Jakie pasze dajecie swoim koniom?

U nas równieź szał epony trwa  🙂konie błyszczą się nieprzeciętnie i smakowitosc paszy nadal je  zachwyca  😅
BASZNIA   mleczna i deserowa
10 sierpnia 2012 20:21
xxagaxx, wlasnie jak dla mnie tez pure & healthy rules 🙂. Pachnie jak deser z owoców tropikalnych. A teraz bedzie schodzic haferfrei- to z kolei kokosek mmmmm 🙂.
Musze przekonac jednego klienta do kukukulek, dostalam zabiedzonego klienta i obawiam sie, ze do zimy go porzadnie nie zdarze odpasc bez pomocy...Ale to nie ten watek 😉.
U nas schodzi tez chaff ziolowy- na ludzki wech pachnie dziwacznie, ale kobyla wyzera nierozmieszane z wierzchu mega chetnie. Ale ona przyzwyczajona do najrozniejszych wynalazkow-zreszta wiele juz w zyciu widziala, bo ma 32 lata 😉.
Worki kuku-kulek już stoją w naszej paszarni. Próbne garstki zjedzone, testujemy na dwóch koniach w tym na jednym niejadku i mimo wstępnych obaw - obu bardzo smakowało.

Swoją drogą wewnętrzna forumowa nazwa może mylić - ale też mi się podoba - Julie może warto na stronie też ją uwzględnić? 😉 potem ludzie będą szukać na forum kukurydzianych albo w sklepie kuku 😀
Orfeusz od 3 miesięcy dostaje Country Competition Mix D&H z dodatkiem sieczki i wysłodkow oraz jako balanser dostaje Blue Chip Pro. Konisko obecnie pracuje dość intensywnie- jest w zasadzie w środku sezonu i cały czas ma fajną, zdrową energię.  Obecnie wygląda aż za dobrze 😉. Trochę się rozstył i wyeliminowaliśmy w związku z tym ostatnio z jego diety lucernę. Chyba przekonałam się do Dodsona i rozumiem Wasz sentyment do tych pasz 😉
Skąd zamawiacie Eponę?
Dziękuję
witam, czy ktoś sie spotkał z tymi nowymi (jak dla mnie, bo dopiero co widziałam ich katalog 1 raz) paszami... firma nazywa się... "jakieś-polskie-nazwisko"S.A. a same pasze jakoś na P - poco, peco czy jakos podobnie...

ktoś miał już okazję nimi karmić? gdzie można je w necie zamówić?
gajowa, a nie chodzi Ci czasem o Osadkowskiego? cool:

http://osadkowski.pl/pl/zwierzeta/konie

Zdaje się Stefanidis ma je w ofercie, ale o samych paszach niestety nic nie wiem, poza tym, że wyglądają ładnie.
jeżeli chodzi o ibeka panto to kilka osób wypowiadało się na ich temat 😉
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
11 sierpnia 2012 15:04
gajowa jeżeli chcesz to podaj mi na PW do siebie maila to wyślę Tobie ich katalog w formacie pdf  🙂

