PSY

Hehe Białystok mało popularny jak zwykle ;P goldków , których zazwyczaj zatrzęsienie będzie tylko 31 w rasie..

A my jak na złość, wszystkie wnioski mamy dawno już uzbierane, a brakuje nam czasu na skończenie interchampionatu... zamknęłabym na spokojnie Białymstokiem gdyby nie to, że jest o 3 dni za wcześnie.. bleee będziemy musieli jeszcze się gdzieś ciągnąć..

Jak już coś to  bardziej Poznań lub Kielce... klubówki w Warszawie nie liczę,bo tam tradycyjnie będziemy a i tak nic by nam nie dała w sprawie int.ch. 😉


Dzionka ale słodko Puyol śpi

JARA spokojny jak spokojny, ale jaki szczęśliwy spacer! 😉

edit: i skoro się chwalicie to a co tam, wrzucam Tosiaka z międzynarodówki ostatniej w Druskiennikach- kl.ch. - 1ex CAC CACIB BOB 😉

mój najkochańszy kudłaty jak co złego pracuś, prawie inter ;P i przyszła mamunia ślicznych czarnych krecików..
LT-LV-PL. CH. EL TOSKA Black&White

ushia   It's a kind o'magic
20 sierpnia 2012 09:40
A dzisiaj psy pozeraja ostatnia porcje gotowanego zarcia i oficjalnie zaczynamy barfowac 😀
nieoficjalnie to przedwczoraj dostaly po lopatce cielecej, o ktorej pan wet twierdzil ze dwa tygodnie ja beda obgryzac - ha ha ha
chrzastke pozarly od razu, a do dzisiaj polowy kosci nie ma  👀
niedoceniona moc psiej szczęki  😉
to samo przy wszelkich gryzakach obiecują i też kończy się szybciej niż zaczęło  😂
taaa znam to - macie kostki, poogryzajcie sobie.... mija parę godzin, pies ma brzuch jak piłka i tylko kosteczki brakuje... CAŁEJ 😉

otworzyłam dziś trzeci wór Wolfbluta - teraz dzik. Była kaczka i kozina z koniną.

jutro test smaku  😁

za to jeśli chodzi o efekt wizualny i zapachowy, to nadal KACZKA RZĄDZI. Zapach był tak intensywny i smakowity, że psom odwalało i nawet ja się z ciekawości skusiłam. Była pycha  😂

Moja Szajba znów źle się czuje i ma biegunkę :/ namierzyłam winnego - tylko wyszła na siku, zaraz nura pod siatką i niesie śmierdzący na pół kilometra ochłap świńskiej głowy  😵 skąd ona wynajduje te skarby, po ktorych choruje  🍴

w ten sposób ostatecznie zmusiła mnie, żebym wzięła się dziś po pracy za montowanie psiego pastucha  👿

a była już taka zdrowiutka  😫
Tak nawiasem,

Benio chodzi do szkoły, którą bardzo polecam każdemu, kto ma kłopot z dogadaniem się ze swoim psiakiem i szuka pomocy u behawiorysty.
Porada w formie telefonicznej lub spotkanie indywidualne, szkolenie indywidualne lub grupowe..

Szkoła znajduje się w Warszawie na terenie AWF'u !
http://dogadajciesie.pl/
czy ktos z was pomoze mi w rozpoznaniu rasy psa ze zdjecia? KLIK
widzialam takiego ostatnio w tvn24 (suczka miala na imie Antonina) i szukalam, szukalam co to za rasa, bezskutecznie. wczoraj trafilam na to zdjecie w necie (inny psiak, ale chyba ta sama rasa - mam nadzieje!) i szukam dalej. 😁 😵
Wojenka   on the desert you can't remember your name
20 sierpnia 2012 19:14
bracco italiano  😉
kilka stron wczesniej yadira wstawiała zdjęcie bracco
Wojenka dziekuje pieknie 💃 nie przegladam watku na biezaco, nie widzialam. :kwiatek:
PumCass   zachowaj zimną krew!
21 sierpnia 2012 04:07

a moja sucz wykąpała się wczoraj w morzu! Tak, podczas trwania sezonu kąpielowego  😜
Dzięki uprzejmości znajomej, dotarłyśmy na zapomnianą przez większość turystów i mieszkańców pomorza, plaże gdzie psy mogły szaleć do woli!  😅
tak więc, była kąpiel połączona z ćwiczeniami



szaleństwo z patykami:



udawanie wilka:



i wylegiwanie na piasku:


