Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

no nic, dzięki za rady, długi włosowy weekend przede mną  😁


I na koniec planuję zakupić :
http://allegro.pl/kallos-crema-al-latte-krem-mleczny-1000ml-promocja-i2322266437.html
Ktoś z forumowiczek używa? 🙂




ja używam 😀
Fog, wzbogacam nieśmiertelną glicerynką, bo akurat jej nie ma w składzie, jak mam więcej czasu na posiedzenie z mokrą czupryną to łyżeczką miodu na porcje i zawsze odrobiną oleju jojoba 🙂
Patt, i jak?🙂 Fajna? Jak ją kupujesz?
Dziewczyny, ile dajecie tych drożdży?  👀
zaczynałam od 1/4 kostki przez pierwszy tydzień, kolejne piłam już po połowie kostki.
I naprawdę rosną od tego włosy? Rili?
rili rili. ja piłam licząc głównie na wzmocnienie i zmniejszenie wypadania i tu też się sprawdziły. i wyrosłam sobie dużo nowych włosów, w dość ekspresowym tempie 😉
Fajnie, bo zapuszczam. Niefajnie, bo częściej trzeba będzie farbować. 😉 Trzeba przemyśleć.
Dzięki  :kwiatek:
Do kolekcji szamponowej dolaczyl Hipp🙂 zmywalam nim olej Vatika-super sie pieni,bardzo delikatnie i przyjemnie pachnie. Juz widze,ze bede musiala spooro sciac z dlugosci moje zmasakrowane i pocieniowane koncowki,bo 2/3dlugosci wlosow od glowy wyglada naprawde lepiej,a dalej jakas masakra...🙁

Co do oleju Vatika-latwo sie naklada po rozgrzaniu pod ciepla woda,ma ladny,kokosowy zapach na.tyle delikatny ze nie przeszkadzal mi w zasnieciu🙂 bede meldowac po jkims czasie stosowania jak moje wlosy reaguja🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
18 maja 2012 13:27
Ja wreszcie byłam u fryzjera- pofarbowałam włosy farbą bez amoniaku (Jungle Fever), dodatkowo miałam nałożony olejek aragnowy, no i ścięłam wreszcie włosy na prosto. Pierwszy fryzjer, do którego dotarło, co powiedziałam 🙂 Ale jest gorzej niż myślałam, końcówki na długości 2-3 cm to pojedyncze włosy, przydałoby się ściąć jeszcze ok 10 cm, czyli do ramion, co mnie przeraża... Na razie piję drożdże i jeśli urosną ponad normę, to się chyba zdecyduję 🙂

Wracając kupiłam olej kokosowy (na ul. Młynarskiej w sklepie "Natura", ale nie w tej drogerii), pięknie pachnie- jak Rafaello- miałam ochotę go zjeść :P No i w SuperPharmie w Złotych udało mi się kupić OSTATNIĄ maskę Biovaxu do włosów wypadających (tę zgodną z CG). Swoją drogą to dziwne, że SuperPharm w takim miejscu jest tak słabo zaopatrzony.
Scottie,  w SuperPharm w ZT często już jest wszystko wykupione, w Galeri Mokotów zawsze wszystko jest 🙂

kasska, gdzie kupiłaś Vatike?
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
18 maja 2012 14:12
pani myk, być może, wczoraj wypiłam letnie i mój żołądek nie zastrajkował. Zresztą ten ból był chwilowy, trwał może z 2-3 minuty, ale za to czułam jakby ktoś mi ten żołądek wykręcał. Piję wieczorem.

Następne co robię z włosami- keratynowe prostowanie, a co  😅 to ja czekam na efekty, bo też się czaję na to prostowanie 🙂

Fog, Cricetidae, arivle, o tej masce Alterry piszecie?

I jeszcze jedno - jak się mają produkty firmy CHI, a dokładniej CHI Infra Shampoo, CHI Infra Treatment i CHI Straight Guard w odniesieniu do bezslsowej i bezsilikonowej pielęgnacji? Widzę, że szampon zawiera SLS, a co z silikonami?

ktoś odpowie? Nie czuję się jeszcze na siłach, żeby samej analizować skład. Taki zestaw dostałam od męża w prezencie i wiecie, głupio wyrzucić/oddać komuś, dlatego chciałabym wiedzieć czy mogę ich bezkarnie używać czy lepiej sobie odpuścić?

