Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

O, dzięki dziewczyny🙂 Nie pomyślałam o tym.

calore, są translatory mowy na text jako oprogramowanie, o dodatkowym urządzeniu podłączanym do komputera jeszcze nie słyszałam, ale pogooglaj, żeby się upewnić.
O co chodzi z Gangnam Style? Ani to nie wpada w ucha, ani to fajne. Czemu wszyscy o tym mówią?
rtk, to niezastąpiona choreografia na spotkaniach ze znajomymi 😉 Mnie to niezmiernie bawi 😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 października 2012 11:24
Ritka Ciebie może nie bawi, ale chyba bawi cały świat. Ponad 1 milion wyświetleń dziennie, takiej oglądalności nie miał nigdy żaden inny klip 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
09 października 2012 11:34
Mi to przypomina tego naszego "artystę", który wszędzie wyskakuje z tekstem "cztery 18 w moim samochodzie"  😵
ash   Sukces jest koloru blond....
09 października 2012 11:49
a ja mam pytanie, które mnie nurtuje a nie moge sobie odpowiedzi przypomnieć.

Człowiek popełnia przestępstwo i zostaje skazany na X lat.
Wychodzi na rok na przerwę zdrowotną, po której ma wrócić odsiadywać karę.
Podczas przerwy w karze popełnia wykroczenie takie samo za jakie został skazany.
Wraca za kratki.
I teraz pytanie?
Czy w może ubiegać się o zwolnienie po połowie kary? Czy w związku z popełnieniem tego samego wykroczenia musi odsiedzieć całą karę przyklepaną mu za pierwszym razem?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 października 2012 12:00
Prawdopodobnie zostaną mu dołożone kolejne lata do odsiadki.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
09 października 2012 12:10
Co wcale nie oznacza, że nie wyjdzie przed końcem kary.
Ritka Ciebie może nie bawi, ale chyba bawi cały świat. Ponad 1 milion wyświetleń dziennie, takiej oglądalności nie miał nigdy żaden inny klip 😉

najzabawniejszy w tym jest przepych. w tym klipie jest wszystko! konie, auta, laski, no wszystko. choreografia tez niezla. i owszem, to wpada w ucho, choc to niezle wiesniacka muzyczka. ale w ucho wpada. 😀
a ja mam pytanie, które mnie nurtuje a nie moge sobie odpowiedzi przypomnieć.

Człowiek popełnia przestępstwo i zostaje skazany na X lat.
Wychodzi na rok na przerwę zdrowotną, po której ma wrócić odsiadywać karę.
Podczas przerwy w karze popełnia wykroczenie takie samo za jakie został skazany.
Wraca za kratki.
I teraz pytanie?
Czy w może ubiegać się o zwolnienie po połowie kary? Czy w związku z popełnieniem tego samego wykroczenia musi odsiedzieć całą karę przyklepaną mu za pierwszym razem?


dla sprostowania - zakładam, że chodzi o przestępstwo podobne, a nie wykroczenie (gdyby popełnił najpierw przestępstwo, a później w przerwie wykroczenie podobne, to sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, tzn. co do możliwości i terminu warunkowego przedterminowego zwolnienia.)

Jeśli popełni kolejne przestępstwo, to sąd powinien mu połączyć kary (ew. wymierzyć karę łączną) - to po pierwsze. Kara łączna w wymiarze od najwyższej z kar łączonych do ich sumy, max. 15 lat (w zasadzie, bo jest w kk wyjątek - 25 lat odsiadki). Czyli wydłuża się okres, od którego liczona jest połowa (od której może się ubiegać o warunkowe zwolnienie).

Po drugie, gdy to są przestępstwa podobne, to możemy mieć recydywę (są dodatkowe przesłanki, które muszą być spełnione) - i wtedy górne zagrożenie za to drugie przestępstwo zwiększa się o połowę w stos. do zagrożenia ustawowego - czyli znów może dostać więcej i od tego dłuższego okresu liczymy połowę.