Przepraszam za ilość, ale ciężko się było powstrzymać  😜
Uciekam!  🏇
Wojenka   on the desert you can't remember your name
21 sierpnia 2012 10:23
Super fotki wilka. Może my w przyszłym tygodniu też pojedziemy nad morze  😜
PumCass   zachowaj zimną krew!
21 sierpnia 2012 10:25
morze fajna sprawa! Sierść po nim taka mięciutka, a sprint po piasku dobrze robi na mięśnie łap  🤣
PumCass na dwóch ostatnich wygląda jak taki prawdziwy wilk, niesamowita  😍
PumCass na obecnym kompie nie widze wilka wiec wróce do fotek w domu bo jak sama wiesz... 😍 tą rase
co do kąpieli w morzu my byliśmy z młodym w chorwacji i Wenecji...ale przy takim zasoleniu jakoś nie chciałam go wpuszczac do morza

tutaj zwiedzamy Wenecje...

a tu juz pod wieczór w drodze powrotnej wpadlismy po suweniry 🙂 a Goofy poczuł klime i padł...dosłownie hehe

i juz w domku po powrocie...i po fryzjerze

Mozii   "Spełnić własną legendę..."
21 sierpnia 2012 15:19
A ja dzisiaj uśpiłam moją psinę. Miała 14 lat, była u nas od szczeniaka.
Byłam z nią do samego końca, nie wyobrażam sobie, żebym mogła ją zostawić...
Smutno  😕
Każdemu życzę tak oddanego i posłusznego psiaka
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 sierpnia 2012 15:26
WARSZAWA

Do 14 grugnia 2012r miasto dopłaca 50% ceny sterylizacji zwierząt.


Wykaz lecznic, w których odbywa się sterylizacja i kastracja psów i kotów z 50% dofinansowywaniem przez m.st. Warszawę.

Zabieg można wykonać w każdej z podanych lecznic, bez względu na miejsce zamieszkania.


Gabinet Weterynaryjny „INTER-WET”
ul. Internetowa 43 D, Białołęka
tel. 22/ 465 50 65

Przychodnia dla Zwierząt
ul. Poligonowa 1, Praga Południe
tel. 22/870 44 11

Przychodnia Weterynaryjna „Tygrysek”
ul. Międzyborska 98/100, Praga Południe
tel. 22/810 32 55

Przychodnia Weterynaryjna
ul. Dobra 20, Śródmieście
tel. 22/ 826 31 99

Gabinet Weterynaryjny
ul. Jagiełły 27, Ursus
tel. 22/662 17 33

Ursynowska Klinika Weterynaryjna
ul. Strzeleckiego 10e, Ursynów
02-776 Warszawa
tel. 22/644 95 31

Gabinet Weterynaryjny „AMICUS”
ul. Hebanowa 16, Wesoła
tel. 22/773 10 88

Gabinet Weterynaryjny
ul. Mickiewicza 30, Żoliborz
tel. 22/869 07 22

Przychodnia dla Zwierząt
ul. P. Gojawiczyńskiej 16, Żoliborz
tel. 22/ 832 19 00

***
Akcja prowadzona jest przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy do 14 grudnia 2012 r. lub do wyczerpania środków finansowych, w ramach realizacji Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie m.st. Warszawy w 2012 roku (uchwała nr XXXIII/801/2012 Rady m.st. Warszawy
z dnia 8 marca 2012 r.).

