Jakie pasze dajecie swoim koniom?

albo może ile waży np 1 litr? 🙂
Czy są jakieś pasze specjalnie dla obżartuchów ?
Są suplementy na pobudzenie apetytu to może są jakieś na zmniejszenie...
Pytam całkiem serio - moja młoda pożera wszystko - na łące nie je trawy tylko ją pochłania - w boksie rano sajgon bo ani źdźbła słomy - wszystko wyżarte
mimo codziennego wypasania ma podawane siano a mimo wszystko wciąż musi przeżuwać
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
09 lipca 2012 12:54
777, może to? trzeba się napracować,aby to zjeść 😉
http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&path=60&product_id=44
Czy są jakieś pasze specjalnie dla obżartuchów ?
Są suplementy na pobudzenie apetytu to może są jakieś na zmniejszenie...
Pytam całkiem serio - moja młoda pożera wszystko - na łące nie je trawy tylko ją pochłania - w boksie rano sajgon bo ani źdźbła słomy - wszystko wyżarte
mimo codziennego wypasania ma podawane siano a mimo wszystko wciąż musi przeżuwać


sa preparaty ktorymi mozesz spryskac slome i kon wtedy jej nie ruszy. nie probowalam ale podobno dzialaja.
777, może ma jakieś niedobory i próbuje je uzupełnić?
Ooo dzięki . Może rzeczywiście coś by to dało. Trzeba przetestować 🙂
Beti ona ma tak od źrebaka - od samego poczatku najpierw musiała wypchać sobie owsem policzki jak chomik ............ przeżuwała dopychając do pyska paszę tak że jej się nie mieściła w pysku i po części wypadała gdzieś bokiem. W sumie badania miała robione dość często i były dobre
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
09 lipca 2012 14:38
777 - przestaw na trociny, siano do siatki z małymi oczkami (na początku większe a jak się przyzwyczai to zmniejsz) - będzie miała zajęcie na dłużej.
Być może to u niej kwestia psychiki - potrzebuje przeżuwać a nie jeść. A jak z przemianą materii - często wydala?
Pasze typu light są dostępne na rynku - to te głównie dla ochwatowców z tego co kojarzę ale najlepiej napisz do kilku przedstawicieli niech Ci zaproponują coś ze swojej oferty i wybierzesz to co dla was będzie adekwatne.
Jeśli na padoku koń ma wysoką trawę możesz pomyśleć też o kagańcu - radykalne ale skuteczne.
albo może ile waży np 1 litr? 🙂


No to jest właśnie gęstość xD Ile waży dana objętość.
A czy ktoś ma jakieś doświadczenie lub coś słyszał na temat wykrywalności otrębów ryżowych jako doping?
Jak to wygląda w teorii a jak w praktyce?
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
10 lipca 2012 09:43
Julie z mojej wiedzy przez to, że zawierają gamma oryzanol traktowane są jako doping ale Karla🙂 będzie bardziej zorientowana...
Skoro jest napisane na opakowaniu, że zawierają gamma oryzanol, czyli substancję dopingującą, to znaczy, że w badaniu krwi może coś wyjść. Ale jakie stężenie musi być żeby wyszło, to zupełnie nie mam pojęcia.
Zadzwoń do weta ;-)
Julie, to zależy od otrębów (a właściwie producenta). Dodsonowskie otręby gamma oryzanolu nie zawierają, a Maxeglo na przykład tak
Gamma oryzanol jest na liście substancji zabronionych i były przypadki dyskwalifikacji z powodu jego wykrycia.
http://www.feicleansport.org/2012_Equine_Prohibited_Substances_List.pdf
Na tej liście go nie ma, więc jak to jest ? Może go skreślono?
hmm faktycznie...
Tu: http://prohibitedsubstancesdatabase.feicleansport.org/list.php?q=Gamasol+90 też nie ma. Hmm, jak to jest ? Nakręciłam się i grzebię dalej.
Przy okazji wpadłam na ciekawy [url=http://books.google.pl/books?id=3hNYs8PwHD4C&pg=PA293&lpg=PA293&dq=gamma+oryzanol+prohibited&source=bl&ots=TvaWvgmj3A&sig=cpkankQSpkZzK2fVzk-97R1qLuo&hl=pl&sa=X&ei=u_L7T9uQLOjT4QTCkdnKBg&ved=0CFoQ6AEwBQ#v=onepage&q=gamma%20oryzanol%20prohibited&f=false]artykuł[/url] o gamma oryzanolu.
Juz na drugiej liscie z 2011 byl wykreslony,ale nie jestem pewna jak wyglada sprawa metabolitow,bo wlasnie o to sie rozchodzilo...
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
10 lipca 2012 10:26
armara mnie też wciągnęło🙂 - grzebię po necie - może to ma jakąś inna nazwę jeszcze... a gamma jest też dużo w otrębach muhldorfera i oleju ryżowym derbymedu... o ile to ma jeszcze jakieś znaczenie 👀