edit.
na stronie www jest katalog  😉
http://osadkowski.pl/upload/katalog_ibeka_-_panto_-1558.pdf
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
11 sierpnia 2012 16:18
Przez waz zamówilam kuku-kulki  🤬 Re-voltowa nazwa przednia. Mam nadzieję, że ładnie mi się ruda odpasie na nich. Niestety nie wychodzi na padok, więc nie ma dostępu do trawy, za to siano dobrej jakości, ale coś mi zbiedniała ostatnio. Ona niestety z tych co szybko tracą, ale i szybko przybierają na wadze więc liczę na dobre efekty 🙂
Gillian   four letter word
12 sierpnia 2012 11:14
hmmm, 10 dni podawania Epony ziołowej. Muszę obciąć dawkę o połowę  😁 koń ma stępować na lonży a tak go roznosi, że nie ma o tym mowy  😁 wyrwał mi wczoraj kilka razy takim galopem, że ledwo lonżę rozwijałam w locie, obowiązowe "łiiiii" przy zmianie kierunku z wielkim brykiem i rura  😁  przedwczoraj byłam w terenie i wszystko było straszne, kupa słomy - nafuk i caplowanie, kamień - nafuk i kłus, drzewo - nafuk i dzida  😁
a trzeba Wam wiedzieć, że mój koń jest leniem patentowanym i nigdy nic mu się nie chce, więc snujemy się powoooli ze zbolałą miną, że dreptać każą  🤔wirek:
moja kobyłka miała pierwsze doznania z meszem z Epony. cóż, zajadała szczęśliwa do momentu, kiedy odkryła, że jest w nim kukurydza... zaczęło się plucie i inne cuda  😵  ale przyszedł ogier, resztę zjadł, więc chyba nie było złe  😀  podejrzewam, że następnym razem młoda pożre wszystko  😀  a na przetestowanie czeka jeszcze musli owocowe, aż się nie mogę doczekać, bo są w nim banany, których młoda nie uwzględnia w swojej diecie  😵
Karmi ktoś wrzodowca Horse Carem z RedMillsa?  👀
A daje ktos ten makuch lniany?
Ja dosypuje  do meszu, i to sie mega klei, obrzydliwie wyglada, ale konie wcinaja, troche sie klei jak chrupki kukurydziane w pysku psa...hahaha
Siersc sie swieci, wyygladaja dobrze, ale nie wiem czy to wplyw makucha czy wszystkiego.
Ja dawałam - efektu jakiegoś mega super nie było - ale w tym samym czasie forumowa branka dawała i efekty widziała duże. Na mojego konia mało co działa, więc uznałam, że prawidłowy efekt jest taki jak u branki 😉
uh... a ja właśnie zamówiłam Mastersa Excellent. Ciekawa jestem co koń powie na to :-)
Anaa gdzie zamawiałaś?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
15 sierpnia 2012 22:08
A właśnie, ktoś karmi paszami Masters? My mamy w stajni dużo tego ale nie wygląda zachęcająco szczerze mówiąc. Ale ja tam moge sobie mówić, skoro tylko zaglądam do worków czasem, jestem ciekawa opinii użytkowników.
Martuha, bezpośrednio u przedstawiciela 🙂
arivle, wypróbuję to dam znać 😉 a zamówiłam energetyka i liczę na konkretne efekty więc mam nadzieję, że będą one widoczne 😀
a możesz podać namiar do tego przedstawiciela? 😉
google mi nie chce pomóc
Poczytałam Wasze opinie i już mam w stajni 3 worki Epony.

Musli Strong + Vital
Musli Owocowe
Musli Winner Concentrate

Po kolei będę skarmiać i sprawdzać co się wydarzy 🙂 Zawsze dla kobyły jakaś odmiana, może strajku nie zrobi głodowego 😉
http://baileys.com.pl/produkty/info/12/no-17-top-line-conditioning-mix
Jak mam dawkować tą paszę z dodatkiem owsa?
Koń dostaje 5,5 miarek owsa pavo i wykonuje średnią pracę.
Ma 173 cm , 4 latek.
Proszę o pomoc 🙂😉 !
kobyłka wcina kolejne musli Epony 🙂 smakuje jej ziołowe, bez owsa i teraz owocowe. Wszystkie pięknie pachną i smakowicie wyglądają 🙂 Dziś pierwszy raz dostała też instant mesz i cały boks obśliniony 🙂

czy ktoś z Was dawał Max-E-Glo otręby ryżowe , bądź innej firmy ?  Jak efekty ?
pucus27,  moje wszystkie chłopaki jedzą Top Line Mix, z owsem 🙂 Możesz dawać wg. uznania, ale żeby mieć jakieś sensowne efekty to dawaj min. 1kg dziennie. Przy dwóch miarkach na dzien (to jest ok. 1,5kg) plus owies koń się całkiem fajnie zaokrągla - tyle je nasz mocno pracujący 8latek 174 cm 🙂
quanta  :kwiatek:
Ja daje Mastersa od ponad miesiąca i jestem zachwycona... Maxu je Primeur'a i Excellenta oraz Mastersowy Mash... Zarąbiste pasze. Ma odpowiednią ilość energii, nie jest taki przeładowany, jak po innych paszach i wpierdziela tak, że mu się uszy trzęsą, a rożnie to u nas bywało... Przestał przyjmować Dodsona w jakiejkolwiek postaci, a jadł go przez 3 lata. No i cena... zdecydowanie do przyjecia. Z czystym sumieniem polecam.
Niuniowa a gdzie kupujesz Mastersa?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się