Właściciele psów i kotów, którzy zamieszkują na terenie m.st. Warszawy mogą skorzystać
z możliwości wykonania zabiegu w jednej z 9 wybranych lecznic weterynaryjnych (bez względu na miejsce zamieszkania) [wykaz lecznic]

M.st. Warszawa dofinansowuje 50% kosztów zabiegu, pozostałe 50% pokrywa właściciel zwierzęcia.

UWAGA: W przypadku psów wymagane jest aby pies był oznakowany elektroniczne oraz posiadał aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie.

Zabieg sterylizacji/kastracji polega na chirurgicznym usunięciu w pełnej narkozie gruczołów rozrodczych, a także macicy u samic. Zabieg jest bardziej bezpieczny dla zwierząt niż podawanie antykoncepcyjnych środków hormonalnych, które mają niepożądane działania uboczne.

ZALETY ZABIEGÓW STERYLIZACJI I KASTRACJI ZWIERZĄT:

u zwierząt poddanych tym zabiegom zmniejsza się niekontrolowana agresja,
nie dochodzi do ucieczek - zwłaszcza w okresie rui, dzięki czemu ogranicza się ilość zaginięć zwierząt, przypadki pogryzień, czy wypadków komunikacyjnych,
nie dochodzi do nieplanowanych ciąż i pojawiania się niechcianych kociąt czy szczeniąt,
większe przywiązanie do właścicieli - swojego „stada”,
sterylizacja zapobiega wystąpieniu tzw. ciąży urojonej,
sterylizacja eliminuje lub zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych dla życia schorzeń układu rozrodczego oraz nowotworów sutków,
kastracja zmniejsza ryzyko zachorowania na schorzenia prostaty, w tym na śmiertelny nowotwór prostaty,
dzięki wykonanemu zabiegowi zwierzęta mogą żyć dłużej.

A B C ZABIEGÓW:

§ Podczas zabiegu, suki i kotki nie powinny być w trakcie cieczki/rui.
§ Od ostatniego szczepienia muszą upłynąć przynajmniej 2 tygodnie.
§ Minimum 12 godzin przed zabiegiem nie należy karmić zwierzęcia – podajemy tylko wodę do picia.
§ Uzyskaj informacje, od lekarza przeprowadzającego zabieg, dotyczące postępowania ze zwierzęciem po operacji i jego późniejszej diety.

Warunkiem przeprowadzenia dofinansowanego zabiegu jest:

§ wypełnienie przez właściciela zwierzęcia – w dwóch egzemplarzach – formularza
pn. „Oświadczenie dotyczące wykonania zabiegu sterylizacji/kastracji w ramach Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie m.st. Warszawy w 2012 roku”;
§ okazanie dowodu tożsamości;
§ okazanie książeczki zdrowia psa/kota, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawa do zwierzęcia.

źródło: Biuro Ochrony Środowiska
Opracowane 26 czerwca 2012 r.
Kurde, o jakieś dwa tyg za późno. A oszczędziłabym te 300zł  😵
ushia   It's a kind o'magic
21 sierpnia 2012 15:45
Mozii - strasznie mi przykro, trzymaj sie  🙁
o kurczę, nie doczytałam  😡

Mozii współczuję Ci strasznie, większość z nas wie jak to jest. Teraz jest jej lepiej, za tęczowym mostem. Trzymaj się.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
21 sierpnia 2012 16:25
Dzięki dziewczyny  😕 :kwiatek:
Cześć, przypominamy się 😉

Tak sobie ostatnio żyjemy...



















ale zdarza się i tak:

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 sierpnia 2012 17:42
Pamięta ktoś jeszcze tego zagłodzonego pit bulla, którego wstawiałam tu: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,32.msg1465310.html#msg1465310 ??