edit: w 2010 już nie było... hmm - dziwne  producenci by nie wiedzieli, że umieszczają dalej ostrzeżenie na produktach...
Wiem, że chodzi o gamma oryzanol. Jestem tylko ciekawa jak to wygląda w praktyce - jakie stężenie we krwi jest wykrywalne i ile przed planowanym startem należy zaprzestać podawania suplementów zawierających gamma oryzanol.
No i poza tym - na jakich zawodach bada się koniom krew?
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
10 lipca 2012 11:14
tu masz wątek o dopingu większa szansa że dostaniesz odpowiedź

okres karencji z tego co pamiętam na opakowaniu wynosi 7 dni

http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,12447.0.html
Dzięki  :kwiatek:
Kika w 2010 byly dwie. Listy , GO byl na liscie B, na szkoleniu i przy szukaniu publikacji  wszedzie bylo,ze jest to doping. Nawet rok temu w sopocie w rozmowie z wetami na MCP mowiono mi, ze jest to nadal doping
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
10 lipca 2012 11:26
To o co chodzi? 😜
Możliwe, że jest dalej na liście ale pod inną nazwą... czy jak?
Moze zrobili myk i napisali. Ze poza wymienionymi subst z nazwy dotyczy innych o podobnym dzialaniu,budowie itp?nie moge na komorce otworzyc listy...go to roslinny anabolik...
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
10 lipca 2012 11:38

masz rację jest napis na górze każdej strony: ***Including any other substance with similar chemical structure or similar biological effect(s)*** tylko pod co go podciągnęli?
Anaboliki,anaboliki roslinne...
Ja puytalam w animali, jak to jest z otrebami max glo.  jakos tam i powiedzieli ze tzreba od dstawic 48h przed zawodami, jesli nie przekracza sie dawki podawania

Dokladna odpowiedz :
"Witam,

Dostałam informację od dostawcy, że przy nieprzekraczaniu sugerowanej dziennej dawki otrębów nie ma możliwości przekroczenia dopuszczalnego progu. Zawarty w paszy gamma oryzanol zostaje całkowicie przetworzony przez organizm po 48 godzinach - więc dla pewności można odstawić go na 2 dni przed zawodami.

pozdrawiam"
czy ktos moze laczyl diete owsiana z tym balancerem: Spillers Original Balancer ?
jaka to ma forme granulatu czy musli?
Mam gotowy mesz (hippolyta dokładnie). Data ważności jest do sierpnia 2012, ale dziś się zorientowałam, że mesz inaczej pachnie. Tak jakoś... gorzko, z bardzo starym sianem mi się skojarzyło. Czy jeszcze mogę to podawać czy lepiej nie?
Coś mi się obiło o uszy, że hippolyt się szybko psuje, ale nie wiem czy dobrze kojarzę. :/
Skoro dalej się toczy tutaj rozmowa o tych otrębach, to jeszcze tylko dodam, że nasz producent sugeruje odstawienie 7 dni przed zawodami.
Ciekawe, czy to niemiecka zapobiegawczość, czy kwestia dawkowania 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się