Stajnie w Warszawie i okolicach

Bischa   TAFC Polska :)
01 września 2012 18:40
Dzięki :kwiatek:
Latent, wiem o Kampinosie  🤣 ale chodzi mi właśnie o tą waszą stronę warszawskiej 😉
LatentPony   Pretty Little Pony :)
01 września 2012 18:50
Po naszej stronie Warszawskiej mamy bardzo dużą łąkę, której końca nie widać, za łąką jakieś drzewa.
Wiem, że po łące można jeździć bez problemu, ale co jest za łąką to nie wiem, jeszcze tam nie dotarłam z koniem, bo dopiero 3 dzień jesteśmy w nowej stajni 🙂


🚫
I jeszcze apropos zawodów w Jabłonnie, ja będę jutro na 100% jako wolontariusz. Cechą charakterystyczną jest to, że jestem niska (156 cm) i mam rudą, a właściwie żywo pomarańczową grzywkę 🙂
Można podchodzić i zagadywać, nie gryzę 🙂 A z chęcią poznam innych re-voltowiczów z Warszawy.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
01 września 2012 20:10
emptyline, Serio masz aż tak zła opinie o nim? Mi kiedyś robił konia i był najrozsadniejszym i najspokojniejszym kowalem jakiego miałam 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
01 września 2012 20:41
Serio. Koń mi stał po nim jak na piłce, każde kopyto inne, tyły jak koturny, wszystkie spiłowane z przodu jak u manicurzystki i ogólna masakra. Czy był spokojny - nie wiem, nie było mnie przy tym. Dodam, ze mój kucyk jest aniołem jeśli chodzi o werkowanie, także w grę nie wchodzi sytuacja pt.: "osobnik był ciężki". :/ Ale dobra, bo to offtop.

Stajnia Chrzanowskich mi się podoba z tego co widzę na stronie, tylko tam chyba z dojazdem ZTM/PKP/PKS marnie.
A Pan Chrzanowski dalej robi kopyta? Obilo mi sie o uszy, ze już jest na emeryturze
raczej nie, przynajmniej w wakacje nie był
P. Chrzanowski robił nasze kopyta we wtorek, wiec raczej pracuje. Narzekał co prawda na odległosc- druga strona Wawy, ale przyjechał

Stajnia Chrzanowskich mi się podoba z tego co widzę na stronie, tylko tam chyba z dojazdem ZTM/PKP/PKS marnie.


Moi znajomi stoją w stajni Chrzanowskich już od paru lat. Bardzo im się podoba. Są zadowoleni i z opieki, warunków dla koni i z socjału. Jest OK.
Tylko ta odległość.....
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
02 września 2012 19:47
Po naszej stronie Warszawskiej mamy bardzo dużą łąkę, której końca nie widać, za łąką jakieś drzewa.
Wiem, że po łące można jeździć bez problemu, ale co jest za łąką to nie wiem, jeszcze tam nie dotarłam z koniem, bo dopiero 3 dzień jesteśmy w nowej stajni 🙂



Łąka za specjalna niestety nie jest, drzewa wyglądają obiecująco z daleka, ale niestety z bliska już złudzenia mijają. Ogólnie na spacer można tam pojechać, ale szału nie ma.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
02 września 2012 20:07
Koniczka ma rację, dziewczyny jeżdżą raczej na samego stępa w tamtą stronę a na dłuższy teren przejeżdżają ul. Warszawską i jadą do kampinosu.

Mój koń stoi u państwa Chrzanowskich od około półtora roku.
W boksach jest czysto, konie padokowane od rana do wieczora lub pół dnia w zimie, codziennie chodzą w karuzeli i przede wszystkim jest cisza i spokój. 😉

Dojazd bez samochodu jest dość słaby. Ja jeździłam z Okęcia prywatnymi busami i później 15 min na piechotę. Wiem że jeździ PKS ale nigdy nim nie podróżowałam.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
02 września 2012 21:10
[quote author=zduśka link=topic=46.msg1511790#msg1511790 date=1346612851]
Koniczka ma rację, dziewczyny jeżdżą raczej na samego stępa w tamtą stronę a na dłuższy teren przejeżdżają ul. Warszawską i jadą do kampinosu.
[/quote]

To już wiem 🙂 Napisałam tylko, że na łące spokojnie da się pojeździć, ale jak w teren, to jednak lepiej do kampinosu. Drzew po drugiej stronie łąki jeszcze nie zwiedzałam, więc nie mogę nic o tym powiedzieć.
Wie ktoś coś na temat warunków dla koni pensjonatowych w stajni w Powsinie?
Jutro mogę Ci napisać jak to wygląda..a co dokładnie Cię interesuje?
to przejdę może na priv? 🙂
Witam.