Pies przeżył dzięki transfuzji krwi 😉





Oczywiście Kornel jest do adopcji 😉
PumCass   zachowaj zimną krew!
22 sierpnia 2012 18:01
JARA Świetna wiadomość! Widać, że chłopak odzyskał chęć do życia, ten błysk w oku... 😀 Dużo, dużo zdrowia dla Kornela i jeszcze szybszego powrotu do  formy!  😅
Jaką karmę lub na co zwracać uwagę przy wyborze karmy dla psa żeby go nieco podtuczyć (tylko zawartość tłuszczu ?) ? A może dobra byłaby karma dla psów pracujących ?

Mój pies znowu schudł i zaczyna nieco straszyć wystającymi kośćmi (dodam, że pies jest oczywiście zdrowy i pod kontrolą weterynarza). Zawsze był chudy, ale ma lepsze i gorsze okresy i zastanawiam się jak można by go nieco upaść. Za to drugi pies tyje z powietrza i mimo wiecznie okrojonej dawki jedzenia i ruchu cały czas ma do zrzucenia dobre parę kilo. I bądź tu mądry  😵


PS.
A mówią, że psy po kastracji tyją. Mój jakiś czas temu kastrowany i chudnie na potęgę  🤔 I jeszcze dodam, że odrobaczany był jakoś niecałe dwa miesiące temu.

Zupełnie nie mam pomysłu jak go upaść. Wet twierdzi, że jest ok i taka jego uroda, ale jak dla mnie to mógłby przytyć choć kilka kg bo dotykając go to czuć same kości wystające.
JARA widziałam na fb zdjęcia. Kornel wygląda świetnie (oczywiście w porównaniu). Cały czas śledzę jego losy, nawet chciałam się ofiarować jako dt, ale już ma (może to i lepiej, bo u mnie ciężko by to przeszło, ale czego się nie robi dla takich psów). Cieszę się, że już z nim lepiej 🙂

G. Kora też sterylizowana i niby miała zacząć szybko przybierać, a ona chudzina i nie daje się podtuczyć. Kosteczki można jej liczyć, jak się ręką 'maca'.  🤔wirek:
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
22 sierpnia 2012 20:11
Czy ktoś mógłby rzucić okiem na taką karmę:

http://animalia.pl/produkt,15422,58,eukanuba-jack-russel-terrier-kurczak-i-indyk-1kg.html

i powiedzieć mi coś"mądrego" o niej? ;> W sensie czy jest w miarę ok pod względem składu itd. Przyznam szczerze, że kompletnie się na tym nie znam, a że akurat i tak muszę zamówić karmę dla Boskiej to w sumie czemu nie zobaczyć czegoś nowego, skoro w naszej dotychczasowej (Josera Miniwell) pożeranie  😉 jest takie sobie - zje, ale nie ma takiego dnia, aby cała zalecana dawka zeszła.
Kastorkowa   Szałas na hałas
22 sierpnia 2012 20:17
Trochę Tora wakacyjnie

Kastorkowa przepiękny jest 😍
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 sierpnia 2012 21:02
martva, odpuść sobie tą karmę 😉 Z 3 powodów
1) Karmy z podziałem na rasy to WIELKA ściema, nie różnią się niczym od karmy dla wszystkich psów czy dla labradorów (pomijając wielkość granulek)
2) Jest to droga i przereklamowana karma, podobnie jak Royal
3) Za taką cenę to kupić 30kg super karmy (licząc 28zł x 15kg). Skład jest taki sobie, mięsa może być, ale dużo wypełniaczy w postaci zbóż: kukurydza, pszenica, ryż, jęczmień, sorgo, pulpa buraczana. Wystarczyłoby jedno z nich 😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
22 sierpnia 2012 21:03
Jara a poleciłabyś mi jakieś konkretne firmy, na które powinnam patrzeć? Wiem, że już to mówiłaś co najmniej tysiać razy, ale jakbyś mogła raz jeszcze  :kwiatek:

Dziękuję! :kwiatek:
Kastorkowa   Szałas na hałas
22 sierpnia 2012 21:07
Heval dziękuje w imieniu brzydala :kwiatek:


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się