Warszawskie voltopiry :)

Czy ktoś zna parking strzeżony - najlepiej na wjeździe d Warszawy od strony Janek- gdzie można zostawić przyczepkę końską na 2-3 dni? Ewentualna druga lokalizacja to okolice Dworca Gdańskiego. Z góry dzięki za info 🤣
Czy ktoś z Warszawiaków orientuje się i powie mi, gdzie na Alei Krakowskiej w Okęciu znajduje się przystanek dla autobusów dalekobieżnych? Bo z biura przewoźnika dowiedziałam się tylko, że "dość daleko od terminala".  😵
generalnie Aleja Krakowska od terminala (lotniskowego) jest dość daleko, zeby pojsc na piechote... wiec chodzi o przystanek dla autobusow kolo lotniska/terminala czy przystanek dla autobusow na Al. Krakowskiej ???
O przystanek na Al. Krakowskiej. Czyli nie ma opcji, żeby z niego sobie przejść piechotą? Co zrobić w takim razie?
zeby z lotniska dostac sie na al. krakowska? pewnie jakies 3 przesiadki autobusowe.... albo taxi 😎
Bischa   TAFC Polska :)
16 lipca 2012 18:02
Wsiadasz w 175/188 na terminalu, wysiadasz na przystanku 17 stycznia, wsiadasz w 154 (przystanek jest na 17 stycznia, po drugiej stronie niż Hotel Gromada- przechodzisz przez pasy i idziesz wzdłuż prostopadłej do Żwirki i Wigury do przystanku) dojeżdżasz nim do samej pętli, dalekobieżne autobusty odjeżdżają z przystanku tuż przy pętli P+R AL KRAKOWSKa. Odbierz PW.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 lipca 2012 18:02
Ajrisz http://warszawa.jakdojade.pl
Ogólnie jak wychodzisz z terminala, to przy samym wyjściu masz przystanki autobusowe. Wsiadasz w cokolwiek, co jedzie na 17 Stycznia(175, 188), a tam przesiadasz się w coś, co jedzie na al. Krakowską(317, 154).
Bischa   TAFC Polska :)
16 lipca 2012 18:05
Należy jeszcze dodać, że musi zejść na dół terminalu, stamtąd autobusy odjeżdżają w miasto, z przystanku na górze jadą na pętle na lotnisku.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 lipca 2012 18:07
Jak przylatujesz(a sądzę, że ona będzie przylatywać) to wychodzisz na wprost wyjścia na dole, właśnie tam, gdzie autobusy jadą na miasto. CO innego, gdyby odlatywała z Warszawy- wtedy faktycznie trzeba zejść na dół.
Heh, akurat będę odlatywała. 😉
Planowałam autobusem dalekobieżnym przyjechać z Krakowa, pytałam przewoźnika o daty, bo była pewna niejasność w rozkładzie i okazało się, że przystanek Warszawa Okęcie na trasie tego autobusu ma niewiele wspólnego z lotniskiem, a szkoda, bo godzinowo pasuje mi idealnie (przyjazd 5:50). Zdecyduję się chyba na pociąg, ale będę 3 godziny przed odlotem, po całej nocy jazdy... mam nadzieję, że nie prześpię odlotu  😀
Dziękuję wszystkim za pomoc! 😉
Bischa   TAFC Polska :)
16 lipca 2012 18:12
Możliwe, ostatni raz wylatywałam i przylatywałam na Okęcie dawno, dawno temu 😁 Tak czy siak kilka osób, które przylatywały i do mnie dojeżdżały nie raz się myliły i wsiadały na górze 😉

Ludzi często się mylą i myślą, że pętla Okęcie i lotnisko, to jest to samo. A obie pętle są z 2 róznych stron lotniska, a po środku pasy, terminal, hangary je przedzielają.
Ajrisz a sprawdzałaś samoloty? ostatnio kolega z waw do krk kupił bilet lotniczy za 70zł, więc może to jest opcja?
Wolałabym ograniczyć loty tego dnia, żeby losu nie kusić  🤣
A tak serio - patrzyłam, ale jest krótki odstęp między przylotem i odlotem, trochę boję się nie zdążyć...
Czy mozecie polecic fajne miejsce w niedalekiej odleglosci od Wawy (max 100 km) z psem i pod namiot ?
dempsey   fiat voluntas Tua
31 lipca 2012 09:52
np. Urle 🙂 tylko trzeba poszukać, podzwonić, to dość mało komercyjne miejsce i oferta w necie raczej uboga
kujka   new better life mode: on
31 lipca 2012 10:08
mam cos dla warszawskich voltopirow:
dempsey   fiat voluntas Tua
31 lipca 2012 10:13
bardzo dobry filmik, dzięki kujka za wstawienie  :kwiatek:
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
31 lipca 2012 10:58
baba_jaga zapraszam do nas 🙂 Psy mile widziane, restauracja na miejscu, namiot również rozbić można. 70 km na północ od Warszawy 😉

kujka bardzo miło się to ogląda. Kilka lat temu 1 Sierpnia byłam na zakupach. O godz. 17 zawyły syreny, w około było sporo młodzieży, wszyscy się zatrzymali i wiecie co? Jedyną osobą, która zupełnie zignorowała wycie syren był starszy Pan, który jako jedyny ze wszystkich obecnych mógł pamiętać powstanie  😵
film swietny! szkoda tylko, ze pewnie u mnie na lotnisku jutro nikt na to nie zwroci uwagi... :/
mam cos dla warszawskich voltopirow:



Aż łezka w oku się zakręciła.
Super film
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
07 sierpnia 2012 14:46
Słuchajcie pilnie potrzebuję jakiejś cukierni, gdzie dostanę tort od ręki. Zamkneli nam hotel, w którym zawsze kupowaliśmy, a obecny wypiek to kompletny niewypał. Poza Mamuśka Cheesecake, coś sensownego?
kujka   new better life mode: on
07 sierpnia 2012 14:51
Zu, w ktorejs z cukierni Radzikowskiego jest szansa!
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
07 sierpnia 2012 14:58
dziękuję :kwiatek:
Averis   Czarny charakter
07 sierpnia 2012 15:31
Kurczak, bo może pamiętał i ma do tego stosunek b. negatywny. Wiesz to jest jednak trauma- nie nam oceniać. Ale że się nie zatrzymał- smutno, niezależnie od jego motywacji.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
07 sierpnia 2012 20:21
Averis może i tak, szczerze mówiąc nie myślałam o tym w ten sposób. Mimo wszystko jednak oceniam jego zachowanie negatywnie, chociażby dlatego, że dla mnie rocznica powstania jest głównie hołdem dla tych ludzi, którzy wtedy walczyli, dla ich niesamowitej odwagi.
Może ktoś by reflektował dziś na "Yumę" o 20.00 w Arkadii?
Mam wolne pół zaproszenia 😉 na pokaz przedpremierowy.
mogę Was prosić o udostępnienie na FB?
https://www.facebook.com/events/226494810806962/
może ktoś z waszych znajomych coś widział...  🙄

Nie wiem, czy to dobry wątek, ale jak trzeba to odeślijcie mnie do innego. ; )  Generalnie od września będę zamieszkiwać w Warszawie, dostałam się na SGGW i chciałam się zapytać, czy Mokotów jest generalnie postrzegany za bezpieczną czy niebezpieczną dzielnicę, bo prawdopodobnie tam będę mieszkać. ; )
chyba jedna z bezpieczniejszych dzielnic wydaje mi sie...
Jak dla mnie spokojna i malownicza dzielnica
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się