to może z jednym większym nie będzie tak źle...  :/
konie3621 gratulacje!
A co do pytań i nauki numerków. Na brązowej odznace było idealnie, mówili "wybierz pytanie od 1 do 50" itd, więc nie było problemu z trafieniem na swoje 'pewniaki'. Na srebrze miałam już zupełnie inaczej, dwa razy udało mi się wybrać 'moje' pytanie, dwa razy strzelałam totalnie  ciemno ( zakres pytań do wybrania ograniczał się do ilości pytań na jednej stronie ), a jedno było wybrane przez p.Mickunasa 😉, ale nie da się ukryć że po za 'pewniakami' przygotowałam się z całości.
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 maja 2012 13:19
czytam na stronie PZJ wymagania do brązu i nigdzie nie widzę nic o wsiadaniu i zsiadaniu, jak to w końcu jest?
edit: żeby nie było, przeczytałam (nie dość uważnie, ale jednak) ostatnie 3 strony tego wątku i nie znalazłam nic, co by jednoznacznie stwierdzało, czy w brązie jest ten cały cyrk...
Facella chodziło o srebrną. Mi się zdaje, że na brązowej nie ma. Ale tak naprawdę, żeby jeździć trzeba wsiąść... więc co za różnica 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 maja 2012 17:20
taka, że w brązie tego nie oceniają... z ziemi nie wsiądę, a nie wiem, jak koń by zareagował na "ruchome" schodki (w stajni są takie "stałe", tj. stoją w jednym miejscu i nikt ich stamtąd nie rusza).
no nie oceniają, możesz sobie wsiadać jak chcesz... Żeby zdać odznakę i tak i tak musisz wsiąść, a to czy ze schodków, czy ktoś cię podsadzi to nie ma różnicy.
Na srebro musisz wsiąść przed przejazdem, albo po. Ktoś tam pisał, że też może być z pomocą, ale mi pisała koleżanka, że u nich po zmianach na srebro było trzeba wsiąść samemu. (chodzi o wsiadanie z ziemi)
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
05 maja 2012 18:31
Już ja to widzę jak się ludziska z ziemi pakują na konie 180 w kłębie 🙄 Głupi pomysł i tyle, uważam że powinny być jakieś schodki, nawet takie składane, które ktoś po "wsiądnięciu" zabierze 🤔
haha, no ja też tego nie widzę. Chociaż pomimo niskiego wzrostu umiem zapakować się na wielkokonia to na pewno nie wygląda to zgrabnie. Czasami też przydaje się obniżyć strzemię i co wtedy? Trochę głupio by to wyglądało, jakby ktoś nagle sobie obniżył strzemię, wsiadł, dopasował... przecież to zajmie wieki przy X koniach
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
05 maja 2012 19:01
Agnesix, dokładnie, ja na kobyłke 178cm muszę obniżyć strzemię bo inaczej się nie wgramolę na nią a wystarczą aluminiowe schodki 2 stopniowe i wsiadam bez problemu i nie wygląda to pokracznie 😁
A tak poza tym to ja w ogóle nie lubię z ziemi wsiadać. Po strzemieniu głównie dlatego że konia obciąża a i siodło się czasem przesuwa a przez podrzucenie mnie przez kogoś tyż nie lubię ale dlatego że po 1 mało wygodne a po 2 też dość pokracznie wygląda czasami 😂
Orientuje się może ktoś, czy zmieniły się, zostały dodane lub coś podobnego, pytania na brązową od zeszłego roku ?
Przymierzamy się do odznaki i nie wiem czy muszę drukować to wszystko jeszcze raz.
EwuśCa  W zeszłym roku raz się zmieniły. Według mnie, jeśli masz wydrukowane tak, że każde pytanie jest osobno w takiej ramce i jest ich 345 to nie 🙂  Ja w zeszłym roku raz wydrukowałam i przed samą odznaką wyszły właśnie te. Nic sie nie zmieniło oprócz usunięcia 50 pytań 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 maja 2012 16:21
znowu mam problemy z brązem: nie mogę nigdzie znaleźć czego wymagają, żeby mnie dopuścić do startu, chodzi mi o dokumenty (jakieś badania, dowód osobisty/legitymacja szkolna?). i nie jest jednoznacznie określony strój: na stronie PZJ jest napisane, że można jechać w "stroju treningowym", ale w części praktycznej z ujeżdżenia "Obowiązują ogólne zasady z przepisów dyscypliny ujeżdżenia", a tam, z tego co wiem, frak i białe bryczesy/ew. jakiś strój wojskowy czy coś w ten deseń, są warunkiem startu.
