Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 lipca 2012 15:37
to ja zinterpretuję: tak, czarna wodza działa, to widać.
.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 lipca 2012 15:47

Jest sporo powodów dla których można było tę czarna założyć

to nie jest wątek rozpatrywania powodów jeżdżenia na czarnej ani innych patentach.
Ciekawe cooo powiecie.. Haaha ! : )
Heehe 😉

bardzo piękne siano. Ciekawe co tam się siało.
Gillian   four letter word
17 lipca 2012 16:34
noo, siano wygląda smakowicie! a jakie ładne niebo!
Jakie siano?jakie niebo? Wy tam widzicie,przyczepy!!! jakie fajne! ta ruda z burtami,smieszna jak wielki wasong. 😜
Nie gajcie, nie gadajcie - nogi też niezłe. Chociaż... w mini byłoby bardziej cool.
Ahh, to jest to co mi na volcie przeszkadza, po co się naśmiewać?  🙄

Łopatologia wystarczy  🏇 (chyba....)

Dziewczyno od zdjęcia powyżej - nie wiele można ocenić po zdjęciu, które:
a) jest jedynym jakie wstawiłaś
b) przedstawia radosny galop w terenie
c) jesteś w krótkich spodenkach
d) podłoże jest conajmniej wątpliwe jeśli chodzi o podejmowanie się oceny tego jak koń po nim chodzi

jeśli chcesz, żeby Twój dosiad czy cokolwiek zostało ocenione:
a) wstaw zdjęcie z maneżu
b) w pełnym stroju jeździeckim
c) w trzech podstawowych chodach
d) pełnym siadzie

Vanilka eee tam od razu złośliwa, po prostu interpretuje 😀
zoja, No już bez przesady.  🙄 Są przypadki w których nie wiadomo co użytkownik miał na myśli.
Jasne, że są. Rozumiem, że pozwalanie, żeby coś takiego notorycznie miało miejsce nie wyjdzie nam wszystkim na dobre, bo dzięki temu, że wszystko tu jest dopilnowane i poukładane volta jest czytelna i jak na miary internetowego forum wiarygodna jako pewnego rodzaju źródło wiedzy. Tylko zadaję sobie pytanie, czy jeśli osoba nie ma na tyle pomyślunku, żeby domyślić się, że nie wstawia się tu takich zdjęć to czy będzie w stanie zrozumieć wasze sarkastyczne docinki (wbrew pozorom nie każdy załapie...). Dlatego też nie widzę sensu wrzucania kolejnej strony postów, w której każdy użytkownik pokolei wali podobny ironiczny żarcik, bo to też już powoli się nudne robi, jak będziemy w taki sposób krytykować każdą gafe na forum to niedługo forum będzie zawalone docinkami i tyle  😉 A Ci, do których to miało trafić i tak nie zrozumieją, a jeśli nawet to złapią focha i tyle ich widzieli. Po prostu chyba nie do każdego trafia taka krytyka  😁
Nie wiem, po co ten strój jeździecki i pełny siad: to co półsiadu nie da się ocenić?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
18 lipca 2012 08:55
tak ale nasz sarkazm wynika z tego że  już pierdyliard razy było powtarzane jakie zdjęcia należy wklejać a jakie nic nie mówią. Ileż razy można to powtarzać w kółko.

w sumie bez stroju jeździeckiego też się da ocenić i mnie się ten półsiad nawet podoba.
Ja się dam na pożarcie:

zdjęcia z okresu maj2012, do koniec czerwca2012 niestety nie mam nic świeższego🙁
Powiecie coś?  😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
18 lipca 2012 09:25
Thymos - za wysoko anglezujesz, ręce ci się czasem rozjeżdżają i na udach lądują, bo wodzaz za długa
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
18 lipca 2012 09:40
Możecie coś powiedzieć o tym?  :kwiatek:



ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
18 lipca 2012 09:49
Lizzy: wyprostuj się, wodze krósze, nie wiem czy strzemiona nie za długie wygląda jakbys w ogóle nie miała łydek przylożonych. W ogóle za mało widzę aktywności w koniu gdyz ty zbyt biernie jedziesz.
Nie spać !  😉
kujka   new better life mode: on
18 lipca 2012 09:59
Thymos, z interpretacja Twoich zdjec jest generalnie problem. Bo jak sama w innym temacie pisalas, chcesz jezdzic swojego konia po westowemu ale w klasycznym sprzecie. Wiec wiekszosc ludzi Ci da minusa za to, ze masz za dlugie wodze, ze nie ma kontaktu. A Ty akurat tak wlasnie chcesz jezdzic i uwazasz, ze to dobrze.
nie bardzo widze co bys chciala tu uzyskac 🙂
chodzi mi bardziej o konia, bo można jeździć nawet na cordeo, a koń może być sztywny/ miękki.