Po trzecie, warunkowe przedterminowe zwolnienie recydywisty może nastąpić najwcześniej po odbyciu nie połowy, ale 2/3 kary (w zasadzie, są i dodatkowe obostrzenia, ale 2/3 to dolna granica).

Reasumując: Obywatel, który tak głupio się zachowa, że zrobi sobie recydywę w przerwie od odsiadki bardzo bardzo mocno sobie zaszkodzi. Na szczęście dla pozostałych obywateli  😉



PYTANIE: był kiedyś film z Kasią Figurą (za jej młodu), nosiła taki wielki, zewnętrzny aparat ortodontyczny (bo sepleniła, a chciała przestać, bo chciała być aktorką) - część akcji toczyła się w pociągu, chyba w WARSie. Ktoś pomoże?
Magdalena, "Pociąg do Hollywood"?
dzięki Majorowa, zaraz będę sprawdzać, czy to  😀

edit: TAK!!! Dziękuję!  :kwiatek:
Magdalena, nie ma sprawy  😉
Co to może być za marka pióra wiecznego z malutkim symbolem korony na zatyczce? Chyba niemieckie
ash   Sukces jest koloru blond....
10 października 2012 07:16
Magdalena o dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
Moja ciekawość została zaspokojona 😅
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
10 października 2012 13:24
Co to może być za marka pióra wiecznego z malutkim symbolem korony na zatyczce? Chyba niemieckie


DUKE?
W jakich sklepach można dostać takie tabliczki na tylną szybę samochodu typu, np. "Andrzej w aucie" ? 👀 Tego typu: [url=http://www.krolestwopocztowek.pl/ResizeImage/1/2/e/12e46ded5a391dddde8f848e6ae405bd/460,460,90,2,0;bgadd:noshade.FFF4EF;sharpen:1_06-07-2011%20164.JPG]http://tnij.org/sqp4[/url]
w galeriach handlowych na stoiskach na pasażach, w sklepach z prezentami albo śmiesznymi gadżetami
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
10 października 2012 19:11
Jeziora przybrzeżne  mają słodką czy słoną wodę?
ash   Sukces jest koloru blond....
10 października 2012 19:15
Aflacja skróć link bo rozjechałaś forum ❗
Freska, z tego co pamiętam z geografii, to na początku słoną, bo powstają przez zamknięcie się mierzei nad morzem/oceanem, ale z czasem, po latach, z powodu braku dostępu do słonej, robią się "słodsze".
Jak się nazywa rasa kota z takimi oklapniętymi uszami?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 października 2012 11:14
Kot szkocki zwislouchy?
Lepiej pytać w kocim wątku.
O, faktycznie http://dziecko.onet.pl/394038901,planeta-kotow.blog.onet.pl,blog.html
Idę do kociego, bo jeszcze o innego chcę zapytać. 😉
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
11 października 2012 12:23
Fin dziękuję  :kwiatek: tak myślałam
Kilka lat temu założyłam sobie skrzynkę e-mail z nickiem, który jest straszny i jak mam gdzieś go podawać to zawsze mi wstyd.  😡 Niestety wszystkie konta mam pozakładane na ten adres więc szkoda zakładać nowy. Da się jakoś zmienić e-mail, ale tak, żeby wszystkie wiadomości z tego starego byłyby przekierowane na nowy? Jakiś portal oferuje coś takiego?
nopebow - gmail ma coś takiego
cieciorka   kocioł bałkański
11 października 2012 20:12
Kupiłam w markecie pudełka do przechowywania żywności, które mogę włożyć do mikrofali. Niestety nie są szczelne. Czy możecie polecić jakąś firmę która ma na prawdę solidne pudełka do przenoszenia jedzenia?
Elbus - dzięki! Nareszcie mam normalny e-mail z imienia i nazwiska co nie jest wstyd podać  😀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
12 października 2012 09:04
Trzeba mieć jakieś specjalne papiery albo kwalifikacje, żeby pracować w TOZ-ie lub ZOO? Gdzie jeszcze ogólnie można pracować ze zwierzętami?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się