Znajoma mnie pytała o nową stajnię w Prażmowie - chyba nazywa się LUZAK. Ja nic nie wiem o tej stajni, więc postanowiłam sięgnąć do skarbnicy wiedzy 😀.

Pozdrawiam :kwiatek:
Witam.

Znajoma mnie pytała o nową stajnię w Prażmowie - chyba nazywa się LUZAK. Ja nic nie wiem o tej stajni, więc postanowiłam sięgnąć do skarbnicy wiedzy 😀.

Pozdrawiam :kwiatek:


W Prażmowie nowa stajnia? Pierwsze słyszę a mieszkam od Prażmowa jakieś 7km... W Woli Prażmowskiej jest Chłopska Zagroda, ale o stajni Luzak nic nie słyszałam...
Takie inf dostałam od znajomej 🤔 Powiedziała też, że chyba jakoś teraz postawili halę i zadaszają albo lonżownik albo karuzele 😉
Takie inf dostałam od znajomej 🤔 Powiedziała też, że chyba jakoś teraz postawili halę i zadaszają albo lonżownik albo karuzele 😉


Chodzi Ci o stajnię za Starą Gorzelnią? jeśli tak, to z tego co wiem ona jeszcze się dobrze nie otworzyła...
tzn. stacjonuje tam garstka osób, nie wiem jak to nazwać, "uprzywilejowanych", ale jeszcze chyba nie przyjmują obcych koni. Przynajmniej było tak z 2 tygodnie temu.

a stajnia Luzak to jest, ale w Grabowie nad Pilicą ;]
chyba o tą chodzi 😀 - dzięki :kwiatek:

abrakadabraś masz może jakieś inne informacje 🙂
jakieś mam, zależy co Cię interesuje. Ale to odezwij się do mnie na PW.
Tak z ciekawości - co to za stajnia Bobrowy Staw? Wiem, że jeszcze przed wakacjami dopiero się tam intensywnie budowali, ale teraz już ponoć wszystko stoi - w sierpniu jeszcze robiła się hala, ale ogólnie ośrodek ma być z serii tych "wszystkomających", dobre podłoża, lonżownik, karuzela, solarium, do tego dużo padoków... Ktoś może był na miejscu ostatnimi czasy? 🙂
quanta [s]jaki kierunek od centrum ma ta stajnia?[/s]
Już sobie wygooglowałam  😉
Ja wybieram się oglądać Bobrowy Staw jutro, wtedy mogę napisać więcej, po wstępnej rozmowie z właścicielką (telefonicznej) brzmi naprawde fajnie
ash   Sukces jest koloru blond....
07 września 2012 07:55
spies, daj znać jak to wygląda wszystko w realu.
Po przejrzeniu strony www wygląda to bardzo fajnie. Nie mój kierunek zupełnie, więc pytam z ciekawości.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
07 września 2012 07:58
Tak z ciekawości - co to za stajnia Bobrowy Staw? Wiem, że jeszcze przed wakacjami dopiero się tam intensywnie budowali, ale teraz już ponoć wszystko stoi - w sierpniu jeszcze robiła się hala, ale ogólnie ośrodek ma być z serii tych "wszystkomających", dobre podłoża, lonżownik, karuzela, solarium, do tego dużo padoków... Ktoś może był na miejscu ostatnimi czasy? 🙂


ja tam byłam w zeszłym roku. Budowa stanęła w miejscu - chyba nie mieli jakiś pozwoleń.
Stajnia znajduje się w okolicy Sowiej Woli, b. fajne miejsce blisko drogi Leszno - Kazuń.
Jak byłam to brama była zamknięta na kłódkę, stała już stajnia, obok widać było fundamenty pod halę, duży teren z potencjałęm - ale z tego co wiem to budowa staneła nie na rok ale na dłużej..... stała i straszyła  😉 Ale fajnie, że coś ruszyło. Bo miejsce wyglądało atrakcyjnie.

a podajcie stronę www
ash   Sukces jest koloru blond....
07 września 2012 08:00
http://www.bobrowystaw.pl/

dla mnie minusem na wstępie jest rekreacja. Odzwyczaiłam się i chyba nie dałabym rady znowu tego przeżywać.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
07 września 2012 08:05
dzieki, strona wygląda podobnie jaksprzed kilku lat. Ciekawa jestem co się tam zmieniło  🙂 🙂 Bo zdjęć samej stajni nie znalazłam, jest tylko wizualizacja.
Dajcie koniecznie znać jak to teraz wygląda !
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
07 września 2012 08:06
oo, imponująco wygląda ten Bobrowy Staw.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
07 września 2012 08:07
Aż chyba tam wpadnę. Byłam jak się stajnia budowała dopiero i ładnie było to fakt. Tylko z różnych stron krążą informacje, że właścicielka za łatwa nie jest i ma dziwne pomysły.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się