Chodzi mi o to, jak moja jazda ma się do konia, czy on idzie rozluźniony, czy prawidłowo się podstawia i czy w ogóle to robi. Wczoraj odkryłam, (tak, brawa dla mnie), że po skróceniu strzemin o dziurkę, mam o niebo lepsze podparcie, nogę stabilniejszą i jestem bardziej w siodle. Czy np nie jestem sztywna, niepochylona za bardzo do przodu, czy noga jest w dobrym miejscu. Ja swoje wiem (luźna wodza), ale fajnie jest też usłyszeć opinię osób z zewnątrz :kwiatek:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
18 lipca 2012 10:15
i koń jak i ty jesteście rozlatani na wszystkie strony - na każdym zdjęciu co innego widać. Najlepiej filmik wstaw.
Dobra,

pierwsze: Luna w marcu 2012 (pierwsze jazdy w Kiekrzu - brr...sztywno, ja w mega stresie) i zaraz potem porównanie z czerwcem (jakoś na początku miesiąca - wg mnie o wiele lepiej, nie była spięta).




Drugi, jazda jakoś koniec czerwca:



teraz mam krótsze strzemiona, i mam wrażenie że przez to się już tak nie bujam, ale muszę to jeszcze nagrać.
No i odpuszczam wysiadywany kłus i w ogóle pełny siad, bo przez moją sztywność kobyła nie chodziło tak luźno i nie pracowała jak powinna. Czekam na opinie. Wiem, ze kolorowe nie będą 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
18 lipca 2012 10:29
no ja nie mam pojęcia co ci powiedzieć skoro do jakieś dyscypliny westowej się szykujecie (WP jak mniemam po tempie kłusa) i chyba macie kogoś z ziemi co was koryguje na bieżąco i jak mniemam tak to ma wyglądać.

Szykować to ja się szykuję do lasu na klepodupstwo 😎

Mam czasami dostanę jakąś poradę, bo nie są to regularne treningi parę razy w tygodniu.
Chodzi mi o zdanie nt konia. Czy dobrze pracuje, czy się "opierdala"?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
18 lipca 2012 10:34
w klusie raczej sie snuje. W stępie również. W galopie zapieprza i pochyla do środka jak motor (brak równowagi).
OK, skróciłam strzemię.
Efekty z wczoraj, jest lepiej w porównaniu do filmu?  👀

Sposób trzymania wodzy w rękach wszystko psuje. Ładny koń, do dosiadu na tych ostatnich zdjęciach też nie można się jakoś szczególnie przyczepić.
Dlaczego nie możesz jeździć normalnie? 🙂
Sposób trzymania wodzy w rękach wszystko psuje. Ładny koń, do dosiadu na tych ostatnich zdjęciach też nie można się jakoś szczególnie przyczepić.
Dlaczego nie możesz jeździć normalnie? 🙂


Bo primo: sama nie mam takiej wiedzy, żeby ją jeździć klasycznie, a nie stać mnie na to, żeby opłacać kogoś kompetentnego, kto i tak nie przejedzie 90km w jedną stronę do mojej stajni😉
Drugie primo: osoba, która mi prowadzi jazdy jest zawodnikiem west.

Zaufałam jego metodom, i widzę straszną zmianę na plus w koniu. Zachowaniu, jeździe. No i wiadomo, jak możesz mieć opcję, że ktoś z ziemi Ci udzieli wskazówek 2-3 razy w tyg, to czemu nie skorzystać😉 dlatego w sumie się tam też przeniosłam.

Jeździć może będę 'normalnie", jak mi się koń w plecach rozbuduje i będę go miała na czym postawić  :kwiatek:
Thymos obejrzałam właśnie filmiki, muza to położyła mnie na łopatki 🤣 puszczaj sobie taką na jazdy żebyś ciałkiem i bioderkiem była tak wyluzowana 🤣
A tak na poważnie, to moim zdaniem dopóki nie włączysz się w ruch konia harmonijnie i z rozluźnieniem, to sobie możesz pracować nad grzbietem długo długo i na takich lickach i wiele to może nie zdziałać. Wyluzuj górę, użyj mięśni brzucha w ćwiczebnym, cofnij ramiona. Nie możesz odpuszczać sobie ćwiczebnego i wogóle pełnego siadu, bo to świadczy o dosiadowym problemie 🤣 i nie da się tego przeskoczyć i pracować z koniem jak gdyby nigdy nic. Mi się wydaje, że na tym powinnaś się skupić, bo tu leży główna przyczyna problemu.
Jak to powiedziałaś na filmiku, nie ma opierd...się!!! 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się