Pobiegłam wczoraj do rossmana po odżywkę Alterry z morelą i oczywiście chciałam ją już, teraz, zaraz wypróbować 🙂 Też tak macie?

W domowej spiżarni oprócz oliwy z oliwek znalazłam olej ryżowy i olej arachidowy? One też nadają się do włosów, prawda? Któraś z Was je stosuje? Lepiej użyć same czy w połączeniu z jakimiś innymi?

A offtopując - przeglądałam jeszcze inne produkty tej firmy i nie mogłam się oprzeć żelowi pod prysznic borówka i wanilia Pachnie obłędnie  😜 A mówiłam sobie, że w najbliższym czasie nie kupię żadnego żelu pod prysznic - muszę wykorzystać te co mam w domu  🤬
A znacie jakiekolwiek sposoby na prostowanie włosów? Nie chcę codziennie używać prostownicy, a niestety w moich falach wyglądam fatalnie bo nie układają się za grosz. Miałam prostowane keratyną, efekt suuuuper ale po 2 miesiącach coraz bardziej zaczynają się kręcić...
zagotowałam mleko w mikrofalówce, dodałam drożdże i zostawiłam do wystygnięcia. Wracam, a na wierzchu jakby wyrosły? Sama nie wiem, zawsze pije jeszcze ciepłe i mleko wygląda jak mleko. A te to nie wiem, nie zabiłam ich w takim razie?
?
Scottie   Cicha obserwatorka
18 maja 2012 15:26
Mgła, a tego zabiegu nie można powtórzyć? Czy drogi, dlatego nie chcesz?

Horciakowa, ja Ci nie przeanalizuję składu, bo jeszcze nie umiem, ale jeśli odżywka zawiera silikony (bo krem prostujący to już raczej na pewno, bo to właśnie silikony chronią włosy przed wysoką temperaturą)- to czasem dobrze, pod warunkiem, że masz zniszczone włosy. Ja sobie nie wyobrażam stosować teraz pielęgnacji bezsilikonowej i taka pielęgnacja nie każdemu służy. Czasem, jeśli nie używa się silikonów, końcówki włosów mogą się szybciej rozdwajać i łamać. Ja bym używała odżywki, może nie codziennie, ale np. raz w tygodniu. I tak używasz szamponu z SLS, żeby się silikony nie nadbudowały. Mam ten sam problem, bo wcześniej pozamawiałam u taty mnóstwo odżywek pantene, herbala, a teraz stoją i czekają na lepsze czasy, bo zachciało mi się łagodniejszej pielęgnacji 😉
Myślicie, że picie codziennie 1/6 drożdży coś da, czy przerzucić się na 1/4 lub 1/2 kostki? 😉
Vatike kupilam na Allegro. Z przesylka zaplacilam 30zl🙂
Averis   Czarny charakter
18 maja 2012 19:49
Ja właśnie po raz pierwszy olejowałam włosy olejkiem z Alterry migdał i papaja + po myciu położę Isanę z olejkiem babassu. Zobaczymy co to będzie 😉
Siedzę sobie w szamponetce napakowanej silikonami  😀, ale henna dopiero po weekendzie będzie, a ja już nie mogłam patrzeć na moje włosy  😀 Z szamponetek Joanny testowałam już prawie wszystkie i zazwyczaj byłam zadowolona z efektu.
A ja skończyłam gotować glutka lnianego, za chwilę będę nakładać stuningowanego Biovaxa 😀