Facella, co do dokumentu, to ode mnie rok temu chcieli tylko legitymacje szkolną ale możliwe że coś się zmieniło.
Ujeżdżenie tak samo jak skoki możesz jechać w normalnym, schludnych stroju treningowym  🙂
żadnych badań nie musisz mieć. Ewentualnie legitymacja. Nas prosili o: imię, nazwisko, datę urodzenia, adres, pesel.
Możesz jechać w czym chcesz i skoki i ujezdżenie ale musi być to czyste i czasami czepiają się o bluzkę (powinna być wciśnięta w spodnie).

Strój schludny, czysty, biała koszula, ja jechałam w białych bryczesach ale widziałam dziewczyny w czarnych a nawet jedną w takich dżinsowych tyle że lej miały wstawione.
Sztyblety i sztylpy wypastowane. Moim zdaniem włosy powinny być splecione.
A co do dokumentów, przede wszystkim potrzebują pesel. A tym co zdają srebro lub złoto - najlepiej weźcie legitymację z poprzedniej odznaki bo potrzebują datę ich zdania!
Czy złota odznaka jest do czegos potrzebna, czy mozna spokojnie o niej zapomnieć ??
Happiowa   córka grabarza
08 maja 2012 08:18
Klami nie jest chyba niezbędna, tak jak brązowa i srebrna. Wydaje mi się, że zwalnia z jakiś egzaminów na instruktora, ale nie wiem jak to jest dokładnie i nie dam nic sobie uciąć 😉
Brąz i srebro wystepua jako wymagania w systemie licencji i klas sportowych i wyraznie jest to w przepisach.
Natomiast nigdzie nie zauwazyłam kwestii odznaki złotej i tak sie zastanawiam, czy to  w ogóle potrzebne do czegos ?? Dziwne żeby tak sobie o istniała po nic ??
Happiowa   córka grabarza
08 maja 2012 13:23
dobra, mam. jak chcesz robić instruktora sportu jeździeckiego to jest ona niezbędna, chyba że masz I klasę sportową.
Warunkiem przyjęcia na kurs jest:
- odpowiedni stan zdrowia, zezwalający na jazdę konną, potwierdzony świadectwem lekarskim wydanym przez lekarza o specjalności medycyny sportowej,
- ukończony 21 rok życia (w momencie wydawania uprawnień),
- ukończona szkoła średnia – matura,
- posiadanie ubezpieczenia NW,
- posiadanie Złotej Odznaki lub I klasy sportowej,
Po za tym co napisała Happinowa już raczej nic po za prestiżem nie wnosi. Nie planuję podchodzić do złotej odznaki ( chociaż kto wie? Gdyby trafiły się pieniążki, konik i trener? :P ).
Happiowa   córka grabarza
15 maja 2012 14:47
słuchajcie, czy z pzj-ckim kalendarzem odznak wszystko ok? czy to możliwe, że nigdzie nie ma w tym roku złotej odznaki?! w ogóle jakoś biednie wygląda...Jest może jakiś inny kalendarz o którego istnieniu nie wiem? W kalendarzu wmzj kilka razy są kozienice i aromer...
jakie ośrodki robią w mazowieckim złoto? Aromer, warka też?
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 maja 2012 15:38
ten pzj-cki jest jakiś niepełny, trzeba szukać na wojewódzkich/stronach klubów...
Happiowa   córka grabarza
15 maja 2012 17:30
a czy złoto może organizować tylko ośrodek mający kategorię I? bo gdzieś kiedyś czytałam, a teraz nie mogę znaleźć, a pewna nie jestem, a to by zawęziło obszar moich poszukiwań...
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
15 maja 2012 17:39
26 czerwac złoto robi SBS SO Łobez - jest w oficjalnym kalendarzu pzj
http://pzj.pl/modules/Kalendarze/kalodz.php?page=2&fnazwa=&fdataod=&fdysc=&frod=&fmiejsce=&fstan=
Happiowa   córka grabarza
15 maja 2012 17:43
no dobra, ale to trochę daleko, ja na mazowszu szukam 😉
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
15 maja 2012 17:48
dla Warszawy do nas zawsze zadaleko🙂 ale wygląda że i tak będziesz musiała wyjechać - najbliżej wielkopolska chyba i podlaskie... jakbyś jednak reflektowała na Łobez to zapraszamy🙂
A czy zdawał ktoś odznakę w Stajni Pieńki, pod Białymstokiem ? Jakie opinie ?  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się