Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
06 sierpnia 2012 18:43
zima 2011 / sierpień 2012

Młoda we wrześniu kończy 5 lat.
2-3 razy w tygodniu lonża, jazda średnio 1-2 razy  w tyg.
Pracować zaczęłyśmy z końcem marca jakoś początkiem kwietnia.
Nigna   Warto mieć marzenia...
06 sierpnia 2012 19:06
zabeczka17: Ta praca pod siodłem wygląda tak jak na tych zdjęciach najnowszych? Dla mnie koń po prostu przytył, ma za duży brzuch, aczkolwiek zad i szyjka wyglądają lepiej ; )
ekuss   Töltem przez życie
06 sierpnia 2012 19:09
Sierpień 2011 i lipiec/sierpień 2012 -starałam się znaleźć zdjęcia robione z normalnej perspektywy:

Prawy bok:




Lewy bok:





Klata:





Niestety nie mam lepszych zdjęć sprzed roku,ale widać moim zdaniem to co powinno być widać.

Jeszcze jakoś kątem:

(moja mina :wysmiewa🙂



zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
06 sierpnia 2012 19:13
Nigna... i właśnie o ten zad i szyjkę mi chodzi 🙂 Cudów nie ma, ale ćwiczymy cały czas.Najważniejsze są początki 🙂
A z tym brzuchem to prawda, spasła mi się franca. Obcięłam już jej wielkość posiłków.
Po 5 miesiącach nie spodziewam się niczego więcej prócz lekkiego obrysu ;] Ale plusem jest to że mamy na czym popracować.

Nigna   Warto mieć marzenia...
06 sierpnia 2012 19:16
ekuss: wow ale ci ładnie konica brzuszek wciągnęła  👍 A u kuca ciężko o efekty pracy ; )
ekuss   Töltem przez życie
06 sierpnia 2012 19:31
W sumie dopiero w lutym tak jej się wciągnął. Najbardziej się cieszę z grzbietu (wcześniej jak jeździłam na oklep to kręgosłup czułam,a teraz nic) oraz z klaty i nóg. Najgorszy teraz jest mięsień dolny szyi,bo niestety w tolcie się tak wyrobił :/  Możecie mi powiedzieć jak to możliwe,że wcześniej nogi miała takie X do środka,a teraz ma proste  🤔 ani ja ani mój kowal tego nie pojmujemy- :






edit: zapomniałam dopisać: Na tych fotkach z zeszłego była tylko wstępnie zajeżdżona- łącznie ,,chodziła" pod siodłem 2-3 miesiące (zanim ją kupiłam). Zimą miała w zasadzie przestój ,bądź 15-30 min jazdy,bo nie mogłyśmy się kompletnie dogadać,a ja głupia skupiałam się na innych koniach i od wiosny można powiedzieć,że było coś co można nazwać treningiem,bo pilnowałam zadu, ,,żyrafienia" itd.  chodziła (teraz przechodzimy powoli do roztrenowania,bo będzie miała 2 mies. wolnego od września) 5 dni w tyg, 1 dzień lonża i 1 dzień wolny.
mtl, busch  :kwiatek: Dzięki, miło mi.
No cóż...i znowu. Żaden z koni prezentowanych na stronie nie zmienił się pod wpływem treningu. Noo... kobyłka Ekuss straciła brzuch. To plus.

Za to:
busch, No, no, świetna robota, bez dwóch zdań. Sylwetka konia zmieniła się wyraźnie i to jest przykład na dobry wpływ treningu! Koń w formie wyjściowej nie wyglądał źle (w sensie, nie był chudy/zabiedzony/bardzo młody/wybitnie źle jeżdżony, tylko dosyć "zwykły", "normalny" i teraz widać progres.

domcia406, Jeszcze tylko przybędzie jej trochę mięśni w robocie i będzie ekstra. Ale jesteście świetnym przykładem na dobre odchudzanie konia - pracą, a nie szukaniem "suplementów na odchudzanie" 🙂 Nie ten koń!
busch, super wygląda 🙂
ekuss, widać, że grzbiet pracuje 🙂 oby tak dalej 🙂
busch  zmiana bardzo duża , wielkie gratulacje  😅 

ekuss  łał widać że dużo pracy wkładasz w tego konia , oby tak dalej  🏇 
zabeczka17 a mnie sie bardzo podoba jak Twoja kobyla się zmienia, ze "sztachety" z prosta szyją robi się bardzo ładnie zaookrąglony koń. Młoda bardzo fajnie pracuje szyją i grzbietem i wyrabia sobie te mięśnie które za niedługo dostaną prawdziwą robotę. To młody koń i jak na jej wiek praca i postępy są widoczne.
Jak dla mnie klaczka zabeczki17 bardzo się zmieniła.  😀
Sankaritarina Fakt, żadnych diet nie stosowałyśmy, wręcz przeciwnie, je dwa razy tyle, co jadła  😁

busch w ogóle ciekawe jak Cynamon będzie wyglądał jak wstawisz jego zdjęcia za kolejny rok. To dopiero będzie kawał smoka  😜
ekuss   Töltem przez życie
06 sierpnia 2012 23:16
MMVG , monia  dzięki 🙂

Mam nadzieję,że przez 2 miesiące zrzuci trochę mięśni z szyi,bo przez tolt mam doła w związku z tym dolnym mięśniem. Teraz się przestawiamy i tolt będzie tylko raz w tygodniu i przed zawodami... ciężko jest pracować jak w powiedzmy ,,ujeżdżeniu" chcę pracować z szyją ustawioną normalnie-tak żeby robił się ładny łuk,a znowu w tolcie wyrabia się jeleń...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 sierpnia 2012 14:05
Młoda bardzo fajnie pracuje szyją i grzbietem i wyrabia sobie te mięśnie które za niedługo dostaną prawdziwą robotę. To młody koń i jak na jej wiek praca i postępy są widoczne.