Fog - daj zdjęcia z hennowania 🙂 ja czekam na moją przesyłkę z helfów... mam nadzieję że w poniedziałek dojdzie!
A ja miałam dzisiaj problem ze zmyciem lnianego, wieczorem dwukrotnie umyłam włosy, wydawało się okej, jednak rano obudziłam się z resztkami oleju  🤔 nie na całych włosach, ale bardziej w potylicznej części oraz od spodu. Miałam 30 minut do wyjścia i zdesperowana umyłam szybko dwa razy włosy i niestety musiałam suszyć, a tak dobrze mi szedł "odwyk" od suszarki...ehh. Btw. piłam dzisiaj 1/3 kostki drożdży, bez dodatków, z zatkanym nosem, smak był kwaskowaty, to normalne?
A ja się dołączam, jako włosomaniaczka blisko od 4 miesięcy. Włosów nie suszę już od września, wyprostowałam w tym czasie je 4 razy, z czego jestem bardzo dumna, ponieważ byłam bardzo uzależniona od prostownicy 🙂 . Dodatkowo włosy mam rozjaśniane (NIEFARBOWANE, tylko rozjaśniane, co jest chyba największym grzechem wśród włosomaniaczek. I to rozjaśniane rozjaśniaczem za zawrotną sumę 5,83 zł, co świadczy o jego równie wyjątkowej jakości i składzie 🙂😉

Włosy mam koloru złotego, dosyć długie (nie posiadam niestety aktualnych zdjęć, sięgają mi z przodu za cycki  😂 ) i diablo proste. Oto zdjęcie produktów, z których korzystam:

Potrzebują one przede wszystkim pożądnego nawilżenia. Dodatkowo jestem WP 🙂
A do zmywania olejów i czyszczenia skóry głowy używam Fitomedu-genialny, zmywa wszystko! U mnie już na wykończeniu, ale jestem pewna, że kupię następne opakowanie.
A ja przy nauce histologi zrobiłam już sobie co prawda nie na włosy, ale na twarz maseczkę z alg, a na całą noc nakładam oliwę z oliwek.
Już nie mogę się doczekać jak przyjdzie mi zamówienie z ZSK i maska Kallos.
Nie wiecie, czy na ZSK po złożeniu zamówienia itd można coś domówić, żeby przyszło w jednej paczce? Wysłałam emaila, ale nie mogłam się dodzwonić, ale na razie brak odzewu;p

A tu znajdziecie pełno pokus dla włosomaniaczek ;p [[a]]http://www.helfy.pl/wlosy?pn=2&a=lista_prod&sa=c&categorie_name=olejki%20do%20w%C5%82os%C3%B3w&view=&show_local=&limit=12&categorie=96&id_overcat=94[[a]]
Averis   Czarny charakter
18 maja 2012 20:05
Mam nadzieję, że ALterra poradzi sobie ze zmyciem oleju.
Dla mnie o wiele łatwiej zmywa się olej z włosów, gdy przeczytałam na jednym z blogów, że nalezy namydlić najpierw włosy na sucho! Tak samo jak z patelnią, na którą najpierw lejemy płyn do zmywania, a dopiero później wodę i jeszcze raz płyn, dzięki czemu brud lepiej schodzi. Od tego czasu tak robię i zmywam wszystko. 🙂 Wiem, że nie odkryłam Ameryki tą metodą... 🏇
A ja skończyłam gotować glutka lnianego, za chwilę będę nakładać stuningowanego Biovaxa 😀

Fog - daj zdjęcia z hennowania 🙂 ja czekam na moją przesyłkę z helfów... mam nadzieję że w poniedziałek dojdzie!

Dam, dam jak zrobie.
Szamponetka nie złapała, wiedziałam  🤣

A tu znajdziecie pełno pokus dla włosomaniaczek
Tylko nie linki do sklepów  🤬
Mam nadzieję, że ALterra poradzi sobie ze zmyciem oleju.


Ja spokojnie zmywam oleje wszelkie szamponem Alterry granat i aloes. Za pierwszym razem, tylko trzeba dość długo masować włosy. Rycynowy też schodzi pięknie.  😉
Nesca92 Jak dla moich włosów to super  🙂
Gładkie, fajnie się rozczesują (na co narzekam, bo się strasznie kołtunią, a mam grube i gęste) i fajnie pachnie  😜
Jeszcze miałam jedną odżywkę, tylko waniliową 🙂 lubię ję  😜
a mam je od znajomej fryzjerki, i wiadomo pełno ma takich rzeczy 😉
Tylko wydawało mi się, że więcej płaciłam..

przepraszam za jakość...  :kwiatek: i za post pod postem! Ale nacisnęłam przypadkiem "wyślij" a strona jest rozszerzona przez zdjęcie, i nie poklikałam się "edytuj"  :kwiatek: :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się