Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Perszeron, dzięki za uwagi, ale już eksperymentować nie będę. U mnie priorytetem jest to, czy kobyła w ogóle będzie to jeść, a jak nie chce, to odpada. Plus u mnie to nie był głównie granulacik, tylko sam. Ani jednego kawałka innego. 🙁 No nic. Dla odmiany wzięłam, teraz wracam do Hippostara, bo on mi się sprawdza idealnie i kobyła go je 🙂
BASZNIA,  a na ile zrobiłaś zamówienie? ja miarki nie dostałam 🙁
MMVG Dla każdego coś dobrego 😉
My tez dostalismy miarke  😅
tez dostałam miarkę 🙂
Generalnie nasz dystrybutor Epony to dla mnie mistrzostwo świata 🙂 błyskawiczna dostawa, fajna pasza, rewelacyjny kontakt, po prostu Rewelacja 🙂
A konie moje nachwalic się nie moga.
Dziś na kolacje zjedzą Sonntags Mash.
Zamówiłam też FiberMax - ciekawostka taka, sprasowane siano, ale akurat takie całkiem mi się przyda, konie oczywiście zachwycone .
Tak w ramach ciekawostek od kiedy dostaja Epone ciągle rżą na mój widok  🏇
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 sierpnia 2012 18:14
Ja karmie teraz prawie 10 koni Epona..do tego pierdoly domawiaja wszyscy ze stajni...pewnie dlatego sie zalapalam na miareczke...Przykro mi, ze komus przykrosc zrobilam chwaleniem sie, idiotka :-(.

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 sierpnia 2012 18:34
ja muszę domówić Eponę,bo wszyscy się zachwycają,tylko cholera zebrać się nie mogę 😡

p.s. a my też dostaniemy miareczkę? 😁
BASZNIA, chyba tylko wariat by się smucił brakiem miarki😀 bez przesady, to tylko forma żartu 😉

nie mogę się doczekać reakcji koniny na nowe papu 😉 ale chyba powinnam dwa worki irisha wziąć zamiast golden oldie, bo spasiona baba niesamowicie...
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 sierpnia 2012 18:49
mój koń na western allround i jest akurat taki,jak potrzebuję,energetyczny,ale nie wariat 😉
Istnieje jakieś musli/granulat dla bardzo młodych (roczniaków, 2 latków) kucyków? Czy po prostu mogę sobie tylko kombinować z musli/granulatem/dodatkami dla "dużych koni"? Czy lepiej nie kombinować?
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
30 sierpnia 2012 19:03
Pewnie że są takie granulaty czy musli, przykładowo Dodson ma np. Suregrow, ale podejrzewam że każdy producent ma taką paszę w swojej ofercie. Nie musisz kombinować z paszami dla dorosłych, ale podać coś przygotowanego specjalnie dla młodziaków 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
30 sierpnia 2012 19:18
Istnieje jakieś musli/granulat dla bardzo młodych (roczniaków, 2 latków) kucyków? Czy po prostu mogę sobie tylko kombinować z musli/granulatem/dodatkami dla "dużych koni"? Czy lepiej nie kombinować?


Możesz kombinować oczywiście.
Z takich gotowców masz np. Pavo podo grow, daje się tego niedużo, także z torbami nie pójdziesz 😉
Besterly ma chyba futurica, też niedrogi.
No i tak jak Gru pisze, właściwie każda firma ma przynajmniej jeden produkt dla młodzieży.
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 sierpnia 2012 19:47
Sankaritarina, bardzo ostroznie bym kombinowala 🙁. Wszystkie growy sa jak paliwo rakietowe, a jak sama wiesz, a ja wiem az za dobrze, z kucykami to trzeba ostroznie...

Isabelle, no wiem, wiem,,,ale wiadomo, gadzetow reklamowych zawsze jest za malo, wielka przykrosc to nie jest, no ale...
Sankaritarina
Polecam Pavo, o którym pisałą wyżej ms_konik. Ładny, smaczny granulat, a i cena przyzwoita 🙂
Mesz Niedzielny wchłoniety, zachwyt pełny 😉 żeby było ciekawiej, mój pies również zachwyt Epona okazuje i dzielnie asystuje koniom przy jedzeniu, jak cokolwiek im spadnie to odrazu zjada  😜 nic się nie zmarnuje  😎
Dziękuję za odpowiedzi :kwiatek:
właśnie chodziło mi o to czy istnieje coś takiego dla kuców, ale skoro tylko dla ras niekucowych, to będę myśleć. Ale właśnie ostrożnie, ( Basznia 🙂 ).