Bardzo dziękuję  :kwiatek: mam nadzieję że za pół roku będzie jeszcze lepiej 🙂

Sonkowa  :kwiatek:
kujka   new better life mode: on
07 sierpnia 2012 15:48
zabeczka17, z calym szacunkiem ale w jakim treningu jest Twoj kon? nie pomylilas watku z puchnacymi?

Bush to jest dokladnie to o co chodzi w tym watku. czekam na nastepne foty karego 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 sierpnia 2012 15:53
kujka adriena to najlepiej opisała 🙂 reszta pozostaje w kwestii domysłów  ;]
kujka   new better life mode: on
07 sierpnia 2012 16:04
zabeczka17, nie widze w poscie adrieny nic o treningu.

wasza praca to nie trening. tyle.
.
K* załóżmy sobie wątek wpływ jazdy rekreacyjnej na wygląd i chodźcie tam wszyscy bo się nie da NIC powiedzieć, czy wy sądzicie że ty zaraz wpadnie czołówka światowa ze swoimi zdjęciami i będzie trening pokazywać??
kujka   new better life mode: on
07 sierpnia 2012 16:20
Zorilla, serio nie widzisz roznicy miedzy porownaniem wstawionym przez Anee i zabeczke17? nikt nie mowi o czolowce swiatowej i treningu na poziomie GP...
.
Jasne że widzę ale wątek od dłuższego czasu dotyczy problemu dobrych zdjęć i tego co jest treningiem a co nie, i 3/4 postów jest na ten temat.
Czy koń ekuss jest w treningu? Czy moje konie są w treningu? Nie wydaje mi się ale są zmiany wynikające z jazdy i jakoś nas nikt nie pogonil (co mnie bardzo cieszy 😀).
Nie mówię konkretnie o zabeczce ale tym co sie tu dzieje 🙁.
Wybaczcie, ale cały ten wątek to jedna wielka pomyłka. Z szacunkiem dla wszystkich, którzy pokazali tutaj swoje konie. Mamy zestaw zdjęć i kilka stron kłótni odnośnie tego wątku. Nie lepiej zmienić w tytule słowo "trening" na "praca" i będzie spokój? Niech ten wątek będzie dla wszystkich, a nie dla wybranych. Każdy z nas wkłada ogrom roboty w swoje konie, szuka dróg, idzie do przodu bądź nie.. Już od dawna uważam ten wątek za jeden z najbardziej porąbanych na forum, a wchodzę tu tylko po to, by zobaczyć po kim tym razem się jedzie, że to nie odpowiednie miejsce, a zmiana jest do kitu..
Amarotsa NO DZIĘKUJĘ!!
Jest wiele innych wątków , ten wątek jest dla ludzi którzy solidnie trenują , pracują z koniem i robią to codziennie a nie jak się przypomni  👿  Wątek pozwala ocenić nasz czas pracy , nasze poświęcenie czy idziemy w dobrym kierunku , tyle odemnie  🏇 
Katharina   "Be patient and trust in the process"
07 sierpnia 2012 16:54
Amarotsa zgadzam się z każdym Twoim zdaniem. Swoją wypowiedzią trafiłaś w 10 jeśli chodzi o to co się tu dzieje  😵 Albo trenujemy z trenerem najwyższej klasy kilka razy w tyg i trzymamy konia w zajebistej stajni albo nara z tego wątku ! Lepiej się nie przyznawać, że się jeździ samemu, bo zaraz padają stwierdzenia, że albo zmiany nie ma (chociaż jest) , albo koń otyły albo się rozwinął ale to na pewno nie dzięki pracy tak jak w przypadku zabeczki17 ....  Bo przecież do zmian samemu dojść nie można 🙂
ale sęk w tym, że tu nie ma żadnego treningu....

[quote="Zorilla"]K* załóżmy sobie wątek wpływ jazdy rekreacyjnej na wygląd i chodźcie tam wszyscy[/quote]
Okej!  😀 Jestem za! Naprawdę!

to teraz ja 😉
luty


i czerwiec

mtl   I M Equestrian
07 sierpnia 2012 17:03
Mysle ze warto byloby okreslic jakie zdjecia tu wstawiac (zestaw zdjec w stój/w ruchu, dobrej jakosci i z wlasciwej perspektywy) i jaki okres czasu miedzy zdjeciami musi byc minimum... Do tego opis - rodzaj pracy, opinia jezdzca, cos o koniu itp.

Sankaritarina kupilas tylko nowy aparat i kon dlatego lepiej wyglada 😁 😁 😁 (zartowalam oczywiscie, nie mnie oceniac...)
Sankaritarina ukradnę ci kiedyś twojego konia  😍 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się