A... Mój koń od prawie miesiąca stoi na Eponie i jest całkiem fajnie. Koń wygląda dobrze (jak się pojawią jabłka i będzie jeszcze bardziej lśnił, to się zachwycę 😀 ), nawet trochę się zaokrąglił tu i ówdzie i... co mi się bardzo podoba.... Wolno i dokładnie to musli przeżuwa. Dostaje Irish Herbal w którym są dosyć spore "włókna" lucerny i chyba to powoduje takie tempo jedzenia. Jestem zadowolona, bo nie muszę dodatkowej sieczki mu mieszać. Nie ma po tym żadnych odpałów i przyjemnie się pracuje. 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
31 sierpnia 2012 09:38
Pisaliście o trwokulkach i kukurydzokulkach z Epony - możecie napisać, jak podajecie, czy dodatkowo jakas pasza?
Pytanie laickie - przy dodawaniu sieczki do owsa koń mi bardziej przytyje?
Mój dostaje na posiłek 1kg trawokulek Epony na mokro i 3/4 litrowej miarki Horse Care'a z RedMillsa i to jest fajne połączenie, bo mój koń to straszny niejadek a jak dostanie papkę to wszystko ładnie zjedzone do końca  😜
BASZNIA   mleczna i deserowa
31 sierpnia 2012 10:33
opolanka, dopiero zaczelam kuku, a trawo kobyla dostaje zamiast siana praktycznie-32 lata staruszka, sianu nie daje juz rady. Wiec normalnie dodatkowo pasza.
Trawokulki traktowalabym jak trawe-siano. Jesli kon niewymagajacy i niepracujacy, to moze stac na samym, czemu nie.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
31 sierpnia 2012 10:58
Tzn koń jest lekko - pracujący, jest już na emeryturze sportowej, co nie znaczy, że nie chodzi pod siodłem.
Spadł mocno z wagi, jak przestał chodzić regularnie (oczywiście ruch ma zapewniony, ale ciągle coś wypada - wyjazdy, choroby - i chodzi wyłącznie samodzielnie po padoku). Badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości (USG, krew, kał), więc szukam czegoś, co pomoże mi go "podtuczyć".
Dostaje siana do woli, zielonkę, owsa ok 4kg i witaminy. Dostaje też Besterly Basic, ale poprawy nie widzę.
Dlatego myślę nad tymi kulkami - czy pomogą przytyć?
BASZNIA   mleczna i deserowa
31 sierpnia 2012 11:04
opolanka, to raczej kukukulki. Kupa skrobi bez jednoczesnego efektu negatywnego polegajacego na trawieniu duzej ilosci weglowodanow na raz-bo w kukukulkach jest tez duzo wlokna. Wiec powinno byc dla seniora bezpiecznie i tuczaco.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
31 sierpnia 2012 11:12
Czyli te kukurydziane jak dobrze rozumiem? 🙂

I ile się tego podaje przy takiej diecie jak wskazałam?

Dzięki 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
31 sierpnia 2012 11:14
Zalecane dawkowanie:

W połączeniu z dawką paszy energetycznej: 1 do 2 kg dziennie.

Tak podają na stronie.
Moim zdaniem trudno tym zrobic krzywde. Mozna dac sporo.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
31 sierpnia 2012 11:18
Ok super dzięki, kupie i będę się dzielić opiniami.

opolanka,  a może to golden oldie? ktoś już o pozytywnym wpływie na przyrost wagi mówił🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
31 sierpnia 2012 12:38
My dajemy kobyle Golden Oldie. Wcina aż miło, zaokrągliła się co w tym przypadku było mega problemem.
Dostaje też wysłodki, więc nie wiem co ma wpływ na przybieranie na wadze!
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
31 sierpnia 2012 16:40
ja moge się wypowiedzieć o golden oldie bo testuję na moim 16 latku na wiecznym odpasie - zestaw - śniadanie i obiad - musli golden + owies 1:1 (po 1kg) kolacja - otręby pszenne + owies + sieczka golden oldie (proporcje tak samo 1:1:1) czyli ok 7kg dziennie z czego 3kg to golden oldie sieczka i musli - żebra się schowały za to wyszły jabłka🙂 - po 1,5tyg podawania - także rekomenduję i zamawiam kolejny worek musli bo niestety szybko się kończy przy taki podawaniu; ważne przy oldie że jest mało energetyczna więc idzie w tłuszczyk a nie energię - polecam
Kika,  a czy inne efekty poza przytyciem i brakiem dodatku energii zaobserwowałaś? jak dlugo skarmiasz?
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
31 sierpnia 2012 17:09
Isabelle - jabca a o to u mojego Łośka nie jest łatwo🙂 poza tym na razie nie bo jak pisałam to zaledwie 1,5 tygodnia skarmiania - ale mam konia, który bardzo szybko spada z masy i trudno przybiera - ponieważ przez ostatnio miesiąc w wyniku braku pracy i odpowiedniego żywienia schudł znowu spróbowałam oldie bo po musli comfort który dostawał wcześniej miał zbyt dużo energii i niestety pasza szła w galop a nie boczki - myślę że otręby pszenne też przyłożyły się do tego efektu niemniej uważam że jest on spektakularny bo niespodziewałam się że po 1,5tyg żebra się schowają - a energię dorzucam sobie z owsa i nim reguluję jej ilość - jak za mało dorzucam owies jak za dużo obcinam;
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się